Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Cupa AMATUR Romania - Turneu A+, Topoloveni, 12 oct 2013

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Cateva imagini din timpul meciurilor...
    http://www.youtube.com/watch?v=D2sWO...V0uLgb2bBXsRFA
    Xiom Strato / Tenergy 05 fx

    Comentariu


    • Postat în original de mironliviu Vezi post
      Multumesc pentru sustinere!
      Felicitari Liviu, trebuie sa schimbi cupa din poza! Sau mai bine, poza! Succese la open.
      TsE

      Comentariu


      • CLASAMENT FINAL LA AMATORI
        1 Miron Liviu Campina
        2 Micu Cosmin Targoviște
        3-4 Pitac Ovidiu Brașov
        Vranceanu Mihai București
        5-8 Badea Daniel Targoviște
        Mihalcea Dumitru Slobozia
        Munteanu Octavian Tecuci
        Tutoveanu Razvan Brașov
        9-16 Chirita Cristian Călărași
        Coman Emil Breaza
        Costache Claudiu Călărași
        Craciunica Andrei Călărași
        Craciunica Gabriel Călărași
        Dumitru Gheorghe București
        Luta Petre București
        Trocan Nicolae Mioveni
        17-32 Andone Claudiu Cugir
        Banescu Dragos Pitești
        Dobre Titus București
        Draghici Dumitru Drobeta Tr Severin
        Dumbrava Daniel Focșani
        Faur Laurentiu Călărași
        Holban Dumitru Buzău
        Jaouir Khaled București
        Lica George Eforie Nord
        Nedelcu Marin București
        Predescu Levente Miercurea Ciuc
        Rus Andrei Brașov
        Stanciu Stelian Călărași
        Tintas Adrian Sighetu Marmatiei
        Vasile Gelu Iulian București
        Wischegg Robert Galați
        33-64 Alexandru Cristian Calinesti Argeș
        Anita Dorel Brașov
        Antohi Ioan Sighetu Marmatiei
        Benyovski Bela Sibiu
        Bradusca Cornel Targu Jiu
        Bucsan Romeo Pitești
        Comis Marian Slobozia
        Damian Alin Campia Turzii
        Dica Constantin Craiova
        Dinu Gheorghe București
        Gheorghe Nicu Drobeta Tr Severin
        Grigore Alexandru Campina
        Hutanu Alin Brașov
        Ivan Catalin Fagaras
        Ivan Sorin Ioan Targoviște
        Ivan Valentin Campina
        Lungu Sandel Brăila
        Madescu Adrian Drobeta Tr Severin
        Marin Puiu Amarastii de Sus
        Matei Razvan București
        Nistor Iosif Siculeni
        Padurariu Costel Brașov
        Poenaru Adrian București
        Preda Nicolae Curtea de Argeș
        Serban Liviu Onesti
        Sofian Corneliu Suceava
        Somlea Darian Cisnadie
        Stancalie Doru Craiova
        Stoica Mihai Mioveni
        Viciu Dragos Pitești
        Vladoiu Gelu Brașov
        Zedler Csaba Agnita
        65-67 1v in sup
        Marin Floricel Brașov
        Stanciu Alin Călărași
        Ciucur Laurentiu Sibiu
        68-96 0v in sup
        Baluta Silviu București
        Barac Marius Sibiu
        Constantin Gabriela București
        Cristescu Cristian București
        Cucu Cristin Targoviște
        Dima Nicu București
        Doba Vasile Pitești
        Dospinescu George București
        Eftimie Adrian Agnita
        Farkas Bence Targu Mureș
        Florea Vasile Sighetu Marmatiei
        Ionica Maria Pitești
        Medeleanu Stefan Constanța
        Miron Andrei Campina
        Moraru Constantin București
        Nicula Dumitru Agnita
        Paun Daniel București
        Popa Mircea Brașov
        Pribeagu Claudiu Pitești
        Puiulet Iosif Agnita
        Radu Aurel București
        Radulescu Dan București
        Rusea Gheorghe Breaza
        Sterian Laurentiu Pitești
        Tarau Vasile Brașov
        Theodorescu Alex București
        Tobosaru Gheorghe Brașov
        Vlaicu Cosmin Pitești
        Voinea Emil Pitești
        96-107 2v in inf
        Banu Nicolae Ocna Sibiului
        Brulea Petre Ploiești
        Cretu Marian Craiova
        Manoiu Claudiu Targoviște
        Mihalescu Dinu Timișoara
        Negrean Ioan Sibiu
        Papacu Bejoli București
        Popa Sorin Fagaras
        Popescu Remus Ramnicu Valcea
        Silviu Niculae București
        Suta Valeriu Curtea de Argeș
        Vuta Bogdan Curtea de Argeș
        108-130 1v in inf
        Banica Dan Ploiești
        Barbu Vasile Brașov
        Birloveanu Viorel București
        Butan Marius Stefanesti Argeș
        Ceparu Ioan Călărași
        Codreanu Florin Targu Jiu
        Dinu Adrian Darmanesti
        Dumitrescu Dan Piatra Neamț
        Ene Diana Pitești
        Marin Iulian Campina
        Mihai Ion București
        Milos Cristian Alexandria
        Movileanu Neculae Brașov
        Muntoiu Theodor Pitești
        Oprea Ionela Pitești
        Popa Vicentiu București
        Presura Marin Slobozia
        Purcileanu Liviu Piatra Neamț
        Stan Catalin Curtea de Argeș
        Stan Dragos Pitești
        Taras Dan București
        Timaru Ilie Ocna Sibiului
        Vestineanu Ionut Slobozia
        130-146 0v in inf
        Carjan Dumitru București
        Ciuca Gabriel Mioveni
        Giosan Marcel Galați
        Giura Daniel Ramnicu Valcea
        Lazar Dorin Resita
        Marocico Marius Fagaras
        Mihai Bianca Pitești
        Milos Gianni Alexandria
        Musatescu Mugurel Targoviște
        Preda Vasilica Curtea de Argeș
        Rizescu Gheorghe Mioveni
        Rosianu Nicolae Sibiu
        Rosu Robert Alexandru Mioveni
        Sultana Denis Mioveni
        Tudor Emil București
        Vijaica Paul Drobeta Tr Severin
        Visan Bogdan Targoviște
        Zamfir Gabriel Targoviște
        A mai fost inscris dl. Kondort Dan - Sibiu, care nu a anuntat neparticiparea.
        Ultima editare de Sorin Botirca; 14.oct.2013, 19:32.
        www.clubarena08.ro

        Comentariu


        • Bravo LIVIU ,o victorie frumoasa, la care nu ma asteptam, iarba ta a facut ravagii si datorita vointei tale ti-ai indeplinit visul. Felicitarii.

          Comentariu


          • Eu ii propun lui Sorin ca la anul sa bage ca premiere si cateva oale de sarmale :P

            Comentariu


            • Postat în original de sevraj Vezi post
              Eu ii propun lui Sorin ca la anul sa bage ca premiere si cateva oale de sarmale :P
              Un sfert si ceva,...hai ca se poate, felicitari si tie si lui Ovidiu!
              Hobby: Motoare si ski !
              http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y

              Comentariu


              • Postat în original de predesculevente Vezi post
                In primul rand, domnule Antal Denes, rezultatul meciului dintre mine si Padurariu Costel nu s-a finalizat si consemnarea rezultatului a facut el insusi dupa ce la 2-0 pentru el m-am dat jos de la masa si m-am dus direct la organizator sa contestez...si nu dupa zece minute cum ati fost informat dumneavoastra. Va spun si motivul de ce am cerut anularea rezultatului:
                Dupa ce ne-am auzit numele si ne-am dus la "masa buclucasa", cum ati denumit dumneavoastra, inainte sa incepem meciul i-am zis domnului Padurariu ca eu nu vreau sa joc la masa aia pentru ca erau luminile foarte slabe, nici mingea nu o vedeam bine.
                Deci aici ati fost informat (nu stiu de cine) total aiurea si gresit pentru ca nu cu masa aveam probleme ci cu lumina slaba in locul unde era asezata acea masa. Am inceput meciul fara nici un chef de joaca...la 4-2 pentru Padurariu l-am mai rugat sa intrerupem meciul, sa ne mutam la o alta masa si sa continuam de la acelas scor dar el a zis "aici ne-a trimis aici jucam". Am continuat jocul si in timpul setului 2 i-am mai zis ca nu-mi convine sa joc pe acea masa si sa ne mutam pe alta masa dar el a raspuns exact asa: "nu pentru ca si eu vreau sa castig, si tu vrei sa castigi"...blablabla.......aici mi-am dat seama ca vrea sa se foloseasca de dezavantajul meu in joc din cauza luminii slabe care m-a deranjat foarte tare. Asa ca dupa setul 2, am intrerupt meciul si m-am dus sa contestez. Am cerut anularea rezultatului primului joc si am cerut sa rejucam meciul la o masa unde luminile sunt bune. El a acceptat, am jucat meciul pe care l-am castigat cu 3-1 dupa care domnul Padurariu mi-a spus ca acum el cere o revansa si sa rejucam din nou meciul. Ne-am dus amandoi la domnul Sorin Botirca care a luat o decizie corecta dupa parerea mea si ne-a propus sa jucam un singur set si invingatorul sa se califice mai departe. Si uite asa eu am fost cel care s-a calificat fara sa se faca "lucruri bizare". Dar daca e mare problema imi dau toate punctele mele obtinute azi la Topoloveni domnului Padurariu, pe mine nu ma deranjeaza..
                Levi oare chia asa a fost ?
                La scorul de 5-2 ai argumentat ca nu ai lumina suficenta,la care ai primit urmatorul raspuns ;
                Sa mergi la masa organizatorului nefiind mese disponibile, sa anuti acest aspect la care ai continuat jocul,asa este ?
                La scorul de 2-0 la seturi si 8-1s-au 8-2 ai renuntat la meci !
                La care Costel a dus mingea la masa oficiala si a anuntat scorul de 2-0 + 8-1[8-2] SI DECIZIA TA !
                Oare nu a fost asa ?
                Restul sunt povesti !
                Te rog confirma-mi ori infirma acest aspect.
                Avand in vedere ca eu il pregatesc si-l cunosc nu cred ca daca mergeai de la inceput cum ti-a sugerat la masa oficila mai apareau aceste discuti !
                Nici organizatorul pe care deasemenea il cunosc foarte bine nu era pus in dificultate.
                Astept raspuns.
                Cu stima Deni.

                Comentariu


                • Postat în original de GeluBv Vezi post
                  Un sfert si ceva,...hai ca se poate, felicitari si tie si lui Ovidiu!
                  vrei sa spui vreo 8 sferturi si ceva

                  Comentariu


                  • daca un jucator se trezeste la jumatatea meciului ca nu-i convine lumina si opreste meciul, este lipsa evidenta de fair play, mai ales ca era condus bine....
                    putea sa-si dea seama inca de la incalzire

                    daca celalat jucator accepta in mijlocul meciului sa se opreasca meciul pe astfel de motive este evident o dovada de naivitate, sau de fair play exagerat ( in acest caz daunator ), trebuia sa spuna direct organizatorului ca nu se poate opri un meci la jumate pe astfel de motive si ca nu accepta compromisuri, si la revedere
                    daca accepti compromisurile, atunci asta este, ai pierdut, la revedere
                    altfel acum lamentarile sunt tardive si inutile


                    felicitari origanizatorilor pentru acest concurs !!!

                    Comentariu


                    • Felicitari Miron pentru castigarea turneului.

                      Comentariu


                      • Postat în original de Antal Denes Vezi post
                        Levi oare chia asa a fost ?
                        La scorul de 5-2 ai argumentat ca nu ai lumina suficenta,la care ai primit urmatorul raspuns ;
                        Sa mergi la masa organizatorului nefiind mese disponibile, sa anuti acest aspect la care ai continuat jocul,asa este ?
                        La scorul de 2-0 la seturi si 8-1s-au 8-2 ai renuntat la meci !
                        La care Costel a dus mingea la masa oficiala si a anuntat scorul de 2-0 + 8-1[8-2] SI DECIZIA TA !
                        Oare nu a fost asa ?
                        Restul sunt povesti !
                        Te rog confirma-mi ori infirma acest aspect.
                        Avand in vedere ca eu il pregatesc si-l cunosc nu cred ca daca mergeai de la inceput cum ti-a sugerat la masa oficila mai apareau aceste discuti !
                        Nici organizatorul pe care deasemenea il cunosc foarte bine nu era pus in dificultate.
                        Astept raspuns.
                        Cu stima Deni.
                        Nu domnule Denes, chiar atunci cand am ajuns la masa am argumentat ca nu am lumina suficienta si la scorul de 4-2, 5-2 sau cat o fi fost i-am cerut sa ne mutam la o alta masa si sa continuam de la acel scor!!! La care Costel a raspuns aici ne-a trimis aici jucam. I-am mai zis ca putem astepta cateva minute pana se elibereaza o masa dar el a insistat sa continuam jocul, nu eu. In tot parcursul meciului ii reprosam nemultumirea faptului ca trebuie sa joc pe acea masa si la scorul de 2-0 pentru el i-am mai spus sa ne mutam de la masa aia dar el tot a insistat sa ramanem si sa jucam mai departe dupa care am inceput sa joc lovind mingile intentionat aiurea si la scorul de 8-4 si nu 8-1 am plecat de la masa spre organizatori sa contestez. Nu stiu Costel ce a anuntat si ce nu pentru ca s-a grabit sa ajunga inaintea mea la masa oficiala...si restul...nu sunt povesti inventate de mine!
                        Si avand in vedere ca dumneavoastra il pregatiti si il cunoasteti e de inteles ca tineti de partea lui. Si eu asa as face...
                        BL: Der Materialspezialist Revolution All+
                        FH: Andro Rasant Grip 1,9
                        BH: Der Materialspezialist Mega-Block 1,5

                        Comentariu


                        • Postat în original de danr Vezi post
                          daca un jucator se trezeste la jumatatea meciului ca nu-i convine lumina si opreste meciul, este lipsa evidenta de fair play, mai ales ca era condus bine....
                          putea sa-si dea seama inca de la incalzire
                          daca celalat jucator accepta in mijlocul meciului sa se opreasca meciul pe astfel de motive este evident o dovada de naivitate, sau de fair play exagerat ( in acest caz daunator ), trebuia sa spuna direct organizatorului ca nu se poate opri un meci la jumate pe astfel de motive si ca nu accepta compromisuri, si la revedere
                          daca accepti compromisurile, atunci asta este, ai pierdut, la revedere
                          altfel acum lamentarile sunt tardive si inutile
                          felicitari origanizatorilor pentru acest concurs !!!
                          Nu la jumatatea meciului m-am trezit ca nu-mi convine lumina ci atunci cand am ajuns la masa respectiva, chiar si in timpul incalzirii i-am reprosat acest lucru.
                          BL: Der Materialspezialist Revolution All+
                          FH: Andro Rasant Grip 1,9
                          BH: Der Materialspezialist Mega-Block 1,5

                          Comentariu


                          • Un concurs frumos 10+ Domnu' Sorin si participantilor(castigatorilor ) bravo Mihai si Domnu' Miron!
                            FH/Butterfly Tenergy 05
                            Blade/DHS Hurricane King
                            BH/Butterfly Tenergy 05

                            Comentariu


                            • Postat în original de cosminTGV Vezi post
                              Un concurs frumos 10+ Domnu' Sorin si participantilor(castigatorilor ) bravo Mihai si Domnu' Miron!
                              Ai vazut scirba mica ca ai reusit sa joci finala cum ti-am zis eu,dar nu cu babuzducu de Mihai ca el mai are treaba cu emotiile oricum felicitari la amindoi

                              Comentariu


                              • In ce set era scorul de 8-1;2;3;4 ? nu cumva in setul 3 !
                                Este ok.nu mai conteza.
                                Ai profitat de ocazie,m-am interesat si de la alti care au vazut cele intamplate si cum ai parasit masa de joc .
                                Asteptam de la tine sa-mi spui doar atat, in setul in care ai plecat de la masa si scorul.
                                Sa ne revedem cu bine.

                                Comentariu


                                • Postat în original de dantim Vezi post
                                  Ai vazut scirba mica ca ai reusit sa joci finala cum ti-am zis eu,dar nu cu babuzducu de Mihai ca el mai are treaba cu emotiile oricum felicitari la amindoi
                                  cautand babuzducu pe google uite ce am gasit ) http://www.clubpenguininsiders.com/f...4068-babuzduc/ ....asta esti tu?
                                  Pinguin sef pinguin sef...da nu ma gandeam ca ti ai facut si club de pinguini

                                  Comentariu


                                  • Un concurs extaordinar care a adunat cam tot ce este mai bun prin AMATuR,un singur repros lui Sorin,A REUSIT SA TERMINE PREA RPD CONCURSUL

                                    Comentariu


                                    • Postat în original de Antal Denes Vezi post
                                      In ce set era scorul de 8-1;2;3;4 ? nu cumva in setul 3 !
                                      Este ok.nu mai conteza.
                                      Ai profitat de ocazie,m-am interesat si de la alti care au vazut cele intamplate si cum ai parasit masa de joc .
                                      Asteptam de la tine sa-mi spui doar atat, in setul in care ai plecat de la masa si scorul.
                                      Sa ne revedem cu bine.
                                      Da..in setul 3 era acel scor. Interesant este ca nimeni nu se afla in apropierea acelei mese, doar un domn statea singur pe un scaun in coltul salii, chiar in spatele nostru. Deci nu avea de unde sa stie nimeni ce se intampla la masa respectiva. Si am parasit masa asa pur si simplu, am placat de acolo catre masa oficiala sa contestez...intre timp l-am vazut pe Costel vorbind cu mai multe persoane, probabil despre cea ce s-a intamplat in acel moment. V-am mai spus si va mai spun inca odata...daca cu aceasta contestatie v-am creat probleme asa de mari sunt dispus sa-i ofer toate punctele mele obtinute la acest turneu, domnului Padurariu Costel si nu chiar...daca credeti ca nu am avut dreptate si aceste "povesti" au fost inventate de mine...imi puteti lua toate punctele mele obtinute pana acum in acesti 3 ani de cand joc tenis de masă si cu aceasta ocazie pot sa ma si retrag definitiv din acest concurs numit Circuitul Amatur.
                                      BL: Der Materialspezialist Revolution All+
                                      FH: Andro Rasant Grip 1,9
                                      BH: Der Materialspezialist Mega-Block 1,5

                                      Comentariu


                                      • Cupa AMATUR Romania - Turneu A+, Topoloveni, 12 oct 2013


                                        Imagini surprinse in timpul jocului si imiagini cu niste campioni adevarati!

                                        Comentariu


                                        • Multumesc Levi nu avem nevoie de puctele puse in joc,cred ca amandoi mergeti de placere,se mai intampla si cazuri mai putin placute,dar trecem peste ele si mergem mai departe de placerea ambiantei si a microbului numit tenis de masă unde s-au legat multe priteni.
                                          Cu stima Deni.

                                          Comentariu


                                          • Felicitari Liviu Miron! Se pare ca nu stati degeaba la sala din Campina....Salutari din Cocorasti!

                                            Comentariu


                                            • AM GASIT O HUSA SI O PALETA! NU SPUN MARCA PENTRU A NU AVEA PRETENDENTI NECUVENITI! ROG PAGUBITUL SA IA LEGATURA CU MINE PE MP, TELEFON : 0723.336.455 SAU E-MAIL: sorin_botirca(at)yahoo.com!
                                              www.clubarena08.ro

                                              Comentariu


                                              • Super turneu,organizatori deosebiti care s-au ridicat la nivelul unui A+. Multumim lui Sorin pentru ospitalitatea bine cunoscuta. Felicitari castigatorilor ambelor categorii! Vom reveni cu mare drag la Topoloveni.

                                                Comentariu


                                                • Felicitari organizatorilor/bravo miron.

                                                  Comentariu


                                                  • Foarte frumos si foarte puternic acest turneu A+ de la Topoloveni.
                                                    Sorin Botirca a demonstrat inca o data, daca mai era nevoie, cum se organizeaza eficient un asemenea eveniment!
                                                    Si in plus, sunt foarte putini organizatori care pot, si isi pot permite, sa fie niste gazde foarte ospitaliere cu cei ce raman peste noapte cazati in orasul lor.
                                                    Voi reveni cu mare placere la concursurile organizate de Sorin

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X