Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Victas koji matushita defensiv blade

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Victas koji matushita defensiv blade

    A testat cineva acest lemn defensiv - Victas Koji Matushita ? S-ar potrivi cu un tenergy 05 si un feint long 2?

    Astept pareri .

  • #2
    Sau vindut citeva bucati si din acest lemn , poate vede un propietar si iti raspunde .
    Eu sint de parere ca orice lemn merge cu orice fețe , chiar am facut o paleta din lemn Defence (BUTTERFLY INNERSHIELD ZLF DEF) cu fețe Tenergy si sa stii ca merge f. bine.
    Palete si accesorii tenis de masa la preturi de importator
    Fete de palete tenis de masa
    TT.MGVSPORT - www. ttsport.ro

    Comentariu


    • #3
      Postat în original de allexut Vezi post
      A testat cineva acest lemn defensiv - Victas Koji Matushita ? S-ar potrivi cu un tenergy 05 si un feint long 2?
      Astept pareri .
      In cazul in care stapanesti tenergy 05 si nu-ti creaza probleme de a rata multe mingii este ok,dar ti-as recomanda sa incerci cu 80;64;25 au mai control.+ F.L.2
      Bafta.

      Comentariu


      • #4
        Eu am un Victas si e un lemn foarte bun daca vrei sa si ataci cu el. Tenergy nu am pus pe el ca il dadusem, dar avand in vedere compozitia lui cred ca ar merge mai bine '05-ul la loop-uri. Avand o Baracuda deja(spin, arunca mai inalt si putin mai inceata), am preferat sa raman la ea. Legat de ierburi, nu am jucat cu FL deloc, am pus un TSP P1-R 0.5 mm si am ramas la Dtecs de 1.2: prefer chopurile de la distanta in locul jocului de pe masa. Ambele sunt ierburi de chop, si daca tsp-ul ar fi avut burete de 1mm minim, poate as fi ramas cu el. Reviewuri despre acest lemn gasesti foarte multe pe ooakforum.com.
        Butterfly custom blade: DMS Reflection 1.2 Red / Rakza 7 soft Black
        Stiga Carbonado 190: DMS Megablock 1.5 Red / Donic Baracuda max Black
        Dr. Neubauer Titan: Tibhar Grass D.Tecs OX Red / Tenergy 05fx 1.9 Black

        Comentariu


        • #5
          Ea am in prezent un doctor Neubauer barricade si tibhar super defense pe forehand cu p1r pe rever.
          La un turneu am pus pe forehand tenergy 05 fx dar nu are nici o treaba lemnul cu fata asta: mingile sareau 3 metri de masa la capac , la topspin trebuia sa dau maxim viteza ca altfel nu merge, etc.
          Eu as cauta un lemn care sa am control bun pe rever pentru iarba si viteza buna pe forehand pentru tenergy 05 fx.
          As incerca un viscaria light cu combinatia asta de fete ce credeti ?
          Vazand pe grecul Panagiotis cu lemn off si iarba pe el e ceva ce se poate nu ?
          Ultima editare de GRIGORE ALEXANDRU MIHAI; 27.dec.2013, 20:47.

          Comentariu


          • #6
            Cand am schimbat tabara spre iarba, am incercat sa pastrez lemnul de atac, un TB ALC, tocmai pentru "beneficia" de viteza si usurinta atacurilor - ei, nu a mers. Sincer, nu cred ca viscaria sau alt lemn de atac ar da aceleasi rezultate cu un lemn conceput pt. aparare(aici insemnand DEF pina la All+). Sa stii insa VKM-ul merge foarte frumos la topspin
            Butterfly custom blade: DMS Reflection 1.2 Red / Rakza 7 soft Black
            Stiga Carbonado 190: DMS Megablock 1.5 Red / Donic Baracuda max Black
            Dr. Neubauer Titan: Tibhar Grass D.Tecs OX Red / Tenergy 05fx 1.9 Black

            Comentariu


            • #7
              Levi Cloth Sintec All+ este un lemn exceptional, pe care merg faorte bine atat ierburile frictionless cat mai ales ierburile cu frecare. Pe FH am probat Donic M2, Victas Limber 2 si 1.8, Xiom Omega IV Europe 2 mm, cam toate asemanatoare la viteza cu BT05FX si in ceea ce priveste topspinul merg super. Nu uita ca viteza nu inseamna totul. Acest lemn are o foarte mica elasticitate, exact cat trebuie pentru topspin, producand un spin teribil! Iar ierburile gen Tibhar gras Dtecs OX pentru ierbarii mai ofensivi si Nittaku Screw One OX, pentru cei mai dispusi la un joc ceva mai defensiv se potrivesc extraordinar!
              Levi SIC Gloria OFF, Fețe: FH Xiom VEGA X max black+BH Der materialspezialist Kamikaze OX red
              Levi SIC Carbo Def, Fețe: FH Tibhar Evolution MX-D 2mm black+BH Tibhar Grass Dtecs OX red

              Comentariu


              • #8
                Si ca maner care ar fi mai bun cel drept sau cel concav? Pentru aparare cu atac combinat. La victas ma refer.

                Comentariu


                • #9
                  Depinde de tine. Daca esti fan manere flared si nu vrei sa o invarti in timpul jocului(twiddle), atunci ia FL. Daca vrei sa invarti sau nu ai preferinte, atunci recomand straight; manerul este putin mai gros si putin parca mai scurt; se simte grozav in mana insa. As recomanda ST-ul.
                  Butterfly custom blade: DMS Reflection 1.2 Red / Rakza 7 soft Black
                  Stiga Carbonado 190: DMS Megablock 1.5 Red / Donic Baracuda max Black
                  Dr. Neubauer Titan: Tibhar Grass D.Tecs OX Red / Tenergy 05fx 1.9 Black

                  Comentariu


                  • #10
                    Dar nu e cum zic altii ca aluneca din mana daca e drept nu? Si am auzit ca e mai bun pentru aparare manerul drept.

                    Comentariu


                    • #11
                      Manerul VKM-ul nu aluneca, nu iti fa griji. Si da, drept e recomandat pt. aparare.
                      Butterfly custom blade: DMS Reflection 1.2 Red / Rakza 7 soft Black
                      Stiga Carbonado 190: DMS Megablock 1.5 Red / Donic Baracuda max Black
                      Dr. Neubauer Titan: Tibhar Grass D.Tecs OX Red / Tenergy 05fx 1.9 Black

                      Comentariu


                      • #12
                        Si ca ultime intrebari ca apoi sa ma fi convins sa-l iau : e diferenta mare ca eficienta la topspin intre manerul drept si concav ? Si tenergy 05 fx ar merge mai bine decat cel simplu pe vkm ?

                        Comentariu


                        • #13
                          Allexut, INNERSHIELD ZLF te asteapta poate pleaca la altcineva!

                          Comentariu


                          • #14
                            Domnul din Iași ce model de Victas aveti ? Cel cu maner maro care este allround sau cel de culoare alb maroniu care este defensiv ? Eu am vazut 3 modele de VKM si cel alb maroniu ar fi mai controlabil din cele spuse pe forumuri .

                            Comentariu


                            • #15
                              VKM Defensive, maner ST: http://www.yamato-tt.com/victas.php?menu=Hoelzer&Id=11
                              Ultima editare de cs971565; 02.ian.2014, 19:11.
                              Butterfly custom blade: DMS Reflection 1.2 Red / Rakza 7 soft Black
                              Stiga Carbonado 190: DMS Megablock 1.5 Red / Donic Baracuda max Black
                              Dr. Neubauer Titan: Tibhar Grass D.Tecs OX Red / Tenergy 05fx 1.9 Black

                              Comentariu


                              • #16
                                Pai tocmai de asta vorbeam acesta e model allround cel defesnsiv e in linkul ce vi-l trimit:
                                https://www.facebook.com/OoakTableTe...22355224521558
                                Sunt toate modelele de VKM
                                - - - Actualizat - - -
                                Si in acest link : http://www.tabletennisstore.us/c-1-blades.aspx?SearchTerm=&ManufacturerID=36&SectionI D=0&Pagesize=15&Order=5

                                Comentariu


                                • #17
                                  Ok, atat eu cat si valigti am vorbit despre cel cu maner maro. Celelalte 2 din poze( http://tabletennisshop.com.au/index....acturers_id=60 ) nu le gasesc pe site-ul de la Victas (yamato-tt.com) si este prima oara cand aud de acestea; ma refer la cea cu maner portocaliu & albastru. La fel, pe net cea cu maner maro este in reviewuri si este catalogata ca DEF, din prisma dimensiunilor. In realitate , lemnul nu este incet . Ce e ciudat ca in linkul tau lemnul cu maner maro apare ca "premium defensive"; poate au facut variatii ale primului lemn, cine stie. Sper ca te-am lamurit.
                                  Butterfly custom blade: DMS Reflection 1.2 Red / Rakza 7 soft Black
                                  Stiga Carbonado 190: DMS Megablock 1.5 Red / Donic Baracuda max Black
                                  Dr. Neubauer Titan: Tibhar Grass D.Tecs OX Red / Tenergy 05fx 1.9 Black

                                  Comentariu


                                  • #18
                                    Acesta e site-ul oficial victas : http://www.victas-jp.com/home/bladeIn.html.
                                    Aveti toate modelele de lemn.

                                    Comentariu


                                    • #19
                                      Vorbeam de cel cu maner maro. Scuze de confuzia cu defensive dintr-un post anterior. Cred ce cele doua sunt mai nou aparute. Vreau sa preciz insa ca si cel cu maner maro este catalogat ca DEF.
                                      Daca cautai informatii despre cel portocaliu, sorry..
                                      Butterfly custom blade: DMS Reflection 1.2 Red / Rakza 7 soft Black
                                      Stiga Carbonado 190: DMS Megablock 1.5 Red / Donic Baracuda max Black
                                      Dr. Neubauer Titan: Tibhar Grass D.Tecs OX Red / Tenergy 05fx 1.9 Black

                                      Comentariu


                                      • #20
                                        Probabil au aparut toate in aceeasi perioada , dar nu au fost promovate decat cele cu maner maro pe la noi, eu am vazut pe siteurile din afara mult si celelalte modele.
                                        Multi zic ce cel cu maner colorat ar avea control mai bun, fiind si mai usor. Sper sa mearga t o5 fx pe el acum , ca mi l-as lua sincer.

                                        Comentariu


                                        • #21
                                          Postat în original de allexut Vezi post
                                          Vazand pe grecul Panagiotis cu lemn off si iarba pe el e ceva ce se poate nu ?
                                          iarba pe un lemn rapid poate avea avantaje sau dezavantaje.cu un lemn rapid lasi adversarului mai putin timp sa loveasca,dar in acelasi timp poti da de multe ori afara.
                                          Blade:Andro Fibercomp
                                          Fh:Butterfly Bryce fx
                                          Bh:Joola Badman Reloaded ox

                                          Comentariu

                                          Who has read this thread:
                                          Procesare...
                                          X