Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Algere lemn defensiv

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Algere lemn defensiv

    MA INTRESEAZA CARE SE POTRIVESTE MAI BINE PENTRU UN JOC DEFENSIV MODERN !!!
    Joola Chen Weixing ST SAU donic defplay senso ST
    SAU POATE ALTE RECOMANDARI
    MULTUMESC
    Butterfly Viscaria fl
    Butterfly tenergy05

  • #2
    Chen e un lemn ok pentru joc defensiv modern, dar cred ca Victas Koji Matsushita e mai bun.
    Am probat personal Chen Defender si Chen Weixing si sunt ok pentru un joc in stilul lui Chen.
    Victas Koji Matsushita e mult laudat si daca e cum se zice, ca seamănă cu BTY Matsushita cel vechi, inseamna ca e foarte bun.
    Mai e si BTY Joo SEE Hyuk - foarte bun, dar mai rapid.
    Cred ca aparatorii ar putea sa zica mai multe...
    Blog de tenis de masă

    Comentariu


    • #3
      Eu ma pot pronunta doar pt defplay pe care il folosesc de aproape un an si sunt foarte multumit. cred ca la banii pe care ii dai pe el este de departe cel mai potrivit pt un stil defensiv modern fiind un lemn flexibil dar putin hard la straturile exterioare ceea ce il face foarte bun la chop dar mai ales la topspin pe ambele parti. Ce am remarcat este ca se pliaza cel mai bine pe ierburile cu burete peste 0,7mm dar merge rezonabil si cu ox-uri rapide gen dtecs. Daca iarba din semnatura dvs e curl p1 atunci va recomand un burete de maxim 0,5mm pt ca e o iarba foarte pretentioasa si dificil de stapanit. Un alt lemn pe care il folosesc profesionistii ar fi joo se hyuk dar care e undeva la off- ca viteza fiind mai mult un lemn de topspin decat pt aparatorii in formare. Se pare insa ca pe locul 1 pe forumurile internationale se detaseaza incet dar sigur victas koji m.
      bty joo sae hyuk / bty defense 2
      victas v20 xiom omega 5 tour
      tsp curl p1r feint long 2

      Comentariu


      • #4
        multumesc pentru pareri !!!
        mai astept si alte pareri !
        Butterfly Viscaria fl
        Butterfly tenergy05

        Comentariu


        • #5
          alte pareri ???
          Butterfly Viscaria fl
          Butterfly tenergy05

          Comentariu


          • #6
            Parerea mea Raul este .......sa te lasi de ping-pong si sa te apuci de tenis de masă))))O zi excelenta!

            Comentariu


            • #7
              Postat în original de vrg Vezi post
              MA INTRESEAZA CARE SE POTRIVESTE MAI BINE PENTRU UN JOC DEFENSIV MODERN !!!
              Joola Chen Weixing ST SAU donic defplay senso ST
              SAU POATE ALTE RECOMANDARI
              MULTUMESC
              Levi Cloth Sintec All+ este un lemn extraordinar de controlabil pe care merg la fel de bine SB, Scalpel,TSP Cactus,TSP Combi cu burete sau fara din cele friction less, apoi Tibhar Grass Dtecs, Nittaku Screw one, Donic Pianja , Dr Neubauer Desperado din cele cu frecare sau Joola Tony Hold din categoria anti, dar si softuri de atac cum ar fi Victas Limber, Andro Rasant, Rasant Power sponge, Xiom Omega IV Europe, Donic Bluefire M2, Donic Acuda S2 cu care poti sa tai foarte eficient de la distanta si semidistanta. Nu am incercat softurile clasice de aparare dar daca aceste softuri relativ rapide sunt atat de controlabile...cele lente cu atat mai mult. Iar pentru faza de atac, atat in jocul drept(capace, contre, plesnite) cat si la topspin acest lemn scoate maximum din ele! Caracteristicile lui se pliaza perfect pe cerintele apararii moderne dar si al unui joc Allround complet. E atat de bun... incat am doua lemne din acest tip!
              Ultima editare de laky; 24.ian.2014, 23:47.
              Levi SIC Gloria OFF, Fețe: FH Xiom VEGA X max black+BH Der materialspezialist Kamikaze OX red
              Levi SIC Carbo Def, Fețe: FH Tibhar Evolution MX-D 2mm black+BH Tibhar Grass Dtecs OX red

              Comentariu


              • #8
                Postat în original de vrg Vezi post
                alte pareri ???
                Raul ,cel mai bun e bty power defence ,asta ca o gluma ca il am eu la vanzare.....
                Dar ,sincer am citit bine de el e un lemn mai versatil asa mere bine si nu contine balsa.....
                Blade TESTE
                Fh TENERGY
                ​Bh IARBA UZATA

                Comentariu


                • #9
                  Postat în original de vasile fodoran Vezi post
                  Parerea mea Raul este .......sa te lasi de ping-pong si sa te apuci de tenis de masă))))O zi excelenta!
                  ai dreptate nea VASILE chiar asa am sa fac !!!!!!!
                  - - - Actualizat - - -
                  Postat în original de adriannn Vezi post
                  Raul ,cel mai bun e bty power defence ,asta ca o gluma ca il am eu la vanzare.....
                  Dar ,sincer am citit bine de el e un lemn mai versatil asa mere bine si nu contine balsa.....
                  pretul este cam mare !!!
                  Butterfly Viscaria fl
                  Butterfly tenergy05

                  Comentariu


                  • #10
                    va salut !! mie personal imi plac lemnele defensive cele mai lente si fara balsa !
                    cel mai potrivit pt mine mi sa parut NITAKU NEW DEFENCE !! are un simt deosebit desi e un lemn de serie destul de prost facut ,de aceea nici nu se mai fabrica !! am reusit performante faine cu acest lemn !! poti pune o fata rapida pe fh si sa ataci fulgerator si sa aperi pe bh cu soc de se opreste mingea pe fileu ! are un f mare control si explozie mare la atac in forta !! absoarbe energia mingii venite din smash de la adversar !! poti face cam de toate cu el!!
                    de cand nu se mai gasesc eu mi l-am rupt si reparat si am cumparat de curind un lkt toxic 3 de la tt moll !! este putin mai lent decat nitaku dar f controlabil si f bun la capace si topspin !! cu iarba se inpaca cel mai bine !! pun mingea pe masa unde vreau eu insa deocamdata trebuie sa ma obisnuiesc cu el !! cam acestea ar fi lemnele pe care le prefer eu ca ierbar dar nici donic defplai cu balsa nu e de lepadat !! matusita de la btf mi se pare prea rapid ! e mai degraba un lemn all decat def !!
                    Ultima editare de DAN TT; 26.ian.2014, 21:46.
                    DAN UNIVERSAL balustrade din inox &confectii metalice fier forjat!http://danuniversal.000space.com/ vezi aici!

                    Comentariu


                    • #11
                      Postat în original de laky Vezi post
                      Levi Cloth Sintec All+ este un lemn extraordinar de controlabil pe care merg la fel de bine SB, Scalpel,TSP Cactus,TSP Combi cu burete sau fara din cele friction less, apoi Tibhar Grass Dtecs, Nittaku Screw one, Donic Pianja , Dr Neubauer Desperado din cele cu frecare sau Joola Tony Hold din categoria anti, dar si softuri de atac cum ar fi Victas Limber, Andro Rasant, Rasant Power sponge, Xiom Omega IV Europe, Donic Bluefire M2, Donic Acuda S2 cu care poti sa tai foarte eficient de la distanta si semidistanta. Nu am incercat softurile clasice de aparare dar daca aceste softuri relativ rapide sunt atat de controlabile...cele lente cu atat mai mult. Iar pentru faza de atac, atat in jocul drept(capace, contre, plesnite) cat si la topspin acest lemn scoate maximum din ele! Caracteristicile lui se pliaza perfect pe cerintele apararii moderne dar si al unui joc Allround complet. E atat de bun... incat am doua lemne din acest tip!
                      Eu am trei.(lemne din acest tip)
                      Dr.Levi Balsa Carbo Combi.FH:Xiom Vega Pro 2.0 BH:TSP Curl P1-r 0.5.
                      Red+Black Kazak C. FH:SpinLord Marder IV Max BH:SpinLord Agenda 1.0

                      Comentariu


                      • #12
                        Dr.Levi Cloth Sintec All+ CE PRET ARE ?
                        Butterfly Viscaria fl
                        Butterfly tenergy05

                        Comentariu


                        • #13
                          Ia legatura cu „fabricantul” la nr. 0747/473108 si sigur va veti intelege. Oricum cel mai bun raport calitate-pret!
                          Levi SIC Gloria OFF, Fețe: FH Xiom VEGA X max black+BH Der materialspezialist Kamikaze OX red
                          Levi SIC Carbo Def, Fețe: FH Tibhar Evolution MX-D 2mm black+BH Tibhar Grass Dtecs OX red

                          Comentariu


                          • #14
                            100 de ron...
                            lemn:HML -carbon, hinoki
                            fetze; Victas V>01 Limber
                            si echipament Xiom

                            Comentariu


                            • #15
                              Postat în original de levi Vezi post
                              100 de ron...
                              imi puteti spune dimensiunile lemnului ???
                              multumesc dr. levi !!!
                              Butterfly Viscaria fl
                              Butterfly tenergy05

                              Comentariu


                              • #16
                                Cele cu care joc eu au dimensiunea 157X150, dar dimensiunea este la alegerea clientului.
                                Levi SIC Gloria OFF, Fețe: FH Xiom VEGA X max black+BH Der materialspezialist Kamikaze OX red
                                Levi SIC Carbo Def, Fețe: FH Tibhar Evolution MX-D 2mm black+BH Tibhar Grass Dtecs OX red

                                Comentariu


                                • #17
                                  Postat în original de laky Vezi post
                                  Cele cu care joc eu au dimensiunea 157X150, dar dimensiunea este la alegerea clientului.
                                  si daca dimensiunile cresc si dinamica lemnului se schimba nu ???
                                  pai probabil o sa imi fac si eu doua cu dimensiuni diferite !!!!!!!!!!
                                  Butterfly Viscaria fl
                                  Butterfly tenergy05

                                  Comentariu


                                  • #18
                                    In mod normal da, la aceasi structura si sectiune transversala, dar la dimensiuni mai mari, lemnul devine ceva mai elastic si mai incet.
                                    Levi SIC Gloria OFF, Fețe: FH Xiom VEGA X max black+BH Der materialspezialist Kamikaze OX red
                                    Levi SIC Carbo Def, Fețe: FH Tibhar Evolution MX-D 2mm black+BH Tibhar Grass Dtecs OX red

                                    Comentariu


                                    • #19
                                      Postat în original de laky Vezi post
                                      In mod normal da, la aceasi structura si sectiune transversala, dar la dimensiuni mai mari, lemnul devine ceva mai elastic si mai incet.
                                      perfect !!!
                                      Butterfly Viscaria fl
                                      Butterfly tenergy05

                                      Comentariu


                                      • #20
                                        Postat în original de Dan Universal Vezi post
                                        va salut !! mie personal imi plac lemnele defensive cele mai lente si fara balsa !
                                        cel mai potrivit pt mine mi sa parut NITAKU NEW DEFENCE !! are un simt deosebit desi e un lemn de serie destul de prost facut ,de aceea nici nu se mai fabrica !! am reusit performante faine cu acest lemn !! poti pune o fata rapida pe fh si sa ataci fulgerator si sa aperi pe bh cu soc de se opreste mingea pe fileu ! are un f mare control si explozie mare la atac in forta !! absoarbe energia mingii venite din smash de la adversar !! poti face cam de toate cu el!!
                                        de cand nu se mai gasesc eu mi l-am rupt si reparat si am cumparat de curind un lkt toxic 3 de la tt moll !! este putin mai lent decat nitaku dar f controlabil si f bun la capace si topspin !! cu iarba se inpaca cel mai bine !! pun mingea pe masa unde vreau eu insa deocamdata trebuie sa ma obisnuiesc cu el !! cam acestea ar fi lemnele pe care le prefer eu ca ierbar dar nici donic defplai cu balsa nu e de lepadat !! matusita de la btf mi se pare prea rapid ! e mai degraba un lemn all decat def !!
                                        buna seara,am si eu un lkt toxic 3 si am pus pe el un donic slice pe fh si rakza 7 soft pe bh,stiam ca e lenta deaceea am si cumparat-o dar trebuie sa muncesc foarte mult sa returnez mingi topsin date de adversar,mai mult,dau ori in fileu ori afara daca nu am executat bine lovitura de aparare,chopul e bun dar inalt i usor de atacat,pe de alta parte razka pe lemn def cred ca nu se potriveste prea bine pentru stilul meu,trebuie sa imping suplimentar ca sa treaca la un topspin serios,viteza mica a lemnului nu ma lasa.cu iarba nu pot juca,am incercat,cu anti nu pot juca,am incercat,ce ma sfatuiti sa fac?multumesc frumos.

                                        - - - Actualizat - - -

                                        domnule Dan,domnule dr.Levy,ce puteti spune de lemnul def lkt toxic 3 lent cu doar 3 straturi de 84 de grame si ce fete ar trebui puse pe el la un joc defensiv modern cu chop si contraatac cu topspin?va multumesc

                                        Comentariu

                                        Who has read this thread:
                                        Procesare...
                                        X