Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Pareri Xiom Vega Elite

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Pareri Xiom Vega Elite

    Ce parere aveti de Xiom Vega Elite? Se preteaza pentru fh sau pentru bh?

  • #2
    Depinde pe ce lemn pui fata. Este o fata foarte moale, cu f. mult control, potrivita pentru bh. Eu am jucat cateva luni cu xiom vega elite (bh si fh) pe un lemn mai lent, si pentru stilul meu, mai ofensiv, nu s-a potrivit. Pararea mea ca trebuie sa te orientezi spre o alta fata, care cam la acelasi pret sa aiba o durabilitate, viteza si spin mai mare. Mi-e teama ca daca iti vei cumpara o fata xiom vega elite, nu peste mult timp o sa vrei un upgrade, o fata mai rapida si mai spinoasa.
    Daca ti-e teama ca nu o sa ai suficient control pe alta fata (mai rapida sau cu mai mult spin decat xiom vega elite), sa stii, ca majoritatea fetelor profesionale au un control foarte bun.
    Fetele Xiom vega elite si un lemn xiom ignito (off +) vor face o paleta cu viteza medie. Totusi, cred ca mai potrivita ar fi fata xiom omega IV elite (tensor, cu spin si viteza mai mare) si mai tare decat xiom vega elite.
    Ultima editare de ivamaistru; 22.nov.2013, 21:39.
    Blade:Butterfly Innerforce ZLC
    FH: Donic Bluefire JP 01 max
    BH:Yasaka Rakza X max

    Comentariu


    • #3
      am un lemn xiom ignito

      Comentariu


      • #4
        Vega Elite este o fat?a de tip tensor, chiar daca buretele nu este negru. Ca viteza ese putin peste Omega Elite.

        A mai fost o discutie mai demult, legata (si) de Vega Elite: http://www.tenisdemasa.ro/forum/show...IOM-VEGA-ELITE
        Tibhar Evo FX-P | BTY Liu Shiwen | Tibhar Evo FX-P
        Tibhar Genius max | Primorac Blk Tag | Victas Limber

        Comentariu

        Who has read this thread:
        Procesare...
        X