Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

sondaj jucatori divizia A

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • In ritmul si cu limbajul acesta se muta topicul la fight si nu se rezolva nimic.
    Raspuns la postarea domnului Rusu
    Blade-Darker speed 90
    Fh- Butterfly Tenergy 05 fx
    Bh- Testing

    Comentariu


    • E greu sa generalizezi si sa spui ca in sud sau in dobrogea sau in moldova sunt oameni mitocani,badarani sau neslefuiti.
      As vrea sa cred ca fiecare om are o sansa chiar de acolo de unde este el de loc.Si o educatie aleasa poate a facut in locul lui de nastere.Insa aici vad aliante,bisericute si grupuletze te oameni care
      imediat ce ai postat ceva au si sarit sa ti rastalmaceasca cuvintele,sa ti dea in cap si sa ti dea voturi de blam.Te corecteaza gramatical,iti filtreaza fiecare cuvant.
      S a depasit cadrul unei simple dezbateri.Chiar si glumele nevinovate se interpreteaza in mii de feluri.

      Comentariu


      • Postat în original de stefan_rusu23 Vezi post
        Apreciez si eu frumusetea jocului sportivilor amintiti, dar spun raspicat ca nu aveau drept de joc in Amatur!! Acum pricepi, d-le Sevraj? Daca nu, poate te ajuta altii mai inteligenti.
        Nici mie nu-mi place sa joc in slapi si fara tricou (vezi Amatur 2006-2007), dar sant nevoit (dpdv medical) din cauza supraincalzirii - motiv pt care evit sa joc acolo unde deranjez privirile unor fandositi.
        Poate ca-n Sud, copiii obraznici, care urla si-ti arata pumnu', sunt pupati in dos. Noi, ardelenii, santem invatati sa-i punem la punct!
        Fara fals respect: SR
        Nici nu ma asteptam la altceva. Atata poti tu!

        Comentariu


        • Postat în original de mmroglobalnet Vezi post
          Numai 107 de voturi din mii de jucatori?Ce faceti fratilor de nu votati?
          Din pacate, sant multi care n-au acces la internet, multi indecisi si f multi cei care nu va iau in serios.

          - - - Actualizat - - -

          Postat în original de Kralizec Vezi post
          Alegerea asta cu provenitul din Amatur va fi foarte dificil de facut iar in unele cazuri e interpretabila. Un pusti de 14 ani care se inscrie la un club si se antreneaza zilnic iar clubul il trimite la concursuri in Amatur (pentru ca n-are alte variante), provine din Amatur sau nu?!?
          Eu as spune ca ori joaca toti divizionarii, ori niciunul.
          IMI CER SCUZE! AM VRUT SA APAS BUTONUL 'LIKE'. SR

          Comentariu


          • Da. Regulamentul trebuie respectat.
            Da. Regulamentul se poate schimba daca majoritatea o cere.
            Da. Toti cei care activeaza in Amatur merita respect, indiferent de ce optiuni au.

            Comentariu


            • Postat în original de Cornel 67 Vezi post
              De fapt Amatur este un joc de cuvinte, s-ar putea scrie A MATUR , unde A vine de la divizia A, deci pot participa si cei din A cu conditia sa aiba un joc MATUR, adica gandit bine.
              Postat în original de filo Vezi post
              Datorita faptului ca site-ul amatour.ro este luat de ceva firma de turism din tulcea si amatour.com este un site interzis minorilor am luat hotararea sa schimbam denumirea circuitului din AMATouR in AMATuR (fara o) si in acest caz vom avea site special dedicat circuitului http://www.amatur.ro, domeniul http://www.filo.ro va avea alta destinatie.
              Schimbarea va fi efectiva din momentul in care Florin va termina schimbarea site-ului de pe filo.ro pe amatur.ro

              Comentariu


              • Postat în original de PRIZA TOK Vezi post
                Eu personal as fi foarte curios sa aflu psihologia (modul de gandire) a unui jucator divizionar A,atunci cand decide sa joace in Amatur.DE CE doreste cu tot dinadinsul s-o faca?
                E nevoie sa va dau si variante probabile de raspuns?Poate cu aceasta ocazie ne raspunde domnul mariusik in loc de a acorda calificative de ”nu-mi place”.
                Nu joc in A,dar cred ca motivul principal este acela ca in divizia A sunt 3,4 etape pe an(adica vre-o 40 meciuri)iar in Amatur sunt mult mai multe...Un alt motiv pentru mine personal este ca vreau sa cresc in continuare din punct de vedere valoric si o pot face alaturi de voi!In momentul in care o sa castig toate meciurile timp de 6 luni,din bun simt ma retrag singur...Dar nu este cazul,nici pentru mine,nici macar pentru primii 10 din Amatur,chiar si legitimatii!
                In legatura cu butonul ''nu-mi place'' fiecare are dreptul la o opinie si daca tot altii raspund cate ceva la orice subiect,fie ca ii privesc sau nu,am si eu dreptul la apasarea unui buton!Daca urmariti bine activitatea mea pe forum,o sa vedeti ca nu prea m-am inghesuit la raspunsuri sau la butoanele acelea care deranjeaza mult!

                Comentariu


                • Era doar o rugaminte

                  Comentariu


                  • Postat în original de sevraj Vezi post
                    Era doar o rugaminte
                    Tie ti-am dat ''Imi place''

                    PS.era o gluma!

                    Comentariu


                    • Postat în original de rasvan Vezi post
                      Din 2008 de cand dl. Lucian Iacob a scris acest text lucrurile s-au schimbat (eu sper ca in bine). Nu stiu cat din acest text mai este de actualitate. Cred ca din momentul in care au aparut primele clasamente ale Amaturului, multi dintre participanti au pierdut din esenta acestui juramant.
                      Datorita faptului ca nu sunt participant activ in competitiile Amaturului consider ca nu am dreptul sa votez dar dupa parerea mea, daca este adevarat ceea ce am citit printre postarile legate de aceasta tema, cum ca majoritatea jucatorilor legitimati vin la concursurile Amatur ca sa socializeze si sa se simta bine, cred ca Regulamentul le permite si acum sa faca acest lucru, adica sa joace in afara concursului.
                      Cred ca dl rasvan "a pus punctul pe i", si in acelasi timp, a dat si raspunsul cel mai pertinent!
                      Esti divizionar A, vrei sa joci, sa vi sa petreci timp cu prieteni, cunostinte, etc, vrei sa mai faci si un meci, sa te antrenezi... joci in afara concursului, si lasi amatorii in pace. In acest sens, problema este rezolvata din toate punctele de vedere. Amatorii joaca cu divizonarii, "ridicandu-si nivelul", divizionarii se antreneza cu amatorii, solutionand problema putinelor meciuri din divizie, toata lumea e fericita! Sau nu...
                      Ultima editare de Claudiu84; 19.feb.2014, 15:07.

                      Comentariu


                      • ca fost jucator legitimat in A mi-ar placea sa mai vin sa joc in Amatur, cand mai prind cate o sambata libera. As veni strict ca sa joc aparare ( fara iarba nu va speriati). Imi place enorm de mult sa fac aparare. nu ma intereseaza daca pierd sau castig....
                        Pentru o viaţă sănătoasă evitaţi: prietenii falşi, minciuna şi excesul de ?ncredere.

                        Comentariu


                        • Cred ca ar fi o mare onoare pentru mine sa joc cu un divizionar A.Chiar daca pierd cu 3-0.

                          Comentariu


                          • Postat în original de mmroglobalnet Vezi post
                            Cred ca ar fi o mare onoare pentru mine sa joc cu un divizionar A.Chiar daca pierd cu 3-0.
                            Joaca la open chiar daca nu ai media si ai sa dai peste fosti(actuali) jucatori de B, A, sau chiar de Superliga! O sa vezi altfel jocul si o sa avansezi mut mai repede.
                            Blade-Darker speed 90
                            Fh- Butterfly Tenergy 05 fx
                            Bh- Testing

                            Comentariu


                            • EEEh vreti sa ma maguliti.Am avut MP=12.6 ;ce sa caut eu domnule acolo.Sunt inca slab.
                              Nu stiu daca s ar putea.

                              Comentariu


                              • E f bine sa joci impotriva unui profesionist daca se poate cat mai mult, insa cred eu ca acest lucru sa faci in afara turneului Amatour sau cel putin nu in aceeasi categorie. Nu am nimic cu nimeni si niciodata nu am fost adeptul " fighturilor" dar personal nu cred ca e o mare realizare si onoare pt un profesionist daca castiga cu cineva intr-un concurs care in viata lui nu a avut vreodata un antrenor si poate nici posibilitatile de care poate profesionistul a beneficiat ci a practicat tenisul de masa de placere. Daca tot este in Amatour categoria Masters atunci cred ca profesionistii sau fostii profesionisti in categoria aceasta ar trebui sa participe la turnee dand ocazia celor mai putin dotati cu talent si posibilitati sa ii admire si sa spere ca odata vor ajunge si ei la nivelul acela.
                                Lemne: DHS Hurricane Long W997
                                FH: DHS Hurricane Neo 3 nationala blue sponge 2,1/ 40
                                BH: DHS GoldArc 8

                                Comentariu


                                • Postat în original de mariusik Vezi post
                                  Nu joc in A,dar cred ca motivul principal este acela ca in divizia A sunt 3,4 etape pe an(adica vre-o 40 meciuri)iar in Amatur sunt mult mai multe...Un alt motiv pentru mine personal este ca vreau sa cresc in continuare din punct de vedere valoric si o pot face alaturi de voi!In momentul in care o sa castig toate meciurile timp de 6 luni,din bun simt ma retrag singur...Dar nu este cazul,nici pentru mine,nici macar pentru primii 10 din Amatur,chiar si legitimatii!
                                  In legatura cu butonul ''nu-mi place'' fiecare are dreptul la o opinie si daca tot altii raspund cate ceva la orice subiect,fie ca ii privesc sau nu,am si eu dreptul la apasarea unui buton!Daca urmariti bine activitatea mea pe forum,o sa vedeti ca nu prea m-am inghesuit la raspunsuri sau la butoanele acelea care deranjeaza mult!
                                  Sunt curios ,de ce te-ai limitat la 6 luni?Sa fie legat de punctele pe care le ai la FRTM ?
                                  Dreptul la apasarea butonului nu ti-l contesta nimeni ,era interesant sa ne spui ce nu ti-a placut la acel mesaj.
                                  Da voi nu jucati intre voi ,intre cluburi?Cum poate fi mai bun antrenamentul cu neprofesionisti in cadrul Amaturului decat un antrenament in cadrul clubului? Sau circuitul
                                  Amatur este un satelit al FRTM si un mod prin care cluburile isi mai intregesc putin veniturile prin participarea amatorilor?
                                  ?Mințile luminate discută idei, mințile medii discută evenimente, iar mințile mici discută oamenii.? ? Eleanor Roosevelt

                                  Comentariu


                                  • Postat în original de Alex.C Vezi post
                                    ca fost jucator legitimat in A mi-ar placea sa mai vin sa joc in Amatur, cand mai prind cate o sambata libera. As veni strict ca sa joc aparare ( fara iarba nu va speriati). Imi place enorm de mult sa fac aparare. nu ma intereseaza daca pierd sau castig....
                                    abia astept sa te prind la masa,
                                    te astept cu nerabdare!!!
                                    Blade: Dr. Neubauer-SPECIAL
                                    Fh: JOOLA X-PLODE SENSITIVE
                                    Bh: Dr. Neubauer-SUPER BLOCK

                                    Comentariu


                                    • Ar fi interesant de stiut cati dintre cei de la Open sunt sau nu de acord. Pana la urma, ei joaca.
                                      Ce diferenta de valoare este intre jucatori de Divizia B ( gen Sterea, Marinescu, Lungu, Roman ) si jucatori din Divizia A ( gen Noro, Teodor Cristian ) ?

                                      Pentru cei care nu sunt de acord cu acceptarea jucatorilor din Amatur care ajung in A, mi se pare normal sa se interzica si acceptarea celor care joaca in B.

                                      Si atunci reiese UNICA SOLUTIE: crearea celei de a treia categorii unde sa poate participa oricine. Si nici nu se va mai face referire la federatie. Sa le interzica atunci federatia sa joace in Amatur.

                                      Dupa cate stiu, Amaturul a luat fiinta tocmai pentru ca nu existau parteneri de joc si puncte de intalnire. Nu cred ca s-a pus problema daca erau jucatori mai buni sau mai slabi.

                                      La primul turneu de la București, cel de la IDM, castigatorul a fost Mihai Bodeanu. El facuse 3 ani de antrenamente, deci avea abc-ul. La contestat atunci cineva?


                                      Este adevarat ca unii jucatori joaca la fel de 10 ani. Ei nu pot evolua din diverse motive: joaca doar la turnee, nu se antreneaza, nu au talent. Dar marea majoritate a celor ce joaca in Amatur EVOLUEAZA IN MOD CONSTANT. Acest lucru duce inevitabil si la dezvoltarea Amaturului, la imbunatatirea Regulamentului si la imbunatatirea conditiilor de joc ( cel putin marirea pretentiilor jucatorilor cu privire la conditiile de joc )
                                      Ultima editare de costinmotoroi; 19.feb.2014, 16:14.

                                      Comentariu


                                      • Bravo Costas,ai LIKE de la mine pentru UNICA SOLUTIE.
                                        Vezi ca cei de la open se mai plimba si pe la amatori asa ca pot vota si amatorii

                                        Comentariu


                                        • Postat în original de costinmotoroi Vezi post
                                          Da. Regulamentul trebuie respectat.
                                          Da. Regulamentul se poate schimba daca majoritatea o cere.
                                          Da. Toti cei care activeaza in Amatur merita respect, indiferent de ce optiuni au.



                                          IMI PLACE,felicitari dl. COSTIN
                                          PARTICIPANTII LA CIRCUIT.
                                          amatori-nu detin legitimatii de jucatorii sau antrenori de tenis de masă si media < 18
                                          open - nu exista restrictii pentru participare

                                          Comentariu


                                          • Postat în original de costinmotoroi Vezi post
                                            Pentru cei care nu sunt de acord cu acceptarea jucatorilor din Amatur care ajung in A, mi se pare normal sa se interzica si acceptarea celor care joaca in B.
                                            Si atunci reiese UNICA SOLUTIE: crearea celei de a treia categorii unde sa poate participa oricine. Si nici nu se va mai face referire la federatie. Sa le interzica atunci federatia sa joace in Amatur.
                                            De ce sa nu se deschida de tot categoria Open, dupa cum ii spune si numele?

                                            Am si eu o nelamurire: in 2009, cand am inceput eu sa particip la concursuri, era o singura categorie, iar cei din B nu aveau drept de participare. Durdun a asteptat 2 ani, la fel si Giol sau altii. Apoi, a fost facuta intai impartirea pe doua categorii si apoi permisa participarea celor din B. De ce s-au format doua categorii separate de jucatori?

                                            Sa nu intelegeti ca am ceva impotriva participarii divizionarilor!

                                            Eu imi pun urmatoarele intrebari: de ce ar mai fi nevoie de inca o categorie? De ce sa nu deschidem categoria open pentru oricine? Sa se renunte la separarea jucatorilor pe criterii valorice, iar divizionarii sa joace doar la Open. La amatori sa joace toti cei care respecta reglementarea de amatori (de exemplu, nu au mai jucat in divizie de minimum 2 ani).

                                            Altfel, daca Amatur hotaraste sa interzica participarea tuturor divizionarilor, de ce ar mai fi doua categorii valorice?

                                            EDIT: scuze, dl. Dinicescu a postat in timp ce scriam - e aceeasi idee.
                                            Later EDIT: e aproape aceeasi idee: eu propun sa se renunte la criteriile valorice. Sa joace oricine la Open si doar amatorii la Amatori.
                                            Ultima editare de grasomega; 19.feb.2014, 17:22.
                                            Blog de tenis de masă

                                            Comentariu


                                            • Bine ati revenit dl Dinicescu!

                                              Comentariu


                                              • Postat în original de grasomega Vezi post
                                                Eu imi pun urmatoarele intrebari: de ce ar mai fi nevoie de inca o categorie? De ce sa nu deschidem categoria open pentru oricine? Sa se renunte la separarea jucatorilor pe criterii valorice, iar divizionarii sa joace doar la Open. La amatori sa joace toti cei care respecta reglementarea de amatori (de exemplu, nu au mai jucat in divizie de minimum 2 ani).
                                                Cristi, din cate stiu, de exemplu, Simon Csaba ar avea drept de joc in Amatur deoarece nu a mai jucat de 2 ani vreo competitie FRTM. Dupa mine, un fost campion national de seniori nu are nici o sansa sa fie batut de un amator 100%. De fapt, cu putinele exceptii Alex Ciobanu sau Dorel Nistor care sunt printre cei mai "rasariti" amatori 100% ceilalalti nu cred ca pot invinge un fost legitimat sau un jucator care a invatat ABC-ul tenisului de masa cu un antrenor (exemplul dat de dl. Motoroi cu Bebe Bodeanu este relevant). Cred ca e greu de stabilit si de urmarit care participant este amator 100% si care nu, de aceea cred ca legitimatia FRTM pe care cineva o detine sau nu, este sau poate fi deocamdata singura care poate face diferenta intre a participa sau nu la competitiile de amatori.
                                                BUTTERFLY Romania
                                                Tel. Rasvan: 0721-223501; Magazin: 0263-214505
                                                E-mail: office@prosoftbn.ro
                                                BUTTERFLY Store Bucuresti
                                                Tel. Mihai: 0736-887467
                                                E-mail: bucuresti@prosoftbn.ro
                                                Facebook: https://www.facebook.com/ButterflyRomania/
                                                Instagram: @butterflyromania
                                                YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCCi...bjtiYaVxGQamQA

                                                http://www.tt-shop.ro
                                                http://www.butterfly.tt
                                                http://www.tenisdemasa.ro

                                                Comentariu


                                                • Eu zic sa ne decidem daca deschidem categoria "MASTERS", sau daca toti jucatorii au drept de participare la categoria "OPEN"!!!
                                                  Am propus in 2013, MA Open: 19-25, MA>25 Masters, putem incerca anul acesta cu Open si Masters, dar eu as opta doar pt "OPEN" pt toti participantii doritori...

                                                  Comentariu


                                                  • Postat în original de iondinicescu Vezi post
                                                    IMI PLACE,felicitari dl. COSTIN
                                                    PARTICIPANTII LA CIRCUIT.
                                                    amatori-nu detin legitimatii de jucatorii sau antrenori de tenis de masă si media < 18
                                                    open - nu exista restrictii pentru participare
                                                    Hai sa traiesti ,,Zidane " ! Ma bucur ca ti-a trecut supararea si ai revenit printre noi, ca, uite cite probleme avem de rezolvat....Ajuta-ne !

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X