Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Recomandare fete !

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Recomandare fete !

    Salut !
    Sunt nou pe forum , insa nu si in tenisul de masa pe care il joc de la 14 ani ... dar as vrea sa ascult niste pareri de la cineva in legatura cu ce fete sa pun pe Yasaka ma lin carbon , pentru un joc offensiv cu topspin si mult efect . M-am gandit la acuda s2 pe fh si rackza 7 pe bh . Ce parere aveti ? Am mai testat fetele astea dar nu pe acest lemn ...

    P.S Paleta asta o iau mai mult pentru teste si cred ca o voi face cadou .

  • #2
    Daca mi-o veti face cadou mie, e cea mai buna paleta din lume sa o cumparati neaparat !!! ) Serios vorbind, credeti ca faptul ca jucati de 14 ani conteaza? Conteaza ce ati jucat in cei 14 ani si la ce nivel va aflati. Orice material e bun!!! Problema e sa fie pe caracterul omului ce o manuieste si mult mult mult antrenament... Sper ca v-am lamurit
    Lemn: Butterfly Petr Korbel
    BH: Tenergy 05 FH: DHS Hurricane 3 NEO national blue sponge

    Comentariu


    • #3
      Ok va multumesc pentru sfat o so comand in seara asta cel mai probabil .

      Comentariu


      • #4
        Postat în original de huh ? ripp3r is here ! Vezi post
        Ok va multumesc pentru sfat o so comand in seara asta cel mai probabil .
        salut eu joc tot cu yasaka ma lin carbon cu fete tenergy05fx pe fata si tenergy64fx pe rever sunt ft multumit de ea

        Comentariu


        • #5
          Postat în original de huh ? ripp3r is here ! Vezi post
          Salut !
          Sunt nou pe forum , insa nu si in tenisul de masa pe care il joc de la 14 ani ... dar as vrea sa ascult niste pareri de la cineva in legatura cu ce fete sa pun pe Yasaka ma lin carbon , pentru un joc offensiv cu topspin si mult efect . M-am gandit la acuda s2 pe fh si rackza 7 pe bh . Ce parere aveti ? Am mai testat fetele astea dar nu pe acest lemn ...

          P.S Paleta asta o iau mai mult pentru teste si cred ca o voi face cadou .
          Daca joci de 14 ani tenis, inseamna ca ai notiunile de baza deja cunoscute si te cunosti destul de bine sa poti hotari tu pentru o setare ce crezi ca ti-se potriveste.Pt ajutor gasesti la sectiunea ,,Echipament,, ,Tabele caracteristici lemne si fete, aproape toate lemnele si fetele existente pe piata cu coordonatele lor.in momentul cind te decizi pt 2-3 variante poti cere sfatul celor ce au probat probabil acele setari.La un nr asa mare de lemne si fete si grosimi ,matematic vorbind se poate calcula cite variante pot exista,eu aproximez citeva zeci,sute de milioane,iar nr de jucatori din lume este mult mai mic.

          Bafta la cautat.Emi

          Comentariu


          • #6
            salut !

            omul a cerut o parere despre m2 pe FH si rakza 7 pe rever.
            daca imi aduc bine aminte ( se poate verifica imediat ) rakza 7 este ceva mai tare ca bluefire m2.
            deci o astfel de combinatie ar fi recomandata daca esti mai sigur si mai ofensiv cu reverul. multi jucatori au mici probleme la rever sau trag mult mai tare cu FH si de aceea de multe ori se alege o fata mai moale pe rever decat pe FH.
            ar trebuii sa ne spui pe ce parte te consideri mai sigur pe tine...Succes !
            PS: el a spus ca joaca DE la 14 ani si nu de 14 ani ))
            Blade : Stiga Allround wood NCT
            FH : Tenergy 05
            BH : Tenergy 05fx

            Comentariu


            • #7
              Daca reverul va fi prea rapid, nu are decat sa intoarca paleta...
              Levi SIC Gloria OFF, Fețe: FH Xiom VEGA X max black+BH Der materialspezialist Kamikaze OX red
              Levi SIC Carbo Def, Fețe: FH Tibhar Evolution MX-D 2mm black+BH Tibhar Grass Dtecs OX red

              Comentariu


              • #8
                ).
                atunci analizam m2 la rever si rakza 7 la FH... si asta e o varianta...

                dar daca considera ambele parti la fel de avansate.... poate lua rakza 7 ambele de exemplu..,
                Blade : Stiga Allround wood NCT
                FH : Tenergy 05
                BH : Tenergy 05fx

                Comentariu


                • #9
                  Postat în original de tudor500 Vezi post
                  ).
                  atunci analizam m2 la rever si rakza 7 la FH... si asta e o varianta...

                  dar daca considera ambele parti la fel de avansate.... poate lua rakza 7 ambele de exemplu..,
                  am gresit... a spus de la 14 ani, dar si dvs ati citit gresit nu e m2 e s2
                  Lemn: Butterfly Petr Korbel
                  BH: Tenergy 05 FH: DHS Hurricane 3 NEO national blue sponge

                  Comentariu


                  • #10
                    Inseamna ca joaca de 22 de ani .

                    Comentariu


                    • #11
                      Postat în original de Radu668 Vezi post
                      am gresit... a spus de la 14 ani, dar si dvs ati citit gresit nu e m2 e s2
                      ai dreptate..
                      atunci cred ca am nevoie de mai multa atentie si de ochelari...
                      Blade : Stiga Allround wood NCT
                      FH : Tenergy 05
                      BH : Tenergy 05fx

                      Comentariu


                      • #12
                        Off topic : Curiozitate personala ...ce reprezinta nickul ? (huh ? ripp3r is here !) si cum reusesti sa il tii minte ?
                        BLADE :VISCARIA(FL) fluture negru , FH : Victas v 01 Limber , BH : Tibhar Evolution FX-P
                        "Atentie : Dacă aprinzi proiectoarele de ceață noaptea (afară nefiind ceață) mașina ta primește automat 25 CP in plus !"

                        Comentariu


                        • #13
                          Multumesc tututor pentru pareri , am luat rackza 7 pe bh si s2 pe fh .
                          (at)Zosim1 Am zis ca joc de la 14 ani , asta nu inseamna ca de la 14 ani am avut prima paleta profesionala si un antrenor , din ce imi aduc aminte parca la 22 de ani am pus primadata mana pe o paleta "profesionala" ... eu doar am cerut pareri , cum ai zis si tu sunt sute , milioane de combinatii si deasta am cerut si eu 2 pareri deoarece paleta nu e pentru mine , daca era pentru mine luam toate produsele de la o firma , vreau doar so testez si o sa o fac cadou unu prieten .

                          (at)mschumy
                          Am nicku asta de mult timp l-am ales la intamplare , am avut nickul ripp3r si am mai pus eu ceva , il tin minte usor si chiar daca l-as uita e memorat pe google .

                          P.S Imi cer scuze ca nu am raspuns , dar nu am putut posta deoarece sunt nou si nu ma lasa .

                          Comentariu

                          Who has read this thread:
                          Procesare...
                          X