Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Spuma vs solutie !

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Spuma vs solutie !

    Salut !
    Am o nelamurire care e mai buna solutia sau spuma ?

  • #2
    Absolut nici o diferenta (eu nu am sesizat) ...ambele fac aceeasi treaba.
    BLADE :VISCARIA(FL) fluture negru , FH : Victas v 01 Limber , BH : Tibhar Evolution FX-P
    "Atentie : Dacă aprinzi proiectoarele de ceață noaptea (afară nefiind ceață) mașina ta primește automat 25 CP in plus !"

    Comentariu


    • #3
      Cea mai eficienta chestie este o sala bine curatata care are putin praf
      Intre solutie si spuma mie mi se pare mai usor de fdolosit spuma dar efectul este similar.
      Nittaku violin​Fastarc S-1 / Baracuda

      Comentariu


      • #4
        sal......spuma se intinde mai usor si astfel se face economie......eu doar aici vad diferenta...
        fh-xiom vega-pro 2mm
        blade--galaxy-v16
        bh-xiom omega tour--max

        Comentariu


        • #5
          Se pare ca si aceste solutii au fost facute cu un scop...pentru a inlatura si curata grasimile si praful de pe fata...de aceea ma bag si eu ca musca'n... si spun din propria experienta dupa ce am testat mai multe produse de la multi producatori ca, /bty rushawa/ este mama lor...curata foarte,foarte bine si in plus raman fetele foarte aderente pentru un timp...de top a fost si /joola spin max/, care facea minuni, dar din pacate vad ca nu se mai produce...bafta in alegere!
          Sent from my Nexus 7 using Tapatalk
          BLADE : DHS Hurricane King III - FH: Cauciuc Negru - BH: Cauciuc Rosu

          "Știu că sunt prost dar c?nd mă uit ?n jur prind curaj"

          Comentariu


          • #6
            Eu am folosit cu succes si apa chioara. Imi iau cu mine un buretel umed cu care sterg paleta la final de praf. Dintre solutiile de curatat am utilizat Xiom spuma, merge contra grasimilor dar nu sunt foarte incantat. Se usuca cam greu (mult mai greu decat apa, as putea spune ca ia ore) si pana nu se usuca complet nu poti folosi paleta. Deci nu merge sa cureti paleta la sala intre un joc si altul.
            Cu spuma dau cam o data pe saptamana. Cu apa spal chiar si de 2-3 ori pe antrenament

            Comentariu


            • #7
              Curatatul o data pe saptamana, merge daca...nu folosesti paleta!!! Pentru ca paleta sa nu se uzeze prematur, in conditiile in care salile de joc nu sunt nici pe departe ""curate ca lacrima", stergerea perfecta a fetei este obligatorie cel putin odata la doua ore de joc. Praful acumulat pe paleta in timpul jocului, in general o mai stergem de sort sau tricou, dar transpiratia si implicit grasimea depusa poate fi "dizolvata" doar de solutie si indepartata cu buretele.
              ...Ca fapt divers, multi nu stiu ca regulamentul interzice stergerea cu solutie a paletei in timpul meciului sau a pauzei dintre seturi. In timpul competitilor, operatia poate fi facuta doar intre meciuri!
              Ultima editare de laky; 06.ian.2014, 13:05.
              Levi SIC Gloria OFF, Fețe: FH Xiom VEGA X max black+BH Der materialspezialist Kamikaze OX red
              Levi SIC Carbo Def, Fețe: FH Tibhar Evolution MX-D 2mm black+BH Tibhar Grass Dtecs OX red

              Comentariu


              • #8
                Eu folosesc spuma de ... ras . Gilette . Radeti cat doriti dar mie imi curata fetele perfect
                Blade-Tibhar Stratus Power Wood
                Fh-Victas V > 01 Limber max
                Bh-Victas V > 01 Limber max (setup realizat de catre Dl valiGTI)

                Comentariu


                • #9
                  La paleta din semnătura, cred ca poți curata si cu gel de ras. Te rog nu mai da idei oamenilor care nu sunt in cunoștință de cauza, si pot sa isi deterioreze materialele urmând sfaturi care mai de care mai futuriste!

                  Comentariu


                  • #10
                    Nu am am vrut sa dau idee. Sunt convins ca jucatorii cu experienta si care au dat o gramada de bani pe setupuri vor folosi solutii speciale. Eu de paletele alea am avut bani, ce sa fac ? Si nici bani sa platesc antrenor nu am ca sa imi imbunatesc jocul. Joc bine dar la nivel de amatori...Daca dispuneam de resurse imi faceam un setup tare si imi luam antrenor
                    Blade-Tibhar Stratus Power Wood
                    Fh-Victas V > 01 Limber max
                    Bh-Victas V > 01 Limber max (setup realizat de catre Dl valiGTI)

                    Comentariu


                    • #11
                      Postat în original de HoLeeShit Vezi post
                      Nu am am vrut sa dau idee. Sunt convins ca jucatorii cu experienta si care au dat o gramada de bani pe setupuri vor folosi solutii speciale. Eu de paletele alea am avut bani, ce sa fac ? Si nici bani sa platesc antrenor nu am ca sa imi imbunatesc jocul. Joc bine dar la nivel de amatori...Daca dispuneam de resurse imi faceam un setup tare si imi luam antrenor
                      Si atunci de ce dai sfaturi? Ca sunt gratis?
                      lemn: Waldner Dotec Carbon
                      fețe: Dignics 05/Dignics 05

                      Comentariu

                      Who has read this thread:
                      Procesare...
                      X