Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Off+

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Off+

    Buna Ziua , doresc sa-mi achizitionez o noua paleta , pana acum am jucat ofensiv si cu aparare la nevoie ( capace , taieturi , contre , block-uri , etc. ) si vreau sa trec la un alt nivel , vreau sa joc din ce in ce mai ofensiv dar sa ma apar la nevoie asa ca as dorii sa-mi recomandati cel mai ofensiv lemn posibil de pe piata , Multumesc Anticipat !!!
    Blade : DEF Butterfly Power Defence
    FH : Nittaku - Hurricane
    BH : Giant Dragon - Giant Long

  • #2
    Dupa parerea mea (de incepator, deci nu prea conteaza) este cam greu sa gasesti un asemenea lemn "cel mai ofensiv", dar cu care vrei sa te si aperi. Lemnele foarte ofensive cred ca au destule straturi, atat de lemn cat si de materiale compozite, sunt foarte rapide si foarte rigide, dar controlul are mult de suferit din aceasta cauza. De exemplu un Yasaka Dinamyx 17 s-ar putea sa fie un astfel de lemn, avand 17 straturi (compozitia lor o gasesti pe site-urile ce vand acest lemn), iata si o scurta descriere: "Yasaka Dynamix 17 este un produs cu adevarat artistic. 17 straturi si o greutate in jur de 90 de grame ofera cea mai puternica arma pentru jocul ofensiv....." sau "Cu DYNAMIX 17 primesti un sweet spot (loc de lovire cu maxim de control) foarte mare si probabil jocul tau va trece la urmatorul nivel." Uite ca si astia spun ca treci la urmatorul nivel ! Pretul este unul foarte bun, dar asteapta si parerile celor cu experienta de pe acest site, sigur iti vor recomanda ei altele mai ofensive de-atat (numai sa fii tu in stare sa le tii sub control, eventual sa gasesti fetele potrivite pentru ele, care sa te ajute obtii maximul posibil de la acele lemne). Butterfly-urile sunt poate cele mai bune, dar, de obicei, sunt mai scumpe decat restul. Raman la parerea ca N9-le pe care-l detii tu acum este un lemn excelent atat pentru putina aparare pe care o faci (merg capacele ca unse cu fata MercuryII pe care o ai), dar mai ales pentru atac, trebuie doar sa mai testezi ceva fete pe el sa vezi de ce este in stare.

    Comentariu


    • #3
      Multumesc , Stima !
      Blade : DEF Butterfly Power Defence
      FH : Nittaku - Hurricane
      BH : Giant Dragon - Giant Long

      Comentariu


      • #4
        Cu placere. Iti voi lasa un PM cu un link spre un site care te va ajuta mult sa-ti faci o parere despre lemnele si fetele care te-ar interesa (ratinguri si comentarii la greu, bineinteles toate fiind subiective si mai putin obiective, in functie de parerile fiecaruia). Iti explic acolo mai multe. Succes!

        Comentariu


        • #5
          Alte pareri mai are cineva , alte exemple de lemne care sunt perfecte pt. un joc ofensiv si toate tacticiile mentionate mai sus ?!
          Blade : DEF Butterfly Power Defence
          FH : Nittaku - Hurricane
          BH : Giant Dragon - Giant Long

          Comentariu


          • #6
            Postat în original de zHa0 Vezi post
            Buna Ziua , doresc sa-mi achizitionez o noua paleta , pana acum am jucat ofensiv si cu aparare la nevoie ( capace , taieturi , contre , block-uri , etc. ) si vreau sa trec la un alt nivel , vreau sa joc din ce in ce mai ofensiv dar sa ma apar la nevoie asa ca as dorii sa-mi recomandati cel mai ofensiv lemn posibil de pe piata , Multumesc Anticipat !!!
            Lemnul OFF+ nu te ajuta sa treci la alt nivel,antrenamentul te face sa treci la alt nivel.In acest moment lemnul OFF+ este o greseala (pe care o face orice incepator).

            Comentariu


            • #7
              Tot timpul sunt constient de alegeriile si spusele mele , Teodorus bineinteles ca antrenamentul te aduce la un alt nivel , instructorul meu imi mentioneaza asta aproape la fiecare antrenament dar in acest topic nu este vorba de antrenament ci despre lemnele ofensive , eu ma gandeam sa-mi dati niste exmple de niste lemne care sa se potriveasca cu cateva fete perfect dar se pare ca mai mult va ocupa "antrenamentul' meu , ti se pare cumva ca nu sunt constient , crezi sunt vreun oarecare amator , crezi ca , daca ai la profil dubla reputatie si duble numere de posturi esti mai bun decat mine , niciodata nu vei fii mai bun , STIMA . Eu de la lemnul pe care il detin acum si fetele nu genereaza mai multe intrebuintari , vreau mai mult spin , un simt mai bun si poate ceva cu aceasi viteza pe care o are lemnul meu din prezent ( Galaxy N-9 ) . Multumesc Anticipat !
              Blade : DEF Butterfly Power Defence
              FH : Nittaku - Hurricane
              BH : Giant Dragon - Giant Long

              Comentariu


              • #8
                Postat în original de zHa0 Vezi post
                Tot timpul sunt constient de alegeriile si spusele mele , Teodorus bineinteles ca antrenamentul te aduce la un alt nivel , instructorul meu imi mentioneaza asta aproape la fiecare antrenament dar in acest topic nu este vorba de antrenament ci despre lemnele ofensive , eu ma gandeam sa-mi dati niste exmple de niste lemne care sa se potriveasca cu cateva fete perfect dar se pare ca mai mult va ocupa "antrenamentul' meu , ti se pare cumva ca nu sunt constient , crezi sunt vreun oarecare amator , crezi ca , daca ai la profil dubla reputatie si duble numere de posturi esti mai bun decat mine , niciodata nu vei fii mai bun , STIMA . Eu de la lemnul pe care il detin acum si fetele nu genereaza mai multe intrebuintari , vreau mai mult spin , un simt mai bun si poate ceva cu aceasi viteza pe care o are lemnul meu din prezent ( Galaxy N-9 ) . Multumesc Anticipat !
                La felul cum pui problema... nu ca banuiesc,sunt foarte sigur ca esti un incepator,unul chiar infumurat.Eu m-am gandit ca iti fac un bine si raman la parerea ca un lemn OFF+ nu te ajuta.
                Eu nu am specificat nicaieri ca daca am posturi duble si vechime pe forum sunt mai bun ca tine.Pe langa antrenament cred ca ai nevoie si de meditatii la capitolul respect si bunele maniere.
                Promit ca nu iti mai "poluez" topicul,acum esti incapatanat,dar cu timpul vei realiza ca am avut dreptate.

                Comentariu


                • #9
                  Am realizat de mult ca ai dreptate , uitate umpic peste profilul meu la sectiunea de topicuri , la toate postarile mele si o sa vezi ca de , cand mi-am facut contul pe forum toti utilizatorii cu experienta m-au indrumat numai spre bine si in timp am invatat to ce am nevoie , asa ca pastreaza parerile pt. tine si da-mi un exemplu de lemn OFF+ , si sa stii ca ma va ajuta foarte mult lemnul , am uitat sa mentionez ca lemnul ma va ajuta sa trec la un alt nivel in stilul ofensiv bineinteles si cu un nou stil de antrenament , cum scrie si mai sus eu vreau sa-mi amplific loviturile de topsin si sa joc mai dur dar sa am acelasi control , STIMA SI RESPECT . PS: Sper ca nu te-ai suparat pe mine sau ceva de genul , esti mai in varsta ca mine si te respect din tot sufletul , doar da un exemplu ca esti un utilizator experimentat si vrei sa ma ajuti !
                  Blade : DEF Butterfly Power Defence
                  FH : Nittaku - Hurricane
                  BH : Giant Dragon - Giant Long

                  Comentariu


                  • #10
                    Ok,daca tii neaparat...
                    Butterfly Schlager Carbon
                    Butterfly Primorac Carbon
                    Butterfly Amultart
                    Butterfly Gergely
                    Butterfly Timo Boll T5000
                    Butterfly Mizutani
                    Butterfly Timo Boll ZLC
                    Butterfly Sardius
                    Buttefly Iolite
                    Butterfly Photino
                    Tibhar Samsonov Stratus Carbon
                    Joola Rosskopf Force
                    Ti-am pus numai "arme albe" ,mai intai testeaza ca sa vezi despre ce este vorba si apoi cumpara.

                    Comentariu


                    • #11
                      Postat în original de Teodorus Vezi post
                      Lemnul OFF+ nu te ajuta sa treci la alt nivel,antrenamentul te face sa treci la alt nivel.In acest moment lemnul OFF+ este o greseala (pe care o face orice incepator).
                      2061 Lupsac Vasile Sighetu Marmatiei MM 8 5.3 A 2

                      La virsta ta si nivelul la care te afli este frumos sa ceri sfaturi celor in masura,dar sa le raspunzi astfel ,o consider lipsa de respect , bun simt , asa ca ar fi bine sa te controlezi un pic si sa iti ceri scuze fata de cei care s-au oferit sa te ajute.Emi

                      Comentariu


                      • #12
                        Multumesc Teodorus , pace si respect , o sa tin cont de cuvintele tale ! Zosim1 , ii respect pe toti si mi-am cerut scuze deja , daca nu stii sa citesti e treaba ta . Rog un utilizator sainchida topicul , Multumesc Tuturor !
                        Blade : DEF Butterfly Power Defence
                        FH : Nittaku - Hurricane
                        BH : Giant Dragon - Giant Long

                        Comentariu


                        • #13
                          Postat în original de zHa0 Vezi post
                          Multumesc Teodorus , pace si respect , o sa tin cont de cuvintele tale ! Zosim1 , ii respect pe toti si mi-am cerut scuze deja , daca nu stii sa citesti e treaba ta . Rog un utilizator sainchida topicul , Multumesc Tuturor !
                          Nu reiese de nicaieri scuzele tale si in continuare te comportii necuviincios,in viata o sa ai de suferit de pe urma acestui comportament,iar daca tu consideri ca stima si respect repetate de mai multe ori au vreo legatura cu scuzele se par ca si la Limba Romana ai probleme,nu numai la tenis.EMi

                          Comentariu


                          • #14
                            Daca doresti un lemn off+ am eu ..ai mp
                            - - - Actualizat - - -
                            la bistrita am vazut copiii 10 12 ani care incepeau cariera cu lemne rapide si fete tg05...mana se da dupa paleta.. totul e sa vrei sa ai timp rabdare sa ai cu cine sa joci sa ti vina minge napoi ...
                            OVTCHAROV CARBOSPEED
                            BLUEFIRE M1
                            BLUEFIRE M1

                            Comentariu


                            • #15
                              sal zhao....sunt cateva lemne pe piata ff rapide....o sa-ti enumar cateva.....xiom axelo,xiom strato,galaxy t-11,bty tricarbon,galaxy t-4,tsp balsa8,5 ,andro temper tech off+,lemne facute la comanda la dl levi,plus multe altele,intra pe forumuri si citeste acolo la off+,si vezi in ce bani gasesti ca si asta conteaza banuiesc....succes
                              fh-xiom vega-pro 2mm
                              blade--galaxy-v16
                              bh-xiom omega tour--max

                              Comentariu


                              • #16
                                O racheta draguta ar mai fi Champion Pro Carbon,,am avut ---m-am linistit,,acu stau mai cuminte,,dar tu poti pune si niste speed glue pe fete,,poate iti iei zborul.glumesc.Succes in cautari si nu renunta sa gasesti ce cauti,persevereaza si mai si greseste,,doar asa inveti.

                                Comentariu


                                • #17
                                  Daca tot nu-ti pasa ca nu o sa ai ce sa faci cu lemnul acela(cel putin nu acum) cumpara pe oricare !!
                                  TIBHAR MX-P/home made off+/TIBHAR EL-P

                                  Comentariu


                                  • #18
                                    Eu am folosit un Donic Black Devil si mi s-a parut un lemn foarte ofensiv, poate chiar cel mai ofensiv pe care l-am avut
                                    Blade :Butterfly Timo Boll Spirit
                                    BH : Tenergy 05Fx
                                    FH : Tenergy 05Fx

                                    Comentariu

                                    Who has read this thread:
                                    Procesare...
                                    X