Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

1

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Postat în original de dapetre Vezi post
    Accept propunerea dvs. pentru fetele:
    20) Tenergy 05 2,1 Black 153x156 10/10 170 lei ca noua
    25) Tenergy 05 2,1 Red 145x153 8.0/10 120 lei
    si doresc un nume si un nr. de cont unde sa va depun banii 170+120+10=300 lei
    multumesc
    OK, astazi s-a livrat cu posta romana. Cred ca Vineri aveti coletul.
    Rog un calificativ din partea D-va.
    Multumesc
    FH: T05 2.1
    M.Maze Off
    BH: T64 2.1

    Comentariu


    • Am vrut sa iau doua fețe de la agata. Am cerut sfatul unui cunoscator din Germania si el mi-a zis ca aceste fețe cu acea mica buza in partea de jos, abia vizibila, sunt originale (el are si fețe cu buza si perfect drepte). Agata mi-a trimis poze foarte clare cu fețele care voiam sa la cumpar (se vede mai jos in post).
      Vedeti ce am scris si aici intr-un alt post.

      http://www.tenisdemasa.ro/forum/show...794#post217794

      Eu am luat doua fețe cu acea buza in partea de jos din Germania si pot confirma, eu pe banii mei sa spun asa, ca sunt fff bune si sunt sigur ca sunt originale. Si cele doua fețe pe care voiam sa le cumpar de la agata cred ca erau originale. Daca imi amintesc bine a luat si Cristi Cionoiu un tenergy de la agata si a postat ca era ok fața (si cred ca Cristi isi dadea seama imediat daca era clona ca probabil au trecut zeci de tenergy-uri prin mana lui).
      Am postat acest mesaj doar referindu-ma la cele doua fețe pe care voiam sa le cumpar eu. Nu ma refer la alte produse ale lui agata, ca vad si eu ca are o clona de TBS evidenta ca si marele zid chinezesc pe care vad ca ulterior l-a si retras de la vanzare. Deci fiecare sa se uite bine la ce vrea sa cumpere dar nu putem acuza ca agata vinde la gramada produse contrafacute.

      Sugestie: sunt multi useri de pe forum care au cumparat tenergy de la agata si poate unii se pricep putin. De ce nu intervin sa posteze clar cum merg fețele cumparate, daca sunt nemultumiti, daca dupa parerea lor sunt clone sau nu? Ar fi cel mai corect.
      Ultima editare de CornelTT; 14.iul.2014, 13:47.
      Timo Boll ZLF (old model 87g)/ FH Joola Rhyzer 45 PRO 2.0 mm/ BH Joola RhyzmP 2.0 mm

      Comentariu


      • 16 Jul 2014
        Vand Lemne TB Spirit;TB-W7; Zhang Jike Arylate; Vand 24 fete Tenergy 05;64;25
        FH: T05 2.1
        M.Maze Off
        BH: T64 2.1

        Comentariu


        • 22 Jul 2014
          Vand Lemne TB Spirit;TB-W7; Zhang Jike Arylate; Vand 24 fete Tenergy 05;64;25
          FH: T05 2.1
          M.Maze Off
          BH: T64 2.1

          Comentariu


          • Postat în original de stefan70
            Sper sa nu supar pe nimeni dar aceste Tenergy sunt CLONE --- DIN 10 Tenergy 8 SUNT CLONE - STIMA!


            --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
            - ACESTE TENERGY SUNT DIN ANUNTUL DE FATA SI SUNT TAIATE LA CAPAT - DIN 10 Tenergy 8 SUNT CLONE - STIMA!





            CU ACESTA PERSOANA AM FORBIT FRUMOS LA TELEFON SI IA-M TRIMIS MESAJ PRIVAT DESPRE ACESTE TENERGY DAR NICI NU A VRUT SA AUDA NIMIC.
            -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
            Parerea mea personala este ca aceste fete NU sunt clone.
            Toate clonele pe care le-am vazut aveau o particularitate: toate elementele grafice (logo, scris etc.) NU au contururile bine definite, elementele sunt ingrosate si literele par inghesuite unele in altele (probabil din cauza imitatiei prin mulaj).
            Aceste fete au totul bine definit, clar (cel putin in poza).
            Inca ceva, fata pe care am cumparat-o a fost sigur originala. Inca o mai am si o pot arata oricui doreste.

            P.S. Clonele pe care le-am vazut eu sunt foarte usor de deosebit de original vizual, dar va garantez ca, odata lipite pe paleta, diferenta este de la cer la pamant!

            EDIT:
            P.S. 2: Si inca ceva: Vedeti aici calificativele comerciale ale lui Stefan70 si motivele celor care le-au dat.
            Ultima editare de grasomega; 23.iul.2014, 10:57.
            Blog de tenis de masă

            Comentariu


            • Eu am cumparat acum ceva timp 2 fete de la agata un 05 si un 80. Si recent am incercat si comparat cu un 80 cumparat de la Bistrița.Sincer nu am observat nici o diferenta.Comportamentul fetelor era la fel.

              Comentariu


              • p/u grasomega:
                mi-au "placut" f.mult calificativele comerciale ale lui stefan70 (nerusinatul).

                multumesc
                FH: T05 2.1
                M.Maze Off
                BH: T64 2.1

                Comentariu


                • 27 Jul 2014
                  Vand Lemne TB Spirit;TB-W7; Zhang Jike Arylate; Vand 24 fete Tenergy 05;64;25
                  FH: T05 2.1
                  M.Maze Off
                  BH: T64 2.1

                  Comentariu


                  • 01 Aug 2014
                    Vand Lemne TB Spirit;TB-W7; Zhang Jike Arylate; Vand 21 fete Tenergy 05;64;25
                    FH: T05 2.1
                    M.Maze Off
                    BH: T64 2.1

                    Comentariu


                    • a-si dori poze pt pozitia 6 si 11 din actuala lista !
                      DAN UNIVERSAL balustrade din inox &confectii metalice fier forjat!http://danuniversal.000space.com/ vezi aici!

                      Comentariu


                      • 05 Aug 2014
                        poze fata nr.6 Tenergy 64 2,1 Red 148x152 10/10 170 lei ca noua


                        poze fata nr.11 Tenergy 64FX 1,9 Black 150x154 9,5/10 160 lei
                        FH: T05 2.1
                        M.Maze Off
                        BH: T64 2.1

                        Comentariu


                        • Postat în original de agata Vezi post
                          05 Aug 2014
                          poze fata nr.6 Tenergy 64 2,1 Red 148x152 10/10 170 lei ca noua
                          D-le agata, unde este scrisul de pe buretele fetei? Cel cu litere japoneze, care sa indice si grosimea fetei? Imi pare rau sa va informez, dar aceasta fata NU este originala!

                          Comentariu


                          • Te rog d-le sa nu ma mai bati la cap cu prostiile/tentativele tale. Ce rau ti-am facut ? Ai cumparat cumva de la mine fete facke-ri ? Ai luat cumva teapa de la mine? A luat cumva cineva teapa de la mine ? Repet, fetele sunt ORIGINALE, au fost probate/verificate. OK... nu am chef sa discut cu rautaciosii. Nu degeaba te-am pus in lista de ignor.
                            Ultima editare de agata; 05.aug.2014, 12:08.
                            FH: T05 2.1
                            M.Maze Off
                            BH: T64 2.1

                            Comentariu


                            • Raspunsul original al d-lui agata, înainte sa fie editat:

                              "te rog d-le sa nu ma mai bati la cap cu prostiile/tentativele tale. Ce rau ti-am facut ? Ai cumparat cumva de la mine fete facke-ri ? Ai luat cumva teapa de la mine? A luat cumva cineva teapa de la mine ? Repet, fetele sunt ORIGINALE, au fost probate/verificate de Bogdan Axinte din Iași. Il cunosti ? OK... nu am chef sa discut cu rautaciosii. Nu degeaba te-am pus in lista de ignor. Pa, si bea apa rece, ajuta, potoleste."

                              Cum se poate ca o fata originala sa nu aibă înscrisurile originale pe ea? Uitati-va la orice Tenergy, trebuie sa aibă scris pe burete, in relief, grosimea sa. La fata vânduta de dvs, unde este acel scris? Dvs ati văzut vreodată vreo fata originala? Cred ca nu, deoarece vindeți 90% numai făcături!i. Nu am nimic cu dvs in special, nu va cunosc, nici nu îmi doresc sa o fac vreodată, am ceva cu cei de teapa dvs. Daca unele persoane de pe forum sunt neștiutoare, ar trebui sa rămână la fel? Daca unii oameni sunt mai creduli, ar trebui sa ii fraieriți dvs după bunul plac? Cate fete care nu au fost originale ați vândut, strecurate printre cele originale? Cu lemnul Timo Boll Spirit cum a fost? L-ati pus ca original, după ați dato cotită ca nu ați știut, dar din cate se vede sunteți cunoscător al materiilor! Pe Bogdan Axinte de ce il amestacati? Daca doreste, poate sa comenteze pe aceasta tema, eu nu am nimic impotriva, nu el vinde materialele, dumneavoastră o faceți!

                              Daca tot vad ca îmi dați apa rece, as dori sa îmi răspunde-ți la următoarea întrebare, deoarece este o fata comercializata de dvs: De ce nu are scrisul in relief pe burete, si unde ati mai vazut o alta fata Tenergy fără scris pe burete.
                              La aceasta dilema, poate ne ajuta si alti membrii ai forumului care stiu cu ce se mănîncă tenergy sau orice alt material original: grasomega, Teodorus, CornelTT, Rasvan chiar, etc.
                              Nu încercați sa aruncați cu noroi, sau sa va eschivați. V-am pus o întrebare normala, la care aștept un răspuns direct! Doriți fotografii? va pot pune o grămada, este plin internetul de ele:

                              http://tabletennis-reviews.com/wp-co...ge_writing.jpg
                              http://tabletennis-reviews.com/wp-co...nge_colour.jpg
                              http://mytabletennis.net/forum/uploa...Tenergy_05.jpg

                              si exemplele pot continua.

                              De Timo boll spirit-ul clona nu mai vorbesc, v-a dovedit altcineva mai inainte!

                              Aștept un răspuns pertinent de la dvs. In lipsa acestui răspuns, care ma ?ndoiesc ca are sa vina, am sa deschid un topic, prin care userii țepari, ca dvs, care vând produse contrafăcute fără se menționeze acest lucru, la preturi de produse originale, sa fie evidențiați/marcați într-un fel, sa stie lumea cu ce persoane are de a face!

                              Comentariu






                              • Ami pare rau dl. Agata nu cred ca a spus ceva rau colegul nostru Claudiu: asa si este nu se vede scrisul (stanta) pe burete , el a spus doar ce a vazut in acest anunt,

                                Era mai simplu daca primea din partea dumneavoastra un raspuns corect...


                                Sau poate pe colegul nostru Dan Universal nu il derajeaza acest aspect ca nu are stanta pe burete si o poate cumpara fara probleme, ca doar este comanda lui...
                                Ultima editare de leo33; 05.aug.2014, 13:55.

                                Comentariu


                                • 1)Rog ultimul user "ms_dos" din Botoșani, care a vazut toate 23 de fete si a cumparat 2 buc. (o pereche) Vineri, sa se pronunte. Sper ca deja a si lipit fetele si le-a si incercat.
                                  2)Rog userii interesati sa apeleze, iar celor neinteresati sa se abtina de la comentarii TOTAL nefondate si sa stie ca nu ii doresc in "curtea" mea.
                                  3)Rog userii care au luat teapa cu fetele cumparate de la mine sa declare acest lucru, aici in forum.
                                  Multumesc.
                                  FH: T05 2.1
                                  M.Maze Off
                                  BH: T64 2.1

                                  Comentariu


                                  • Vand Lemne TB Spirit;TB-W7; Zhang Jike Arylate; Vand 21 fete Tenergy 05;64;25

                                    Dumneavoastră nu înțelegeți ca nu e vorba de interes/dezinteres de a cumpăra? Comercializați produse ale căror proveniența nu poate fi dovedita, v-am demonstrat cu imagini, ezitați sa dați un răspuns la o simpla întrebare. Ar trebui sa tăcem cu toții, și dvs sa va vedeți liniștit de fraierit persoanele care nu stiu sa facă diferența intre o clona si o fata originala, sau intre o clona de TBS si unul original?

                                    - - - Actualizat - - -

                                    Caut?nd fotografii cu buretele Tenergy-urilor, cu stanta sau fara, am dat peste acest articol: http://mytabletennis.net/forum/forum...ge-stamp-japan, in care se discuta trecerea Tenergy-urilor de la stanta cu cerneala, la stanta cu laser in relief. Extrapoland, este posibil ca fata dumneavoastra, sa fie din loturile vechi, cand marcajul se facea cu cerneala, nu cu laser, adica sa fie de prin anul 2010. Am postat acest articol, ca sa va demonstrez ca nu am nimic personal cu dumneavoastra, ci doar ca ma deranjeaza faptul ca v-am pus o intrebare, pertinenta din punctul meu de vedere, iar dumneavoastra, in loc sa oferiti un raspuns concret, mi-ati raspuns intr-un fel "nepotrivit"!
                                    Pentru aceasta problema , va datorez niste scuze, si ii acord fetei prezumtia de "originala" , deoarece este posibil ca cerneala sa se fi curatata. Imi scuze pentru acuzatia facuta!
                                    Insa pentru lemnul TBS... e o alta mancare de peste...

                                    - - - Actualizat - - -

                                    http://mytabletennis.net/forum/forum...ge-stamp-japan

                                    Comentariu


                                    • 11 Aug 2014
                                      Vand Lemne TB Spirit;TB-W7; Zhang Jike Arylate; Vand 21 fete Tenergy 05;64;25
                                      FH: T05 2.1
                                      M.Maze Off
                                      BH: T64 2.1

                                      Comentariu


                                      • 14 Aug 2014
                                        Vand Lemne TB Spirit;TB-W7; Zhang Jike Arylate; Vand 21 fete Tenergy 05;64;25
                                        FH: T05 2.1
                                        M.Maze Off
                                        BH: T64 2.1

                                        Comentariu


                                        • 18 Aug 2014
                                          Vand Lemne TB Spirit;TB-W7; Zhang Jike Arylate; Vand 21 fete Tenergy 05;64;25

                                          - - - Actualizat - - -

                                          19 Aug 2014
                                          reducere pret TB Spirit;TB-W7; Zhang Jike Arylate; Vand 21 fete Tenergy 05;64;25
                                          FH: T05 2.1
                                          M.Maze Off
                                          BH: T64 2.1

                                          Comentariu


                                          • Buna. Cate grame are TB W 7 ?
                                            Timo Boll ZLF (old model 87g)/ FH Joola Rhyzer 45 PRO 2.0 mm/ BH Joola RhyzmP 2.0 mm

                                            Comentariu


                                            • nu pot sti, din pacate nu am cantar cu ce sa il pot cantari.
                                              FH: T05 2.1
                                              M.Maze Off
                                              BH: T64 2.1

                                              Comentariu


                                              • Postat în original de agata Vezi post
                                                nu pot sti, din pacate nu am cantar cu ce sa il pot cantari.
                                                Puteti merge la un oficiu postal ca au cantare de inalta precizie. Daca imi dati greutatea exacta m-ar interesa lemnul.
                                                Timo Boll ZLF (old model 87g)/ FH Joola Rhyzer 45 PRO 2.0 mm/ BH Joola RhyzmP 2.0 mm

                                                Comentariu


                                                • ok, astazi (in 3-4 ore) il cantaresc.

                                                  - - - Actualizat - - -

                                                  cantarit
                                                  90,5 gr

                                                  FH: T05 2.1
                                                  M.Maze Off
                                                  BH: T64 2.1

                                                  Comentariu


                                                  • salve

                                                    Un nr de telefon in casuta postala privata ? Maine ajung in Iași dupa ora 13.00 si as dori sa cumpar cateva fete...multumesc.
                                                    TRUST NO ONE !

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X