Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

sondaj jucatori divizia A

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Postat în original de stefan_rusu23 Vezi post
    Asteptati degeaba! Cate exemple va mai trebuie? N-au fost destui bucuresteni in ultimi 3 ani, care au au castigat turnee Amatur, fara sa aiba drept (legal) de joc? Unde-i fair-play-ul (acestora) cautat si dorit in sportul de placere? SR
    Va rog sa-mi dati un exemplu al unui fost jucator din București care a castigat un trofeu la categoria Amatori.
    As prefera sa ma citati in intregime, nu sa extrageti ce va intereseaza din ceea ce am scris si sa scoateti astfel din context, pentru a va argumenta ideile. Eu discutam situatia deschiderii categoriei OPEN pentru toti jucatorii, nu situatia actuala. Nu cred ca vreun fost legitimat sa se ascunda si sa joace cu amatori pentru o cupa intr-un turneu de "mare anvergura". In schimb, ar putea juca niste meciuri tari la categoria OPEN.
    Blog de tenis de masă

    Comentariu


    • Mi se pare o idee buna asta,chiar daca nu se va modifica acum, toti jucatorii care nu au fost legitimati si sunt amatori 100% sa poata participa la AMATORI, iar la categoria OPEN sa poata participa oricine....si cine doreste de la AMATORI sa-si incerce fortele cu jucatori mult mai valorosi sa aibe aceasta posibilitate si atunci toate problemele se rezolva inclusiv cea a cupelor si medaliilor cumparate in plus pentru 3 categorii .
      Blade :Butterfly Timo Boll Spirit
      BH : Tenergy 05Fx
      FH : Tenergy 05Fx

      Comentariu


      • Bun, intru si eu in joc domnilor. Daca va uitati bine in trecut la Cluj chiar eu am organizat un turneu cu cele trei categorii AMATOR-OPEN-MASTERS. A fost un turneu foarte greu am incercat odata si nu mai vreau sa fac asa ceva. Acum intreb pe cei care citesc acest subiect de ce toate problemele cu jucatorii care activeaza in divizia A sa joace in circuitul amator incep din București ? Chiar sint mandru de jucatorii care au plecat ca si jucatori amatori si joaca in divizia A e munca lor , e sudoarea lor dar sa respecte regulamnetul si sa astepte si eu citiva anisori sa treaca ca sa poate sa se intoarca in circuitul amator. Nu vreau sa dau exemple de jucatori din anii trecuti care au venit sa joace desi erau legitimati ca jucatori divizia A si erau ascunsi de anumiti domni ca sa castige si ei niste cupe amarite care nu le meritea.

        Comentariu


        • Postat în original de grasomega Vezi post
          Va rog sa-mi dati un exemplu al unui fost jucator din București care a castigat un trofeu la categoria Amatori.
          As prefera sa ma citati in intregime, nu sa extrageti ce va intereseaza din ceea ce am scris si sa scoateti astfel din context, pentru a va argumenta ideile. Eu discutam situatia deschiderii categoriei OPEN pentru toti jucatorii, nu situatia actuala. Nu cred ca vreun fost legitimat sa se ascunda si sa joace cu amatori pentru o cupa intr-un turneu de "mare anvergura". In schimb, ar putea juca niste meciuri tari la categoria OPEN.
          DASOVEANU LIVIU fost jucator redutabil generatie CAZACU castigator sectiune amatur.

          Comentariu


          • Va intreb, unde mai este farmecul tenisului de masa amator, atunci cand ajungem la masa cu un jucator de divizia A sau superliga, si te intalnesti cu OBIECTU doar cand servesti?????
            Blade: VECHITURA CU 70 LEI
            FH: FATA DE ROATA DE MASINA
            BH: PIAPTAN CU EFECTE SECUNDARE

            Comentariu


            • Sunt sigur ca exista si oameni normali in Cluj, dar fara suparare cred ca acesti doi "domni" de pe forum au niste probleme grave de interactiune cu societatea. Va educa cumva in scoli sa urati bucurestenii? Cat de ingamfati puteti fi? Ce faceti voi pe forumu asta mi se pare comparabil cu rasismul fata de evrei sau negri din alte secole. Norocul nostru ca nu au nici o putere ca altfel ne-ar casapi pe toti. Imi pare rau de clujenii cumsecade ca le strica imaginea doua "personalitati" de genul asta.
              Oameni buni, valoarea voastra la tenis si faptul ca ati fost campioni amatur si mai stiu eu ce e un mare 0 cu asemenea caractere.

              ca tot vorbim de campioni la amatori, uitati un exemplu domnul Welker Ivan din Sf. Gheorghe(atentie sf gheorghe nu bucuresti, sper ca puteti pricepe asta) a luat locul 1 la Valenii de Munte parca, el jucand in divizia A acum cativa ani. Cum digerati treaba asta prieteni din Cluj? eh? Ce explicatie aveti? Cum o intoarceti impotriva noastra? Marius Dondera din Tg Jiu, fost jucator de divizia A, campion la amatori de mai multe ori din cate imi aduc aminte. Eh? pe ei cum reusiti sa ii asociati cu București? ca vad ca doar asta cautati
              Blade: Viscaria
              FH: Tenergy05
              BH: Tenergy05

              Comentariu


              • ca tot vorbim de campioni la amatori, uitati un exemplu domnul Welker Ivan din Sf. Gheorghe(atentie sf gheorghe nu bucuresti, sper ca puteti pricepe asta) a luat locul 1 la Valenii de Munte parca, el jucand in divizia A acum cativa ani. Cum digerati treaba asta prieteni din Cluj? eh? Ce explicatie aveti? Cum o intoarceti impotriva noastra? Marius Dondera din Tg Jiu, fost jucator de divizia A, campion la amatori de mai multe ori din cate imi aduc aminte. Eh? pe ei cum reusiti sa ii asociati cu București? ca vad ca doar asta cautati
                Cre' ca la origini tot bucuresteni erau, stramutati cumva prin istorie. Sigur se gaseste ceva daca-i cauti prin arbore...
                Sangele de campion Amatur curgea doar prin vechii codrii ai Vlasiei!

                Acest post este un pamflet...
                Tenergy 05 - Yasaka Alnade - Tenergy 05

                Comentariu


                • Postat în original de iondinicescu Vezi post
                  DASOVEANU LIVIU fost jucator redutabil generatie CAZACU castigator sectiune amatur.
                  Nea Ioane iar vrei sa fi exmatriculat,Dasoveanu a fost impreuna cu Cazacu,Durdun si Oaca cind erau copii dar sa lasat.
                  Nu a jucat nici macar in divizia B,singura legitimatie a lui este la mine pentru ca am fost colegi de echipa in campionatul Municipal categoria
                  calificari divizie

                  Comentariu


                  • "Multumesc", domnule Toth, pentru "Nu-mi place" acordat de dvs. la postul meu nr. 176.
                    Sunt curios ce nu v-a placut. Este vorba de rugamintea mea catre dl. Rusu de a nu-mi deforma ideile prin citarea incompleta sau de ideea mea de a deschide categoria Open pentru toata lumea?

                    P.S. Eu n-am discutat de modificarea Regulamentului acum, ci doar cand o fi momentul modificarii.
                    Totusi, nu vad ce ma opreste sa-mi prezint ideile (chiar in ciuda unor aprecieri negative, ca cea pe care mi-ati "administrat-o").
                    Blog de tenis de masă

                    Comentariu


                    • Avem voie sa emitem niste pareri aici in mod liber?Da sau Nu?De ce va apucati asa usor sa dati nu mi place?

                      Comentariu


                      • ajunge Amaturul asta: București contra restu tarii))
                        Unde vom ajunge sau unde ne oprim????????
                        Blade: VECHITURA CU 70 LEI
                        FH: FATA DE ROATA DE MASINA
                        BH: PIAPTAN CU EFECTE SECUNDARE

                        Comentariu


                        • ajunge Amaturul asta: București contra restu tarii))
                          Unde vom ajunge sau unde ne oprim????????
                          Ai dreptate cu intrebarea (pentru ea ai primit LIKE), dar ai gresit un pic sensul.
                          Atacurile au venit CATRE, nu DINSPRE București.
                          Si cum majoritatea oamenilor citesc si iau totul drept adevar, s-ar putea sa le faci o impresie gresita.
                          Si nu-i frumos.
                          Tenergy 05 - Yasaka Alnade - Tenergy 05

                          Comentariu


                          • Eu ii urez ce ia urat domnul Lazaroiu! Nu de alta dar sunt targovistean mutat de cativa ani in București.

                            Comentariu


                            • Tot tu esti ofensat dupa ce mi ai dat un like?

                              - - - Actualizat - - -

                              E o simpla dezbatere nu se merita atatea orgolii credeti ma.

                              Comentariu


                              • Postat în original de grasomega Vezi post
                                "Multumesc", domnule Toth, pentru "Nu-mi place" acordat de dvs. la postul meu nr. 176.
                                Sunt curios ce nu v-a placut. Este vorba de rugamintea mea catre dl. Rusu de a nu-mi deforma ideile prin citarea incompleta sau de ideea mea de a deschide categoria Open pentru toata lumea?

                                P.S. Eu n-am discutat de modificarea Regulamentului acum, ci doar cand o fi momentul modificarii.
                                Totusi, nu vad ce ma opreste sa-mi prezint ideile (chiar in ciuda unor aprecieri negative, ca cea pe care mi-ati "administrat-o").
                                Va dau exemplu pe Rusu Cristian din București in vremea lui nu stiu exact daca se juca la doua categorii open & amator , atunci el era legitimat si conducerea pe vremea aia a ascuns si sustinut ca nu este legitimat ba dimpotriva era legitimat si nu era trecut cei doi ani de stat pe tusa.

                                Comentariu


                                • Cred ca este o neintelegere Fane sa referit la jucatorii de la open si tu Cristi ai inteles ca la amatori.
                                  Au fost care nu aveau drept de joc in Amatur si chiar foarte buni,deci Fane si Toth cam au dreptate dar trebuiau sa se exprime mai intelegator.
                                  Si mai terminati cu certurile aiurea ca nu sa mutat guvernul pe forum

                                  - - - Actualizat - - -

                                  Postat în original de sevraj Vezi post
                                  Eu ii urez ce ia urat domnul Lazaroiu! Nu de alta dar sunt targovistean mutat de cativa ani in București.
                                  Ai bagat nasul in pudra

                                  Comentariu


                                  • Cand se va valida acest sondaj?Banuiesc ca exista o limita de timp( sau de numarul de voturi).
                                    Sa stim si noi ce va fi in amatur.

                                    Comentariu


                                    • Tot circul asta a inceput de la Noro si pe el vad ca il doare la salata
                                      PS .Daca nu il lauda Costas Motoroi pe forum nici dracu nu cred ca se lega de el,asa ca mai bine sa ne vedem de regulamentul de anul asta si circul sa il lasam la sfirsit de an ca nu este an electoral

                                      Comentariu


                                      • Lasa Dane ca asa ajungeam si noi sa jucam in divizia A (sau cu divizia A daca cumva aparea vre unul ratacit)

                                        Comentariu


                                        • Postat în original de stefan_rusu23 Vezi post
                                          Asteptati degeaba! Cate exemple va mai trebuie? N-au fost destui bucuresteni in ultimi 3 ani, care au au castigat turnee Amatur, fara sa aiba drept (legal) de joc? Unde-i fair-play-ul (acestora) cautat si dorit in sportul de placere? SR

                                          - - - Actualizat - - -


                                          Atentie la exprimare, mister Corcoz! Dl Dado Daniel este maestru - in aberatii !
                                          Ma asteptam pentru multi sa conteze mai mult punctele dar sincer nu ma asteptam sa o luati chiar asa personal si sa ma catalogati drept maestru in aberatii!
                                          Domnule Rusu Stefan este doar o propunere, o parere, nu o injuratura!
                                          Sa auzim de bine!
                                          Blade-Darker speed 90
                                          Fh- Butterfly Tenergy 05 fx
                                          Bh- Testing

                                          Comentariu


                                          • Postat în original de toth laszlo Vezi post
                                            Va dau exemplu pe Rusu Cristian din București in vremea lui nu stiu exact daca se juca la doua categorii open & amator , atunci el era legitimat si conducerea pe vremea aia a ascuns si sustinut ca nu este legitimat ba dimpotriva era legitimat si nu era trecut cei doi ani de stat pe tusa.
                                            N-am stiut de asta.
                                            Totusi, intrucat acum conducerea Amatur este descentralizata, credeti ca se mai poate intampla?
                                            E clar ca nu poti merge pe incredere si nici pe verificarea listelor de jucatori activi la un moment dat (mai ales prin Internet, intrucat site-ul FRTM este actualizat, dar nu peste tot).
                                            Poate gasim o alta solutie pentru a verifica mereu jucatorii activi ai FRTM si a-i include in categoria corecta.
                                            Blog de tenis de masă

                                            Comentariu


                                            • Postat în original de dado_daniel Vezi post
                                              ai repede.
                                              Postat în original de dado_daniel Vezi post
                                              chiar daca nu ai media si ai sa dai peste fosti(actuali) jucatori de B, A, sau chiar de Superliga! O sa vezi altfel jocul si o sa avansezi mut mai repede.
                                              Postat în original de costinmotoroi Vezi post
                                              La primul turneu de la București, cel de la IDM, castigatorul a fost Mihai Bodeanu. El facuse 3 ani de antrenamente, deci avea abc-ul. La contestat atunci cineva?
                                              De unde ai scos-o pe asta?

                                              La primul turneu din 2005, castigator a fost Mihai Dascalitei ... Te rog nu vorbi daca nu cunosti.

                                              Cat despre ... "facuse 3 ani de antrenamente"? nici pe asta nu stiu de unde ai scos-o.

                                              Da am jucat de performanta de la 7 la 13 ani, in 2005, aveam 21 de ani ...
                                              Blade: Butterfly Photino
                                              Fh: Butterfly Tenergy 05
                                              Bh:Yasaka Rakza 9

                                              www.lovetodance.ro

                                              Comentariu


                                              • Scuza-ma Bebe daca am gresit, de la tatal tau am informatiile " facuse 3 ani de antrenamente ''. Poate a uitat el, au trecut ceva ani. El mi-a spus ca Mihai a castigat si cum pe tine te cheama Mihai am presupus ca tu ai castigat.

                                                Comentariu


                                                • Postat în original de costinmotoroi Vezi post
                                                  Scuza-ma Bebe daca am gresit, de la tatal tau am informatiile " facuse 3 ani de antrenamente ''. Poate a uitat el, au trecut ceva ani. El mi-a spus ca Mihai a castigat si cum pe tine te cheama Mihai am presupus ca tu ai castigat.
                                                  Nu a uitat ... intr-adevar ... Mihai Dascalitei se apucase de tenis de aprox. 3 ani .... Mihai Dascalitei nu este Mihai Bodeanu .... sunt niste mici mari diferente ...
                                                  Blade: Butterfly Photino
                                                  Fh: Butterfly Tenergy 05
                                                  Bh:Yasaka Rakza 9

                                                  www.lovetodance.ro

                                                  Comentariu


                                                  • Si inca o greseala pe care am facut-o: cand Rares a intrat cu echipa in A si s-au facut acele schimbari, echipa de B a ramas pastorita de Dan Bodeanu cu sprijinul Viva. Acolo juca Mihai Bodeanu, Marius Constantinescu, Vali Boaca si un timp Oaca.

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X