Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

BUTTERFLY Romanian Table Tennis Team Cup-IN MEMORIAM ROCSANA ȘIPOȘ - Botoșani, 27-28.04.24

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 2 (0 members and 2 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Felicitari m am uitat ieri si azi cat am putut ...frumoasa organizare si Moldova a avut doua echipe omogene Botosani si Iasi...Echipa Botosani confirma si e un semnal de mare omogenizare a grupului ...Filicitari Razvan felicitari Butterfly si trupei organizatorice din Botosani ...Eveniment realizat cred cu profesionalism ....Chapeau...Continuati si anii urmatori

    Comentariu


    • Felicitări tuturor participanților, câștigătorilor,organizatorilor !

      Comentariu


      • Un concurs de nota 10+! Felicitari organizatorilor si tuturor echipelor. Mi-a spus bine domnul Corneanu ca la anul vom veni tot la Botosani,felicitari! Si inca niste felicitari lui Andrei Tibirna care a jucat fenomenal. Vom reveni cu mare drag!

        Comentariu


        • Mulțumesc fanul meu! Te pup!

          Comentariu


          • Felicitari tuturor participantilor si organizatorilor!!

            Comentariu


            • Felicitari Botosani pentru victorie, dar felicitari si lui Andrei Tibirna care a jucat extraordinar de bine! Bravo!
              Blade : Levi off
              FH: Nittaku Fastarc S-1
              BH:Nittaku Fastarc S-1

              Comentariu


              • Păcat că Teleormanul nu a ajuns în finală nici anul acesta...
                Se repetă finala de anul trecut...

                Comentariu


                • Felicitări Botoșani! Mulțumesc frumos domnul rasvan. Mulțumesc frumos Timo Boll cel mai dulce caracter .

                  Comentariu



                  • Comentariu


                    • Felicitări echipei de la Botoșani, excelentă organizare ! Felicitări Botoșani, super echipă !! Al doilea an consecutiv 🤩. Felicitări Iaşi1
                      , bǎieți de caracter !! 👏👏👏
                      Blade: Nittaku Acoustic Carbon Inner Large Handle
                      FH: Yasaka Rakza Z black 2.2 mm
                      BH: Yasaka Rakza Z red 2.1 mm

                      Comentariu


                      • Postat în original de GAVRILA AUREL Vezi post
                        Păcat că Teleormanul nu a ajuns în finală nici anul acesta...
                        Se repetă finala de anul trecut...
                        Aurica! Dacă mai RE(patria) vreo 2 jucători....poate,poate!😀

                        Comentariu


                        • Postat în original de buzatu vasile Vezi post

                          Aurica! Dacă mai RE(patria) vreo 2 jucători....poate,poate!😀
                          Glume de doi lei
                          Lemn Michael Maze ALC
                          Forehand Dignics 09c
                          Backhand: Tenergy 19

                          Comentariu


                          • Felicitări organizatorilor și echipei din Botoșani pentru apărarea titlului!
                            Felicitări Andrei Țibîrnă, M.V.P.-ul turneului!

                            Comentariu


                            • Felicitări organizatorilor si echipei castigatoare Botoșani!

                              Comentariu


                              • Postat în original de buzatu vasile Vezi post

                                Aurica! Dacă mai RE(patria) vreo 2 jucători....poate,poate!😀
                                Ce păcat ca suntem atât de răi!până și cățelușii ăia de îi iubiți sunt mai buni!Felicitari organizatorilor și în special domnului Ravan care a pus atât de mult suflet în acest proiect!Un timp în care se întâlnesc oamenii leagă prietenii!Echipa Gorjului va mulțumim pentru susținere!

                                Comentariu


                                • Felicitările câștigătorilor, organizatorillor și tuturor participanților, frumoasa locația ,foarte buna organizarea si o atmosfera superbă ,este prima mea participare și am fost plăcut surprins insă am fost surprins și neplăcut ba chiar m-am și amuzat puțin să văd anumite "anomalii" dar se pare că "asta e" este o expresie clasica deja .....înțeleg competivitatea,și că este buna ,însă cred că pe viitor e nevoie de o analiză mai buna a unora din participanții și anume nivelul lor real, pentru că în unele situații nu prea au mai fost lucrurile fair play iar egalitatea de șanse a fost sfărmată...
                                  ​​​Felicitari inca o data tuturor!!
                                  ​​​​​​

                                  Comentariu


                                  • Postat în original de CatalinCraiu Vezi post

                                    Glume de doi lei
                                    Cătălin, dacă gluma asta "de 2 lei" a fost recepționată corect ,înseamnă că a avut efectul scontat! Pe generația voastră o glumă bună "vă atinge" mai mult decât un sfat util! Și tine minte: -Orice faptă bună niciodată nu acoperă pe cea rea!

                                    Comentariu


                                    • Toată lumea laudă organizarea turneului de la Botoșani, dar aproape nimeni nu are reacție la un adevăr dureros pe care Adi Lăzăroiu îl pune pe tapet:
                                      Încălcarea flagrantă a regulamentului acestei competiții de către, spun eu, toate echipele participante.
                                      Așa că, trebuie să ne punem întrebarea:
                                      Dacă toate echipele care participă încalcă regulamentul, ce rost mai are acesta? Oare nu ar trebui schimbat?
                                      Este un turneu organizat cu un scop nobil și anume, păstrarea vie a memoriei unui suflet tânăr care a dispărut dintre noi. Cu atât mai mult, orice tentativă de înșelăciune ar trebui să fie blocată imediat.
                                      Este clar, oricare echipă participantă va dori să participe cu cei mai buni jucători și, foarte rar cel mai bun jucător este și primul în clasament.
                                      În altă ordine de idei, trebuie să spun un lucru care nu le va cădea bine unora, dar mizeria nu trebuie ascunsă sub preș ci scoasă la suprafață. Astăzi am trăit un moment care mi-a lăsat un gust amar și anume, comportamentul total lipsit de fair-play, al componenților echipei din Botoșani în meciul cu echipa din care am făcut parte, echipa Brașovului. Comportamentul intimidant, promovat de unii dintre componenții echipei din Botoșani (în special, Bălăucă și Puiu), s-a manifestat, mai ales, în partida disputată de mine, și a a avut ca punct de plecare reproșul făcut de mine acestora, că fiecare pauză de prosop, pentru ei se transforma în timeout. Din acest moment a început mizeria: la fiecare tuș sau let pe care "mi-l administrau" strigau "shoo" sau "ossa", întărâtând astfel și spectatorii de pe margine.
                                      Rușinos, mai ales că erau si gazde.
                                      Altfel, organizarea turneului a fost ireproșabilă și pentru asta, Botoșaniul merită felicitat.

                                      Blade: Nittaku Acoustic;
                                      FH: Butterfly Tenergy 05;
                                      BH: Victas Stiff.

                                      Comentariu


                                      • Felicitari Iasi pentru prestatia foarte buna in conditiile in care echipa a fost una destul de cinstita. Felcitari Botosani pentru castigarea turneului, dar pentru la anu cred ca puteti sa pregatiti echipa mai bine. Aga a pierdut doua meciuri la elite. Trebuie retrogradat la Open si transferat Neculai la Elite. Balauca a scazut anul asta pentru Butterfly de la mp 37.8 la 29. Pana la editia urmatoare poate sa ajunga la 19 ca sa joace la avansati. Puiu a scazut de la mp 29.7 (in buza elit-lui) pana la mp 19. La anu daca se straduieste putin poate sa joace la Hobby.

                                        Comentariu


                                        • Felicitări organizatorilor! Echipa Prahova ,mulțumește pt ospitalitate!

                                          Comentariu


                                          • Postat în original de buzatu vasile Vezi post

                                            Cătălin, dacă gluma asta "de 2 lei" a fost recepționată corect ,înseamnă că a avut efectul scontat! Pe generația voastră o glumă bună "vă atinge" mai mult decât un sfat util! Și tine minte: -Orice faptă bună niciodată nu acoperă pe cea rea!
                                            Dl Vasile, cred ca sunt printre putinii oameni care v-au apreciat cu adevarat si nu v-am vorbit dupa pe la spate, tocmai in noi v-ati gasit sa dati, Neculai de 2 ani de zile este nelipsit de orasul asta, drept dovada nu se va muta pe Tulcea sau alt judet, viza de flotant plus contract de munca, mai mult nu am ce sa arat. Daca m-ati cunoaste probabil ati stii viziunea mea asupra vietii si ce vreau eu sa fac cu adevarat, normal ca m-a deranjat putin ce ati spus, eu spun totul pe fata niciodata pe la spate. In orice caz, turneul 10/10, felicitari Botosani si Iasi ( baieti cu caracter ). Sa ne revedem cu bine, multumim Cornel Balauca pt amabilitate, a stat cu noi cu o seara inainte si ne-a lasat sa jucam cat vrem alaturi de baietii de la Cluj!
                                            Inteleg perfect ce spune dl Adi Lazaroiu, toti se pregatesc un an pentru urmatoarea editie, poate pe viitor se schimba regulentul si devine mai clar. N am retrogradat niciodata pe nimeni de la o categorie superioara la una inferioara.
                                            Lemn Michael Maze ALC
                                            Forehand Dignics 09c
                                            Backhand: Tenergy 19

                                            Comentariu


                                            • Postat în original de Geloo Vezi post
                                              Felicitari Iasi pentru prestatia foarte buna in conditiile in care echipa a fost una destul de cinstita. Felcitari Botosani pentru castigarea turneului, dar pentru la anu cred ca puteti sa pregatiti echipa mai bine. Aga a pierdut doua meciuri la elite. Trebuie retrogradat la Open si transferat Neculai la Elite. Balauca a scazut anul asta pentru Butterfly de la mp 37.8 la 29. Pana la editia urmatoare poate sa ajunga la 19 ca sa joace la avansati. Puiu a scazut de la mp 29.7 (in buza elit-lui) pana la mp 19. La anu daca se straduieste putin poate sa joace la Hobby.
                                              Sesizez comitetul director ca în aceste cazuri ,după o mai ampla verificare ,și alte cazuri de acest fel sa fie retrogradați superior nu pt 1 an ci pt 3 ani la o categorie superioara.
                                              lemn Primorac carbon
                                              fete Andro Rasanter R42 ultramax

                                              Comentariu


                                              • Postat în original de buzatu vasile Vezi post

                                                Cătălin, dacă gluma asta "de 2 lei" a fost recepționată corect ,înseamnă că a avut efectul scontat! Pe generația voastră o glumă bună "vă atinge" mai mult decât un sfat util! Și tine minte: -Orice faptă bună niciodată nu acoperă pe cea rea!
                                                Hop si eu. Nu ma bag in alte discutii, nu stiu, nu cunosc, dar fara nicio intentie de a genera alte conflicte am o intrebare:
                                                De unde a venit aceasta fraza: "orice fapta buna niciodata nu acopera pe cea rea"? Intr adevar suntem generatii diferite, si cu siguranta fiecare am crescut in circumstante diferite. Eu am fost invatat dimpotriva, ca pentru fiecare fapta rea trebuie facuta cel putin cate o fapta buna compensatorie, acum este posibil sa fi fost eu indrumat gresit, iar de acum cateva decenii pana in ziua de azi sa se fi pierdut din vechea educatie. In virtutea frazei pe care ati enuntat o dvs, la ce mai facem fapte bune? Ca oricum nu mai conteaza, toti am facut cate ceva rau de a lungul vietii. Nu suna prea bine, sigur este o greseala acolo undeva, ceva nu s a transmis corect.
                                                Repet, nu voiesc a intra in polemici nici cu dvs nici cu altcineva, imi cer iertare daca am suparat cu ce am scris, insa eu intreb ca sa invat, daca gresesc undeva va rog sa ma corectati.
                                                Cat despre acest eveniment de amploare, intentia originala este de apreciat, restul e cancan.

                                                Comentariu


                                                • Echipa Harghitei: Vă mulțumim pentru ospitalitate. Felicitări câștigătorilor, organizatorillor și tuturor participanților. Sală superbă, foarte bună organizarea si o atmosfera superbă!

                                                  Din păcate un coleg și-a uitat paleta lui în sală, într-o husă albastră. Dacă a-ți găsit cumva, și vine cineva la turneul din Reghin care poate să-l aducă, facem cinste cu o pălincă secuiască.

                                                  Comentariu


                                                  • Felicitari Botoșani! Sorin nu a glumit când a spus ca ne-a adus trofeul numai sa-l vedem ca tot la ei va rămâne, a fost un turneu foarte reușit și cu o organizare impecabila, condiții de joc foarte bune, lumina bună, bravo Botoșani! Restul poveștilor nu mai contează, intr-un an de zile fiecare județ poate forma cea mai buna echipa ,puteți începe chiar de astăzi, spor la antrenamente!
                                                    Ar trebui dat un premiu special pt.acel copil minune Andrei Tibirna care a încântat pe toată lumea, este un fenomen al tenisului de masa!

                                                    Comentariu

                                                    Procesare...
                                                    X