Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Turneu "A " Focșani - 21 mai 2016

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Postat în original de Brulea Petre Vezi post
    Cei care nu au venit si sunt trecuti in clasament cu zero victorii,vor fi punctati in clasament?
    La Focșani au fost si grupe de 3 ,oare a fost bine?
    Nu, nu a fost bine deloc. Au fost absenti, s-a dat drumul la grupe asa cum a fost. Cert este ca nu s-a incalcat regulamentul, in sensul ca cei din grupa de trei au avut cele cinci meciuri asigurate (doua in inferioare si trei in superioare).

    Referitor la cum vor fi trecuti in clasament,... vor avea un "N", care va inlocui "zero victorii", Daca organizatorul lasa clasamentul asa, iar Florin poate pune si zero victorii foarte bine.
    Zero victorii ar fi benefice pt cei ce stau in clasament cu mediile pe langa 18, cum ar fi Nitu V., care nu are cum sa primeasca zero victorii.

    Felicitari Costi, Daniel, Pali si baietii care au facut un mare efort pt acest turneu. Stim cu totii ca au fost si probleme cu pauza dintre inf si sup, dar asta este, efortul este mai mare decat pauza.

    Felicitari, Claudiu Costache, sa-i povestesti lui Gabi din Călărași cum a fost meciul nostru si o sa-ti spuna ca a fost copie fidela cu meciul dintre noi la Valeni (identic, primii 8, 2-0, 2-2, avantaje, ...nu suporta serva, etc).

    M-am simtit bine, mi-am facut multi prieteni, mă pregatesc plecare, caci cu bataia m-am obisnuit.
    Hobby: Motoare si ski !
    http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y

    Comentariu


    • Felicitari Cosmin,Robert si tuturor participantilor ,cat si organizatorilor.

      Comentariu


      • Postat în original de Brulea Petre Vezi post
        Cei care nu au venit si sunt trecuti in clasament cu zero victorii,vor fi punctati in clasament?
        La Focșani au fost si grupe de 3 ,oare a fost bine?
        Intr-adevar, au fost grupe inferioare de trei ( la masa 10 si la masa 13 ) care s-au terminat dupa o jumatate de ora.
        Cred ca cei care nu au mai venit puteau sa anunte din timp astfel incat sa nu ii incurce pe organizatori si pe participanti.
        In rest, un concurs foarte frumos.
        Felicitari tuturor participantilor si organizatorilor!

        Comentariu


        • Dlor organizatori de turnee, faceti listele de joc in ziua jocului in functie de cei prezenti!!!!!
          Ce a fost la Focșani n-a fost fair play, imi pare rau. Multi facem eforturi sa onoram turneele programate si avem surprize neplacute, sincer ma gandesc sa ma retrag din Amatur(oricum n-o sa fie o pierdere grea pt nimeni).

          Comentariu


          • Postat în original de costel64 Vezi post
            Meciurile Enciu-Boaca si Stoinea-Ion Marius au ridicat publicul in picioare. Felicitari.
            Este o placere din ce in ce mai mare sa vii la turnee, dar a devenit si o placere sa vezi meciurile in AmaTur....mai ales ale jucatorilor ca Stoinea Ioana, Ion Marius, Enciu Alex., Boaca V, ......si multi altii. Felicitari tuturor.
            Vroiam sa comentez despre meciuri numai la cald, de acasa, dar nu prea pot sa scriu mai mult nici eu in acest sens. Au fost multe meciuri super-echilibrate, respectiv frumoase si la open, dar si la amatori.
            In eliminatoriile de la open s-a jucat de multe ori foarte dechis, rezultand un tenis de calitate superioara.
            Urmele aplauzelor provocate de ultimul punct din sfertul Stoinea-Marius inca le simt in palme

            Felicitari tuturor care si-au dat concursul pentru spectacolul de amploare! Cosmine, am simtit aseara ca progresul tau e apreciat de greii AmaTuRului, si-ti urez succes in continuare, se vede ca pas cu pas esti cat mai aproape de detronarea respectatei personalitati care ocupa pe merit tronul clasamentului. Mult succes!
            Iar noi sa vedem multe meciuri de genul celor de ieri.

            Si cum se zice la Gura Humorului: Hai ai nostri!!
            FH: Butterfly Tackiness Matsushita Pro Model BH: Dr. Neubauer Diamant
            Tel : 0742 257 995

            Comentariu


            • Postat în original de samsonoVictor Vezi post
              Felicitari lui Robert, ma bucur pentru el, cu ocazia asta a aratat ca este un jucator extraordinar. Multa bafta in continuare!
              Robert merita toate felicitarile, Claudiu este un jucator "greu de ucis"...
              ....iar acum, trecand la "realizarile" tale de la acest concurs, ma intreb, Victor, cum de ai reusit "performanta" de a termina concursul fara...victorie?... pentru ca stiu ca nu asta e nivelul tau...
              Lemn: XIOM Vega Pro FL /Fh: Tenergy 05 /Bh: Stiga Calibra LT spin
              Lemn: Butterfly Innerforce ZLC FL /Fh: Tenergy 80 /Bh: Xiom Vega Europe
              Lemn: Butterfly Mizutani Jun FL /Fh: Tenergy 80 /Bh: Tenergu 80 FX

              Comentariu


              • Felicitari lui Costi si lui Dan pt. organizare. Nu e putin lucru sa ai deja 2 concursuri organizate in Focșani in 2014.
                De asemenea, felicit pe Carnu Eugen Jr. pt. locul 4. O surpriza foarte placuta, care confirma seriozitatea si munca din ultima perioada si care da sperante pe viitor.Succese tuturor!
                Nittaku Acoustic
                FH - Xiom Omega V Tour
                BH - Xiom Omega V Tour

                Comentariu


                • Postat în original de gabikr Vezi post
                  Robert merita toate felicitarile, Claudiu este un jucator "greu de ucis"...
                  ....iar acum, trecand la "realizarile" tale de la acest concurs, ma intreb, Victor, cum de ai reusit "performanta" de a termina concursul fara...victorie?... pentru ca stiu ca nu asta e nivelul tau...
                  Simplu,nu s-a prezentat la concurs.

                  - - - Actualizat - - -

                  Felicitari Claudiu!
                  timo boll alc-tenergy 05-tenergy 64 ,amultart-vega europe-vega asia
                  zhang jike- tenergy 05-tenergy 64 ,timo bool spirit-spinart-tenergy 64
                  liu shiwen-andro hexer hd-yoola explode senzitiv

                  Comentariu


                  • Postat în original de tokosp Vezi post
                    Vroiam sa comentez despre meciuri numai la cald, de acasa, dar nu prea pot sa scriu mai mult nici eu in acest sens. Au fost multe meciuri super-echilibrate, respectiv frumoase si la open, dar si la amatori.
                    In eliminatoriile de la open s-a jucat de multe ori foarte dechis, rezultand un tenis de calitate superioara.
                    Urmele aplauzelor provocate de ultimul punct din sfertul Stoinea-Marius inca le simt in palme.
                    ...
                    Sper ca pe Gelu l-a lăsat durerea de spate suficient cât să mute trepiedul de "colo-colo" și vedem și noi "ce fuse și cum se duse", că pe Robert n-avem a pune bază c-a mai apucat să filmeze ceva.
                    Blade: Butterfly Amultart; FH: Andro Rasanter R42, BH: Andro Rasanter R37

                    Comentariu


                    • Postat în original de GeluBv Vezi post
                      Zero victorii ar fi benefice pt cei ce stau in clasament cu mediile pe langa 18, cum ar fi Nitu V., care nu are cum sa primeasca zero victorii.

                      Felicitari, Claudiu Costache, sa-i povestesti lui Gabi din Călărași cum a fost meciul nostru si o sa-ti spuna ca a fost copie fidela cu meciul dintre noi la Valeni (identic, primii 8, 2-0, 2-2, avantaje, ...nu suporta serva, etc).

                      M-am simtit bine, mi-am facut multi prieteni, mă pregatesc plecare, caci cu bataia m-am obisnuit.
                      Salut Gelu...cu Claudiu am vorbit azi-noapte, dupa concurs....mi-a povestit de meciul vostru, copie dupa al nostru... a fost si el, in mod evident, foarte deranjat de servele tale cu foarte mult efect si...."necitibil"...
                      In legatura cu pozitia din clasament a lui Nitu Victor....chiar mi-am pus intrebari ce s-a intamplat cu el de apare cu 0 victorii, ca il stiu la alt nivel, insa acum m-am lamurit...
                      Drum bun spre casa, si sa auzim de bine pana la urmatorul concurs cand vom avea ocazia sa mai schimbam cate o opinie "la o bere" - fara alcool

                      - - - Actualizat - - -

                      Postat în original de Chirita Cristian Vezi post
                      Simplu,nu s-a prezentat la concurs.



                      Felicitari Claudiu!
                      Cred ca este primul concurs la care vad in clasament 0 victorii pentru cei ce nu s-au prezentat, de aceea eram contrariat de locul in clasament si nr. de victorii...dar avand in vedere ca eu nu prea m-am mai uitat de mult peste clasamentele ultimelor turnee, nemaiparticipand, pesemne ca am ramas in urma cu noile prevederi ale regulamentului, sau punerea lor in aplicare, avand in vedere ca nu sunt organizator de turnee si nu sunt foarte interesat in legatura cu regulamentul.
                      Ultima editare de gabikr; 06.apr.2014, 09:59.
                      Lemn: XIOM Vega Pro FL /Fh: Tenergy 05 /Bh: Stiga Calibra LT spin
                      Lemn: Butterfly Innerforce ZLC FL /Fh: Tenergy 80 /Bh: Xiom Vega Europe
                      Lemn: Butterfly Mizutani Jun FL /Fh: Tenergy 80 /Bh: Tenergu 80 FX

                      Comentariu


                      • O rugaminte pt organizatori,inainte de afisarea grupelor inferioare ,puneti si ordinea inscrierilor.

                        Comentariu


                        • Postat în original de gabikr Vezi post
                          Robert merita toate felicitarile, Claudiu este un jucator "greu de ucis"...
                          ....iar acum, trecand la "realizarile" tale de la acest concurs, ma intreb, Victor, cum de ai reusit "performanta" de a termina concursul fara...victorie?... pentru ca stiu ca nu asta e nivelul tau...
                          "Cand am sa ma trezesc, multi am sa popesc si eu"....sau ceva de genu.......I LL BE BACK!

                          Comentariu


                          • Felicitari Robert.
                            Postat în original de Corcoz Costin Vezi post
                            Finala Amatori

                            COSTACHE CLAUDIU,372 - WISCHEGG ROBERT,287 ... 0-3
                            (13-15, 7-11, 8-11, -, -,)

                            Comentariu


                            • Dupa cum bine v-am obisnuit, o sa postez si cateva filmulete. Tura asta nu prea am avut timp sa filmat...
                              Finala Open - Lungu Cosmin - Sterea Viorel
                              https://www.youtube.com/watch?v=Xa7M...ature=youtu.be

                              https://www.youtube.com/watch?v=cY3I...ature=youtu.be

                              Lungu Cosmin - Uta Adrian
                              https://www.youtube.com/watch?v=nJUM...ature=youtu.be

                              Semifinala Amatori - Wischegg Robert - Bodin Ion
                              https://www.youtube.com/watch?v=IKZN...ature=youtu.be

                              https://www.youtube.com/watch?v=tpAC...ature=youtu.be

                              Finala Amatori - Wischegg Robert - Costache Claudiu

                              https://www.youtube.com/watch?v=ultf...ature=youtu.be

                              https://www.youtube.com/watch?v=4kAf...ature=youtu.be
                              Imi pare rau. Atat doar turneul asta. Data viitoare ma voi revansa. Promit !
                              Sper ca mai sunt care au filmat si alte meciuri si care vor sa le impartaseasca cu noi . Sa ne revedem Sanatosi !
                              Blade : Butterfly Timo Boll W7
                              FH: Cornileau Target GT
                              BH:
                              Cornileau Target GT
                              Tel : 0752 155 898



                              Comentariu


                              • Va multumesc tuturor pentru urari si ma bucur ca am fost alaturi de jucatori atat de valorosi . Din Iași, Bogdan Axinte
                                Blade 1 : Butterfly Jun Mizutani Super ZLC Blade 2: Butterfly Custom Arylate
                                Fh: Tenergy 05 2.1 mm Fh: Tenergy 05 2.1 mm
                                Bh: Tenergy 05 FX 2.1 mm Bh : Tenergy 05 FX 2.1 mm

                                Comentariu


                                • Felicitari castigatorilor Cosmin & Robert si tuturor celor care au participat!

                                  - - - Actualizat - - -

                                  RadioGrafia FinAlei la OpeN
                                  Poți vorbi neintrebat dar nu intreba nevorbit.

                                  Comentariu


                                  • Dupa cite vad eu,deja ti-e dor de Amatur.....ti-am mai zis eu"da-o dreak de divizia A" si revino unde ti-e locul,linga amicii tai)))))

                                    Comentariu


                                    • Felicitari castigatorilor , participantilor si nu in ultimul rand organizatorilor care au reusit sa mentina sau mai corect spus sa ridice valoarea concursului ....

                                      Ultima editare de Mihai.10; 06.apr.2014, 14:00.

                                      Comentariu


                                      • Postat în original de Corcoz Costin Vezi post
                                        Finala Open
                                        STEREA VIOREL,1 - LUNGU COSMIN,4 ... 1-3
                                        (11-9, 3-11, 10-12, 10-12, -,)
                                        ....si iata cum perseverenta lui Cosmin incepe sa dea roadele mult asteptate!!!!!!!BRAVO Cosmine!
                                        (sa fie doar o "sincopa" a dlui Viorel Sterea...sau se modifica ierarhiile la Open in acest an,deja???)
                                        I love table tennis !

                                        Comentariu


                                        • Felicitari castigatorilor de le Open si Amatori si felicitari organizatorilor acestui turneu foarte reusit ! Au fost meciuri intradevar spectaculoase si captivante , m-am simtit minunat la Focșani si o sa revin cu placere la alte turnee .
                                          Blade: XIOM Feel ZX3
                                          Bh: XIOM OMEGA VII ASIA
                                          Fh: XIOM OMEGA VII ASIA

                                          Comentariu


                                          • Ms. Eu asa sper.

                                            Comentariu


                                            • Postat în original de csabazedler Vezi post
                                              ....si iata cum perseverenta lui Cosmin incepe sa dea roadele mult asteptate!!!!!!!BRAVO Cosmine!
                                              (sa fie doar o "sincopa" a dlui Viorel Sterea...sau se modifica ierarhiile la Open in acest an,deja???)
                                              In decursul a 2 luni au fost 2 "sincope"-prima la etapa de la Constanța,unde Cosmin a cistigat 3-2 si acum,unde Cosmin a cistigat 3-1....eu tind sa cred ca,Cosmin a trecut de "hopul" Sterea,pe care il admir si-l respect.......el stie asta.

                                              Comentariu


                                              • Cu bune si cu rele s-a mai terminat un turneu la Focșani. Din nefericire neanuntarea retragerilor in timp util si prezenta la sala inafara intervalului de timp indicat de catre organizatori au fost prezente si la acest turneu. Ceea ce m-a deranjat extrem de mult,este faptul ca in randul celor care nu si-au anuntat retragerea de la turneu se afla destui baieți ,,seriosi '' din Focșani sau localități limitrofe. Daca in secolul XXI , cu atâtea mijloace de comunicare la dispoziție acest lucru nu a fost posibil..., nu mai spun nimic!

                                                Vreau sa multumesc tuturor celor care au fost prezenti la concurs(ca jucatori , sustinatori ai acestora,spectatori,etc), celor implicati direct in organizare(se stiu ei care sunt),in mod deosebit lui TOKOS PAL si lui VLADOIU GELU cu ajutorul carora am putut gestiona destul de bine desfasurarea turneului. Evident ca in conditiile descrise mai sus nu am putut mulțumi pe toata lumea (desi mi-as fi dorit extrem de mult acest lucru) dar o sa incercăm sa facem si mai bine la turneul urmator.
                                                Ultima editare de Corcoz Costin; 06.apr.2014, 16:24.

                                                Comentariu


                                                • Asa cum ne-am si asteptat...Focșani-ul a reusit inca o data sa realizeze un turneu spectaculos , cu o organizare exemplara. Va felicitam pentru acest lucru si va multumim pentru o zi de weekend de neuitat. De asemenea felicitari castigatorilor nostri care au demonstrat valoarea sacrificiilor lor si orelor de antrenament ce le-au depus. Am avut meciuri spectaculoase , de un nivel mare ce ne incanta si ne ambitioneaza si pe noi "restul" sa fim ca ei. Echiva de la Bacău va este recunoscatoare pentru toate sacrificiile depuse acestui turneu si va reveni cu mult drag la Focșani la etapele urmatoare .

                                                  Comentariu


                                                  • Cel mai tare turneu A la care am participat pana acum!Valoare ridicata,numar mare de participanti si o organizare excelenta!Multumesc pentru tot!

                                                    Felicitari Lungu Cosmin pentru rezultat si Ioanei Stoinea pentru victoria impotriva mea.Pentru mine a fost cel mai tare meci jucat pana acum in Amatur!Daca a filmat cineva il rog tare mult sa posteze ceva pe aici.

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X