Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

"AmaTur 2013", Brașov - 07.12.2013

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Postat în original de GeluBv Vezi post
    Inainte de turneul final, probabil ca pe 25.11.2013, se actualizeaza clasamentul dupa care se va tine cont. Nu se poate tine cont de TF, la festivitatea de premiere, pt ca nu se poate face clasamentul pe loc.
    Gelu ca organizator local se ocupa de tot ceea ce inseamna organizarea turneului in Brașov, si speram ca participantii sa se simta cat mai bine. Festivitatea de premiere este insa in sarcina coordonatorilor Amatur.
    Campionii Amatur national, pe judete si pe categorii, vor fi stabiliti dupa inregistrarea rezultatelor Turneului Campionilor. Florin Apian va introduce rezultatele on line si la incheierea turneului vom anunta clasamentul final al anului 2013. De obicei, festivitatea de premiere se desfasura inaintea fazei eliminatorii la OPEN. Deoarece cele doua categorii se vor desfasura dimineata, Festivitatea de Premiere va avea loc dupa disputarea finalelor., in jurul orei 20-21,00.

    Comentariu


    • Daca nu incurc pe nimeni si este posibil, as dori sa ma transferati la open. Probabil ca voi bucura pe cineva de la amatori. Multumesc.
      OK
      Ultima editare de FlorinBN; 19.nov.2013, 18:17.
      Blade: lemn off...ce lemn !
      Bh: cu tepi
      Fh: fara tepi

      Comentariu


      • se inscrie la amatori - 304 Barac Marius din Sibiu .

        Comentariu


        • Polen Costin....806...amatori...Comarnic
          Ultima editare de GeluBv; 19.nov.2013, 20:24.
          Hobby: Motoare si ski !
          http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y

          Comentariu


          • MARIAN CALIN din Reghin se inscrie la OPEN.

            Comentariu


            • Erdos Ferenc din M-Ciuc la open

              Comentariu


              • Gorum Adrian din Topoloveni la Open
                T05-ALC-T05
                Adrian Gorum

                Comentariu


                • Se inscriu Zelariu Petru si Muntean Alin din Târnaveni, ambii la amatori

                  Comentariu


                  • ANUNT!
                    Cele 112 locuri de la open sunt ocupate. Va rog sa urmariti lista de inscrieri din prima pagina pentru ca intervin cateva modificari, in sensul ca cei ce se mai inscriu la aceasta categorie raman inscrisi cu prioritate, cu MP 19^.
                    In funcie de noi inscrieri se va trece automat (incepand cu cei cu media cea mai mica) la sectiunea "avansati". Asa ca este bine sa aveti cunostinta la care din cele doua sali va prezentati.
                    Va multumesc!
                    Hobby: Motoare si ski !
                    http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y

                    Comentariu


                    • Doriti sa intretinem acest circuit, eliminati MP ca prioritate de inscrieri si respectati CLASAMENTUL AMATUR macar pentru acest eveniment anual deosebit.
                      - - - Actualizat - - -
                      De ce joaca la OPEN cei care nu au facut eforturi sa vina la turnee ?(BONDOC, MACARENCO etc ...)
                      - - - Actualizat - - -
                      Pozitia in clasament este prevazuta in regulament la sectiunea organizarea turneelor A+ in situatia depasirii nr de locuri. NU MAI INCURAJATI SMEKERI.
                      M P cred ca a fost gandita ca restrictie de participare la AMATORI si poate in viitor la formarea de grupe.
                      - - - Actualizat - - -
                      M-am convins si eu ca propuneriile din regulament cam degeaba sunt facute.
                      - - - Actualizat - - -
                      DL. APIAN la o filtrare-sortare dupa MP pot exista jucatori pana la locul 60 in clasamentul AMATUR care nu pot participa?

                      Comentariu


                      • Totpal Marius...Busteni...amatori...413
                        Hobby: Motoare si ski !
                        http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y

                        Comentariu


                        • Postat în original de dinicescuion Vezi post
                          Doriti sa intretinem acest circuit, eliminati MP ca prioritate de inscrieri si respectati CLASAMENTUL AMATUR macar pentru acest eveniment anual deosebit.
                          - - - Actualizat - - -
                          De ce joaca la OPEN cei care nu au facut eforturi sa vina la turnee ?(BONDOC, MACARENCO etc ...)
                          - - - Actualizat - - -
                          Pozitia in clasament este prevazuta in regulament la sectiunea organizarea turneelor A+ in situatia depasirii nr de locuri. NU MAI INCURAJATI SMEKERI.
                          M P cred ca a fost gandita ca restrictie de participare la AMATORI si poate in viitor la formarea de grupe.
                          - - - Actualizat - - -
                          M-am convins si eu ca propuneriile din regulament cam degeaba sunt facute.
                          - - - Actualizat - - -
                          DL. APIAN la o filtrare-sortare dupa MP pot exista jucatori pana la locul 60 in clasamentul AMATUR care nu pot participa?
                          Nea Ioane, la open au prioritate open-isti, pt ca nu pot juca la amatori cu media 19^. In conditiile in care se mai inscriu open-isti este normal ca cei cu mp 14-15-16-17... sa treaca la amatori.
                          Regula despre care vorbesti dumneata, pana la 60, nu va fi cazul (binenteles ca este open-ist) si ramane cu prioritate la open, iar respectarea regulamentului privind clasamentul se face numai dupa ce raman doar open-isti, ceea ce iarasi este putin probabil,...tocmai de aceea s-a facut acest efort de alocarea celor 112 locuri.
                          Poate nu m-am exprimat pe intelesul dvs, am febra 39,8, de trei zile, dar sa nu va indoiti de faptul ca as face meschinarii de genul a favoriza smekerii.
                          Hobby: Motoare si ski !
                          http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y

                          Comentariu


                          • Referitor la "filtru", pot sa va spun ca nu este cazul. Momentan nu exista nici un jucator cu mp mai mic de 19 in primele 60 locuri. A se vedea lista inscrieri unde aveti pozitie clasament si MP. Si daca, eventual, se inscrie cineva in astfel de situatie, totusi, se va tine cont, ... repet, este open-ist cu prioritate.
                            Hobby: Motoare si ski !
                            http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y

                            Comentariu


                            • Buna ziua,
                              Deoarece unii dintre noi venim de la distante mari si avem rezervari la diverse locatii de cazare, propun ca lista sa se incheie cu cel putin 3 zile inainte de desfasurarea turneului, pentru a sti daca ne mai prezentam sau nu si in consecinta sa ne putem anula rezervarile fara costuri suplimentare.
                              Pentru ca raul sa triumfe, trebuie doar ca oamenii buni sa nu faca nimic.

                              Comentariu


                              • Postat în original de Dan_s Vezi post
                                Buna ziua,
                                Deoarece unii dintre noi venim de la distante mari si avem rezervari la diverse locatii de cazare, propun ca lista sa se incheie cu cel putin 3 zile inainte de desfasurarea turneului, pentru a sti daca ne mai prezentam sau nu si in consecinta sa ne putem anula rezervarile fara costuri suplimentare.
                                Lista se incheie de joi, asa cum este anuntat in prima pagina, si cred ca se cam definitiveaza ordinea de prioritate.
                                Hobby: Motoare si ski !
                                http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y

                                Comentariu


                                • Anularea rezervarilor pe Booking.com se face, fara costuri suplimentare, cu 48 de ore inainte, deci ar trebui sa stim cel tarziu pana Miercuri la ora 10.00 daca participam sau nu. Dar regulile sunt reguli si trebuiesc respectate asa cum au fost facute. Poate anul viitor tineti cont de aceaste situatii.
                                  Va multumesc pentru raspuns si va doresc succes la organizare.
                                  Sper sa raman in continuare eligibil si sa ne vedem la turneu.
                                  O zi buna in continuare.
                                  Pentru ca raul sa triumfe, trebuie doar ca oamenii buni sa nu faca nimic.

                                  Comentariu


                                  • Se retrage de la Amatori,
                                    Moise Mihai, Alexandria

                                    Comentariu


                                    • Biro Atila la amator si Kiss Janos la open din m-ciuc

                                      Comentariu


                                      • Din cate stiu Dl. Dinicescu ordinea inscrieri la Turneul Final este pozitia in clasament.
                                        Daca se inscriu persoane care au M.P.^19 si in clasament sunt pozitionati mai bine ca mine sau ca alti concurenti acesta are prioritate.(ex eu loc 523 si x-ulescu 522 acesta are prioritate)
                                        Mi-se pare cam rautacioasa remarca dvs. Atata timp cat respect regulamentul nu vad care este problema dvs. Ce va intereseaza la cate concursuri am mers anul acesta, sunteti de la contabilitate sau securitate? Imi pare rau ca nu aveti loc de mine, sau daca va incurc cu ceva dar daca vreti va donez locul meu la Open.
                                        Gelu nu este genul care sa INCURAJEZE SMEKERI . Faptul ca sunt brasovean nu are nicio relevanta.
                                        Cred ca Gelu si organizatori Amatur sunt destul de transparenti in organizare.
                                        Ultima editare de Alexandrel Bv13; 20.nov.2013, 13:22.
                                        13 Rules

                                        Comentariu


                                        • Postat în original de Dan_s Vezi post
                                          Anularea rezervarilor pe Booking.com se face, fara costuri suplimentare, cu 48 de ore inainte, deci ar trebui sa stim cel tarziu pana Miercuri la ora 10.00 daca participam sau nu. Dar regulile sunt reguli si trebuiesc respectate asa cum au fost facute. Poate anul viitor tineti cont de aceaste situatii.
                                          Va multumesc pentru raspuns si va doresc succes la organizare.

                                          Sper sa raman in continuare eligibil si sa ne vedem la turneu.
                                          O zi buna in continuare.
                                          Imi pare rau, dar cred ca daca urmariti lista va puteti da seama de marti. Sper sa nu fie cazul sa aveti probleme.
                                          Hobby: Motoare si ski !
                                          http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y

                                          Comentariu


                                          • dupa ce va trece "refluxul" de retrageri(vorba lui Catalin Cozma),daca nu voi prinde loc,ma inscriu la arbitraj-amatori !
                                            Pentru eventuale aranjamente mp !

                                            Comentariu


                                            • Dl. ALEXANDRU BOBDOC regret ca am facut erore cu acel cuvant(am omis un i ) mii de scuze si celuilalt domn ,insa eu am dorit sa ma refer la smecherii ca niste lucruri.
                                              Nu doresc niciodata sa beneficiez de locul altuia dar de ce nu se respecta REGULAMENTUL DE ORGANIZARE TURNEE A+in care nu se pomeneste de MP insa organizatorii l au trecut in anuntul concursului si eu nu l am sesizat . Sustin in continuare ca MP nu i criteriu de participare dc dorim sa fim corecti fata de regulamentul circuitului individual de tenis de masă 2013 insa este dreptul organizatorului sa faca ce doreste el.
                                              - - - Actualizat - - -
                                              dl.GELU este incalcare de regulament in anuntul concursului in privinta ca dc eu de pe locul 141 cu MP 14 nu pot juca la OPEN fiind exculs de altii care se alfa in urma mea in clasament si au MP mai mare de 14.
                                              Comparatia omului cu jucatorul o puteti face si aici nu pe privat.

                                              Comentariu


                                              • Postat în original de dinicescuion Vezi post
                                                Dl. ALEXANDRU BOBDOC regret ca am facut erore cu acel cuvant(am omis un i ) mii de scuze si celuilalt domn ,insa eu am dorit sa ma refer la smecherii ca niste lucruri.
                                                Postat în original de dinicescuion Vezi post
                                                De ce joaca la OPEN cei care nu au facut eforturi sa vina la turnee ?(BONDOC, MACARENCO etc ...)
                                                ....NU MAI INCURAJATI SMEKERI.
                                                La varsta onorabila pe care o purtati nu-i bine ca stati mai mult pe aratura, vin ploile si ram?ne ti inamolit. Ia mai cititi odata, pâna nu va crede lumea, ...eventual "smekeriile" .
                                                N-o sa va mai deranjez cu mesaje private, daca asta e o problema...
                                                Raman la parerea ca militez pt drepturile participantilor in spiritul si-n litera regulamentul, dar nici nu accept ca organizatorii de buna credinta sa fie jigniti cum se intampla in cazul de fata.
                                                Cu aceasta ocazie va rog sa ma lasati linistit, sa-mi duc misiunea pana la capat, si dupaia mai vedem.
                                                Ref la faptul ca nu respect regulamentul...
                                                4.1.3. O - Experti (Open) MP este minim 19 sau intre primii 60 de concurenti din clasament;- participanti nelegitimati a caror experienta, valoare si pozitie in clasament sunt comparabile cu cea a jucatorilor legitimati
                                                Ultima editare de GeluBv; 20.nov.2013, 19:38.
                                                Hobby: Motoare si ski !
                                                http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y

                                                Comentariu


                                                • Se inscrie din Tg Mureș FARKAS GABOR la open
                                                  FARKAS BENCE la amatori
                                                  blade:timo boll tamca 5000
                                                  fh:YASAKA RAKZA 9 MAX
                                                  bh:YASAKA RAKZA 9 MAX

                                                  Comentariu


                                                  • Liste actualizate pe prima pagina!

                                                    Locurile la Open fiind ocupate, pe masura ce apar noi inscrieri jucatorii cu MP<19 sint transferati la Amatori, incepand cu mediile cele mai mici.

                                                    Open --> Amatori:
                                                    Kiss Janos-Miercurea Ciuc - nou
                                                    Dumbrava Georgian-București - 11.8
                                                    Ultima editare de FlorinBN; 20.nov.2013, 23:45.
                                                    TEnergy 05 FX | Timo Boll ALC 30th A | TEnergy 05 FX

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X