Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

"AmaTur 2013", Brașov - 07.12.2013

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • GRUPELE INFERIOARE AMATORI...
    http://www.youtube.com/watch?v=2PVY8...V0uLgb2bBXsRFA
    Xiom Strato / Tenergy 05 fx

    Comentariu


    • Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	P1240002.jpg 
Afișări:	1 
Mărime:	91,2 KB 
ID:	769459Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	P1230985.jpg 
Afișări:	1 
Mărime:	93,2 KB 
ID:	769460Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	P1230994.jpg 
Afișări:	1 
Mărime:	89,3 KB 
ID:	769461Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	P1230999.jpg 
Afișări:	1 
Mărime:	85,7 KB 
ID:	769462Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	P1240001.jpg 
Afișări:	1 
Mărime:	88,8 KB 
ID:	769463Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	P1240010.jpg 
Afișări:	1 
Mărime:	89,8 KB 
ID:	769464Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	P1240005.jpg 
Afișări:	1 
Mărime:	91,2 KB 
ID:	769465Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	P1240006.jpg 
Afișări:	1 
Mărime:	94,7 KB 
ID:	769466Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	P1240007.jpg 
Afișări:	1 
Mărime:	88,0 KB 
ID:	769467Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	P1240008.jpg 
Afișări:	1 
Mărime:	85,9 KB 
ID:	769468Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	P1240020.jpg 
Afișări:	1 
Mărime:	94,3 KB 
ID:	769469Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	P1240011.jpg 
Afișări:	1 
Mărime:	89,8 KB 
ID:	769470Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	P1240012.jpg 
Afișări:	1 
Mărime:	94,2 KB 
ID:	769471Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	P1240013.jpg 
Afișări:	1 
Mărime:	89,2 KB 
ID:	769472Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	P1240017.jpg 
Afișări:	1 
Mărime:	93,9 KB 
ID:	769473Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	P1240029.jpg 
Afișări:	1 
Mărime:	92,9 KB 
ID:	769474Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	P1240021.jpg 
Afișări:	1 
Mărime:	92,6 KB 
ID:	769475Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	P1240024.jpg 
Afișări:	1 
Mărime:	94,1 KB 
ID:	769476Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	P1240025.jpg 
Afișări:	1 
Mărime:	86,1 KB 
ID:	769477Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	P1240027.jpg 
Afișări:	1 
Mărime:	94,8 KB 
ID:	769478
      Felicitari pentru acest turneu final

      Comentariu


      • Postat în original de FlorinBN Vezi post
        Finala Amatori

        Tecuschi Dan - Tamas Nagy Jeno 3-0
        Felicitari Dane! Te asteptam cu nerabdare si la Open. Stefan Rusu

        Comentariu


        • Nu in ultimul rand multumim domnului Vlase Gheorghe din Slobozia pentru premiul acordat, domnului Dumitru Beltechi si tututror care s-au implicat in premierea copiilor.

          Sarbatori Fericite! va ureaza copiii din Pitești

          Comentariu


          • 69 -- 79 2v gr.inf.
            Fratea Aurel - Constanța
            Temelie Dragos - Sibiu
            Marcu Vasile - Vatra Dornei
            Carpovici Boris - Fălticeni
            Aftenii Daniel - București
            Nemaciuc Mihai - Suceava
            Filimon Bogdan - București
            Vasiliu Remus - Mioveni
            Suditu Andrei - Campina
            Dinicescu Ion - Pitești
            Balazs Lorant - Sfantu Gheorghe

            Felicitari nea Ioane pentru locul 78 la open.Sa inteleg acum ca o sa te inscri numai la sectiunea open?
            Aveam si eu o revansa cu dvs asa in meci oficial.....dar in sectiune amator
            Blade TESTE
            Fh TENERGY
            ​Bh IARBA UZATA

            Comentariu


            • Doresc sa multumesc organizatorilor, care au ales sa lucreze din greu ca noi sa ne simtim bine.
              Gelu, Emi, Bodeanu D., Apian F., Botarca S. jos palaria in fata voastra.
              Felicitari castigatorilor!!!
              Felicitari colegului meu de echipa, finalistul la amatori : Tamas Nagy Jeno. Un rezultat excelent . Bravo Jeno !

              Comentariu


              • Felicitari GELU!!!!!

                Comentariu


                • Un turneu bine organizat cu jucatori buni in numele meu si al colegilor din Agnita te felicitam Gelu/la multi ani!!!!!!!!!!!!Geo

                  Comentariu


                  • Postat în original de adriannn Vezi post
                    69 -- 79 2v gr.inf.
                    Fratea Aurel - Constanța
                    Temelie Dragos - Sibiu
                    Marcu Vasile - Vatra Dornei
                    Carpovici Boris - Fălticeni
                    Aftenii Daniel - București
                    Nemaciuc Mihai - Suceava
                    Filimon Bogdan - București
                    Vasiliu Remus - Mioveni
                    Suditu Andrei - Campina
                    Dinicescu Ion - Pitești
                    Balazs Lorant - Sfantu Gheorghe

                    Felicitari nea Ioane pentru locul 78 la open.Sa inteleg acum ca o sa te inscri numai la sectiunea open?
                    Aveam si eu o revansa cu dvs asa in meci oficial.....dar in sectiune amator
                    Multumesc pentru felicitari ,rezultatul se datoreaza si a retragerii unui concurent .Revanse oricand ADRIAN,cat despre OPEN
                    incerc si eu sa profit de fluenta concursurilor . Despre turneul OPEN ce pot spune in afara de disconfort total(temperatura ,lumina si suprafata de joc )am avut parte de parteneri de joc draguti cu mine si am vazut numeroase meciuri crancene,spectaculoase dar si unele cu sportivitate scazuta. Am fost incantat de jocul lui NORO in partida cu dl. FARCAS G.,m-a bucurat jocurile prestate de VADUVA GABRIEL ,DRAGAN VALENTIN si am mai vazut un jucator valoros CALIN MIHAI .

                    FRIGUL acumulat in oase a contribuit la intoarcerea rapida acasa cu regret ca nu am vizionat meciurile din cealalata sala.

                    Comentariu


                    • Postat în original de stefan_rusu23 Vezi post
                      Felicitari Dane! Te asteptam cu nerabdare si la Open. Stefan Rusu
                      Si eu ma alatur acestor urari adresate castigatorului.Precizez ca domnul Dan Tecuschi a jucat mult timp la sectiunea open,a avut si rezultate notabile si la aceasta categorie.Ma bucur de rezultatul obtinut mai ales ca face parte dintre jucatorii old care se mentin acolo sus pe ?meterezele? tenisului de masa.Dansul are si marele avantaj ca la Brașov se antreneaza alaturi de multi jucatori valorosi si astfel isi mentine vigoarea tenisistica ,varsta pe care o are nefiind un impediment de a se lua la ?tranta?cu adversari mai tineri decat el.
                      Blade: JOOLA BOMB EXTREME.
                      Rubber: TENERGY 05 2,1mm.

                      Comentariu


                      • Postat în original de PRIZA TOK Vezi post
                        Si eu ma alatur acestor urari adresate castigatorului.Precizez ca domnul Dan Tecuschi a jucat mult timp la sectiunea open,a avut si rezultate notabile si la aceasta categorie.Ma bucur de rezultatul obtinut mai ales ca face parte dintre jucatorii old care se mentin acolo sus pe ”meterezele” tenisului de masa.Dansul are si marele avantaj ca la Brașov se antreneaza alaturi de multi jucatori valorosi si astfel isi mentine vigoarea tenisistica ,varsta pe care o are nefiind un impediment de a se lua la ”tranta”cu adversari mai tineri decat el.
                        INTELEGETI GRESIT FENOMENUL AMATUR.
                        dl. DAN a dorit neaparat rezultat si consider cu 3 turnee OPEN la care a participat in 2013 nu a avut respect intai pt. dansul ca a jucat la amatori si pentru amatorii ca nu a jucat la OPEN iar in opinia mea nu avea loc pe nici-o lista.

                        Comentariu


                        • DESFASURAREA GRUPELOR SUPERIOARE AMATORI...
                          http://www.youtube.com/watch?v=eSEe4...V0uLgb2bBXsRFA
                          Xiom Strato / Tenergy 05 fx

                          Comentariu


                          • despre evenimentul de premiere DISTICTII AMATUR nimica? despre regulament viitor?
                            exista alt link?

                            Comentariu


                            • Clasamentele fiind cu 38-39 de posturi mai devreme, le copiez ca sa poata fi citite si aici:
                              http://tenisdemasa.ro/forum/showthre...l=1#post188984http://tenisdemasa.ro/forum/showthre...l=1#post188985
                              Dupa orice confruntare, trebuie sa-ti feliciti invingatorii. Respect Somlea Darian, Cocean Valer si Voicu Corneliu.
                              Fiind la primul meu turneu final, trebuie sa spun ca si mie mi-a lasat o impresie excelenta faptul ca a fost un concurs extraordinar de echilibrat, in care au "cazut capete" atat in grupe cat si la inceputul eliminatoriilor. Felicitari celor 16 premiati la cele doua categorii la acest turneu extrem de valoros.
                              Turneul final este ceva unic, si trebuie sa-i multumim inca o data pentru Gelu, Emi, domnul Tutoveanu, tuturor ajutoarelor lor, respectiv coordonatorilor AMATuR pentru posibilitatea de a se intalni la masa cat mai multi amatori (dupa cum se vede mai jos, turneul batand recordul de pana acum cu 18 participanti in plus), dar si tuturor celor 299 de participanti pentru efortul depus ca sa fie prezenti.
                              Fiecare dintre noi ne-am putut intalni la Brașov cu multi amici, si de asemenea ne-am facut noi prieteni.
                              Cum spun vorbele a doi distinsi amaturisti: CHAPEAU & Hai ai nostri!
                              Sarbatori fericite!
                              Postat în original de Dan2 Vezi post
                              Cele mai "populate" turnee pana acum au fost:
                              Turneu A+ 31 oct 2009 - Valenii de Munte - Festivalul Toamnei - 24 mese - au participat 242 jucatori +4 invitati =246
                              Turneu A 21 ian 2012 - București - Top Tenis Arena - Cupa Unirii - 23 mese - au participat 281 jucatori (185 la Amatori).
                              Ultima editare de FlorinBN; 08.dec.2013, 18:16.
                              FH: Butterfly Tackiness Matsushita Pro Model BH: Dr. Neubauer Diamant
                              Tel : 0742 257 995

                              Comentariu


                              • Si festivitatea de premiere pentru dl. Dinicescu....
                                http://www.youtube.com/watch?v=7m0mB...V0uLgb2bBXsRFA
                                Xiom Strato / Tenergy 05 fx

                                Comentariu


                                • Postat în original de dinicescuion Vezi post
                                  despre evenimentul de premiere DISTICTII AMATUR nimica? despre regulament viitor?
                                  exista alt link?
                                  Despre regulament la sectiunea respectiva Chitule,viitorul si noul !

                                  Comentariu


                                  • Postat în original de victor0987 Vezi post
                                    Domnule Adimucu, este doar un concurs de amatori si nu o lupta pentru supravietuire.
                                    Sau ati vrut sa trolati fin.
                                    am vrut să ?trolez fin?, aveți dreptate...și n-am reușit.
                                    vă rog să mă scuzați , am ?trolat? cam grosolan.

                                    ?i felicit din toată inima pe TOȚI premianții din seara de 07.12.2013.

                                    ?să trăiască toată lumea...numa noi să nu murim!?

                                    Comentariu


                                    • Felicitari organizatorilor!

                                      Comentariu


                                      • Postat în original de PRIZA TOK Vezi post
                                        Si eu ma alatur acestor urari adresate castigatorului.Precizez ca domnul Dan Tecuschi a jucat mult timp la sectiunea open,a avut si rezultate notabile si la aceasta categorie.Ma bucur de rezultatul obtinut mai ales ca face parte dintre jucatorii old care se mentin acolo sus pe ?meterezele? tenisului de masa.Dansul are si marele avantaj ca la Brașov se antreneaza alaturi de multi jucatori valorosi si astfel isi mentine vigoarea tenisistica ,varsta pe care o are nefiind un impediment de a se lua la ?tranta?cu adversari mai tineri decat el.
                                        Felicitari organizatorilor si mulumiri tuturor celor care m-au incurajat si sustinut. Mulumiri aduc si partenerilor de antrenament fara de care nu puteam obtine asemenea rezultat. Faptul ca nu am participat la mai mule turnee anul acesta este o optiune personala care tine de varsta (am 53 de ani), de starea de sanatate si de urmarile care apar a doua zi datorita efortului din turneu.
                                        Initial m-am inscris la Open, chiar daca media imi oferea dreptul de a participa la Amatori, dar pentru ca locurile erau limitate, am ramas la sugestia lui Gelu de a ramane la Amatori pentru a fi sigur ca joc. Nici nu m-am gandit macar ca voi ajunge in semifinale, nicidecum la cupe, pentru ca am vazut jucatori f. buni.
                                        Pentru mine acest turneu este un record absolut, prin rezultat si prin capacitatea de a sustine fizic si psihic 13 meciuri intr-o zi. Am fost clar ajutat de Dumnezeu Caruia ii mulumesc si cred ca Mos Nicolae mi-a facut si mie un dar frumos: in primul rand ca am putut sa ma intalnesc cu multi prieteni din toata tara si apoi prin frumosul trofeu acordat.
                                        Propunerea pe care o voi face este urmatoarea:
                                        Acest turneu sa aiba un adevarat caracter de amatori prin impartirea pe categorii de varsta, sex si mai ales jucatorii sa fie nelegitimati (antrenori, divizionari etc).
                                        Atunci lupta va fi echitabila.
                                        Sarbatoarea Nasterii Domnului Iisus Hristos sa va aduca pace, lumina, sanatate si toata bucuria alaturi de cei dragi. La multi ani!

                                        Comentariu


                                        • Postat în original de PRIZA TOK Vezi post
                                          Si eu ma alatur acestor urari adresate castigatorului.Precizez ca domnul Dan Tecuschi a jucat mult timp la sectiunea open,a avut si rezultate notabile si la aceasta categorie.Ma bucur de rezultatul obtinut mai ales ca face parte dintre jucatorii old care se mentin acolo sus pe ”meterezele” tenisului de masa.Dansul are si marele avantaj ca la Brașov se antreneaza alaturi de multi jucatori valorosi si astfel isi mentine vigoarea tenisistica ,varsta pe care o are nefiind un impediment de a se lua la ”tranta”cu adversari mai tineri decat el.
                                          Gabi,leatule ti-am simtit lipsa la acest turneu,poate interveneai in lupta pentru podium si trebuia[obligat] sa te felicit,cum de astfel primi 4 in mod special,iar locul 2 la A + O de jucatori aparatori !
                                          OSHAA !!!

                                          Comentariu


                                          • Felicitari Victor Kaposta pentru aceasta performanta.Ma bucur din suflet ca ai ajuns asa de sus.Trebuie insa sa recunosti ca ai avut si sansa pt ca nu am putut participat si eu,altfel erai scos de mult.C Pralea.

                                            Comentariu


                                            • Si festivitatea de premiere pentru dl. Dinicescu....
                                              multumesc mult dl. RAZVAN ,intodeauna urmaresc cu placere postarile dvs. dar dc nu am vazut distictiile AMATUR 2013.

                                              Comentariu


                                              • Postat în original de adimucu Vezi post
                                                am vrut să „trolez fin”, aveți dreptate...și n-am reușit.
                                                vă rog să mă scuzați , am „trolat” cam grosolan.
                                                ?i felicit din toată inima pe TOȚI premianții din seara de 07.12.2013.
                                                „să trăiască toată lumea...numa noi să nu murim!”
                                                As avea o rugaminte sa asterni cateva randuri si despre cei inscrisi pe lista finala si nu s-au prezentat nici macar la sala,ce a ce a adus sa ramana acasa cei dornici cu speranta de a mai prinde un loc la acest festival,mega turneul anului!

                                                Comentariu


                                                • Sper ca exista filmari cu semifinale si finale si alte meciuri dc nu... E turneul final doar...
                                                  Blade : Butterfly Timo Boll W7
                                                  FH: Cornileau Target GT
                                                  BH:
                                                  Cornileau Target GT
                                                  Tel : 0752 155 898



                                                  Comentariu


                                                  • Postat în original de Antal Denes Vezi post
                                                    As avea o rugaminte sa asterni cateva randuri si despre cei inscrisi pe lista finala si nu s-au prezentat nici macar la sala,ce a ce a adus sa ramana acasa cei dornici cu speranta de a mai prinde un loc la acest festival,mega turneul anului!
                                                    si despre cei care obisnuiesc sa vina dupa 2 ore de la inceperea grupei(FLORESCU din DEVA)

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X