Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

fata paleta defensiva (iarba)

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • fata paleta defensiva (iarba)

    Salutare. Acum putin timp am incercat sa joc cu "iarba" si am fost profund impresionat, mai ales pentru ca se potriveste stilului meu defensiv pe partea de backhand. Imi puteti spune va rog ce iarba sa aleg pentru Backhand? Sa fie buna si de calitate. buget: in jur de 100 lei. Multumesc anticipat.

  • #2
    ia-o pe cea mai ieftina si in functie de ea o sa-ti iei urmatoarea mai pe stilul tau desi, daca esti la inceput toate ierburile par la fel
    xiom magellan
    tibhar vari spin
    palio ck

    Comentariu


    • #3
      Bun venit in in randul nostru! Tibhar Grass Dtecs OX, Nittaku Screw One si Joola Badman Reloaded sunt cele mai bune, dar in stare noua, depasesc bugetul tau, costand in jur de 120 lei fara transport. Cea mai buna iarba ce se incadreaza in buget ar fi Giant Dragon Talon.
      Levi SIC Gloria OFF, Fețe: FH Xiom VEGA X max black+BH Der materialspezialist Kamikaze OX red
      Levi SIC Carbo Def, Fețe: FH Tibhar Evolution MX-D 2mm black+BH Tibhar Grass Dtecs OX red

      Comentariu


      • #4
        Marius, cere una de proba la VivaSport, apoi te poti decide. Nu lua OX (fara burete) daca vrei sa fii si un pic agresiv...
        Chiar ti se potriveste jocul cu iarba.
        TsE

        Comentariu


        • #5
          Recomand dr.neubaer superblock.e 90ron noua
          Blade:Andro Fibercomp
          Fh:Butterfly Bryce fx
          Bh:Joola Badman Reloaded ox

          Comentariu


          • #6
            Postat în original de florin alin Vezi post
            Recomand dr.neubaer superblock.e 90ron noua
            Aia e fata de bloc-(ierbari), diferita de apararea departe pe care o faci tu, Marius. Be legal. Superblock nu este aprobata ITTF, si multi dintre jucatori te vor injura cand vei aparea la masa cu ea.
            PS te vor injura si pentru iarba ITTF, dar mai asa, printre dinti.
            TsE

            Comentariu


            • #7
              joola badman, tibhar grass dtecs,stiga destroyer
              Blade:Andro Fibercomp
              Fh:Butterfly Bryce fx
              Bh:Joola Badman Reloaded ox

              Comentariu


              • #8
                Giant Dragon Dragon's Talon nu e cu nimic mai prejos decat Grass D'Tecs. Joc cu ea de peste 2 ani si nu intentionez s-o schimb. Dintre cele cu adevarat ieftine mi se pare decenta pentru joc all around doar Dawei 388D-1, care insa e departe de Talon. Pentru a doua ai nevoie de un lemn cu esenta dura pe BH, ca sa obtii spin reversal mare.
                Ar merge o combinatie gen:
                pin - koto - pin (1.5) - fibra sticla - plop (1.5 mm) - limba - stejar (eu am comandat un lemn cu ipe in loc de stejar, dar acesta are duritate uriasa, apropiata de a carbonului - potrivita pentru joc agresiv cu iarba). E foarte greu sa gasesti lemnul potrivit pentru iarba...
                Daca preferi jocul de aparare pe BH (taiate si bloc), incearca o iarba lenta, cu peri moi (ex: Donic Alligator Def). Daca vrei sa si ataci, ia una cu peri medii sau chiar tarisori (ex: TSP Curl-PH).
                DR. Levi All+; FH: Andro Impulse PowerSponge 2.0 mm; BH: Giant Dragon Dragon's Talon OX
                Dr. Levi All; FH: Yasaka Razka Max; BH: TSP Curl-PH OX

                Comentariu


                • #9
                  Stimate coleg MARIUS te saluta un ierbar din tulcea,te sfatuiesc sa iei legatura cu ,,RBlade ''de pe forum si fiind putin incepator iti va configura un setup pe placul tau.Asa am inceput si eu tot cu el ,pina mi-am intrat in mana si acum joc cu lemn xiom extreme s off+ , fh rackza 7 bh gras d tecs 1.2. Este o combinatie foarte buna.

                  Comentariu

                  Who has read this thread:
                  Procesare...
                  X