Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

sondaj jucatori divizia A

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Mai nou, in clasament, jucatorii ce sunt activi in div A sunt marcati cu rosu. Este posibil sa mai fie vreo cativa nemarcati, asa ca daca doriti sa evidentiati pe cineva, care nu se regaseste "in rosu/clasament" se poate trimite un MP catre Florin Apian, sau catre coordonatorul zonal.
    Multumesc!
    Hobby: Motoare si ski !
    http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y

    Comentariu


    • Postat în original de Emil Tudor Vezi post
      Cu stima, dar acest parlament al Amaturului, format in principal din organizatorii de turnee, vede mai importanta complicareala cu organizarea pe 3 categorii decat faptul ca este bine sa ne tinem prietenii aproape, chiar daca evolueaza in divizie. Eu contest statutul de parlament atribuit de actualul regulament, preferam ca inainte, cu Amatur "prezidential", pentru ca raspunderea deciziilor (si bune si rele) era directionata corect. Cu tot respectul, dar reprezentantii nostri si-au dovedit limitele in acest caz, cu Noro.
      Parerea mea, subiectiva, care nu conteaza totusi prea mult.

      PS Acum sa vina cineva sa ceara rege... scuze, nu vreau sa nasc dispute politice, e doar o analogie pentru a-mi explica opinia personala.
      Se pare ca totusi ca reprezentati nostri si-au deschis limitele si isi fac treaba.Ce pot sa observ eu si cred ca majoritatea ca decind nu mai exista Amatur "prezidential" Clasamentul facut de Florin Apian parca infloreste pe zi ce trece si cred ca de acest lucru sunteti majoritatea multumiti,Calendarul este in timp real prezentat cu toate schimbariile,si se pare ca nu mai se aud atitea scandaluri ca anul trecut,si foarte bine gestionat la un numar crescendo de turnee,abaterile de la regulament se pare ca sunt foarte bine gestionate,si argumentate,chiar daca acesta are anumite lacune care dorim sa le ajustam si sa le perfectam ,trebuie sa avem maturitatea sa negogiem cu reprezentantii(sunt citeva propuneri pe care si eu le agreez dar trebuie sa avem rabdare),afisarea si prezentarea turneelor sint rapid corectate daca exista scapari in prezentarea si afisarea lor conform cu cele stabilite in regulament,Bugetul si incasarile trec printr-o perioada de stabilitate cum eu unul nu am vazut si simtit pina acuma,si pentru toate aceste lucruri exista si statistici( pe care eu le am si din ani precedenti)
      Per ansamblu pot spune ca gestionarea circuitului este la ora actuala la cele mai clare si benefice timpuri ,cred ca asa si la imaginat si FILO initiatorul lui.

      Un BRAVO din partea lui EMI.

      P.S.Alaturi de coordonatori si organizatori circuitului un mare merit cred ca l-au dovedit si participanti prin maturitatea aratata..

      Comentariu


      • De fapt ideea cu noul clasament pe site a fost a lui Dan2, mai demult, prin comparatie cu un site de tenis de camp, dar n-am avut pe atunci cunostintele necesare (php & mysql).
        Ultima editare de FlorinBN; 27.feb.2014, 08:46.
        TEnergy 05 FX | Timo Boll ALC 30th A | TEnergy 05 FX

        Comentariu


        • Meritul este 100% al lui Florin, munca sa vreme de un an de zile a devenit vizibila abia in ultimele 3 luni si a creat un site mult mai complet si mai frumos decat ni-l propusesem. Pentru finalizarea lui ar mai fi poate nevoie alte de cateva luni!
          Ar trebui ca munca sa superspecializata sa aiba, pe langa recunostinta amaturistilor si o componenta financiara speciala, pe care el a refuzat-o permanent.

          Comentariu


          • Sorry, nu-mi iese chiar cum am vrut, asa ca, din pacate, nu pot sa ajung maine la concurs. Ma grabesc sa anunt, sper ca nu v-am incurcat prea tare. Poate ca ramane pe data viitore...
            Iulian Toma

            Comentariu


            • Postat în original de dr.Toma Vezi post
              Sorry, nu-mi iese chiar cum am vrut, asa ca, din pacate, nu pot sa ajung maine la concurs. Ma grabesc sa anunt, sper ca nu v-am incurcat prea tare. Poate ca ramane pe data viitore...
              Nea Toma ai incurcat postul din graba Aici se joaca doar in divizea A

              Comentariu


              • Scuze, sunt pe tableta si nu am verificat pe ce topic eram (trebuia sa fie el de la Baicoi, dar s-a resetat aiurea).
                Iulian Toma

                Comentariu


                • Postat în original de sevraj Vezi post
                  Votul e secret, asa ca fiti sinceri.

                  foarte simpatică formularea asta

                  Comentariu


                  • Postat în original de dr.Toma Vezi post
                    Scuze, sunt pe tableta si nu am verificat pe ce topic eram (trebuia sa fie el de la Baicoi, dar s-a resetat aiurea).
                    Nu-i nimic, e bine si la BISTRITA

                    Comentariu


                    • Eu am mers deja ca spectator la foarte multe turnee. Și vreau să spun că mi-au plăcut la fel de mult ca și turneele la care am participat efectiv. Treaba asta cu legitimații e oarecum o „problemă falsă”. Bineînțeles că cea mai bună metodă până la urmă este asta cu votul. Nu cunosc personal nici un legitimat care să fii jucat în Amatur fiind legitimat. Și nici nu știu dacă cumva am jucat cu vreunul. Probabil nu m-ar fi deranjat.

                      Există însă, cred eu, ceva mai important chiar și decât votul acesta. E vorba despre principiul care a stat la baza nașterii acestei mișcări. Ar trebui, înainte să organizați „referendumuri” sau „sondaje”, să vă g?ndiți la lucruri foarte simple:

                      1. De ce a fost creat acest circuit, de ce se numește AmaTur și ce urmăresc cei care participă la aceste turnee?

                      2. Există la ora actuală cred vreo 3000 de oameni care joacă în turnee AmaTur de-a lungul unui an. Am văzut odată un clasament în care erau 3000 de oameni (înainte să apară ăsta nou, în care apar doar primii 500). Oare de ce nu s-ar împărți oamenii ăștia în echipe de câte 10 (5 titulari și 5 rezerve) și să înscrie 300 de echipe în campionatul național...?

                      3. M-am uitat odată din întâmplare pe siteul Federației Române de Tenis de Masă. Vă rog să mă iertați dacă sunt prea dur, dar în comparație cu siteul și cu forumul AmaTur, cel al federației este jalnic. Iar despre cât de mult și de bine este susținut sportul ăsta în România, n-are nici un rost să mai vorbim. Dacă omul care a câștigat Top 12 Europa este român, dar la ora asta se numește „Kalinikos”.... E de înțeles de ce vor legitimații să mai stea puțin și prin AmaTur...

                      4. Câte echipe (cluburi) din Campionatul Național și-au manifestat interesul (serios, nu cu sloganuri) pentru turneele AmaTur? Câte din premiile de la turneele finale AmaTur au fost asigurate de finanțatori ai unor cluburi din Campionat? Un amaturist petrece chiar și 16 ore uneori (oricum cel puțin 8 ) într-o sâmbătă de turneu, iar unii fac asta săptăm?nă de săptăm?nă. Câte ore petrec reprezentanții cluburilor din Campionat în total într-un an, la turneele AmaTur (ca să vadă ce și cum... nu să joace). Vorba lui Mihai Vrînceanu: răspundeți vă rog sincer la întrebările astea, că doar e vot secret aici. Probabil ca să înscrii o echipă în campionat e nevoie de multe lucruri și, probabil, de bani. Eu aș face o propunere de bun simț, dacă tot e AmaTur atât de „căutat”: cei legitimați să primească „derogări” de participare la turneele AmaTur cu condiția ca la fiecare participare să vină cu ceva din partea clubului respectiv ca sprijin pentru AmaTur. De exemplu, pentru o singură participare, clubul să-l trimită cu un echipament complet (tricou, short, adidași) care să fie oferit de organizator ori câștigătorului, ori celui mai popular, ori celui cu ascensiunea cea mai puternică, etc.
                      Alt exemplu: ca să participe la 10 turnee AmaTur într-un an, clubul la care activează să plătească chiria sălii și cateringul pentru turneul final din anul respectiv (?n avans)....

                      Pe cei care sunt vizați ?i rog să nu se supere (inclusiv Noro). Acești jucători au mereu plăcerea de a fi în mijlocul familiei AmaTur, iar pe lângă asta au și satisfacția ?mplinirii pe care le-o dă faptul că joacă în campionat. Păi atunci domnilor, nu-i normal să câștige ceva și AmaTur din „compromisul” ăsta...?


                      AmaTur e o mișcare frumoasă care și-a câștigat identitate, iar acum ?nseamnă CEVA. Și are o poveste frumoasă! Lăsați mișcarea asta să existe mai departe nealterată, altfel membrii acestei familii vor ajunge să nu mai știe cine sunt și pentru ce merg de fapt peste tot la turnee.

                      Comentariu


                      • Postat în original de adimucu Vezi post
                        înainte să apară ăsta nou, în care apar doar primii 500
                        Apar si acum, daca selectezi "Top - Toti" ... http://www.amatur.ro/tenisdemasa/cls...er=Loc&player=
                        TEnergy 05 FX | Timo Boll ALC 30th A | TEnergy 05 FX

                        Comentariu


                        • Sondajul este pe site de 2 saptamani, eu as zice ca a stat suficient de mult incat subiectul sa fie inchis si regulamentul schimbat de urgenta. Spun anumite persoane ca nu se poate aprecia cine provine din amatur si cine nu. Eu as zice ca cine a jucat un an in amatur un numar anumit de turnee (5-6-10 etc) poate fi considerat ca provenind din Amatur.

                          Comentariu


                          • Pas parol!
                            Hobby: Motoare si ski !
                            http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y

                            Comentariu


                            • Hopa!!! Ce sa schimbi in regulament?? asa cu una cu doua??
                              Ultima editare de roman bogdan; 02.mar.2014, 17:49.
                              Blade: VECHITURA CU 70 LEI
                              FH: FATA DE ROATA DE MASINA
                              BH: PIAPTAN CU EFECTE SECUNDARE

                              Comentariu


                              • Postat în original de Cornel 67 Vezi post
                                Sondajul este pe site de 2 saptamani, eu as zice ca a stat suficient de mult incat subiectul sa fie inchis si regulamentul schimbat de urgenta. Spun anumite persoane ca nu se poate aprecia cine provine din amatur si cine nu. Eu as zice ca cine a jucat un an in amatur un numar anumit de turnee (5-6-10 etc) poate fi considerat ca provenind din Amatur.
                                Eu zic ca NU! Toti fosti divizionari, toti juniorii astia teribili, cu ani de antrenamente in spate, conduse profesional de antrenori, si care ne fac viata grea pe la concursuri, nu sunt deloc "produse Amatur" ci doar au devenit cunoscuti datorita acestei miscari. Sa nu facem confuzii...
                                Ultima editare de laky; 02.mar.2014, 17:48.
                                Levi SIC Gloria OFF, Fețe: FH Xiom VEGA X max black+BH Der materialspezialist Kamikaze OX red
                                Levi SIC Carbo Def, Fețe: FH Tibhar Evolution MX-D 2mm black+BH Tibhar Grass Dtecs OX red

                                Comentariu


                                • Postat în original de Cornel 67 Vezi post
                                  Sondajul este pe site de 2 saptamani, eu as zice ca a stat suficient de mult incat subiectul sa fie inchis si regulamentul schimbat de urgenta. Spun anumite persoane ca nu se poate aprecia cine provine din amatur si cine nu. Eu as zice ca cine a jucat un an in amatur un numar anumit de turnee (5-6-10 etc) poate fi considerat ca provenind din Amatur.
                                  O masura urgenta sa ia atunci cind e necesar imperios,adica la o comunitate de 3000 de participanti cind o parte buna e implicata,adica zic eu vreo citeva sute,dar la acest sondaj este vorba de 2-3 persoane deocamdata dupa cum s-a aratat,o masura de urgenta se ia cind rezultatele unui sondaj arata o majoritate crasa ,de 90-95 la suta ,pe cind sondajul este la 51% exact 1 % pina la egalitate.Cu parere de rau domnule Cornel 67 v-ati grabit un pic prin acest mesaj.

                                  Cu respect EMI

                                  Comentariu


                                  • Postat în original de laky Vezi post
                                    Eu zic ca NU! Toti fosti divizionari, toti juniorii astia teribili, cu ani de antrenamente in spate, conduse profesional de antrenori, si care ne fac viata grea pe la concursuri, nu sunt deloc "produse Amatur" ci doar au devenit cunoscuti datorita acestei miscari. Sa nu facem confuzii...
                                    Mi-a placut mai mult mesajul dinainte

                                    Comentariu


                                    • Da matale cine esti ca sa stabilesti cand anume trebuie si cu cate procente luata o masura votata de suficient de multa lume? S-ar putea modifica regulamentul ca sa ramana la latitudinea organizatorului de concurs daca sa primeasca sau nu divizionari A proveniti din Amatur. Matale, ca vad ca esti organizator, adica mare sef, poti sa nu primesti la concursurile d-tale astfel de jucatori viciati de contactul cu A-ul si care ne pot molipsi si pe noi astia puri din Amatur.

                                      Comentariu


                                      • Postat în original de Cornel 67 Vezi post
                                        Da matale cine esti ca sa stabilesti cand anume trebuie si cu cate procente luata o masura votata de suficient de multa lume? S-ar putea modifica regulamentul ca sa ramana la latitudinea organizatorului de concurs daca sa primeasca sau nu divizionari A proveniti din Amatur. Matale, ca vad ca esti organizator, adica mare sef, poti sa nu primesti la concursurile d-tale astfel de jucatori viciati de contactul cu A-ul si care ne pot molipsi si pe noi astia puri din Amatur.
                                        "Daca tacei, filozof ramaneai"este un proverb care se pare ca ti se potriveste.
                                        1.In primul rind nu este o masura,este doar un simplu sondaj.
                                        2.La 3213 participanti 172 ce au votat reprezinta aproximativ 5%
                                        3.Regulamentul este clar si lasa organizatori sa faca sectiunea de master cu toti jucatori din divizie.
                                        4.Sunt organizator si in perioada 22-25 aprilie voi organiza mai multe turnee printre care si Master.
                                        5."Mare sef" nu ma cred cum zici tu dar la turneele organizate de mine imi o sa-mi folosesc" functiia" in a-mi selecta participantii sa nu fie deranjati de uni ca tine.

                                        EMI "sef de trib"

                                        Comentariu


                                        • Postat în original de Zosim1 Vezi post
                                          "Daca tacei, filozof ramaneai"este un proverb care se pare ca ti se potriveste.
                                          1.In primul rind nu este o masura,este doar un simplu sondaj.
                                          2.La 3213 participanti 172 ce au votat reprezinta aproximativ 5%
                                          3.Regulamentul este clar si lasa organizatori sa faca sectiunea de master cu toti jucatori din divizie.
                                          4.Sunt organizator si in perioada 22-25 aprilie voi organiza mai multe turnee printre care si Master.
                                          5."Mare sef" nu ma cred cum zici tu dar la turneele organizate de mine imi o sa-mi folosesc" functiia" in a-mi selecta participantii sa nu fie deranjati de uni ca tine.

                                          EMI "sef de trib"
                                          Daca nu esti un mare sef in schimb vat ca esti un foarte mic filozof fiindca si tu la randul tau vorbesti in continuare. Se pare ca nu ai inteles ideea acestui sondaj, nu are rost sa-ti explic fiindca oricum o tii pe a ta, reia te rog de la capat ce s-a scris aici, eventual ia si niste notite sa nu uiti pana ajungi la ultima postare. Cat despre concursurile tale la care in scarba asa o sa imi refuzi participarea as zice sa te trezesti si sa te speli pe fata cu apa rece ca s-a facut dimineata.

                                          Comentariu


                                          • Postat în original de Cornel 67 Vezi post
                                            Daca nu esti un mare sef in schimb vat ca esti un foarte mic filozof fiindca si tu la randul tau vorbesti in continuare. Se pare ca nu ai inteles ideea acestui sondaj, nu are rost sa-ti explic fiindca oricum o tii pe a ta, reia te rog de la capat ce s-a scris aici, eventual ia si niste notite sa nu uiti pana ajungi la ultima postare. Cat despre concursurile tale la care in scarba asa o sa imi refuzi participarea as zice sa te trezesti si sa te speli pe fata cu apa rece ca s-a facut dimineata.
                                            Ideea sondajului am priceput-o foarte bine,chiar daca majoritatea posturilor sunt total deplasate de la acest subiect,dar lucru ce ma sperie cel mai mult este ca exista si uni ca tine care nu au habar de nimic si mai comenteaza asa de dragul de a comenta.Daca esti asa interesat de acest subiect de ce nu intreprinzi ceva concret .

                                            Comentariu


                                            • Ideea sondajului nu a fost sa se schimbe regulamentul, ci doar da a ne crea o idee despre cum este perceputa problema. Si poate de a deschide un nou mod de abordare a felului in care se iau deciziile ce ne privesc pe noi toti.

                                              Comentariu


                                              • de ce nu faceți cumva să vadă toți cei 3000 și să voteze? ca să nu vă mai certați, că nu vă face bine la niciunul cearta asta...

                                                sau dacă oamenii nu votează (poate mulți nici nu au cont pe forum și nici nu vor să-și facă) atunci eu zic organizatorii să-și asume responsabilitatea și să decidă pe cine acceptă în turneu, că doar de aia sunt organizatori...

                                                dacă nu funcționează sondajul pe forum, am altă idee. tot e anul la început. de ce nu faceți liste cu semnături la turnee, până apucă să semneze absolut toți amaturiștii? anul e lung, turnee sunt multe, se vor strânge cel puțin 2000. și le puteți centraliza la ședința dinaintea turneului final, din decembrie. credeți că ar fi o problemă confidențialitatea? de ce să aibă nevoie de confidențialitate 2000 de amaturiști, că doar e vorba de competiția lor...? asta e ca și cum ai pune oile să voteze dacă sunt de acord să accepte câțiva lupi în st?nă, cu voia ciobanilor...


                                                ?mi pare rău că trebuie să spun asta, am impresia că tot aruncați pisica moartă peste gard dintr-o curte în alta.
                                                iar asta nu aduce decât certuri inutile, ca și aici dealtfel.

                                                Comentariu


                                                • Cand se va valida totusi sondajul?Sa stim si noi care este rezultatul.

                                                  Comentariu


                                                  • Postat în original de adimucu Vezi post
                                                    de ce nu faceți cumva să vadă toți cei 3000 și să voteze? ca să nu vă mai certați, că nu vă face bine la niciunul cearta asta...

                                                    sau dacă oamenii nu votează (poate mulți nici nu au cont pe forum și nici nu vor să-și facă) atunci eu zic organizatorii să-și asume responsabilitatea și să decidă pe cine acceptă în turneu, că doar de aia sunt organizatori...

                                                    dacă nu funcționează sondajul pe forum, am altă idee. tot e anul la început. de ce nu faceți liste cu semnături la turnee, până apucă să semneze absolut toți amaturiștii? anul e lung, turnee sunt multe, se vor strânge cel puțin 2000. și le puteți centraliza la ședința dinaintea turneului final, din decembrie. credeți că ar fi o problemă confidențialitatea? de ce să aibă nevoie de confidențialitate 2000 de amaturiști, că doar e vorba de competiția lor...? asta e ca și cum ai pune oile să voteze dacă sunt de acord să accepte câțiva lupi în st?nă, cu voia ciobanilor...


                                                    ?mi pare rău că trebuie să spun asta, am impresia că tot aruncați pisica moartă peste gard dintr-o curte în alta.
                                                    iar asta nu aduce decât certuri inutile, ca și aici dealtfel.
                                                    Adi vad ca nu ai prins in totalitate ideea,acest forum este special conceput pentru comunicare, tot ce tine de tenis de masă ,si implicit si de Amatur ,deci cine e interesat de vreo problema nu are decit sa intre pe forum si sa-si exprime p.d.v.
                                                    Eu nu ma cert cu nimeni ,doar aduc argument(cred ca sunt in mare proportie date de forum) in sustinerea unei pareri sau a unei actiuni.Nu cred ca ma pot cobor acolo sa ma cert cu cineva,si mai ales pt tenis de masă,daca era vorba de femei mai ziceam

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X