Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Propuneri pentru AMATUR 2014

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Eu renunt la propunerea cu minicadetii, dar sa se defineasca limitele de varsta ca la federatie (copii, 8-10 ani; minicadeti, sub 13 ani; juniori, sub 15 ani)
    TEnergy 05 FX | Timo Boll ALC 30th A | TEnergy 05 FX

    Comentariu


    • Propunerea mea pentru eliminarea teoriei cu legitimati/nelegitimati ar fi urmatoarea:
      Reimpartirea zonelor Open si Amatori dupa cum urmeaza: Amatori pana la MP = 24 si Open de la MP mai mare ca 24 plus legitimati de orice fel: Divizia B, Divizia A sau Superliga.
      www.clubarena08.ro

      Comentariu


      • Competitia de amatori ar deveni mult prea dificila.
        Mai bine ar ramane sistemul actual si s ar crea o liga Masters superioara Openului.Acolo sa fie inscrisi fostii divizionari si legitimatii.

        Comentariu


        • Acel marocan este exemplu viu al fostului legitimat din amatur care vrea cu tot dinadinsul la amatori si nici nu vrea sa auda de open !

          Comentariu


          • ?n privința propunerii lui Sorin de a premia campionii județeni la categoria Amatur... Ar fi foarte frumos dacă toți jucătorii ar fi corecți, dar cunosc pe câțiva open-iști care abia așteaptă să trîntească niște turnee, trec la Amatori și în plus se aleg și cu un titlu de campion al anului....
            Totodată unii Amatori buni ar fi demotivați să treacă la Open.
            TB ZLF & T05/T05FX

            Comentariu


            • Adaugarea categoriei MAsters la 10-12 turnee A cu potential ( București, Cluj, Topoloveni, Tg Mureș, Odorheiul Secuiesc, Sf GHeorghe ar fi potrivite)
              Turneu simultan cu OPEN.
              Inscrierea jucatorilor de Divizia A si Superliga libera; completarea cu primii jucatori (legitimati sau nu)din AMATUR in ordinea MP pana la un nr fix de 10 sau 20; grupe de cate 5; 3 calificati si eliminatorii; Punctajul turneului Masters identic cu punctajul A+, pentru participantii din Amatur. Punctajul turneului OPEN fara cei care participa la MAsters. Scaderea limitei de participare la Amatori la 17.
              Astfel, vor fi 10-12 turnee pe an in care jucatorii amatori si cei de OPEN au mai multe sanse la primele locuri;
              Jucatorii buni (cu MP ~25-40) au sansa sa joace la alt nivel, iar punctajul nu le va fi influentat de un posibil rezultat negativ.

              Comentariu


              • A fost vorba de o Dacie Logan paremi se ,o masina noua!Pentru marocan,fost atlet olimpic (poate nu unul cu rezultate exceptionale in competitii oficiale) era un premiu bun
                si merita sa se bata cu amatorii din Romania(cred ca sotia lui de origine romana l a dirijat,pentru ca ei locuiau la Grenoble, Franta).
                - - - Actualizat - - -
                Eu sunt campion judetean,intr un judet care abia anul asta scoate capul in Competitia Amatur;n am facut nici un blat , ce blat sa faci cand abia iesi cu greu din grupele inferioare la amatori si speri si tu ca macar in eliminatorii sa ajungi?
                - - - Actualizat - - -
                Scaderea MP la 17 la amatori -ar fi perfect sa propuneti, domnul Dan ;si de asemenea liga Masters.

                Comentariu


                • Dle Globalnet,topicul acesta a fost deschis in principal pentru a se posta niste propuneri menite sa imbunatateasca climatul si modalitatile de desfasurare a competitiilor Amatur.Cele trei posturi pe care le-ati emis in ultima ora pot fi incadrate cat de cat in aceasta categorie?Ingreunand parcurgerea prounerilor nu va ajuta pe nimeni
                  of all the things i lost i miss my mind the most

                  Comentariu


                  • Era o paralela relevanta cu fosti sportivi profesionisti care concureaza cu amatori (era vorba de atletism).
                    Daca am exagerat cu postarile va rog sa ma scuzati.

                    Comentariu


                    • Postat în original de Sorin Botirca Vezi post
                      Propunerea mea pentru eliminarea teoriei cu legitimati/nelegitimati ar fi urmatoarea:
                      Reimpartirea zonelor Open si Amatori dupa cum urmeaza: Amatori pana la MP = 24 si Open de la MP mai mare ca 24 plus legitimati de orice fel: Divizia B, Divizia A sau Superliga.
                      Daca conteaza,aceasta este si parerea mea.
                      Poți vorbi neintrebat dar nu intreba nevorbit.

                      Comentariu


                      • Postat în original de mmroglobalnet Vezi post
                        Era o paralela relevanta cu fosti sportivi profesionisti care concureaza cu amatori (era vorba de atletism).
                        Daca am exagerat cu postarile va rog sa ma scuzati.
                        Realitatea crunta in ori ce domeniu.

                        Comentariu


                        • Postat în original de mmroglobalnet Vezi post
                          Competitia de amatori ar deveni mult prea dificila.
                          Mai bine ar ramane sistemul actual si s ar crea o liga Masters superioara Openului.Acolo sa fie inscrisi fostii divizionari si legitimatii.
                          Ar trebui foarte bine delimitat ce inseamna fostii divizionari!
                          Nu toti care au jucat intr-un cadru organizat la un club cu antrenor, cand erau copii (si bunica era fata ), erau divizionari! Nici nu existau ligile actuale, ci era doar un campionat pe echipe de juniori sau de seniori. Asta se intampla acum 30 ani (cand am jucat eu la club!). Dupa o asa de lunga perioada, crezi ca putem pune semnul egal intre "divizionarii" de atunci si cei care "au pus paleta in cui" acum 2-3 ani ?!

                          Comentariu


                          • Asta e greu de cuantificat,aveti dreptate.
                            - - - Actualizat - - -
                            Totusi ce v ar face sa concurati cu lance armstrong intr un turneu de amatori la ciclism -daca acesta retras fiind -ar participa?

                            Comentariu


                            • Postat în original de Sorin Botirca Vezi post
                              Propunerea mea pentru eliminarea teoriei cu legitimati/nelegitimati ar fi urmatoarea:

                              Reimpartirea zonelor Open si Amatori dupa cum urmeaza: Amatori pana la MP = 24 si Open de la MP mai mare ca 24 plus legitimati de orice fel: Divizia B, Divizia A sau Superliga.
                              Asta ar insemna un campionat national cu toti jucatorii de tenis de masă din Romania, iar cei legitimati la FRTM sa aiba in paralel inca alte campionate specifice, la care noi nu avem acces deloc (nefiind legitimati FRTM)?

                              Comentariu


                              • Pe clasamentul Amatur exista 46 legitimati, fete si baieti. Unii dintre ei au fost colegi cu Alex Ciobanu si au ajuns sa joace impreuna in Divizie. O contributie esentiala a avut Rares Leorda si Sorin Botarca in admiterea divizionarilor in circuit. CEA MAI MARE PARTE A LOR PROVIN DIN RANDURILE AMATURISTILOR. AICI EI AU CRESCUT SI S-AU FORMAT.
                                Vad ca nimeni nu a spus nimic atunci cand fosti campioni au venit si au ramas sa joace in AMATUR. Nu vreau sa dau nume, dar printre ei sunt jucatori care au castigat bani din tenis de masă, deci sunt PROFESIONISTI. Cum e cu ei Alex?

                                Comentariu


                                • Eu consider ca trebuie sa scapam de referirea pemanenta a statutului unui jucator la Legitimat sau Nelegitimat. Pana la urma ce treaba avem noi cu Federatia?
                                  Trebuie sa ne facem criterii proprii (cum este MP), sa inovam anumite principii/criterii, astfel incat un banal carton vizat de Federatie sa nu mai dicteze statutul unui jucator, ci valoarea lui sa impuna si statutul jucatorului. Cunosc cel putin 10 jucatori de divizia A care nu sunt in stare sa faca 5-6 puncte intr-un set cu Viorel Sterea si totusi, faptul ca au o legitimatie FRTM la un club din Divizia A ii impiedica sa joace in Amatur.
                                  www.clubarena08.ro

                                  Comentariu


                                  • Sorin are dreptate! MP trebuie sa fie principalul criteriu si nu daca jucatorul este legitimat. Cred ca trebuie revizuit pragul mediei dintre amatori si open si cred ca este necesara aparitia unui al treilea esalon valoric.
                                    Poate ar trebui o redenumire: incepatori, amatori si open, de exemplu. Categoria Open presupune participarea tuturor celor ce doresc.
                                    Parerea mea este ca Amaturul nu apartine numai amatorilor. Eu cred ca el apartine tuturor iubitorilor de tenis de masă.

                                    Comentariu


                                    • Postat în original de PRIZA TOK Vezi post
                                      De asemenea propun ca la turneul final sa fie premiat ...
                                      Cel mai mare sponsor pentru circuitul amatur(aici ma refer sa fie premiata o persoana fizica sau/si una juridica).Acesti bani sa se gaseasca in caseria circuitului Amatur gestionata de Sorin B.
                                      Suntem cei mai tari daca am ajuns sa premiem sponsorii
                                      - - - Actualizat - - -
                                      Postat în original de iahim Vezi post
                                      As mai avea si eu o propunere. Postarea de reclame pe forum in vederea strangerii unor fonduri pentru administrare site sau poate chiar mai mult(poate usurand din taxele organizatorilor?). Nu sunt la curent cu ce presupune dpdv legal acest lucru sau ce sume ar putea aduce in functie de traficul zilnic, e doar o idee. Dar ceva discret pe marginile paginii nu cred ca ar deranja prea tare.
                                      Mai romanilor, puteti sa mai terminati odata cu cersetoria ?

                                      Comentariu


                                      • Postat în original de mateidumitru Vezi post
                                        Mai romanilor, puteti sa mai terminati odata cu cersetoria ?
                                        Era pur si simplu o sugestie pentru a mai usura din taxele achitate de participanti/organizatori, dar daca va credeti mai interesant in felul asta, continuati cu replici inutile de genul asta. Cred ca aveti prea mult timp liber...solutii nu aveti da sa dati din degete stiti...din cate vad e pagina de propuneri deci...
                                        Ultima editare de iahim; 05.dec.2013, 17:25.
                                        Blade: Viscaria
                                        FH: Tenergy05
                                        BH: Tenergy05

                                        Comentariu


                                        • Postat în original de Sorin Botirca Vezi post
                                          Eu consider ca trebuie sa scapam de referirea pemanenta a statutului unui jucator la Legitimat sau Nelegitimat. Pana la urma ce treaba avem noi cu Federatia?
                                          Trebuie sa ne facem criterii proprii (cum este MP), sa inovam anumite principii/criterii, astfel incat un banal carton vizat de Federatie sa nu mai dicteze statutul unui jucator, ci valoarea lui sa impuna si statutul jucatorului. Cunosc cel putin 10 jucatori de divizia A care nu sunt in stare sa faca 5-6 puncte intr-un set cu Viorel Sterea si totusi, faptul ca au o legitimatie FRTM la un club din Divizia A ii impiedica sa joace in Amatur.
                                          Sa particice cu totii la masters, in cele 10-12 turnee A propuse (anual) de Dan2! In felul acesta Circuitul are de castigat, fara ca membrii Amatur sa se simta lezati. Ba, chiar sant convins ca, vor fi destui cei care vor cere sa joace in cat VIP. SR

                                          Comentariu


                                          • Postat în original de Sorin Botirca Vezi post
                                            Cunosc cel putin 10 jucatori de divizia A care nu sunt in stare sa faca 5-6 puncte intr-un set cu Viorel Sterea si totusi, faptul ca au o legitimatie FRTM la un club din Divizia A ii impiedica sa joace in Amatur.
                                            Personal mi se pare ca faptul ca jucatori din divizia A nu fac 5-6 puncte la domnul Sterea inseamna nu ca ei ar trebui sa joace in amatur, ci ca domnul Sterea ar trebui sa joace in A si nu in amatur. Faptul ca a castigat 18/19 turnee la care a participat in acest an mi se pare ca accentueaza puternic acest lucru...
                                            Blade: Viscaria
                                            FH: Tenergy05
                                            BH: Tenergy05

                                            Comentariu


                                            • Postat în original de Sorin Botirca Vezi post
                                              Eu consider ca trebuie sa scapam de referirea pemanenta a statutului unui jucator la Legitimat sau Nelegitimat. Pana la urma ce treaba avem noi cu Federatia?

                                              , astfel incat un banal carton vizat de Federatie sa nu mai dicteze statutul unui jucator, .
                                              Mai mult decat atat, acel #banal carton vizat de federatie , face ca posedorul lui sa ia locul altui jucator la cat. Open, doar pentru simplu fapt ca i-l detine
                                              - In ceea ce priveste popunerea privind grupele superioare cred ca trebuie putin reformulata astfel
                                              Eliminarea obligativitatii formarii gruplor superioare (astfel incat organizatorul sa poata sa decida el insusi)
                                              Adrian Gorum
                                              T05-ALC-T05
                                              Adrian Gorum

                                              Comentariu


                                              • In legatura cu taxa care trebuie platita pentru fiecare participant la concurs B,A,A+. propunerea mea este sa fie de 20 de lei pe an ,care sa fie platita de catre fiecare participant inscris in concurs la primul turneu organizat in prima luna a anului incurs,,ex 2014.La cati jucatori sunt in amatur reiasa o suma frumusica.

                                                Comentariu


                                                • Obligatia morala a unui participant la un concurs fost/legitimat sa se inscrie la open/masters dupa caz,dar in nici un fel de Amator/incepator !!!
                                                  F.R.T.M. nu a obligat pe nimeni sa se legitimeze !
                                                  In cazul in care ai fost ori iesti posesor al unei legitimati,inseamna ca ai avut un interes adica de castigat din acesta legitimare.

                                                  Comentariu


                                                  • Cam asta a fost cu propunerile.Ne auzim dupa weekendul asta
                                                    of all the things i lost i miss my mind the most

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X