Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Stiga Intensity nct

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Stiga Intensity nct

    Salut. As vrea sa va cer o parere in legatura cu lemnul Stiga Intensity NCT.Cine a dat cu el si imi poate spune ,,ce stie sa faca" si daca s-ar potrivi cu fetele din gama rakza.Astept opinii! Multumesc.

  • #2
    E destul de lent cu control bunicel. E foarte bun la topspin, dar mi s-a parut slab la capace. Cand eram in tonus si atacam mai mult, mergea fain la topspin dar la un joc mai pasiv, pe capace, luam batai crunte. Eu zic ca e un lemn bun pentru un stil de joc foarte activ, chiar agresiv, bazat mult pe topspin (cred ca mai degraba la un joc in stilul chinezilor care ataca totul). Pentru nivelul meu de amaturist am gasit multe lemne mai potrivite.
    Ca fețe merge foarte fain T05 2.1 mm pe forehand, iar pe rever recomand o fața rapida gen Acuda S1 turbo sau Stiga Calibra LT PLus, sau tot T05. Nu stiu de ce, dar cu T64 FX reverul mergea tare prost, lent, in zona mediana a mesei, numai bun de atacat de catre adversar. Bafta
    Timo Boll ZLF (old model 87g)/ FH Joola Rhyzer 45 PRO 2.0 mm/ BH Joola RhyzmP 2.0 mm

    Comentariu


    • #3
      ...de fapt ce va intereseaza ca in titlu apare INFINITY, iar in anunt apare INTENSITY...sunt doua lemne total diferite !?
      Setup : Tenergy 05 | Viscaria | Tenergy 64 FX

      Lume multa, oameni putini...

      Comentariu


      • #4
        Postat în original de CornelTT Vezi post
        E destul de lent cu control bunicel. E foarte bun la topspin, dar mi s-a parut slab la capace. Cand eram in tonus si atacam mai mult, mergea fain la topspin dar la un joc mai pasiv, pe capace, luam batai crunte. Eu zic ca e un lemn bun pentru un stil de joc foarte activ, chiar agresiv, bazat mult pe topspin (cred ca mai degraba un joc in stilul chinezilor care ataca totul). Pentru nivelul meu de amaturist am gasit multe lemne mai potrivite.
        Ca fețe merge foarte fain T05 2.1 mm pe forehand, iar pe rever recomand o fața rapida gen Acuda S1 turbo sau Stiga Calibra LT PLus, sau tot T05. Nu stiu de ce, dar cu T64 FX reverul mergea tare prost, lent, in zona mediana a mesei, numai bun de atacat de catre adversar. Bafta
        Asa e, difera titlul fata de continut, eu m-am uitat doar la continut. Tot ce am zis se refera la Intensity NCT, pe care l-am avut. Infinity nu am avut dar din cate stiu e cu totul alta tehnologie, VPS.
        Timo Boll ZLF (old model 87g)/ FH Joola Rhyzer 45 PRO 2.0 mm/ BH Joola RhyzmP 2.0 mm

        Comentariu


        • #5
          e vina mea...trebuia sa scriu intensity nct la subiect

          Comentariu


          • #6
            Am editat eu subiectul ca sa nu mai fie confuzii.

            Comentariu


            • #7
              stie sa faca de toate.....dar putini stiu sa faca... ceva tenis cu el.Tot felul de comentarii .....bun ,rau,super bun....etc Ma gandesc ca daca se joaca la nivel de campion mondial cu acest lemn(xu xin) ce sa-ti spun eu sau altul despre lemn ,cand nu am castigat nici macar CUPA "lemnu de aur".Da, e super ok, ma gandesc eu, asa....Am lemnul dar nu stiu sa fac cat face lemnu'
              HM LEVI +STIGA INT NCT
              FH VICTAS STIFF-RAKZA7
              BH VICTAS LIMBER-DONIC COPPAX2

              Comentariu


              • #8
                Subiect inchis! Am cumparat un ZLF si merge f bine..multumesc pentru opinii!

                Comentariu

                Who has read this thread:
                Procesare...
                X