Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Fete pentru BTY Kreanga Aeros off +

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Fete pentru BTY Kreanga Aeros off +

    Buna!
    M-ar interesa cateva pareri despre fete care sa se potriveasca lemnului asta.
    Am jucat pana de curand cu un lemn de control si, in ultimul timp am simtit nevoia de un plus de viteza. Cu lemnul vechi dupa un antrenament ma durea cotul si, din intamplare am prins lemnul asta cu care s-a schimbat situatia si pe care-l mai incercasem acum vreo doi ani cand nu am reusit sa il controlez.
    Am un stil destul de agresiv, as spune de la semi-distanta si distanta, joc destul de bine pe bh(as spune chiar mai bine decat pe fh), cand prind pe cineva care joaca mult taiat, tai si eu rabdator, pana in momentul cand mingea este ridicata.
    Am jucat initial cu un donic dima sawtec, cu fete tibhar rapid iar pe Kreanga aeros am acum donic sonex jp gold pe bh iar pe fh joola exprees x-plode, fete pe care va trebui sa le restitui(sunt cam rupte si ceva mai mici). Ca si comparatie fata de lemnul vechi,acum cu Kreanga, sesizez faptul ca pe bh mingile merg mult mai razant, ceea ce-mi place deoarece adversarul trebuie sa fie mai atent la modul in care mi le returneaza(mai dau si in fileu, dar rar). Pe fh doar rar mi se intampla sa trag sau sa resping dincolo de masa, avand in vedere ca este o paleta mult mai rapida, nu ma deranjeaza deloc.
    Va cer sfatul pentru ca este a doua oara cand joc cu set up-ul asta si, sincer, sunt uimit de faptul ca unii adversari pe care nu-i bateam sau le puneam unele probleme, sunt acum pusi intr-o cu totul alta situatie...
    Intrebarea mea este ce alte fete mi s-ar potrivi. Ma intereseaza sa aiba spin si sa pastreze ajantajul vitezei. Am tot cautat fete dar, desi joc de vreo trei ani, este a doua mea paleta.
    Va multumesc anticipat!

  • #2
    Iti spun parerea mea.
    Daca doresti un control decent pentru plasate in jocul scurt de taiate de deasupra mesei , pe un asemenea lemn ti-ar trebuii fete mai moi... Totusi daca fetele sunt foarte moi si tu tragi foarte tare atunci nu va fi prea bine... Deci eu zic sa gasesti o varianta de mijloc..... Fete ca rakza 9, tenergy 05fx, 64fx , tsp ventus speed, bluefire m2 etc.
    In mod normal se recomanda fete mai moi la rever, dar daca spui ca tragi foarte bine pe BH atunci poti pune si ceva mai tare. Cel mai bine ar fi sa testezi o fata sa vezi cum merge din ce ti-am spus pentru a vedea daca e buna sau e prea tare/moale.
    Succes !
    Blade : Stiga Allround wood NCT
    FH : Tenergy 05
    BH : Tenergy 05fx

    Comentariu


    • #3
      Iti multumesc pentru sfaturi!

      Comentariu


      • #4
        Postat în original de Flavian Vezi post
        Buna!
        M-ar interesa cateva pareri despre fete care sa se potriveasca lemnului asta.
        Am jucat pana de curand cu un lemn de control si, in ultimul timp am simtit nevoia de un plus de viteza. Cu lemnul vechi dupa un antrenament ma durea cotul si, din intamplare am prins lemnul asta cu care s-a schimbat situatia si pe care-l mai incercasem acum vreo doi ani cand nu am reusit sa il controlez.
        Am un stil destul de agresiv, as spune de la semi-distanta si distanta, joc destul de bine pe bh(as spune chiar mai bine decat pe fh), cand prind pe cineva care joaca mult taiat, tai si eu rabdator, pana in momentul cand mingea este ridicata.
        Am jucat initial cu un donic dima sawtec, cu fete tibhar rapid iar pe Kreanga aeros am acum donic sonex jp gold pe bh iar pe fh joola exprees x-plode, fete pe care va trebui sa le restitui(sunt cam rupte si ceva mai mici). Ca si comparatie fata de lemnul vechi,acum cu Kreanga, sesizez faptul ca pe bh mingile merg mult mai razant, ceea ce-mi place deoarece adversarul trebuie sa fie mai atent la modul in care mi le returneaza(mai dau si in fileu, dar rar). Pe fh doar rar mi se intampla sa trag sau sa resping dincolo de masa, avand in vedere ca este o paleta mult mai rapida, nu ma deranjeaza deloc.
        Va cer sfatul pentru ca este a doua oara cand joc cu set up-ul asta si, sincer, sunt uimit de faptul ca unii adversari pe care nu-i bateam sau le puneam unele probleme, sunt acum pusi intr-o cu totul alta situatie...
        Intrebarea mea este ce alte fete mi s-ar potrivi. Ma intereseaza sa aiba spin si sa pastreze ajantajul vitezei. Am tot cautat fete dar, desi joc de vreo trei ani, este a doua mea paleta.
        Va multumesc anticipat!
        - - - Actualizat - - -
        tenergy 05 fx pe bh-joc de mult timp cu acest lemn si fete..Este deosebit!.CONTROL SI ATAC F.BUN-SUCCES.

        Comentariu


        • #5
          Iti multumesc!

          Comentariu

          Who has read this thread:
          Procesare...
          X