Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Achizitionare Paleta

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Achizitionare Paleta

    Salut,

    Va rog sa imi spuneti si mie, ca nu ma pot decide,pe care dintre cele 3 palete ar merita sa o achizitionez?
    Care vi se pare mai buna?

    1. Paleta Donic Waldner 700
    2. Paleta Cornilleau Perform 800
    3. Paleta Joola Carbon Pro

    Va rog sa nu veniti cu alte variante. Motive personale ... (cadou).
    Trebuie sa aleg una din acestea 3!
    Ms!
    Butterfly Primorac Off-
    FH: Joola Maxxx 450
    BH: Yasaka Rakza 7 Soft

  • #2
    Varianta 1 ca suna mai bine, are numele unui campion

    Comentariu


    • #3
      mai bine cumpara o paleta mai ieftin de aici www. ttmall. ro
      Lemne: DHS Hurricane Long W997
      FH: DHS Hurricane Neo 3 nationala blue sponge 2,1/ 40
      BH: DHS GoldArc 8

      Comentariu


      • #4
        Din cate observ , nu sunt sigur dar cele trei par palete preansamblate, daca va place tenisul de masa si vreti sa practicati acest sport la nivel mai ridicat , va sfatuiesc sa va achizitionati o paleta profi , care nu intotdeauna e foarte scumpa.
        Parerea mea ca banii investiti intr`o paleta preansamblata sunt bani aruncati pe fereastra si candva veti dori o paleta care sa va puna in valoare asa ca luati in considerare aceasta varianta de pe acum, userul Rblade va sta la dispozitie daca doriti sa achizitionati o paleta la un pret convenabil
        Blade :Butterfly Timo Boll Spirit
        BH : Tenergy 05Fx
        FH : Tenergy 05Fx

        Comentariu


        • #5
          De ce nu iei un parfum, ceva ?
          T05-ALC-T05
          Adrian Gorum

          Comentariu


          • #6
            Am jucat personal cu joola C si dintre paletele preasamblate este excelenta ! Am jucat 1 an cu ea , permite un control fenomenal si lovituri decente. Am cumparat-o cu 170 lei parca. Dupa un an arata ca noua si spinul este asemanator cu cel initial ( pastrata in husa , curatata cu cleaner de 2 ori in aceasta perioada ).
            Totusi eu te sfatuiesc sa iei o paleta profesionala tot in acesti bani. Ai de unde alege.
            Blade : Stiga Allround wood NCT
            FH : Tenergy 05
            BH : Tenergy 05fx

            Comentariu


            • #7
              Nu se merita .Mai bine cumperi o paleta preasamblata de la ttmall sau alta parte. Arunci banii pe fereastra cu paletele acelea, ca sa bu spun ca o paleta preasamblata la acelasi pret este MULT peste ele
              Daca ti mai mult la cum arata decit la capacitatile <tehnice> este ok! Bafta !
              TIBHAR MX-P/home made off+/TIBHAR EL-P

              Comentariu


              • #8
                Salut,
                Nu sunt atat de profi. Joc de hobby si o paleta preasamblata e ok pentru inceput. O sa merg pe Joola Carbon Pro si peste 1-2 ani mai vedem si ceva mai profi.
                Multumesc mult de pareri.
                Butterfly Primorac Off-
                FH: Joola Maxxx 450
                BH: Yasaka Rakza 7 Soft

                Comentariu


                • #9
                  Nu stiu ce de ce ati mai cerut pareri daca nu tineti cont de ele
                  Blade :Butterfly Timo Boll Spirit
                  BH : Tenergy 05Fx
                  FH : Tenergy 05Fx

                  Comentariu


                  • #10
                    Am cerut pareri legate de cele 3 variante. Nu altceva!
                    Butterfly Primorac Off-
                    FH: Joola Maxxx 450
                    BH: Yasaka Rakza 7 Soft

                    Comentariu


                    • #11
                      Daca el vrea sa aleaga neaparat dintre trei porcarii una oarecare, lasati-l! V-a spus omul ca e cadou, si la un cadou conteaza mult „??impresia artistica” ??!!!!
                      Levi SIC Gloria OFF, Fețe: FH Xiom VEGA X max black+BH Der materialspezialist Kamikaze OX red
                      Levi SIC Carbo Def, Fețe: FH Tibhar Evolution MX-D 2mm black+BH Tibhar Grass Dtecs OX red

                      Comentariu


                      • #12
                        La tt mall sunt si fete si lemne pentru incepatori. Arunci banii pe fereastra cu paletele preasamblate. E ca si cum vrei sa joci tenis de camp si iti cumperi o racheta de jucarie roz din Cora de la raionul copii 3-5 ani.
                        Ia-ti un lemn Friendship 729 Dragon (30 lei) cu 2 Friendship 729 Cream Transcend (2* 48 lei) si ai o paleta mai buna decat oricare prefabricate, la 126 lei. Sau vorbesti cu Vlad si iti recomanda el altceva. Vezi ca ti le lipeste si taie si primesti paleta de-a gata.

                        Comentariu


                        • #13
                          Parearea mea este ca mult mai mare va fi "impresie artistica" care ar face-o o paleta profesionala, cu care fericitul posesor sa se mandreasca in fata prietenilor, nu o paleta din comert, la care are acces toata lumea.... In fond, cred ca toti ne dorim lucruri cat mai profesionale...
                          - - - Actualizat - - -
                          Nu stiu daca m-am facut bine inteles, dar, in fond, o paleta "profi" face o impresie mai mare decat o paleta comerciala ... cam asta am vrut sa subliniez...

                          Comentariu


                          • #14
                            Bineinteles ca este vorba de o falsa "impresie artistica"! O paleta profi nu intotdeauna "ia ochii". S-ar putea ca lemnul sa fie putin lovit, fetele taiate neregulat, poate fata sa fie putin rupta. In ochii incepatorului acestea sunt defecte de neiertat!!! Doar cel ce se pricepe ,poate sa vada dincolo de gloaba rapciugoasa... calul inaripat din poveste !
                            Cine are urechi...sa le dechida larg, sa asculte si sa nu se lase ispitit de "aurul nebunilor"!
                            Levi SIC Gloria OFF, Fețe: FH Xiom VEGA X max black+BH Der materialspezialist Kamikaze OX red
                            Levi SIC Carbo Def, Fețe: FH Tibhar Evolution MX-D 2mm black+BH Tibhar Grass Dtecs OX red

                            Comentariu


                            • #15
                              paleta Joola Carbon Pro , pe net , am vazut ca variaza ca pret intre 129 si 159 lei .
                              o groaza de bani !

                              RBlade , poate sa va ofere o paleta net superioara , la un pret mai mic , eventual la pretul maxim va ajung banii si pentru o husa tot de la el si 5-6 mingi .

                              ideea " sfaturilor " , ca sa ne intelegeti de la bun inceput este asa : lumea va recomanda , in limita bugetului , un produs competitiv , un produs care o sa reziste mult timp daca posesorul are grija de paleta .
                              in plus , fiind mult mai buna paleta , va permite efectuarea unor lovituri care vor fi imposibile de efectuat cu Joola .
                              Boys, be ambitious !

                              Comentariu


                              • #16
                                Omul a cerut foarte evident o alegere dintre cele trei, de ce sa-i recomandam o alta paleta cu care printre alte impresii mai mult sau mai putin artistice se poate juca si tenis de masă, poate ca beneficiarul cadoului vrea sa joace doar ping-pong si atunci ce sa faca cu o paleta profi care nu "da" asa bine cand apari cu ea in mana
                                Nittaku violin​Fastarc S-1 / Baracuda

                                Comentariu


                                • #17
                                  Exact asta e! Trebuie sa dea bine si sa se uite lumea altfel cand scrie Joola pe margine. Am ales deja Joola Carbon Pro si chiar arata exceptional. Plus ca e o paleta pe care scrie ca e de competitie. Deci nu e chiar atat de proasta.
                                  Multumesc mult pentru incurajarile de a lua una cu fete detasabile. Ma voi gandi si la aceasta varianta de la anul cand o sa mai creasca posesorul.
                                  Butterfly Primorac Off-
                                  FH: Joola Maxxx 450
                                  BH: Yasaka Rakza 7 Soft

                                  Comentariu


                                  • #18
                                    Postat în original de anormallu Vezi post
                                    Plus ca e o paleta pe care scrie ca e de competitie.
                                    sa stii ca de mult au invatat sa scrie chinezii " Made in Germany "
                                    dar daca paleta e cu fete detasabile , e un lucru cat de cat bun ...
                                    Boys, be ambitious !

                                    Comentariu


                                    • #19
                                      Postat în original de anormallu Vezi post
                                      Exact asta e! Trebuie sa dea bine si sa se uite lumea altfel cand scrie Joola pe margine. Am ales deja Joola Carbon Pro si chiar arata exceptional. Plus ca e o paleta pe care scrie ca e de competitie. Deci nu e chiar atat de proasta.
                                      Multumesc mult pentru incurajarile de a lua una cu fete detasabile. Ma voi gandi si la aceasta varianta de la anul cand o sa mai creasca posesorul.
                                      Sa stii ca indiferent daca scrie pe ea " for ambitious club players who demand competition etc" asta nu inseamna mare lucru... Este o paleta pentru joc prin parcuri cu colegii de clasa .... Nu este facuta pentru a genera mult efect/viteza ci pentru a arata bine .
                                      Sa o poarte sanatos posesorul !
                                      Blade : Stiga Allround wood NCT
                                      FH : Tenergy 05
                                      BH : Tenergy 05fx

                                      Comentariu


                                      • #20
                                        salutare.....orice brand in domeniul tenisului de masa,are la vanzare ciurucuri ff bine aranjate,colorate,scrise cu tot felul de inscriptii,care se vand la kg in magazine gen metro,carrefour,kaufland,este doar marketing agresiv,unde oamenii sunt dusi in eroare crezand ca nu exista mai bun,mai ieftin,din pacate apar pozele marilor campioni pe astfel de ambalaje ale unor produse carora le creste pretul ca popcornul la microunde,am si eu un coleg de munca care o cumparat o joola carbon,am dat de cateva ori cu ea,lemnul nu e rau,dar fetele sunt un fel de musamale mai bune,a doua oara sigur te vei gandi de 2x inainte de a da banii pe asa ceva....)
                                        fh-xiom vega-pro 2mm
                                        blade--galaxy-v16
                                        bh-xiom omega tour--max

                                        Comentariu


                                        • #21
                                          Intradevar eu cand mi-am luat jolla C si inaintea ei jolla S nu stiam ca pot gasi altceva....... Stiam asa in teorie ca exista palete cu fete detasabile dar le consideram doar pentru campionii mondiali ..)) nici nu-mi trecea prin minte sa-mi iau ) - asta este... sa mai vanda si lumea .
                                          Blade : Stiga Allround wood NCT
                                          FH : Tenergy 05
                                          BH : Tenergy 05fx

                                          Comentariu


                                          • #22
                                            Am vazut postarile despre Joola Carbon Pro . La nivelul meu joc binisor ( amator ) cu ea . E mai bun Donicul din semnatura. Totusi eu am inteles perfect ca nici una din paletele mele nu se poate compara cu un setup . Ok . Am intrebare de incepator : De ce sun fetele "detasabile" ? De ce le scot jucatorii profesionisti ( si nu numai ) dupa fiecare competitie pentru a le ....lipi la loc la urmatoarea competitie ? Care e rostul ? Sunt convins ca e unul dar .... care e acela ? Multumesc pentru orice raspuns profesionist care sa ma edifice . Poate voi face un efort sa-mi fac un setup bun pt stilul meu de joc ( agresiv )
                                            Blade-Tibhar Stratus Power Wood
                                            Fh-Victas V > 01 Limber max
                                            Bh-Victas V > 01 Limber max (setup realizat de catre Dl valiGTI)

                                            Comentariu


                                            • #23
                                              Fetele sunt detasabile, ca sa le poti schimba, cu alte fete, in caz ca nu iti place fata respectiva. Exemplu. Iti iei un setup nou, lemn + fata X si fata Y. Nu iti place fata X. Ce faci? arunci toata paleta? NU! dezlipesti fata X, o pui frumos pe forum la vanzare, si cumperi o alta fata Z, de pe forum, sau de noua, si o lipesti in locul fetei X. In felul asta, poti modifica orice la setup-ul tau, cu cheltuieli minime!

                                              Comentariu


                                              • #24
                                                Multumesc de raspuns , era la mintea cocosului dar eu eram nelamurit in legatura cu relipirea acelorasi fete . Intre timp mi-a raspuns (privat) un alt utilizator si m-a luminat perfect . L-am rugat frumos sa posteze public . Sunt convins ca mai sunt "nelamuriti" ca si mine cu privire la acest subiect . Ramane la latitudinea lui sa arate public motivele pentru care se detaseaza si se relipesc fetele dupa fiecare competitie

                                                //M-am sucit , o fac eu :

                                                Postat în original de PRIZA TOK

                                                Prin relipire,acea solutie contine o concentratie ,cantitate mai mare de toluen si deci ii confera fetei un plus de viteza si de spin.Cu timpul,toluenul se evapora(se pare ca este foarte volatil)si atunci nu mai are caracteristica de la inceput,din fata cu pricina mingea va sari din ce in ce mai putin si va scadea si efectul imprimat acesteia.Apoi mai apare asa zisa si ”tabacirea”fetei in timp pe lemn.Prin relipire acest lucru dispare,este o fata sa zicem mai”aerisita”,nu asa presata pe lemn,acest lucru de relipire redandu-i proprietatile de la inceput,un plus de spin si speed.De aceea mai toti jucatorii,mai ales cei profesionisti isi relipesc fetele inainte de meciuri,sa le asigure maximul de spin si speed,iar adversarul sa nu poata raspunde corect la retururile mingilor fenite din aceste fete,cu toate ca teoretic stie cum sare mingea din set-up adversarului.Practiv este surprins de acest plus si pana citeste corect de cum vine mingea din fata respectiva,meciul s-a incheiat .Poti incerca acest lucru la masa de joc.Aici controlul joaca un rol foarte important,trebuie sa stii sa controlezi mingea la lovire,la servire ,cat si sa si raspunzi adversarului la mingile care vin din fata lui,sa raspunzi in mod corect.Asta inseamna mult antrenament sa cunosti cum iti respinge propria ta fata de paleta si sa stii cat efect si forta are mingea de la adversar.Nu-i asa de usor sa le gandesti corect pe amandoua in timpul jocului,de aceea se face incalzire inainte de meci,sa constati aceste caracteristici si sa le pui ulterior in practica in timpul jocului.
                                                Multumesc ambilor in egala masura pentru detaliile tehnice
                                                Ultima editare de HoLeeShit; 07.feb.2014, 14:42.
                                                Blade-Tibhar Stratus Power Wood
                                                Fh-Victas V > 01 Limber max
                                                Bh-Victas V > 01 Limber max (setup realizat de catre Dl valiGTI)

                                                Comentariu


                                                • #25
                                                  Cand lipesti cu solutie pe baza de apa nu e nevoie sa dezlipesti fetele pentru a creste performanta !
                                                  Lipiciul pe baza de apa te tine pana cand doresti tu sa schimbi fata din cauza uzurii acesteia....
                                                  Blade : Stiga Allround wood NCT
                                                  FH : Tenergy 05
                                                  BH : Tenergy 05fx

                                                  Comentariu

                                                  Who has read this thread:
                                                  Procesare...
                                                  X