Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Tenergy profesional version

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Tenergy profesional version

    Care ar fi diferenta intre tenergy 05 normal si cel professional?

    Pe site-ul asta am gasit cea "profesionala" :

    http://www.prott.cc/Product-Details....ode=Protenergy

    120 dolari bucata e cam scump. Cam ce calitati ar avea in plus fata de tenergy " commercial"?
    Ultima editare de GRIGORE ALEXANDRU MIHAI; 01.feb.2014, 22:51.

  • #2
    "asemanarea", nu stiu dar diferenta pt. noi e pretul, pt. "profesionisti" poate ca existe diferenta, pt. "sarmanul" Amaturist mai putin...
    lemn:HML -carbon, hinoki
    fetze; Victas V>01 Limber
    si echipament Xiom

    Comentariu


    • #3
      Eu cred ca este o tzeapa....
      Blade-Darker speed 90
      Fh- Butterfly Tenergy 05 fx
      Bh- Testing

      Comentariu


      • #4
        Din ce am observat pe site-ul indicat, fetele profesionale sunt concepute sau mai bine zis personalizate pentru anumiti jucatori.
        Am observat TG3 facut special pentru Ma Long, Chen QI are si el o fata personalizata (TG 2), etc.
        Mai mult ca sigur, caracteristicile acestor fete se muleaza pe tipul de lovituri, modul de lovire, viteza solicitata, spin, etc., ale jucatorului care le-a comandat. Cred ca in acelasi mod sunt concepute (pe baza caracteristicilor indicate de jucator) si cele 3 tipuri de fete ( TEnergy 05, Tenergy 05 FX, si Tenergy 64).

        Comentariu


        • #5
          Tare curios as fi care e diferenta si intre fetele DHS Hurricane Neo 3 variantele provinciale si cele nationale orange respectiv blue sponge??!!
          Lemne: DHS Hurricane Long W997
          FH: DHS Hurricane Neo 3 nationala blue sponge 2,1/ 40
          BH: DHS GoldArc 8

          Comentariu


          • #6
            Din cate stiu eu diferenta intre fetele comerciale si profesionale de tip european nu sunt foarte mari, poate doar mai rezistente deoarece se antreneaza mult mai mult si lovesc mingea mult mai tare decat noi, in schimb diferenta intre fetele comerciale si cele nationale e foarte mare, cine a jucat cu aceste materiale , a observat
            Blade :Butterfly Timo Boll Spirit
            BH : Tenergy 05Fx
            FH : Tenergy 05Fx

            Comentariu


            • #7
              Postat în original de Ben Vezi post
              Din cate stiu eu diferenta intre fetele comerciale si profesionale de tip european nu sunt foarte mari, poate doar mai rezistente deoarece se antreneaza mult mai mult si lovesc mingea mult mai tare decat noi, in schimb diferenta intre fetele comerciale si cele nationale e foarte mare, cine a jucat cu aceste materiale , a observat
              Am intrebat intre provincial orange respectiv blue sponge si national orange si blue sponge nu intre comercial si national! Cu comerciala si provincial am jucat, acolo cunosc diferentele
              Lemne: DHS Hurricane Long W997
              FH: DHS Hurricane Neo 3 nationala blue sponge 2,1/ 40
              BH: DHS GoldArc 8

              Comentariu


              • #8
                Pe mine ma deruteaza ca pe site-ul respectiv lipsesc in totalitate descrierile....
                Ar trebuii sa fie explicata clar diferenta pentru care fata costa 120$...
                Blade : Stiga Allround wood NCT
                FH : Tenergy 05
                BH : Tenergy 05fx

                Comentariu


                • #9
                  Postat în original de allexut Vezi post
                  Care ar fi diferenta intre tenergy 05 normal si cel professional?

                  Pe site-ul asta am gasit cea "profesionala" :

                  http://www.prott.cc/Product-Details....ode=Protenergy

                  120 dolari bucata e cam scump. Cam ce calitati ar avea in plus fata de tenergy " commercial"?
                  Butterfly produce fetele intr-o singura varianta. Jucatorii profesionisti au posibilitatea de a le alege in functie de greutate, duritate si ce mai considera ei ca e important. Restul fetelor ajung la distribuitori iar de acolo catre dvs.
                  BUTTERFLY Romania
                  Tel. Rasvan: 0721-223501; Magazin: 0263-214505
                  E-mail: office@prosoftbn.ro
                  BUTTERFLY Store Bucuresti
                  Tel. Mihai: 0736-887467
                  E-mail: bucuresti@prosoftbn.ro
                  Facebook: https://www.facebook.com/ButterflyRomania/
                  Instagram: @butterflyromania
                  YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCCi...bjtiYaVxGQamQA

                  http://www.tt-shop.ro
                  http://www.butterfly.tt
                  http://www.tenisdemasa.ro

                  Comentariu


                  • #10
                    Eu stiu pe cineva care a cumparat o asemenea fata. Am avut onoarea s-o testez si eu, suficient cat sa-mi dau seama ca este mai buna decat ceea ce foloseam eu (comercial). Mai bine sa-l las sa scrie el, desi nu prea mai participa la discutiile de pe forum.
                    TsE

                    Comentariu


                    • #11
                      Emil, te referi la fetele Tenergy?

                      Comentariu


                      • #12
                        Posibil ca exista fețe profesionale (necomerciale) si la alte marci. Am primit de la un club din Germania 2 fețe Donic Acuda S1 Turbo profesionale. Diferenta fața de cele comerciale, ca si comportament, consta in aceea ca erau mai spinoase, mult mai controlabile si aveau curba la topspin mult mai frumoasa. Ce mai, era o placere sa joc cu ele. Cu cele din comert imi este greu sa joc, parca sunt mai rapide, mai tari si mai greu de controlat. Cine stie ce experimente fac producatorii de materiale de tenis
                        Ultima editare de CornelTT; 03.feb.2014, 10:38.
                        Timo Boll ZLF (old model 87g)/ FH Joola Rhyzer 45 PRO 2.0 mm/ BH Joola RhyzmP 2.0 mm

                        Comentariu


                        • #13
                          Postat în original de CornelTT Vezi post
                          Posibil ca exista fețe profesionale (necomerciale) si la alte marci. Am primit de la un club din Germania 2 fețe Donic Acuda S1 Turbo profesionale. Diferenta fața de cele comerciale, ca si comportament, consta in aceea ca erau mai spinoase, mult mai controlabile si aveau curba la topspin mult mai frumoasa. Ce mai, era o placere sa joc cu ele. Cu cele din comert imi este greu sa joc, parca sunt mai rapide, mai tari si mai greu de controlat. Cine stie ce experimente fac producatorii de materiale de tenis
                          Da, ma refer la Tenergy05 rosu burete 2,1mm. Si la HurricaneIII neo national. Simtul este similar cu ce ne spune Cornel. Fiecare decide daca merita cheltuiala suplimentara.
                          TsE

                          Comentariu


                          • #14
                            Eu continui sa il cred pe rasvan, jucatorul isi alege fata dintr-un lot. Din cate am mai citit pe forumuri straine diferenta consta in faptul ca se "toarna" cauciucul in foi foare mari din care se taie pe dimensiunea unei fete patrate. Portiunile din mijlocul foii mari se pare ca ar fi mai dense si mai bune. Poate de aici diferentele pe care le pot simti dupa parerea mea doar jucatorii profesionisti si poate doar niste amatori mai entuziasmati asa ca noi! Sa nu uitam ca unele(eu cred ca majoritatea) fete "profesionale" folosite de jucatori profesionisti si ajunse la mana a doua si pe la noi, muritorii, au fost tratate cu diverse solutii gen booster si de aceea par ca ar fi mai spinoase si ca au "curba de topspin mai frumoasa"! Parerea mea!

                            - - - Actualizat - - -

                            Si aici ma refer la acelasi fel de fete cu acelasi burete, nu la variante de gen National, provincial si comercial cum au chinezii, acelea sunt fete diferite din start pentru ca buretele este altul desi topsheetul ramane acelasi.
                            Blade-Darker speed 90
                            Fh- Butterfly Tenergy 05 fx
                            Bh- Testing

                            Comentariu


                            • #15
                              Cine a mai testat astfel de fete ( mai ales tenergy ) ar fi rugat sa ne spune si noua cum e .....
                              Parca imi vine greu sa cred ca se observa diferenta asa de mult daca fata este luata din mijlocul "fetei" mari din fabrica ce va fi taiata....
                              Blade : Stiga Allround wood NCT
                              FH : Tenergy 05
                              BH : Tenergy 05fx

                              Comentariu


                              • #16
                                Postat în original de dado_daniel Vezi post
                                Eu continui sa il cred pe rasvan, jucatorul isi alege fata dintr-un lot. Din cate am mai citit pe forumuri straine diferenta consta in faptul ca se "toarna" cauciucul in foi foare mari din care se taie pe dimensiunea unei fete patrate. Portiunile din mijlocul foii mari se pare ca ar fi mai dense si mai bune. Poate de aici diferentele pe care le pot simti dupa parerea mea doar jucatorii profesionisti si poate doar niste amatori mai entuziasmati asa ca noi! Sa nu uitam ca unele(eu cred ca majoritatea) fete "profesionale" folosite de jucatori profesionisti si ajunse la mana a doua si pe la noi, muritorii, au fost tratate cu diverse solutii gen booster si de aceea par ca ar fi mai spinoase si ca au "curba de topspin mai frumoasa"! Parerea mea!

                                - - - Actualizat - - -

                                Si aici ma refer la acelasi fel de fete cu acelasi burete, nu la variante de gen National, provincial si comercial cum au chinezii, acelea sunt fete diferite din start pentru ca buretele este altul desi topsheetul ramane acelasi.
                                Eu cred ca o firma de top cum este butterfly are un management al calitatii productiei super bine pus la punct ceea ce le permite obtinerea unui produs in serie cu marja de eroare foarte foarte mica. Subscriu la ideea dlui Daniel privind utilizarea mai multor categorii de boosteri cu performante extrem de diferite si sigur ca si pretul de productie o fi diferit. Totusi am avut la un moment dat niste fete (nu ma refer la tenergy) primite de la jucator sponsorizat care aveau pe spate inscriptia NOT FOR SALE. Nu stiu daca a vazut cineva si fete tenergy cu inscriptia asta pe burete, ar fi interesant de aflat. Oricum cele asa zise "profi" sunt cu siguranta made in japan nu in alta parte a lumii
                                Nittaku violin​Fastarc S-1 / Baracuda

                                Comentariu


                                • #17
                                  sunt si fete tenergy 05 fabricate in Ungaria au buretele un pic mai moale decat cele fabricate in japonia dar asta nu inseamna ca sunt fake-uri!
                                  tb alc t05/t05 fx

                                  Comentariu


                                  • #18
                                    Postat în original de nduviscaria Vezi post
                                    sunt si fete tenergy 05 fabricate in Ungaria au buretele un pic mai moale decat cele fabricate in japonia dar asta nu inseamna ca sunt fake-uri!
                                    Butterfly produce fetele Tenergy doar in Japonia. Daca ati vazut fete Tenergy produse in alta parte atunci cu siguranta sunt fake-uri.
                                    BUTTERFLY Romania
                                    Tel. Rasvan: 0721-223501; Magazin: 0263-214505
                                    E-mail: office@prosoftbn.ro
                                    BUTTERFLY Store Bucuresti
                                    Tel. Mihai: 0736-887467
                                    E-mail: bucuresti@prosoftbn.ro
                                    Facebook: https://www.facebook.com/ButterflyRomania/
                                    Instagram: @butterflyromania
                                    YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCCi...bjtiYaVxGQamQA

                                    http://www.tt-shop.ro
                                    http://www.butterfly.tt
                                    http://www.tenisdemasa.ro

                                    Comentariu

                                    Who has read this thread:
                                    Procesare...
                                    X