Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Turneu "A" Brașov "Cupa de la Poalele Tâmpei" - 17 august 2013

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Dragii mei, efortul nostru a fost incununat de prezenta dvs si tin sa va multumesc pentru ca ne-ati onorat cu prezenta, sper ca ati ajuns cu bine acasa. Imi este greu sa va transmit ceea ce simt, mai ales ca din cauza oboselii nu prea sunt inspirat, si totusi am placerea sa comunic cu dvs, iar cu aceasta ocazie multumesc celorlalti co-organizatori care si datorita lor a fost posibila aceasta fluiditate.
    Meritul meu este ca am ales cateva persoane competente, care sa ma ajute sa debutez cu dreptul, si nu pot sa trec cu vederea efortul acestor oameni care voluntar si din pasiune au pierdut ore de liniste si odihna.
    De exemplu Emi, dupa o munca de "pune masa scoalte masa" (stiti la ce ma refer) dupa concurs, pe la ora 1, a plecat de urgenta cu busul incarcat la maxim (asa de incarcat ca o parte din materiale a ramas prin Brașov) spre Germania, via Victoria unde avea un botez de familie. In fine, imi ocupa pre multe pagini si va plictisesc daca ar trebui sa va spun tot ce a facut (mingi de joc, tricouri, etc).
    L-am dat exemplu pe Emi, asa ca nu are rost sa mentionez si efortul celorlalti, cum ar fi Florin Apian, Dan Bodeanu, Tutoveanu Razvan cu care impreuna am tot socotit si re-socotit vineri noapte pe la ora zero cum sa iasa bine, ...carora le multumesc inca odata.

    Sper ca toata lumea s-a simtit bine, chiar daca unii au c?stigat mai multe meciuri iar altii mai putine (cazul meu, 32-64 ), important este ca suntem sanatosi si incercam din nou.

    Apropo de aglomeratie si de ce spunea dl. Marius.....
    Postat în original de marius1964 Vezi post
    se anunta un mega turneu , sunt curios cate grupe se vor face , poate jucam pe mese suprapuse=))) .
    Postat în original de GeluBv Vezi post
    Cert este ca incepem la ora 9,30,.... va merge putin mai greu in prima parte (trei grupe de6 la doua mese), dar avem noroc ca nu ne "deranjeaza" open-ul la pranz (ca de obicei) si cu toate ca suntem asa multi, va promit ca pâna la ora 21,00 decernam premiile.
    Pe cei ce ajung in finala si semifinala la open doresc sa-i aduc in aceasta sala pentru ca se anunta o mare "batalie" si merita privita de noi toti.
    ...........
    Multumesc!
    ....si pentru cei ce nu au ramas pâna la sfarsit tin sa va informez ca finalele si decernarea premiilor au avut loc in jurul orelor 21. Trebuie sa ma laud ca am stiut sa atasez in compania mea câtiva oameni competenti ce au facut sa dea incredere ca se poate.
    Va iubesc!
    Hobby: Motoare si ski !
    http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y

    Comentariu


    • Postat în original de Aly78 Vezi post
      superbe instantaneele !
      Subscriu. Bravo Darian! Mersi pt.poze. Ai un aparat f.bun si o "mana" buna. Se vede.

      Comentariu


      • Salutare.
        Best turneu ever ... !!!
        La 185 de particianti la Amatori cu incepere ora 9 30 si finalizare ora 21:30 ... asta mare lucru


        Lemn : Nittaku Septear ; InnerForce ALC
        FH: Xiom Omega IV Elite ; Joola Maxx
        BH: Xiom Omega IV Elite ; Joola Maxx .... No more Anti .. Game

        Comentariu


        • Si acum ce vrei sa zici ca esti Tiriac in turneele de tenis de masă ,ca el a zis la un interviu ca stie sa isi aleaga oameni care se ocupa de afacerile lui sa iasa bine
          Glumesc Gelutu felicitari si sper sa organizezi turneul final chiar meriti.
          - - - Actualizat - - -
          Imi pare rau ca nu am putut participa
          - - - Actualizat - - -
          Postat în original de Ceausescu Vezi post
          Salutare.
          Best turneu ever ... !!!
          La 185 de particianti la Amatori cu incepere ora 9 30 si finalizare ora 21:30 ... asta mare lucru
          Se termina mai repede dar sa intirziat cu servirea mesei din cauza ta ,apropo citi mici ai mincat

          Comentariu


          • Gelule, Felicitari ! Tie si echipei tale. A fost totul ca la carte. Aprecierile pe care le-ai primit confirma acest lucru. Eu ce pot sa mai adaug decat ...BRAVOOOO! Tot respectul ! Multumiri.
            Ne-am simtit excelent la Brașov alaturi de prietenii din marea familie AMATUR.
            Felicitari "fenomenului" Vladut, care a confirmat ascensiunea din ultima vreme si...valoarea.
            Ramaneti cu bine !
            O noapte odihnitoare, binemeritata, dupa o munca colosala, dar cu satisfactii nemasurate !
            Sa auzim numai de bine! Asteptam turneul final la Brașov.
            - - - Actualizat - - -
            Postat în original de Ceausescu Vezi post
            Salutare.
            Best turneu ever ... !!!
            La 185 de particianti la Amatori cu incepere ora 9 30 si finalizare ora 21:30 ... asta mare lucru
            Pardon ! Grupa 32 a inceput meciurile la 9:15 - masa 21. A zis Gelu ca incepe la 9:31 ? A zis ! S-a respectat vointa lui si...pronosticul ? Da ! Ei, vedeti ca se poate ?!.
            Inca o data, BRAVO lui Gelu si echipei sale "fantastice" !?

            Comentariu


            • felicitari dlui marcel motoroiu din dej pt locul 5 obtinut la brasov !! felicitari si celor care sau ocupat de organizare a iesit .. bine !!
              DAN UNIVERSAL balustrade din inox &confectii metalice fier forjat!http://danuniversal.000space.com/ vezi aici!

              Comentariu


              • Postat în original de iuliu zedler Vezi post
                Superb ultimul punct din setul 2. Uimitoare "miscare" si... surprinzatoare. Ehee!!!
                asta este ceea ce unii ii spun "o viata de exercitiu " ......
                superb !
                Blade - Butterfly Zhang Jike Super ZLC
                FH - Butterfly Tenergy 05 FX
                BH - Butterfly Tenergy 05 FX

                Comentariu


                • Postat în original de Cosnic Vezi post
                  Cam cat de genial poate sa fie ultimul punct din setul 2 ? Schimba Sandwich-ul pe forehand si WOW ! Stie cineva ce sandwich are d-l Sterea?
                  BTY RAYSTORM ARE DL STEREA din ce imi aduc aminte de acum vreo luna cand mi-am furat-o grosolan de la dansul Si apropo de diferenta de valoare....toti din grupa mea asudam intens alergand dupa mingi in timp ce el cred ca a atins prosopul in 4 meciuri doar cand il muta de pe o parte sau alta a mesei. felicitari!
                  bty joo sae hyuk / bty defense 2
                  victas v20 xiom omega 5 tour
                  tsp curl p1r feint long 2

                  Comentariu


                  • Bravo Gelu ! Ai reusit sa te tii de promisiune. Ai zis ca turneul incepe la 09,00 si se termina la 21,00. Incredibil, dar adevarat.
                    Ai intrat in cartea recordurilor. Si nu numai pentru punctualitate, ci si pentru modul cum te-ai implicat si ai reusit sa organizezi unul dintre cele mai mari turnee din istoria Amaturului.
                    Respectele mele si sincere felicitari !

                    Comentariu


                    • Super concurs, sala cu conditii excelente, gazde ce merita toate laudele noastre. BRAVO !
                      Multumim d-nului Gelu Vladoiu pentru tot sprijinul acordat (sper ca s-a rezolvat cu cazarea de la STOP), om de caracter ce merita respectul nostru.
                      Multumim tuturor celor ce au contribuit si ajutat organizatorii pentru a duce la bun sfarsit si aceasta etapa din Amatur ! Fara suportul lor n-ar fi mers totul ca un ceas elvetian. Bravo. Sunteti un bun exemplu pentru toti ce vor dori sa se angajeze in desfasurarea unui turneu de tenis de masă. Bravo tuturor.
                      Felicitari invingatorilor dar si invinsilor pentru fair play si buna dispozitie.
                      Respect.
                      Blade: lemn off...ce lemn !
                      Bh: cu tepi
                      Fh: fara tepi

                      Comentariu


                      • EX-TRA-OR-DI-NARRRRRRRRRRRRRRRR! Nu are un termen de descriere normal acest turneu pentru ca a fost bestial! )
                        Multi au zis ca este imposibil ca un turneu sa aiba o astfel de desfasurare rapida! Domnul Gelu si cu echipa au aratat ca se poate! Este nevoie de vointa si dedicare! Felicitari si la mai multe!
                        FH/Butterfly Tenergy 05
                        Blade/DHS Hurricane King
                        BH/Butterfly Tenergy 05

                        Comentariu


                        • Felicit organizatorilor pentru un concurs foarte reusit. Este primul turneu de nota care merita 10 ++ care sa terminat la ora stabilita. Si primul turneu care nu a trebuit sa se prelungeasca pana tarziu noaptea. Felicit si castigatorilor de la open si amatur, si in special pe grasutu (Vlad Farcas), care a reusit sa joace o finala dintre atatia jucatori buni care au fost la amatori. Felicitari inca odata organizatorilor si speram sa ne vedem la anu cu bine!.

                          Comentariu


                          • Postat în original de gabi.gogu Vezi post
                            Bravo Gelu &Co!
                            Desi s-au spus multe referitor la acest turneu, numai la superlativ, tin sa imi manifest si eu aprecierea, in primul rand pentru eforturile depuse de echipa de organizatori, si in special de Gelu, dar si pentru conditiile deosebit de bune de joc (suprafata mare de joc pt. Open-isti, pardoseala curata si aderenta, mese de calitate, lumina artificiala adecvata, mancare, bere etc).
                            A fost un turneu impresionant, atat ca numar de paricipanti, dar in special ca organizare, ceea ce va face sa fie greu de depasit, si totodata, ar putea constitui un reper in buna organizare a turneelor de categorie A si A+.
                            Din punctul meu de vedere, cred ca a fost cel mai bine organizat turneu la care am participat!
                            Foarte bine punctat de catre Gabi. Un turneu reusit din toate punctele de vedere. O echipa organizatorica la cel mai inalt nivel. Asa cum am vazut toti cei care am participat( si nu numai noi) Gelu a ridicat foarte sus ''stacheta'', performanta greu de egalat. Asta nu poate decat sa ne bucure si sa incercam ca impreuna,participanti si organizatori,sa dezvoltam in continuare acest superb circuit din care facem parte. Felicitari Brașov !!!

                            Comentariu


                            • Ultima editare de VladFarcas; 19.aug.2013, 10:08.
                              GEWO TABLE TENNIS

                              Comentariu


                              • Felicitari domnului Gelu pentru acest turneu!!!Desi nu am putut participa din motive de timp si logistice,vazand posturile de pe site constat cu multa satisfactie amploarea pe care o ia acest fenomen sportiv dedicat amatorilor!!!Inca o data bravo si la mai mare!!!

                                Comentariu


                                • Felicitari D-lui Gelu si intregii echipe!!! Felicitari tuturor jucatorilor!!! Un turneu excelent, conditii excelente, totul la superlativ!!! Felicitari Brașov!!!

                                  Comentariu


                                  • Postat în original de zalter Vezi post
                                    best foto.......instantanee ff reusita....CEA MAI EXPRESIVA FOTOGRAFIE DIN TURNEU.....bv fotografului care si-a facut timp sa surprinda asemenea momente....
                                    Eu zic, bravo pozasului care a avut inspiratia sa surprinda inocenta... culiselor.
                                    Pupici "printesei", salutari si felicitari parintilor pentru ... "realizare".
                                    A fost cireasa pe tortul turneului de vis...

                                    Comentariu


                                    • CHAPEAU!!!!!!!!
                                      Gelu "a inchis gura" tuturor "scepticilor" si "carcotasilor" prin aceasta demonstratie de ORGANIZARE IREPROSABILA!
                                      Beneficiind de doua locatii impecabile,logistica "a la carte" si o adevarata "echipa"!!! de colaboratori,mega-turneul de la Brașov va ramane in amintirile tuturor participantilor ca un ETALON Amatur!Am remarcat si apreciat cu totii:
                                      -conditiile de joc impecabile!
                                      -valoarea participantilor!
                                      -desfasurarea "metronom" impusa de Gelumniprezent,eficient si foarte sever cu cei "indisciplinati"!!
                                      ("cainele care latra nu musca" se gandeau multi inainte de turneu,Gelu a "latrat" mult inainte si a "muscat" la timp si la obiect!!).
                                      -simbioza reusita intre "orgoliul" romanesc(Gelu),rigoarea nemteasca(Emi) si profesionalism(Apian).
                                      -momentul "comic" de la festivitatea de premiere(foarte bine regizat!) care demostreaza inca o data ca oamenii nu sunt roboti!
                                      Felicitari invingatorilor,mai mult(Sterea) sau mai putin(Eduard) scontati,felicitari tuturor participantilor care au dat valoare si culoare acestui turneu foarte reusit!
                                      BRASOV,CHAPEAU!!!Candidatul nr 1 la organizarea Turneului final din acest an
                                      I love table tennis !

                                      Comentariu


                                      • felicitari domnule Gelu pentru concurs,a fost nemaipomenit de bine pentru toata lumea.succes si la alte turnee

                                        Comentariu


                                        • Si eu tin sa multumesc dl. Gelu si echipei pentru eforturile aduse acestui turneu , in special pentru fairplay, in cea ce priveste prezenta tuturor firmelor care distribuie materiale de tenis de masă , am fost prezenti toti cei care am dorit sa fim acolo si asta consider ca este mare lucru .
                                          Personal ma bucur ca am fost printre cei prezenti si revederea cu ei mi-a facut acea zi mult mai frumoasa .

                                          Citeva imagini de la turneu

                                          17 August o zi memorabila pentru Amatur !
                                          Ultima editare de valigti; 19.aug.2013, 09:17.
                                          Palete si accesorii tenis de masa la preturi de importator
                                          Fete de palete tenis de masa
                                          TT.MGVSPORT - www. ttsport.ro

                                          Comentariu


                                          • GEWO TABLE TENNIS

                                            Comentariu


                                            • Se poate spune toate la superlativ,participare,spectacol si organizare !!!
                                              FELICITARI

                                              Comentariu


                                              • eu vreau doar atât sa adaug, iar cine îl cunoaște știe despre ce vorbesc:
                                                BRAVO, ALEX NECHITA!!!

                                                pacat ca, dupa cum îl cunosc eu, se va ține mai mult de școala decât de tenis de masă... :P

                                                Comentariu


                                                • La turneul din Brașov s-au "pierdut" si cateva obiecte, cum ar fi:
                                                  1.Paleta Butterfly balsa carbo x5 echipata cu Rakza 9, disparuta la ora 20,00;
                                                  2.Tricou Xiom albastru (nou) marimea L, disparut la 20 minute dupa achizitie.
                                                  Rog mesaj privat pentru orice informatie, in caz contrar sunt nevoit sa merg la Sala Sporturilor unde stiu sigur ca una din camere este indreptata pe unul din obiecte,... apoi nu ma pot abtine sa nu fac public imaginile , iar cu ajutorul colegilor sa identificam destinatia.
                                                  Hobby: Motoare si ski !
                                                  http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y

                                                  Comentariu


                                                  • Postat în original de adimucu Vezi post
                                                    eu vreau doar atât sa adaug, iar cine îl cunoaște știe despre ce vorbesc:
                                                    BRAVO, ALEX NECHITA!!!
                                                    pacat ca, dupa cum îl cunosc eu, se va ține mai mult de școala decât de tenis de masă... :P
                                                    Am avut placerea sa joc cu Alex in tabara de la Brașov. Am facut niste meciuri frumoase, in care cistigatorul a fost decis doar de noroc. Mi-a placut mult comportamentul lui. Sper ca ceea ce a invatat in tabara, ii va folosi sa creasca in joc.
                                                    Mult succes !

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X