Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Langa voi !

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • #76
    LOOOOl Turneu de poezie Sectiunea Open si Amatur!!!!!!

    Comentariu


    • #77
      As vrea sa va ganditi bine cum procedati in cazul asta,pentru ca dupa aceea si eu personal voi cere acelasi lucru...Deci,ori ii lasati pe toti cei plecati din Amatur sa joace,ori pe niciunul.Nu de alta,dar cand cresti foarte mult in valoare si consideri ca esti de nebatut in Amatur,te retragi singur,dar pana atunci cred ca meritam sa jucam in continuare in Amatur!

      Comentariu


      • #78
        Postat în original de mariusik Vezi post
        As vrea sa va ganditi bine cum procedati in cazul asta,pentru ca dupa aceea si eu personal voi cere acelasi lucru...Deci,ori ii lasati pe toti cei plecati din Amatur sa joace,ori pe niciunul.Nu de alta,dar cand cresti foarte mult in valoare si consideri ca esti de nebatut in Amatur,te retragi singur,dar pana atunci cred ca meritam sa jucam in continuare in Amatur!
        +1

        Comentariu


        • #79
          D-l Motoroi a cerut respectuos dar ferm conducerii Amatur o derogare. NU a incalcat Regulamentul. In loc de vaicareli ca pica drobul de sare, ca or sa ne invadeze A -istii, ca n-or sa se mai plateasca cotizatiile, ca ce rau o sa fie, domnilor conducatori, mai bine uniti-va si dati-i omului un raspuns ferm din partea conducerii Amatur. Scrieti negru pe alb ca Regulamentul e clar si nu se mai dau derogari.
          Comentarii si aluzii despre "greaua mostenire" nu ma afecteaza. Toate deciziile pe care le-am luat anii trecuti aveau un argument in spate si le-am sustinut singur aproape de fiecare data, chiar daca corul de injuraturi m-a acompaniat mereu. Atunci cand o hotarare impopulara, dar benefica trebuia luata, am luat-o.
          Anul trecut, fetele din A puteau participa in Amatur, anul asta vad ca nu. La Roman se pare ca o jucatoare din SL a jucat finala la amatori, iar coordonatorul zonal nu a avut habar.
          Iar ideea ca d-l Motoroi sa ma intrebe pe mine pentru ca in regulametul 2013 era la fel mi se pare monumentala. E ceva de genul -…..- copy -paste. Ai copiat extemporalul dupa colegul de banca, iar invatatoarea te intreaba ce ai scris pe foaie.
          Eu aveam argumentele mele. Erau 4 baieti de A in aceasta situatie si am vorbit cu fiecare in parte!
          Regulamentul 2014 are alte argumente.
          La toamna ar putea juca in A vreo 30 de “fosti” Aproape toti asteapta un raspuns.
          Bla-bla e usor sa faci din umbra, d-le Cozma, dar acum ai responsabilitati. Asuma-ti-le.

          Comentariu


          • #80
            Postat în original de Dan2 Vezi post
            Lista jucatorilor (actuali sau fosti) participanti in Amatur , care au evoluat la echipe divizionare SLAB in sezonul 2013-2014

            SL -- CSM Bistrița --- Mircea Alexandru
            SLF - Vointa Galați --- Pintilie Nela
            SLF - Politehnica Iași --- David Madalina
            SLF - CSS Bistrița --- Plaian Tania ?
            A --- Viva Sport 1 București --- Durdun George --- Fodoran Cosmin
            A --- SK 1 București --- Rusu Cristian --- Ciobanu Alexandru --- Teodor Cristian --- Bocaniala Norocel --- Blindescu Stefan
            A --- CSM Arad --- Muntean Patriciu
            A --- Spartac București --- Lipan Alexandru
            A --- CSTA 1 București --- Nicolae Alexandru (inca nu a jucat)
            AF -- CSTA 1 București --- Bejinariu Alexandra --- Gheorghe Alexandra --- Barlan Lorena
            AF -- CSS Tg Mureș --- Hudusan Andreea --- Varga Kristina --- Kerestesi Kitti
            ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
            B --- Viva Sport 2 București --- Marinescu Razvan --- Lungu Cosmin --- Boaca Valentin --- Filimon Bogdan
            B --- SC Lipan Brăila --- Sterea Viorel --- Roman Iulian --- Giol Mihai --- Ion Marius --- Radu Costica
            B --- La Costa Slobozia --- Enciu Alexandru --- Stanciu Silviu --- Ceacarescu Cristian --- Chiru Paul
            B --- CSTA 2 --- Zamfir Mihai
            B --- CSS Ilfov Buftea --- Dumitra David --- Bogdan Cristian --- Vardi Dan --- Postole Aurel
            B --- CSS Slatina --- Radoi Marius
            B --- NF Giurgiu --- Virbanescu Petre --- Sorica Cristian --- Doncea Catalin
            B --- TA Topoloveni --- Traistaru Marius --- Valceanu Daniel --- Vaduva Gabriel --- Dragan Valentin --- Lapadatu Marius --- Parvan Radu
            B --- SK 2 București --- Motoroi Costin --- Craioveanu Mihai --- Navacioiu Marian --- Constantinescu Marius --- Sipos Nandor
            B --- TTT București --- Ghetu Gabriel --- Macarenco Mario --- Macarenco Ion
            B --- Electrica Sf Gheorghe --- Kocsis Balazs --- Bedo Norbert --- Balazs Gergo
            B --- Unirea Alba Iulia --- Sufletel Radu Mircea --- Ispas Emil
            B --- Mureșul Ludus --- Carpaci Alexandru --- Mathe Mihai
            B --- CSS Odorheiul Secuiesc --- Onofrei Rares --- Dombi Tihamer
            BF -- CSM Moinesti --- Bogdan Ioana --- Malache Raluca --- Ciobotaru Mihaela
            BF -- Politehnica Cluj --- Ferentzi Zita --- Purcaru Nasta --- Silveira Alexandra
            BF -- CSTA 2 București --- Tepelea Ioana --- Oprea Elena --- Oprea Maria

            In SL si Divizia A sunt 18 jucatori; In Divizia B sunt 54!
            Primele doua echipe din Divizia B baieti si prima din Divizia B Fete au sanse mai mari de 99% sa intre anul viitor in Divizia A; chiar si cea de a treia are ceva sanse…
            Este posibil sa apara unele erori sau omisiuni, de aceea rog pe cei care au informatii corecte sa faca completari.

            Comentariu


            • #81
              Din partea mea mi-as dori sa joace toti, nivelul ridicat din amatur nu poate dauna nimanui, eu personal am progresat mult de cand joc la open cu jucatori mult mai valorosi decat mine, dar toata lumea gandeste ca mine??? vor fi toti de acord?
              Blade :Butterfly Timo Boll Spirit
              BH : Tenergy 05Fx
              FH : Tenergy 05Fx

              Comentariu


              • #82
                Postat în original de Ben Vezi post
                Din partea mea mi-as dori sa joace toti, nivelul ridicat din amatur nu poate dauna nimanui, eu personal am progresat mult de cand joc la open cu jucatori mult mai valorosi decat mine, dar toata lumea gandeste ca mine??? vor fi toti de acord?
                Nu dăunează, sunt de acord, si mie mi-ar place sa joc si sa ma antrenez cu jucători buni de divizie, iti ridica nivelul, ?nsa nu mi-ar cade prea bine dacă as ajunge într-o faza superioara a competitiei, sa zicem sferturi sau semifinala, si sa ma scoată un fost/actual divizionar A/SL/SLF (vezi finalista de la ROMAN)!

                Comentariu


                • #83
                  Postat în original de Claudiu84 Vezi post
                  Nu dăunează, sunt de acord, si mie mi-ar place sa joc si sa ma antrenez cu jucători buni de divizie, iti ridica nivelul, ?nsa nu mi-ar cade prea bine dacă as ajunge într-o faza superioara a competitiei, sa zicem sferturi sau semifinala, si sa ma scoată un fost/actual divizionar A/SL/SLF (vezi finalista de la ROMAN)!
                  Atunci sa mareasca media la amatori si sa joci acolo...Acum nu e vina mea ca joc mai bine,ca tot in circuitul asta am invatat tenis!

                  Comentariu


                  • #84
                    Postat în original de mariusik Vezi post
                    Atunci sa mareasca media la amatori si sa joci acolo...Acum nu e vina mea ca joc mai bine,ca tot in circuitul asta am invatat tenis!
                    Nu la asta m-am referit Marius! Nu e vina ta ca joci mai bine, este meritul tau! Ai ajuns la un nivel ridicat. Vei evolua in continuare jucând alături de jucători buni! Vei juca si mai bine! Conteaza de unde pleci, conteaza si unde ajungi. Insa nu cred ca dupa o perioada ce activezi in divizia A (si nu ma refer la tine, o spun la general), mai te poți ?ntoarce in amatur, sa joci alaturi de amatori. O data devenit profesionist, nu stiu cat de mult poti involua in amator! Asta e părerea mea umila!

                    Comentariu


                    • #85
                      cum pot sa sterg de aici ceea ce-l deranjeaza pe domnul Motoroi? o fac cu cea mai mare placere.

                      - - - Actualizat - - -

                      eu zic ca ar trebui sa fiti toti de acord sa joace Noro in AmaTur si sa nu mai votati... Pe multi dintre voi probabil va invinge la masa, dar sunt precis si destui care il invingeti fara probleme. asadar echibrul e oricum asigurat. totul depinde de cat de bine va simtiti atunci cand joaca el la turnee. din punctul asta de vedere pot sa pariez ca va fac mai multa placere turneele cu el decat turneele fara el...

                      asta ca sa revin la subiect si sa nu mai fiu off-topic

                      Comentariu


                      • #86
                        Din toate aceste contradictii, se poate pune o intrebare:
                        - De ce vor cei de la Divizii si Ligi sa joace in Amatur?? ce ii atrage??
                        Premii in bani nu sunt, reputatie/orgoliu ca ai invins niste amatori(tu fiind acum profesionist)-nu cred,.........poate atmosfera, trofeele sau meciuri castigate pe care nu le au in divizii??
                        Ok, se intelege ca de aici s-a ridicat, de aici a plecat- dar odata ce ajungi acolo sus "unde isi fac cuibul vulturii"--citand un coleg, singura satisfactie ar mai fi dupa parerea mea-revederea cu vechii colegi si atmosfera.
                        Poate altii au alte raspunsuri la intrebarea de mai sus.
                        "Sa fim precum ne-am impaca"(Ion Barbu)
                        Lemn:BTY - Keyshot Light; FH-Tibhar Genius 2.0
                        BH-Xiom Yanus DF 1,5[/COLOR]

                        Comentariu


                        • #87
                          In orice activitate (sportiva, la serviciu, sau in viata de zi cu zi) exista un regulament de buna functionare a acelei activitati. Ca ne place sau nu, ar trebui sa-l respectam.
                          Pina acum citiva ani, aveau drept de joc in circuitul Amatur, doar jucatorii care nu erau legitimati la FRTM, sau care au au avut o pauza de 2 ani de la ultimul meci in diviziile FRTM-ului.Asa s-a intimplat cu Rusu Stefan, cu Iusan Mircea, cu mine, si asa se intimpla si acum cu alti jucatori (vezi Liviu Petrescu). Nu ne-a convenit, dar daca asa prevedea regulamentul atunci, l-am respectat.
                          In decursul timpului, activitatea Amatur s-a dezvoltat, si de fiecare data Regulamentul a suferit modificari in favoarea jucatorilor, astfel ca la un moment dat avind in vedere ca nivelul a crescut si sunt destui ridicati din Amatur ce se pot bate de la egal la egal cu divizionari B, s-a propus ca doar jucatorii de divizia B sa aiba drept de joc in Amatur, raminind interdictia doar pentru cei din div A si superliga. Acest lucru s-a si intimplat si regulamentul s-a schimbat
                          In acest sens, atunci cind datorita rezultatelor echipa SKT a promovat in div A, componentii echipei au avut de ales: de a continua in Amatur, sau in divA, si au ales sa continue sub auspiciile FRTM. Nu s-a facut nici-un tamtam, nu s-a supus la vot, a fost decizia lor. In momentul in care au decis ca nu mai vor sa continue in div A, pur si simplu si-au anuntat aceasta intentie, si au fost primiti cu bratele deschise.
                          Nu vad de ce pentru Noro, sau pentru oricare din jucatorii din Amatur ce vor ajunge sa joace in div A, sa supunem la vot, sa fie derogari, sa schimbam regulamente, etc.
                          Propunerile de imbunatatire a Regulamentului au fost de fiecare data amintite in topicurile deschise de Sorin Botirca si pentru 2013 si pentru 2014, s-au discutat punct cu punct toate acele propuneri, si unele s-au aprobat, altele nu.
                          Poate ca peste citiva ani, cind nivelul jucatorilor va creste incit vom avea mai multe echipe de div B cu jucatori din Amatur ce vor promova in div A, Regulamentul se va schimba, dar deocamdata pe 2014 avem un Regulament si ar trebui sa ne tinem de el.
                          Si inca ceva: nu e frumos sa facem comparatie intre nivelul de joc al unor jucatori (Viorel Sterea, Razvan Marinescu, etc) ce joaca in div B si au drept de joc in Amatur, si al altora (Noro, Cristi Teodor) ce joaca in div A, si chiar daca sunt mai slabi cotati ca primii, nu au voie in Amatur. Este decizia fiecaruia de a alege in ce parte vrea sa fie.

                          Comentariu


                          • #88
                            Postat în original de Claudiu84 Vezi post
                            Nu dăunează, sunt de acord, si mie mi-ar place sa joc si sa ma antrenez cu jucători buni de divizie, iti ridica nivelul, ?nsa nu mi-ar cade prea bine dacă as ajunge într-o faza superioara a competitiei, sa zicem sferturi sau semifinala, si sa ma scoată un fost/actual divizionar A/SL/SLF (vezi finalista de la ROMAN)!
                            Si cu................ si cu sufletul in Rai este cam greu.
                            Este provocator sa ne masuram puterile cu "divizionarii" dar daca pierdem sa nu se puna!
                            100% Caragiale

                            Comentariu


                            • #89
                              Postat în original de I. L. CARAGIALE Vezi post
                              Din două una, dați-mi voie: ori să se revizuiască, primesc! Dar să nu se schimbe nimica; ori să nu se revizuiască, primesc! dar atunci să se schimbe pe ici pe colo, și anume în punctele... esențiale... Din această dilemă nu puteți ieși... Am zis!

                              Comentariu


                              • #90
                                Postat în original de viorel.andrei Vezi post
                                Din toate aceste contradictii, se poate pune o intrebare:
                                - De ce vor cei de la Divizii si Ligi sa joace in Amatur?? ce ii atrage??
                                Premii in bani nu sunt, reputatie/orgoliu ca ai invins niste amatori(tu fiind acum profesionist)-nu cred,.........poate atmosfera, trofeele sau meciuri castigate pe care nu le au in divizii??
                                Ok, se intelege ca de aici s-a ridicat, de aici a plecat- dar odata ce ajungi acolo sus "unde isi fac cuibul vulturii"--citand un coleg, singura satisfactie ar mai fi dupa parerea mea-revederea cu vechii colegi si atmosfera.
                                Poate altii au alte raspunsuri la intrebarea de mai sus.
                                Este atat de simplu.
                                Pentru ca si ei sunt oameni ca noi toti ceilalti.Au emotii, au sentimente,le place sa participe la o gluma,le place sa mai participe la cate un sprit,sa mai puna tara la cale, sa aiba un motiv SERIOS sa fuga sambata de acasa,etc.Toate acestea nu le poate trai in campionatul organizat de FRTM.Daca mai punem la socoteala ca acesta dureaza in total 6 zile putem incepe sa intelegem "DE CE ?".
                                Daca mi-as forta putin imaginatia as putea umple o pagina cu motivele pentru care un "divizionar" ar tanjii dupa Amatur.
                                Ultimul lucru pe care il cauta este "gloria" si castigarea de trofee.

                                Comentariu


                                • #91
                                  Egalitate marca Cozma:
                                  Un jucator din superliga daca sta 2 ani poate sa joace in Amatur = un jucator din Amatur, daca joaca 2 meciuri in Divizia A, nu mai poate juca in Amatur


                                  Constatare ( deoarece la intrebari nu se prea raspunde )
                                  Este foarte clar ca valoarea unui fost jucator in Superliga este MAI MARE.


                                  Urmare
                                  Probabil ca vechile obiceiuri vor invinge. Ca la armata, ordinul nu se discuta. Doar se executa.


                                  Atentionare
                                  Cum mai e cu inamovibilitatea? S-a abrogat?


                                  Epilog
                                  In curand, altul la rand.
                                  Ultima editare de costinmotoroi; 14.feb.2014, 17:58.

                                  Comentariu


                                  • #92
                                    Probabil ca toata chestia cu Noro ar fi trecut neobservata daca prin jocurile de exceptie facute in divizia A el nu ar fi atras atentia (involuntar) asupra faptului ca e proaspat divizionar A.In fine..am propus ca pe perioada urmatoarelor 3 -4 luni,pana la inceperea turului div A 2014/2015,la inscrierea in fiecare turneu A openistii sa poata vota prin da sau nu daca sunt de acord cu participarea divizionarilor A activi in Amatur.Gasiti detaliile propunerii in topicul"Organizare Amatur-Regulament 2014".
                                    Tot ce as fi putut spune a spus deja dl Florin Toma
                                    Singurul motiv pentru care am postat e ca m-a cuprins un brusc amuzament citind ineptiile postate de dl Bodeanu despre faptul ca jucatoarea David Madalina,finalista a turneului de Amatori de la Roman e jucatoare in Superliga Feminina.
                                    Aceasta jucatoare activeaza(mai mult rezerva ) in div B la echipa"Politehnica II"Iași.In clasamentul la zi Amatur este pe locul 169 cu MP=15,38 sI apare ca nelegitimata(de aceea nu am avut nici o problema sa o inscriu in sectiunea Amatori).In anul competitional 2011-2012 a fost legitimata la echipa "Politehnica i"Iași doar pentru ca nu aveau nr necesar de sportive,o dsoara din Arad plecand intempestiv(informatii furnizate de antrenorul de acolo) si a jucat in acel sezon 2 sau 3 meciuri
                                    Hai sa va povestesc partea faina:In luna decembrie a anului 2013,adica acu doua luni, a avut loc la Brașov T.F.Amatur 2013,in care organizator principal a fost D.B.La data desfasurarii acelui turneu,jucatoarea David M .era pe locul 330 si avea MP 13,7(dupa cum reiese din anuntul de in scriere in turneul respectiv) Se pare ca vajnicului organizator i-a scapat asijderea faptul ca are in fata o superjucatoare de Superliga si a inscris-o bienmersi inconcurs,ca acum sa se urzice tot ca a jucat finala la Roman.
                                    Caragiale e pantaloni scurti pe langa tine
                                    of all the things i lost i miss my mind the most

                                    Comentariu


                                    • #93
                                      Cel mai bine trei sectiuni si poate sa joace si Alex Cazacu.
                                      Sa vedem atunci daca le place la fosti divizionari sau actuali divizionari sa mai socializeze

                                      - - - Actualizat - - -

                                      Si atunci sa vezi domnul Cozma ca Robocop este Robocopil

                                      - - - Actualizat - - -

                                      Amatori,open(amaturistii)si masters(fosti si actuali legitimati)

                                      - - - Actualizat - - -

                                      Pa-i sintem amatori sau nu mai sintem

                                      Comentariu


                                      • #94
                                        Propun ca d-nul Sef al sectiei de tenis de masă al nu stiu carui club din Fălticeni, sa numere ( ca tot are experienta la numarat ) pe cei care sunt sau nu de acord ca jucatorii ce provin din Amatur ( si numai ei ) si joaca in Divizia A, sa poata juca in continuare.

                                        Cat despre interesele pe care tot le pune pe tapet d-nul Cozma, poate se mai gandeste si la dansul.

                                        Cu aceasta ocazie anunt ca Blindescu Stefan nu mai face parte din Divizia A. In cursul acestei seri si Noro va declara daca ramane in A.

                                        Comentariu


                                        • #95
                                          In halul asta nu o sa mai fie nici o derogare si nici nu o sa mai fie atitea discutii pe forum care duc la ura

                                          Comentariu


                                          • #96
                                            Nea Dane, m-am saturat de atata ipocrizie si lipsa de initiativa! S-au batut cu pumnul in piept ca gata, de acum o sa fie bine si ca Amaturul o sa fie condus ca la carte!

                                            Da de unde! Cand am cerut in mod civilizat sa se schimbe Regulamentul daca sunt majoritari cei care cer acest lucru, ei s-au ascuns in spatele Regulamentului. Rusiniiiiiiiicaaaaaaaa!


                                            Sunt 8 coordonatori zonali.
                                            In functie de ceea ce vrea majoritatea din zonele respective, ii invit sa voteze ca sa terminam odata. Lipsa votului o consider o TOTALA NEIMPLICARE in problemele Amaturului.
                                            Ultima editare de costinmotoroi; 14.feb.2014, 18:30.

                                            Comentariu


                                            • #97
                                              In viata este o mare minune sa ramai ceea ce promiti parintilor.Respectarea cuvantului dat care merge mana in mana cu increderea,ocupa un loc proeminent la mine.Asadar,voi ramane in divizia A pana la sfarsitul campionatului,chiar daca acest lucru insemnand sa fiu alaturi de voi mult timp pe langa masa de joc.Constient,ma voi supune acestui regulament si aveti toata admiratia mea pentru ca v-ati gandit la mine in aceasta saptamana.Voi incerca sa onorez anumite turnee,sa joc daca imi este permis in afara concursului si voi triumfa prin a socializa si a va cunoaste mai bine.Subliniez faptul ca ma consider un profesionist doar la serva de radiografii si transez faptul ca de un om bun si o vreme buna niciodata nu te saturi.
                                              Poți vorbi neintrebat dar nu intreba nevorbit.

                                              Comentariu


                                              • #98
                                                Postat în original de noro Vezi post
                                                In viata este o mare minune sa ramai ceea ce promiti parintilor.Respectarea cuvantului dat care merge mana in mana cu increderea,ocupa un loc proeminent la mine.Asadar,voi ramane in divizia A pana la sfarsitul campionatului,chiar daca acest lucru insemnand sa fiu alaturi de voi mult timp pe langa masa de joc.Constient,ma voi supune acestui regulament si aveti toata admiratia mea pentru ca v-ati gandit la mine in aceasta saptamana.Voi incerca sa onorez anumite turnee,sa joc daca imi este permis in afara concursului si voi triumfa prin a socializa si a va cunoaste mai bine.Subliniez faptul ca ma consider un profesionist doar la serva de radiografii si transez faptul ca de un om bun si o vreme buna niciodata nu te saturi.
                                                O sa ramai vesnic in inimile noastre un romantic incurabil

                                                - - - Actualizat - - -

                                                Regulamentul regulamenteaza

                                                Comentariu


                                                • #99
                                                  http://www.tenisdemasa.ro/forum/show...tori-divizia-A

                                                  da un vot, vedem ce iese...

                                                  Comentariu


                                                  • Chiar dacă sunt prea mică pentru a putea avea păreri cu privire la lucruri importante, aș vrea totuși să spun și eu ceva!
                                                    De ceva timp încerc să ?nvăț ca să gătesc iar cu ocazia aceasta am remarcat faptul că o ciorbă foarte bună și gustoasă este cea care conține multe ingrediente (legume și condimente). Am văzut de asemenea, că fiecare dintre aceste ingrediente are gustul și mirosul său specific, unic, deci nu se poate să se înlocuiască unul pe celălalt.
                                                    Vă rog din suflet, nu umblați la rețeta acestei ciorbe gustoase (AMATUR) și să scoateți din ingredientele ei, ci mai degrabă mai adăugați câte ceva dacă se poate!
                                                    Vă rog să nu scoateți SAREA marca "NORO" din această "ciorbă deosebită!"
                                                    Mulțumesc! Și vă rog să mă scuzați dacă m-am băgat ca musca în lapte!... pardon, în ciorbă!
                                                    NORO, răm?i lângă noi !!!
                                                    Ultima editare de CLAUDIA-TTT; 19.feb.2014, 22:13.
                                                    Tenergy 05 / VISCARIA / Tenergy 05

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X