Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Lipire fete - butterfly bryce

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Lipire fete - butterfly bryce

    Mi s-au dezlipit fetele Bryce de pe un Butterfly si nu am mai lipit niciodata. Nu pare dificil din ce am vazut pe youtube, dar nu am lipici si cred ca as prefera sa o faca cineva cu mai multa experienta.

    Stiti un loc unde pot merge sa ma rezolve cineva? As prefera sa nu stau sa caut entuziasti prin salile de tenis, dar daca altfel nu se poate...


    Multumesc

  • #2
    ca sa puteti lipi o fata terebuie sa dati cu lipici pe burete si pe lemn si puneti buretele (fata) pe lemn si lasati vreo 15 min sa se usuce
    Blade:Andro Fibercomp
    Fh:Butterfly Bryce fx
    Bh:Joola Badman Reloaded ox

    Comentariu


    • #3
      Solutia de lipit pe baza de apa trebuie lasata sa se usuce INAINTE de lipire. Aceasta devine transparenta cand este gata de lipit. Abia atunci se ataseaza buretele pe lemn.
      Blog de tenis de masă

      Comentariu


      • #4
        Salut! Daca erai la mine in oras te ajutam cu placere ,,, dar acolo la tine ati recomand sa vorbesti cu baietii de la http://www.vivasportshop.ro/ ,,, sau cu dl. Vali de la http://www.ttsport.ro/ ,,, sau la dl. Tibi http://www.tenismasa.ro/,,, sau cine vrea de la tine din Oras si stie sa lipeasca,,,





        cred ca problema lui nu este cum se lipeste, eu cred ca nu stie si ai este teama ca nu va iesi bine paleta daca o lipeste el , si vrea sa o lipeasca cineva care stie si are experienta






        Si eu am avut problema acesta depindeam de un prieten cu care ma jucam tenis sa mi lipeasca paleta, pana intr o zi cand era ocupat si eu aveam mare nevoie de paleta sa fie lipita si de atunci o lipesc tot timpul nu este greu din greseli inveti,,,
        Ultima editare de leo33; 16.feb.2014, 13:39.

        Comentariu


        • #5
          la vivasport la sala ei fac si " manopera" cred ca cer cativa lei pentru a lipi o fata.. 5 lei maxim...
          Blade : Stiga Allround wood NCT
          FH : Tenergy 05
          BH : Tenergy 05fx

          Comentariu


          • #6
            Te sfatuiesc ca la prima ocazie sa apelezi la o persoana cu experienta de la care sa inveti cum se procedeaza.Nu e nici un secret in aceasta operatie dar este foarte importanta pentru ca lipirea fetelor in bune conditiuni contribuie la:
            -estetica paletei
            -performantele paletei
            O fata bine asezata pe cadrul lemnos si "intinsa" bine prin presare uniforma, se lipeste perfect,fara "bulbuci".Atentia trebuie sa fie cu atat mai mare daca fetele nu sunt noi si,de regula,nu se potrivesc exact cu marimea paletei(cadrului lemnos).Atunci,inainte de lipire este indicat sa incerci o simulare de lipire(asezi fata pe lemn) pentru a vedea cum se potrivesc.
            Daca ai timp si rabdare,poti gasi pe net filmulete cu aceasta operatiune realizata de experti in acest domeniu.Spor la treaba!
            I love table tennis !

            Comentariu


            • #7
              Salut, ai aici un filmulet gasit repede de youtube.
              Ai grija ca dupa aplicarea lipiciului trebuie sa astepti sa se ususce.
              Uite inca un link de la faimosii pingskills .
              Daca preferi unul cu un roman uite-l pe domnul Dan Tigau de la top tennis lipind un bluefire: .
              Bineinteles mai exista si sute altele.
              Bafta si spor la lipit.

              Comentariu


              • #8
                cam tari fetele alea Bryce...daca zici ca nu ai lipit niciodata o fata daca tot ai lemn Btf si fete Bryce iti recomand sa cauti lipiciul asta din ultimul filmulet de mai sus. revolution No 3, iar cel ce-ti lipeste sa urmareasca instructiunile din filmulet (3 straturi pe lemn si 3 pe fata). Pentru fetele Bryce, cu lipiciul asta s-ar putea sa ai o surpriza placuta adica viteza si mai mare...daca simti ca Bryce-ul e prea rapid pentru tine lipeste cu solutie Btf de apa...bafta!
                ZJ-SZLC
                fh/bh- Btf Tenergy o5fx

                Comentariu

                Who has read this thread:
                Procesare...
                X