Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

photino sau timo boll ZLF?

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • photino sau timo boll ZLF?

    rog pe cei care au o experienta reala cu aceste lemne sa-mi spuna impresiile lor obiective. Va multumesc.

  • #2
    Ceau Alin. De fapt cred ca tu vrei o comparatie intre cele doua lemne. De fapt vrei sa afli daca Timo Boll ZLF, este asemanator cu Photino si in ce masura. Daca ZLF-ul poate inlocui Photino-ul, daca are aceleasi proprietati, avand in vedere diferenta de pret.

    Comentariu


    • #3
      Sunt lemne diferite ca si comparatie, amandoua avand calitati exceptionale. Detin ambele lemne (noi) si pot sa-ti spun ca Photino light (daca la acesta te referi) e mai rapid decat timo boll (zlc/zlf). Photino se preteaza mai bine la jocul drept, cu Timo loviturile vor fi mai tehnice.
      Blade: lemn off...ce lemn !
      Bh: cu tepi
      Fh: fara tepi

      Comentariu


      • #4
        O scurta comparatie:
        Viteza: Photino > TB ZLF
        Control: TB ZLF > Photino
        Participare la spin: TB ZLF > Photino
        Simt: Photino mai soft ca TB ZLF.
        TB ZLF este un lemn pentru un joc de topspin de la semidistanta, iar Photino merge si de la distanta mai mare. TB ZLF te ajuta langa masa mai mult, Photino te ajuta la finalizare mai mult.
        Elasticitatea TB ZLF iti permite sa controlezi mai bine mingea langa masa, pe cand Photino este mai gros, mai rapid, mai rigid si mai stabil.
        Lemnele au simt asemanator, dar Photino se simte mai soft (suprafata din hinoki), iar TB ZLF are koto si pare mai dur.
        TB ZLF este construit asemanator cu TBS, iar Photino asemanator cu Schlager. Zylonul le face diferite de lemnele cu care se aseamana si le confera proprietati asemanatoare, insa ele sunt pentru stiluri de joc diferite.
        Blog de tenis de masă

        Comentariu


        • #5
          Photino si TB ZLF

          Multumesc pt raspunsuri, am incercat intre timp Photino - cel vechi, nu light - si imi place cred mai mult decat TBS-ul meu cu care joc. Cu toate ca mi-e greu sa renunt la acesta. Photino-ul are un simt special, mi se pare ca merge cu tine, cum dai, te asculta mai mult si in atac si in block-uri. Poate mi se pare doar, n-am jucat decat cateva minute cu el.

          Comentariu

          Who has read this thread:
          Procesare...
          X