Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Rakza 7 Soft asemanatoare cu o fata din gama Butterfly

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Rakza 7 Soft asemanatoare cu o fata din gama Butterfly

    Buna Ziua , as dorii sa-mi achizitionezi un soft pt. forehand si vreau sa aflu ce fata din gama Butterfly este asemanatoare cu Yasaka Rakza 7 Soft , bineinteles daca mi-ati recomanda un soft mult mai bun despre care nu am mai auzit as fii foarte multumit !
    Blade : DEF Butterfly Power Defence
    FH : Nittaku - Hurricane
    BH : Giant Dragon - Giant Long

  • #2
    Postat în original de zHa0 Vezi post
    Buna Ziua , as dorii sa-mi achizitionezi un soft pt. forehand si vreau sa aflu ce fata din gama Butterfly este asemanatoare cu Yasaka Rakza 7 Soft , bineinteles daca mi-ati recomanda un soft mult mai bun despre care nu am mai auzit as fii foarte multumit !
    Butterfly Roundell Soft

    Comentariu


    • #3
      Sriver G3 e o fata moale si foarte buna din cate stiu eu
      Blade :Butterfly Timo Boll Spirit
      BH : Tenergy 05Fx
      FH : Tenergy 05Fx

      Comentariu


      • #4
        Sriver G3FX cu burete de 1,9 este similara cu Rakza7soft cu burete de 2.0, si o poti folosi pe rever.
        Pentru forehand...cred ca Sriver G3 pomenit mai sus este o solutie mai buna.
        TsE

        Comentariu


        • #5
          Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	fete.jpg 
Afișări:	1 
Mărime:	80,1 KB 
ID:	769277
          Am oarece indoieli ca Sriver G3(fx), la aceeasi grosime a buretelui, este asemanatoare cu Rakza 7 Soft cel putin la viteza.
          Rudius

          Comentariu


          • #6
            Multumesc Anticipat , Stima si Respect !
            Blade : DEF Butterfly Power Defence
            FH : Nittaku - Hurricane
            BH : Giant Dragon - Giant Long

            Comentariu


            • #7
              Postat în original de titicostel Vezi post
              [ATTACH=CONFIG]5813[/ATTACH]
              Am oarece indoieli ca Sriver G3(fx), la aceeasi grosime a buretelui, este asemanatoare cu Rakza 7 Soft cel putin la viteza.
              Eu am experimentat, ce-i drept pe lemne diferite, ambele fete pentru rever, in grosimea intermediara, nu max. Plusul G3FX este dat de rezistenta la uzura.
              E doar impresia mea. Sunt sigur ca alte maini / lemne vor da alte note. Adevarul sta pe undeva pe la mijloc.
              http://www.tabletennisdb.com/rubber/ sunt cam la fel...
              http://www.paddlepalace.com/Rubber/products/1/
              Brand Butterfly Type: Smooth Speed: 82 Spin: 84 Control: 77 Hardness: 32 Sponge Thickness: 1.9,2.1
              Brand Yasaka Type: Smooth Speed: 88 Spin: 96 Control: 71 Hardness: 37-42 Sponge Thickness: 1.8,2.0,Max
              Ultima editare de Emil Tudor; 04.nov.2013, 11:43.
              TsE

              Comentariu


              • #8
                daca iti place rakza 7 soft.... dc nu te joci cu ea?
                blade: xiom strato
                fh: omega IV asia
                bh: vega asia

                Comentariu


                • #9
                  Am testato , dar as vrea sa stiu daca exista ceva mai bun decat Rakza 7 Soft .
                  Blade : DEF Butterfly Power Defence
                  FH : Nittaku - Hurricane
                  BH : Giant Dragon - Giant Long

                  Comentariu


                  • #10
                    Postat în original de zHa0 Vezi post
                    Am testato , dar as vrea sa stiu daca exista ceva mai bun decat Rakza 7 Soft .
                    Intotdeauna exista o fata mai buna decat cea care e lipita pe paleta... depinde doar cine joaca cu ea
                    In alta ordine de idei, rakza 7 soft e o fata foarte buna pt. rever, iar de la butterfly roundell-ul soft se gaseste prin aceiasi zona cu r7s, sriverul g3 cat si g3 fx sunt mai rapide si cu mai putin control decat r7s. Totusi cand spui "mai buna" ar trebui sa explici putin ce consideri tu mai buna: mai spinoasa, mai tare, mai rapida, mai controlabila, mai...etc.
                    Nittaku violin​Fastarc C-1 / Fastarc S-1

                    Comentariu


                    • #11
                      Instructorul cu care joc eu tenis de masă si la care merg la antrenamente are un Tenergy 05 FX pe FH si cand joc si imi trimite o serva lunga mingea parca vine cu incetinitorul dar cu foarte mult spin si eu as dorii acelasi lucru , un soft bun pentru FH si pt. capace pt. ca eu pun cel mai bine capace pe FH .
                      Blade : DEF Butterfly Power Defence
                      FH : Nittaku - Hurricane
                      BH : Giant Dragon - Giant Long

                      Comentariu

                      Who has read this thread:
                      Procesare...
                      X