Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

sondaj jucatori divizia A

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • #76
    Postat în original de Cornel 67 Vezi post
    Dupa cate am inteles eu Gogu al vostru este fost jucator al FRTM . Si ca el probabil ca mai sunt si altii de prin zona aia. Parerea mea eate ca datorita infatuarii pe care o aratati cei din Cluj si in special matale SR o sa va suflati intre voi cupele si medaliile fiindca nu cred ca Marinescu, Durdun sau alti jucatori de top Bucuresteni va vor mai calca pragul. Nu inteleg ce demersuri dubioase am sustinut noi astia de la București, probabil te referi la vestita taxa de 2 lei de jucator pe care toti organizatorii Bucuresteni au platit-o iar de acesti bani au beneficiat altii de prin alte zone.
    Ai inteles bine. "Gogu al vostru este fost jucator al FRTM " in perioada 1977-1986... deci, "cand era bunica fata".
    Insa nu am inteles de ce califici clujenii ca fiind infatuati?
    Pe de alta parte, ai dreptate, unora din zona mea ne pare rau ca "Marinescu, Durdun si alti jucatori de top Bucuresteni" (pe care eu, personal, ii apreciez din multe puncte de vedere, nu doar din prisma jocului de tenis de masă!), nu ne mai calca pragul! Ca atare, vom incerca noi sa venim la concursurile ce se tin mai la sud de Cluj-Napoca, chiar si in Muntenia, si nu neaparat sa le "suflam cupele si medaliile", ci din pura placere de a juca meciuri frumoase si spectaculoase.

    Comentariu


    • #77
      De multe ori, in momentele dificile ale vietii, spui Tatal nostru si dupa cateva clipe de meditatie privesti altfel totul.
      Daca amaturistii, in momentele dificile ar reciti cu atentie Crezul Amaturului si ar cugeta o clipa, cu siguranta ar deveni un pic mai buni...


      Postat în original de Dan2 Vezi post
      Un juramant de credinta, care din cand in cand trebuie recitit, ca sa nu uitam cine suntem!
      Multumim, Cian-lu!

      COMUNITATII AMATUR

      Suntem prozelitii SPORTULUI, în forma cea mai pura. Suntem publicul ce joaca cu încrîncenarea campionilor, când acestia se afla în tribuna. Ne gasesti în arenele închise, rejucând finale demult apuse.
      Suntem cei necuprinsi în statistici, nescrisi în ziare, neavenitii concursurilor, neprinsi în clasamente. Suntem platitorii de bilete la propriul spectacol, cei care își ?nseala consoartele cu paleta si își cresc copii în infamul spirit de fair-play.
      Suntem cei care lupta pâna la epuizare cu armele lepadate de zei, gladiatori altruisti atât cu victorile cât si cu înfrângerile. Suntem jucatorii si antrenorii unei echipe unice, care nu are alt scop decât de a te initia, amatorule, în tainele cele mai sacre ale acelei performante singulare,in care tu esti si învingator si învins.
      Suntem cei ce cladesc refugiile celor exilati în cenusa sportului, veghind apoi la renasterea lor. Suntem cei care dau totul, din putinul lor, suntem constiinta unitara si fantomatica pe care o surprinzi cu coada ochiului când, amestecati printre voi, propovaduim la mesele verzi, demult uitata credinta în sine.
      Vei stii, amatorule, ca ai ajuns în locurile noastre sfinte, atunci când pasii ?ti vor aluneca pe podelele ude de sudoarea noastra, când te va umple de beatitudine mirosul aurolatic al toluenului iar resturile de celuloid ?ti vor calauzii cararea spre Golgota noastra.
      postat de cianlu in 2008-11-05 14:45


      http://www.ablog.ro/comunitatii-amatur/

      Comentariu


      • #78
        Postat în original de Dan2 Vezi post
        Suntem cei ce cladesc refugiile celor exilati în cenusa sportului, veghind apoi la renasterea lor

        Intr-adevar, aceste cuvinte la care am aderat cu totii sunt uitate cam des.

        Revin cu cateva nume de UNICI jucatori, 100% amaturisti: David Dumitra, Bocaniala Norocel, Leorda Rares, Teodor Cristian. Din cate stiu eu, acestia sau ridicat FARA ANTRENORI PERSONALI, doar daca nu au facut ceva stagii clandestine prin China. Mentionez ca David Dumitra nu este inca in A dar ca este cel putin la fel de valoros ca ceilalti.

        Dar ce spuneti de baietii de la Slobozia? Mai au putin si ajung si ei in A ( sanse mai mici totusi ). La ce varsta s-au apucat de joc?
        Ultima editare de costinmotoroi; 17.feb.2014, 18:54.

        Comentariu


        • #79
          Cineva a spus odata un mare adevar, citez " Viata nu reprezinta nimic fara prietenie! "

          Ar fi putut completa ca prietenia este si la bine si la rau, nu numai la interes.

          Comentariu


          • #80
            De dragul discutiei -am votat NU -argumentand ca:
            1. amaturul trebuie sa fie al amatorilor
            2. in singura ocazie in care Amatur-ul se loveste de F.R.T.M. este la concursurile Amatur
            3. nici div. B nu ar trebui sa joace in Amatur (indiferent de unde a invatat sa joace).

            Rog sa dea like-uri sau unlike-uri doar jucatorii amatori 100%, ceilalti nefiind obiectivi (parerea mea).

            Comentariu


            • #81
              Auzi Domnu Cornel 67,nu este Gogu al nostru,CI ESTE GOGU GABRIEL ,,UN JUCATOR DE EXCEPTIE DIN TOATE PUNCTELE DE VEDERE,, APROPO ,,ZONA AIA,, se numeste ORASUL CLUJ-NAPOCA!!! PS. UNDE TRAITI IN ROMANIA??? ( de nu cunosti ,,MATALE ,, orasele tarii noastre)!
              LEMN:MAZE(Old Tag)
              Fh:TEN. 05
              Bh:,TEN. 05

              Comentariu


              • #82
                Postat în original de Rozenfeld.IT Vezi post
                Auzi Domnu Cornel 67,nu este Gogu al nostru,CI ESTE GOGU GABRIEL ,,UN JUCATOR DE EXCEPTIE DIN TOATE PUNCTELE DE VEDERE,, APROPO ,,ZONA AIA,, se numeste ORASUL CLUJ-NAPOCA!!! PS. UNDE TRAITI IN ROMANIA??? ( de nu cunosti ,,MATALE ,, orasele tarii noastre)!
                este municipiul Cluj Napoca,Gogu Gabriel este al nostru in sensul Amaturistilor,da matale unde esti de nu stii sa faci diferente asa ..elementare ?

                Comentariu


                • #83
                  Cele doua fete din Targu Mureș,Varga Krisztina si Hudusan Andrea practic au crescut in joc si datorita participarii fetelor la open,spre surprinderea mea la Odorhei deja n-au fost lasati sa participe,numai in afara concursului.Este adevarat ca fetele joaca in divizia A ,dar totusi diferenta intre divizia A fete si divizia A baieti este mare,poate pe undeva divizia B la baieti este uneori mai tare decat divizia A la fete.Parintii fetelor sunt dezamagiti pentru ca au investit mult in concursuri,au si participat le-a placut sa joace in open si de fapt acest AMATUR ,dupa cum am inteles eu,vine si in sprijinul copiilor ,ajuta mult la progres si in general ajuta tenisul de masa in Romania.Dupa mine este o greseala mare ca fetele nu sunt lasate sa joace in concurs,mai ales ca fetele inca n-au castigat nici un turneu,in schimb foate multi baieti din divizia B au castigat.Nu vad logica pentru cine este un pericol aceste fete,asa cum s-a cazut de acord ca< BAIETII >sa fie lasati sa joace in Open,tot asa foarte elegant se poate rezolva si aceasta problema cu cele doua fete.Eu sper ca organizatorii mai intelepti ca Dan Bodeanu si Apian Florin ,impreuna cu ceilalti conducatori zonali sa dezbata acesta problema,si bineinteles asteptam o rezolvare favorabila. Cu respect Bauer

                  Comentariu


                  • #84
                    Postat în original de Bauer Lajos Vezi post
                    Cele doua fete din Targu Mureș,Varga Krisztina si Hudusan Andrea practic au crescut in joc si datorita participarii fetelor la open,spre surprinderea mea la Odorhei deja n-au fost lasati sa participe,numai in afara concursului.Este adevarat ca fetele joaca in divizia A ,dar totusi diferenta intre divizia A fete si divizia A baieti este mare,poate pe undeva divizia B la baieti este uneori mai tare decat divizia A la fete.Parintii fetelor sunt dezamagiti pentru ca au investit mult in concursuri,au si participat le-a placut sa joace in open si de fapt acest AMATUR ,dupa cum am inteles eu,vine si in sprijinul copiilor ,ajuta mult la progres si in general ajuta tenisul de masa in Romania.Dupa mine este o greseala mare ca fetele nu sunt lasate sa joace in concurs,mai ales ca fetele inca n-au castigat nici un turneu,in schimb foate multi baieti din divizia B au castigat.Nu vad logica pentru cine este un pericol aceste fete,asa cum s-a cazut de acord ca< BAIETII >sa fie lasati sa joace in Open,tot asa foarte elegant se poate rezolva si aceasta problema cu cele doua fete.Eu sper ca organizatorii mai intelepti ca Dan Bodeanu si Apian Florin ,impreuna cu ceilalti conducatori zonali sa dezbata acesta problema,si bineinteles asteptam o rezolvare favorabila. Cu respect Bauer
                    Pe ele chiar le regret...cu atat mai mult ca nu au pus probleme mari jucatorilor "consacrati" din AMATUR, fiecare avea de invatat atat ele cat si noi , nu multi lovesc mingea atat de curat
                    Blade :Butterfly Timo Boll Spirit
                    BH : Tenergy 05Fx
                    FH : Tenergy 05Fx

                    Comentariu


                    • #85
                      Postat în original de costinmotoroi Vezi post
                      Intr-adevar, aceste cuvinte la care am aderat cu totii sunt uitate cam des.

                      Revin cu cateva nume de UNICI jucatori, 100% amaturisti: David Dumitra, Bocaniala Norocel, Leorda Rares, Teodor Cristian. Din cate stiu eu, acestia sau ridicat FARA ANTRENORI PERSONALI, doar daca nu au facut ceva stagii clandestine prin China. Mentionez ca David Dumitra nu este inca in A dar ca este cel putin la fel de valoros ca ceilalti.

                      Dar ce spuneti de baietii de la Slobozia? Mai au putin si ajung si ei in A ( sanse mai mici totusi La ce varsta s-au apucat de joc?
                      Pai....Chiru,nu s-a apucat niciodata,le maninca

                      Comentariu


                      • #86
                        Daca ne cramponam de ideea ca un jucator divizionar A sa fie provenit din AmaTur pentru a i se permite accesul in circuit in viitorul apropiat, se vor isca discutii interminabile. Dincolo de restrictia care ar duce la ideea ca AmaTur se conduce dupa principii exclusiviste si nu ar trebui sa fie cazul, se poate pune o intrebare: ce vina are un un actual jucator divizionar A aflat la o varsta inaintata pentru faptul ca, in urma cu mai multi ani, nu exista AmaTurul?...
                        Altfel, jucatorii care nu indeplinesc conditiile de open nu sunt afectati deloc, iar multora dintre open-isti s-ar putea sa le prinda bine o concurenta superioara. Mai ales celor tineri.
                        Problema e alta. Jucatorii din ligile superioare au un calendar stabilit, competitii ale lor, si, mai mult, e posibil ca pe unii dintre acestia sa nu-i intereseze suficient de mult acest circuit TT.
                        Daca am constata o „invazie” a divizionarilor A, ar fi foarte bine...

                        Comentariu


                        • #87
                          Postat în original de costinmotoroi Vezi post
                          Foarte frumoase cuvinte scrise de Alex. Mai ales ca este " SINGURUL jucator provenit din Amatur ".

                          Probabil ca daca fostii jucatori, gen Trifu in copilarie cu circa 30 de ani in urma, ar fi stiut ca o sa ia nastere Amaturul, nu s-ar mai fi apucat de acest sport atunci.
                          Cred ca Alex greseste atunci cand spune " Sterea,Craioveanu, Marinescu, Durdun, Rusu C, sunt jucatori care au un trecut PROFI in spate. Ei au invatat ABC-ul la cluburile la care au activat. Nu se poate spune ca "provin" din Amatur". El il uita pe primul campion Amatur Toth, el il uita si pe Farkas Gabor si pe multi altii.
                          FARA ACESTI JUCATORI AMATURUL NU AJUNGEA LA ACEST NIVEL.

                          Dupa spusele lui Alex, daca un om de 40 de ani se apuca sa joace tenis de masă si din greseala, sau cu ajutorul antrenamentelor, sau pentru ca el este sponsorul echipei, ajunge sa joace in A atunci el este profesionist.

                          Draga Alex, PROFESIONISTII sunt acei jucatori care traiesc din tenis de masă, la noi sunt doar jucatori de performanta si amatori.

                          Cat despre "Eu desi nu mai joc in div A la Sport Kombat si nici nu stiu daca o sa mai joc la alta echipa " nimeni nu te-a scos din echipa, a fost optiunea ta sa nu mai joci daca nu esti platit.


                          Chiar daca esti un fenomen al tenisului de masa si valoarea ta este peste a multora din Amatur, nu esti unicul provenit din Amatur si care a jucat in A.


                          Crezi ca este corect ca jucatorii din B sa joace in Amatur? Ce ne facem daca Coroian, Seni si altii se transfera in B?

                          Am impresia ca ori ai ceva cu mine ori nu ai citit bine despre ce e vorba in acest topic. Se face referire strict la divizionarii din A ...daca sa fie sau nu acceptati in Amatur. De asta am zis ca eu sunt SINGURUL produs din Amatur in afara de Rares care a jucat in A. Nu aveam dc sa-i pomenesc pe Toth sau pe Farkas pt ca ei nu au jucat in divizia A.

                          Cat despre faptul ca eu nu vreau sa mai joc in div A nu are legatura cu faptul ca nu sunt platit ...cu toate ca nu am cerut mare lucru zic eu ( o carte de munca pe luna). Dar nu asta a fost problema si tu stii f bine ...problema a fost ca nu am mai vrut sa fiu dus cu zaharelu....In fine nu are rost sa discutam despre asta aici ca nu intereseaza pe nimeni.

                          Referitor la divizia A ...repet...cu acelasi cuvinte ....in momentul in care cineva alege sa joace in div A ..are statut de jucator profesionist ( sunt jucatori in div A care sunt platiti si care se antreneaza). Acum ca sunt jucatori care joaca in A din greseala ...e problema lor...nu ar trebui sa joace in A atunci si ar trebui f bine sa ramana in Amatur. E suficient faptul ca deja e acceptata div B in Amatur. Usor usor o sa se ajunga sa joace si superliga in Amatur...repet..este doar parerea mea ...SINGURULUI PRODUS DIN AMATUR CARE JOACA IN DIV A !
                          Pentru o viaţă sănătoasă evitaţi: prietenii falşi, minciuna şi excesul de ?ncredere.

                          Comentariu


                          • #88
                            Aoleuuu... Ce naiba v-a apucat? Chiar vreti sa jucati iar printre blocuri, pe mese de ciment, sa facem campionate de cartier?

                            Acum, haideti sa fim seriosi, ce vina au jucatorii mai buni ca... sunt mai buni? Sau de ce sa ne apucam sa urmarim care cu cine, si cat, si unde, si cand se antreneaza, eventual sa le punem detector de efecte si sa-i penalizam pe cei cu spin superior. Serios, toata discutia asta aduce a penibil si incep sa-mi pierd rabdarea...

                            Remarc faptul ca o parte dintre jucatori amatori se rascoala si insista sa le taiem cateva degete macar celor care au jucat vreodata la vreun club sau care indraznesc sa spere la mai mult si au marele tupeu de a juca mai bine ca acum 2 ani. Sau, si mai bine, sa-i obligam sa joace cu ochelari de soare si cu o mana legata la spate Oameni buni, TREZITI-VA !!! Nu este vina lor ca sunt mai buni decat altii si nici nu este problema mea daca unii pot juca de 4-5 ori pe saptamana cate 2-3 ore, in timp ce eu abia apuc sa joc o data pe saptamana, daca reusesc si asta. Ar trebui sa ne simtim onorati (si nu exagerez) cand ajungem sa jucam cu cate unul care are valoare de divizionar A sau (da, Doamne...) de superliga. Rezultatul? Ati mai vrea sa-i si bateti? Zau, respirati adinc si calmati-va...

                            Daca-l bateam pe Norocel (ca veni vorba de el) acum 2 ani cu o mana si acum mi-a luat ultimele 2 meciuri, ar trebui sa fac lobby pe forum sa-l legam cu sarma sau ar trebui sa ma apuc sa joc mai mult si mai bine? Sau, pur si simplu, sa-l felicit pt progres si sa ma bucur ca-l cunosc si ca suntem cunostinte (nu neaparat prieteni)? Repet, consider ca aparitia unor jucatori de valoare in AmaTUR nu face decat sa ne bucure (sau asa ar trebui) iar progresul unora dintre noi, pana la divizia B, sau A ar trebui sa ne faca si pe unii dintre noi sa ne simtim mai bine. Tot asa, daca unii jucatori mai buni ar decide sa joace impreuna cu noi, cred ca ar trebui chiar sa le multumim, nu sa le calculam performantele si diviziile prezente, trecute sau viitoare.

                            Am votat DA si voi face asta cu deplina responsabilitate pentru ca la urma urmei astfel de jucatori de valoare ne onoreaza si, in definitiv, in nici un caz nu vin sa-mi ia mie premiile De fapt, jucatorii care ar avea de-a face cu "divizionarii" sunt tocmai cei mai buni din circuit si nu cred ca ACESTI JUCATORI nu ar vrea sa se intalneasca din cand in cand cu alti jucatori de valoare. Poate ca daca s-ar delimita o a treia categorie, de maestri, de top sau cum i-am spune, ar fi toata lumea multumita sau cel putin asa mi-ar place sa cred.

                            In rest, ne vedem la viitorul concurs la care mai apar si promit sa nu ma supar daca pierd la unul din "divizionari". Dar daca-l bat...

                            Iulian Toma
                            Iulian Toma

                            Comentariu


                            • #89
                              Dragul meu Alex. Poate ca era bine sa discutam in privat. Acum este prea tarziu deoarece spui multe lucruri care nu sunt adevarate, sau poate asa crezi tu. Este urat sa creezi o falsa impresie si despre tine si despre mine.
                              Hai sa ne aducem aminte.

                              Cand am inceput sa jucam impreuna cu Bogdan, puneam cu totii bani pentru masa de joc. Pe atunci erau vremurile de amatorism.
                              Cand am inceput sa mergem prin tara la turneele din Amatur, am asigurat eu transportul.
                              Cand am ajuns in B, pe langa transport am asigurat cazare si masa.
                              Cand am ajuns in A si B, am sustinut impreuna cu Rares echipa de A si singur B-ul si apoi, cand Rares s-a retras, le-am sustinut pe amandoua. Pe langa cazare, masa si transport ai fost premiat pentru fiecare victorie cu 50 lei.

                              Cand mi-a fost imposibil de greu sa sustin si sala si salariul tau ( 2 luni de zile ti-am platit cate 1.500 ron ) tu erai un fel de Domn Director si eu faceam curat in sala si imparteam fluturasi.
                              Cand ti-am spus ca nu mai pot sustine salariul tau si ti-am oferit o alternativa ( sa poti antrena pe cine vrei pentru 5 ron /ora ) te-ai suparat ca de ce nu te las GRATIS.
                              In toamna, la etapa, mi-ai cerut 450 ron indiferent daca bateai sau nu, deoarece aveai servici. OK, te-am inteles si te-am mai premiat cu 200.

                              DUPA CARE, MI-AI CERUT 100 EURO LUNAR CA SA MAI STAI LA ECHIPA.

                              CUM POTI SA SPUI CA AI FOST DUS CU ZAHARELUL?


                              Eu nu am venituri din sport, totul este pasiune. Iar in A, meritul este a lui Rares ca am ajuns. Eu am acceptat PENTRU TINE unificarea echipelor.
                              Ultima editare de costinmotoroi; 18.feb.2014, 00:03.

                              Comentariu


                              • #90
                                Postat în original de costinmotoroi Vezi post
                                Dragul meu Alex. Poate ca era bine sa discutam in privat. Acum este prea tarziu deoarece spui multe lucruri care nu sunt adevarate, sau poate asa crezi tu. Este urat sa creezi o falsa impresie si despre tine si despre mine.
                                Hai sa ne aducem aminte.

                                Cand am inceput sa jucam impreuna cu Bogdan, puneam cu totii bani pentru masa de joc. Pe atunci erau vremurile de amatorism.
                                Cand am inceput sa mergem prin tara la turneele din Amatur, am asigurat eu transportul.
                                Cand am ajuns in B, pe langa transport am asigurat cazare si masa.
                                Cand am ajuns in A si B, am sustinut impreuna cu Rares echipa de A si singur B-ul si apoi, cand Rares s-a retras, le-am sustinut pe amandoua. Pe langa cazare, masa si transport ai fost premiat pentru fiecare victorie cu 50 lei.

                                Cand mi-a fost imposibil de greu sa sustin si sala si salariul tau ( 2 luni de zile ti-am platit cate 1.500 ron ) tu erai un fel de Domn Director si eu faceam curat in sala si imparteam fluturasi.
                                Cand ti-am spus ca nu mai pot sustine salariul tau si ti-am oferit o alternativa ( sa poti antrena pe cine vrei pentru 5 ron /ora ) te-ai suparat ca de ce nu te las GRATIS.
                                In toamna, la etapa, mi-ai cerut 450 ron indiferent daca bateai sau nu, deoarece aveai servici. OK, te-am inteles si te-am mai premiat cu 200.

                                DUPA CARE, MI-AI CERUT 100 EURO LUNAR CA SA MAI STAI LA ECHIPA.

                                CUM POTI SA SPUI CA AI FOST DUS CU ZAHARELUL?

                                Tu ai fost ala care ai deschis subiectul cand ai zis ca " nu am ramas la echipa pt ca nu am fost platit" pt ca nu asta a fost problema....nu cred ca vrei sa aducem in discutie deschiderea salii SK si tot ce s-a intamplat atunci nu de alta dar nu are rost sa-ti stric imaginea aici pe forum ...ai avut grija de asta tu singur. Un singur lucru nu uita cand mi s-a propus un salariu de catre un alt club din București acum mult timp ( moment in care eu nu aveam job ) tu mi-ai zis sa stau langa tine ca o sa fie bine ...si am stat...nu uita asta inainte sa ma faci pe mine sa par oaia neagra interesata doar de bani...as putea sa dezvolt mult din ce aberatii ai scris tu mai sus dar cu siguranta lumea nu este interesata. O seara buna !
                                Pentru o viaţă sănătoasă evitaţi: prietenii falşi, minciuna şi excesul de ?ncredere.

                                Comentariu


                                • #91
                                  Adica vrei sa spui ca am mintit cu ceva in cele de mai sus?

                                  Comentariu


                                  • #92
                                    Mai bine va culcati si daca tot vreti sa vorbiti maine dimineata, puneti mana pe telefon. E pacat

                                    Comentariu


                                    • #93
                                      Sa raspunda cu DA sau NU, ca sa aflu si eu langa cine am stat atatia ani.

                                      Comentariu


                                      • #94
                                        Costi eu stiu ca tie iti place sa te certi pe forum cu lumea dar eu nu sunt pe acelasi nivel cu tine...ai prezentat lucrurile intr-o maniera care te face pe tine sa pari baiatul bun si eu oaia neagra ....tipic tie! Apropo nu m-ai premiat cu 200 de ron - mi-ai cumparat ADIDASI pt ca nu mai aveam cu ce sa joc ....am fost sunat la 3 saptamani dupa ce i-am cumparat si am fost rugat sa platesc eu adidasii pt ca tu nu ii platisei ...cam asa au stat lucrurile aici ..dar tu nu le-ai prezentat chiar asa...! Si daca multumita lui Rares suntem noi in A ....datorita mie o sa ramai in A si sezonu viitor !
                                        Pentru o viaţă sănătoasă evitaţi: prietenii falşi, minciuna şi excesul de ?ncredere.

                                        Comentariu


                                        • #95
                                          Da, multumesc ca mi-ai deschis ochii! Ai toata viata inainte, sper ca o sa ramai oaia cea alba!

                                          Nu ai raspuns, totusi, daca este adevarat sau nu ceea ce am scris mai sus!

                                          Si ca sa nu-ti raman dator, echipa de A se desfiinteaza. Asa ca si Noro si Cristi pot juca in Amatur.

                                          Si ca sa imi ramai dator, iti dau dezlegarea in alb.
                                          Ultima editare de costinmotoroi; 18.feb.2014, 01:03.

                                          Comentariu


                                          • #96
                                            Oameni buni!
                                            Lasatii pe toti sa participe in amatur si o sa fie bine!
                                            nu cred ca o sa ne calce pragul multi... decat bunii nostri prieteni: Rares, Noro, Rusu, Alex, Trifu...etc...care nu cred ca au nivel de joc peste Sterea sau Roman...
                                            asa ca ...nu va faceti griji...o sa fie bine...!!!
                                            Ar trebui ca organizatorii locali sa faca o sedinta (am inteles ca au un forum al lor unde pot comunica) si sa dea ,,verde" in regulament...merge si de acuma...nu-I neaparat de la inceputul anului.
                                            SUCCES!

                                            - - - Actualizat - - -

                                            Andra ne spune bine: INEVITABIL VA FI BINE!
                                            Blade: SCHLAGER CARBON OF+
                                            FH: Tenergy 05 FX
                                            BH: Tenergy 05 FX

                                            Comentariu


                                            • #97
                                              Postat în original de Vali 100% Vezi post
                                              este municipiul Cluj Napoca,Gogu Gabriel este al nostru in sensul Amaturistilor,da matale unde esti de nu stii sa faci diferente asa ..elementare ?
                                              Municipiu se scrie cu litera MARE,nota 2 stai jos!!!
                                              LEMN:MAZE(Old Tag)
                                              Fh:TEN. 05
                                              Bh:,TEN. 05

                                              Comentariu


                                              • #98
                                                Mai nea Rozenfeld .Ai invatat si tu ceva in Italia- acolo se pare pe unde stai.
                                                Ai invatat limba romana!!!Vad ca o si practici!!!Te inscriem la un turneu de gramatica la amatori,
                                                daca faci medie buna te bagam si la Open!!!!

                                                Comentariu


                                                • #99
                                                  Cand am inceput sa joc fotbal in div."C" exista o reglementare ca fiecare echipa sa inceapa obligatoriu meciul cu un junior in teren.Nu conta cat,dar trebuia sa joace copilul de la inceputul meciului!Aveam aproape 16 ani si eram "fotbalist" la echipa mare,dar asta nu imi rapea dreptul de a juca si la juniori(cand ajungeam) pentru ca,de fapt,eu eram junior!...................
                                                  Sau la o miuta,cand se faceau echipele,mai venea cate un "veteran" cu state vechi in div "B" sau "A",era o adevarata incantare sa-l vezi jucand,cat mai putea si el la varsta lui,dar noi cei tineri eram fascinati si incercam sa-l copiem,sa respiram din aerul lui de fotbalist....
                                                  Deci ,stimatim colegi,o hartie(legitimatie) nu ne "creste" dintr-o data valoarea astfel incat sa-i "speriem" pe cei cu care am jucat alaturi atata timp,sau cei care au jucat in tinerete in divizie si acum la "batranete" vor sa joace cu amatorii nu trebuie alungati,ei vor fi modele si exemple pentru cei tineri si vor da alta culoare turneelor.
                                                  Si daca se intampla ca "legitimatii" sa fie mai buni ca multi dintre noi asta trebuie sa ne si maguleasca,caci s-au "ridicat" pe spinarea nostra,a amatorilor,iar daca ne "fura" trofeele inseamna ca le merita,ca sunt mai buni!Bafta tuturor!
                                                  Eu sunt pentru!...poate cu mentiunea "Pe o perioada de 2 ani",dupa care ii va fi retras dreptul in amatur.
                                                  I love table tennis !

                                                  Comentariu


                                                  • Daca nu e cu suparare ,adevarul e pe undeva pe la mijloc.Se poate gasi o solutie intermediara.
                                                    Sa fie lasati sa joace la un numar limitat de turnee Amatur pe an.Asta o sa ne indarjeasca pe noi ,cei mai slabi sa ne inscriem ca sa
                                                    putem juca cu ei.O sa mareasca si afluxul de jucatori la turnee.Si vor putea juca si divizionarii.

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X