Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

paleta noua

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • paleta noua

    Salut,
    Imi puteti spune va rog daca urmatoarele fete/lemne sunt bune pentru un jucator amator caruia ii place sa joace mai lent si cu efecte, mai mult spre un joc defensiv?

    fata: Flextra , Solcion, Sriver , Sriver G3 FX
    lemn: Balsa Carbo X5 , Jonyer Hinoki

    Care ar fi combinatia potrivita pentru un astfel de joc?

    Mersi

  • #2
    Fetele enumerate de tine inafara de sriver nu le prea cunosc . Sriverul este o fata model vechi , conceputa pentru a fi lipita cu solventi, cand o veti lipi cu solutie pe baza de apa va fi destul de " moarta ".
    Fetele dumneavoastra ar trebuii sa fie moi si controlabile , puteti incerca joola samba+, rakza 7 soft , ventus soft/spin , donic M3 etc ..
    Balsa carbo x5 este un lemn off- spre off deci nu este deloc un lemn controlabil pentru efecte si joc defensiv. Singura diferenta este simtul putin moale al lemnului de balsa din el ( balsa e un lemn moale ).
    Eu v-as recomanda un lemn all pana la all+ sau daca doriti strict un joc defensiv puteti incerca lemne din gama def ( nu le cunosc prea bine). Lemne all foarte bune sunt : yasaka sweden classic , stiga allround classic etc iar all+ : yasaka silverline allwood , stiga allround wood NCT , butherfly timo boll all+, etc..
    Succes !
    Blade : Stiga Allround wood NCT
    FH : Tenergy 05
    BH : Tenergy 05fx

    Comentariu


    • #3
      Multumesc pentru raspuns. Cred ca voi merge pe JOOLA Wing Passion Medium + Joola Samba+

      Comentariu


      • #4
        Ok.
        Despre lemnul ales nu stiu multe dar am citit un review mai de mult care era pozitiv.
        Mult succes !
        Blade : Stiga Allround wood NCT
        FH : Tenergy 05
        BH : Tenergy 05fx

        Comentariu

        Who has read this thread:
        Procesare...
        X