Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Turneu B "Paleta Veche" editia a V-a VICTORIA 26 Aprilie 2014

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Finala dintre Liviu Macovei si Adrian Lazaroiu. Felicitari la amandoi, mai ales lui Adi care ne-a stricat pronosticurile
    http://www.youtube.com/watch?v=98sVk...e_gdata_player

    Festivitatea de premiere!
    http://www.youtube.com/watch?v=aH_G2...e_gdata_player
    Hobby: Motoare si ski !
    http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y

    Comentariu


    • Concursul Paleta Veche,intradevar o adevarata intilnire a prietenilor(nu conteaza km),dar care ne-am simtit extraordinar si o sa revenim cu mare DRAG.Totodata multumiri organizatorilor EMI si GELU(HAI SULTANE) pt. efortul si ospitalitatea lor si a orasului VICTORIA care ne va incinta pt. totdeauna.PS. Poze si citeva clipuri la TURNEUL DE NOAPTE ,,PALETA FFF.VECHE,, Cu drag KRI!!! Revin cu filmuletele-PRIETENII STIU DE CE(sunt ruuuupt)
      Ultima editare de Rozenfeld.IT; 27.apr.2014, 22:50.
      LEMN:MAZE(Old Tag)
      Fh:TEN. 05
      Bh:,TEN. 05

      Comentariu


      • Pentru o mai buna intelegere o sa prezint in cifre mai exact ceea ce s-a incercat la acest turneu,ceea ce am reusit si ce concluzii trag eu.

        Grupe inferioare de 5 jucatori care au inceput la ora 10 si s-au terminat in intervalul 12.20 si 12.40 cu 2 mici exceptii ,grupa 3 unde Negrea Adrian a fost nevoit sa fuga cu sotia la spital fiind gravida,dar a revenit continuind in grupele de repozitionare,grupa care s-a terminat mai repede cu aprox 1 ora,si grupa 13 ,o grupa f.grea unde meciurile de 3-2 ,cu multe prelungiri s-a terminat cu 20 min mai tarziu,si unde conjunctura unui juc "nou" Vasile,si evolutia buna a lui Bardocz si a lui Bartha au dus la surpriza neplacuta,Necalificarea lui Pali favorit 2.S-au calificat 4 jucatori ,64 din 80,adica 80%

        Au urmat 4 grupe de 4 jucatori care s-au desfasurat pe 2 mese(suplimentare 17 si 18 ,pe care le-am numit Grupe de pozitionare (repozitionare) pt locurile 65-80 unde adevaratii incepatori(exceptie Pali) au avut parte de meciuri la acelasi nivel.

        Grupe superioare de 4 ,cu calificare de 2,dupa care pentru cei necalificati au inceput un turneu de pozitionare in grupe de 4,pt cei de pe locul 3 in grupa ,pozitionare locurile 33-48,iar pentru cei de pe locul 4 in grupa ,pozitionare pt locurile 49-64.

        Pentru cei calificati am folosit un sistem eliminatoriu numit Dublu-KO( "Doppel-Ko"),care da posibilitatea jucatorilor sa joace pina la 2 invringeri,s-au mai simplu spus,invinsi sa fie directionati intr-un sistem eliminatoriu paralel,pt o mai buna pozitionare,unde din scurta mea analiza am avut 3 jucatori care desi iesind repede din eliminatori au avut o evolutie frumoasa in sistemul paralel(Anitei,Bacanu,Bondoc) cu cite 3 victorii consecutive.Dar ramine de analizat si discutat eficienta acestuia,daca intradevar jucatori sunt doritori pt asa ceva.O pozitionare mai exacta.

        Sa fac si o analiza finala,am constatat o ocupare a meselor (18 ) de 100% pana in momentul semifinalelor,deci aproximativ 80 de participantii care au jucat pe toata desfasurarea turneului,o diminuare a discrepantei numarului jocurilor dintre jucatori si aici as vrea sa fac o exemplificare.
        Un jucator necalificat -a jucat 4+3 meciuri ,in sist clasic 5 si atit
        Un juc necalificat din sup -a jucat 4+3+3 meciuri,in sist clasic 8 si atit
        un jucator calificat in elim -are posibilitatea de a juca intre 4+3+2 sau4+3+5(deci 9 max13) iar in sist clasic finalisti ajung la 15 meciuri.
        Cel mai putin 7 si cel mai mult 13,iar in clasic 5 si 15,iar ponderea celor ce joaca intre 9 si 10 este de 75 %,iar in sistem clasic este de 33% deci nici jumatate.

        Numarul total de meciuri la 80 participanti =387 meciuri pe o durata,de 8 ore (16 mese 3 ore,18 mese 5 ore)
        Turneu asemanator de 78 Participanti= 272 meciuri pe o durata de 10 ore (12 mese)
        Turneu mare pe o categorie 176 Participanti=568 meciuri pe o durata de 15 ore (25 mese)


        Datele fiind prezentate ,asteptam opinile tuturor celor ce au participat,care au trait pe pielea lor acest sistem,si de ce nu si a celor ce nu au participat si au opini contra sau pro la acest experiment.

        P.S.Domnule Dinicescu Ion va rog frumos sa nu raspundeti la acest subiect,deoarece parerea Dumneavoastra nu ma intereseaza .Multumesc
        Ultima editare de Zosim1; 28.apr.2014, 08:53.

        Comentariu


        • Turneu paleta ff.veche,victoria 26.0402014(de noapte)

          Am revenit si cu filmulete.https://[video=youtube;uBWmKmWgfnk]h...be/uBWmKmWgfnk, , [/video] ,o sa rectifice GELU pt. ca-mi da cu virgula
          Ultima editare de Rozenfeld.IT; 28.apr.2014, 09:48.
          LEMN:MAZE(Old Tag)
          Fh:TEN. 05
          Bh:,TEN. 05

          Comentariu


          • Postat în original de Rozenfeld.IT Vezi post
            Am revenit si cu filmulete.https://[video=youtube;uBWmKmWgfnk]h...be/uBWmKmWgfnk, , [/video] ,o sa rectifice GELU pt. ca-mi da cu virgula
            http://www.youtube.com/watch?v=uBWmK...e_gdata_player
            http://www.youtube.com/watch?v=YYqQ6...e_gdata_player
            http://www.youtube.com/watch?v=8A7P_...e_gdata_player
            Ultima editare de GeluBv; 28.apr.2014, 09:59.
            Hobby: Motoare si ski !
            http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y

            Comentariu


            • cum văd eu din film, aici a fost turneul „Paleta etraordinar de veche”

              și încă odată mă văd nevoit să remarc, referitor la ce au în m?nă frații Beltechi (cred că-s frații Beltechi acolo):

              reamintiți-vă ce am scris în anumite strofe ale poeziei „Balada ierbarului”

              ************************************************** *******
              ?mi amintesc de vremurile-n care
              Ne adunam cu toții, la un semn,
              ?n jurul mesei, în garaj la tata,
              Lu?nd în m?nă câte-un ciot de lemn,

              O carte cu copertă cartonată
              Sau chiar un ciob furat dintr-o fereastră,
              O țiglă lată, plita de pe sobă...
              Aveam și noi, pe vremuri, „iarba” noastră...!
              ************************************************** **********

              .....iar m-apucă pl?nsul și mi-e să nu zică iar domnul Dinicescu că-s „patetic”

              Comentariu


              • Daca am putea in viata sa faci tot ce vrei,unul dintre lucruri as fi vrut sa fiu si eu la VICTORIA la acest concurs.Ma consolez cu gandul ca poate data viitoare .
                VA FELICIT SI SA FITI SANATOS d-mnul EMI si sanatate doresc la intrega dumneavoastra familie.HRISTOS A INVIAT.
                Blade . PHOTINO
                Fh. Tibhar ev. Mx-p
                Bh.:Tibhar ev. Mx-p MATERIALE TENIS DE MASA EMI.TT

                Comentariu


                • Postat în original de adimucu Vezi post
                  cum văd eu din film, aici a fost turneul ?Paleta etraordinar de veche?

                  și încă odată mă văd nevoit să remarc, referitor la ce au în m?nă frații Beltechi (cred că-s frații Beltechi acolo):

                  reamintiți-vă ce am scris în anumite strofe ale poeziei ?Balada ierbarului?
                  Trebuie sa fac o mentiune asupra materialelor cu ce se joaca "Turneul Paleta Foarte Veche".Sunt obligatori palete cu o vechime mai mare de 24 de ani ,adica dinainte de revolutie,dar cu urme accentuate de folosinta.Se joaca 2 seturi ,se schimba partea de joc ,dar paleta ramane de la inceput si pana la sfarsitul turneului numai pe o parte de masa.

                  Emi

                  Comentariu


                  • Felicitari pentru acest turneu cursiv, fara timpi morti.
                    Super ideea dl Emi cu sistemul acesta tip "recalificari".
                    Este interesant ptr organizatori sa ai ocupate toate mesele pana la sfarsitul turneului iar ptr. competitori sansa de a mai juca cateva meciuri, sistemul redand dovada reala a valorii jucatorului iar la premiere si poza finala sa fie aproape toata lumea in sala.
                    Sper ca acest sistem sa fie aprobat si sa-l intanlim implementat la fiecare turneu.
                    Ora sfarsitului turneului nu se modifica iar mesele daca tot sunt asezate sa le folosim la capacitate maxima.
                    Bravo dl.Emi bine gandit.
                    Ultima editare de Alexandrel Bv13; 28.apr.2014, 13:10.
                    13 Rules

                    Comentariu


                    • Cu riscul de a fi acuzat de subiectivism,marturisesc ca-mi vine tot timpul in minte dictonul romanesc:.."omul sfinteste locul"..care se incadreaza foarte bine in postarile celor care au fost la Victoria!Intr-adevar(chiar si daca nu ne aflam in perioada Sfintelor Sarbatori) acest turneu a fost "sfintit" cum nu se putea mai bine de catre organizatori(Emi in primul rand!) in toate privintele.CHAPEAU!!!
                      Evenimentul de la Victoria a permis tuturor(de la cei sositi de vineri si plecati dumineca,sau cei sositi sambata dimineata si plecati seara sau dumineca dupa-masa) imbinarea fericita a placutului cu utilul in toata aceasta perioada!
                      Am avut prilejul sa remarcam cu totii,printre altele:
                      -logistica super propusa de nou infintata firma "EMI-TT expert"-Felicitari si mult succes,Emi!
                      -participarea numeroasa si selecta,cu amaturisti sositi de la mare distanta(pentru un "B"!)-Felicitari tuturor!
                      -in saptamana aniversara,la 65 de ani,Ovidiu Pitac ne arata ca varsta nu constituie un obstacol in obtinerea performantelor daca este ambitie si pasiune.Felicitari si inca o data "La multi ani",Ovidiu!
                      -a fost primul turneu de pana acum cand pronosticul meu nu se adevereste in totalitate(Govo,Liviu,Muri si Vasile M)
                      -momentul de gratie a lui Darie Aron,care l-a scos din carti pe Govoreanu in sferturi si a "spart" gheata dupa multa vreme in bilantul confruntarilor dintre cei doi.Felicitari Darie!
                      -proba de ambitie,maiestrie si rabdare a lui Adi Lazaroiu,care a reusit sa-l "intoarca" in semifinala pe Ovidiu Pitac,intr-un moment cand nimeni nu mai credea(nici macar el!).Felicitari Adi!
                      -sistemul propus de organizatori a facut (din nou) "victime" in inferioare,Pali Tokos fiind una dintre ele!
                      Ca nota personala,sistemul aplicat de Emi este mult mai pragmatic,configurand clasamentul final in cel mai real mod posibil drept urmare a jocurilor directe si nu a "pozitiei din clasament.Sunt convins ca odata informati corect,cu rabdare si mai multa disciplina din partea tuturor participantilor la turneu(mai ales la cele cu numar mare de participanti!!) "Duble Ko" va putea fi asimilat cu succes pe viitor(cu modificari ale grilei!)si in Amatur!
                      Reusita deplina a turneului a fost fericit completata de vremea superba care a permis tuturor,participanti si insotitori,sa socializeze in mod placut, momente de relax(multe familii,multi venind la Victoria cu ...."catelul,cu purcelul,....cu fuiorul"..!!!!!).
                      Organizatori meticulosi(Emi si Gelu),colaboratori pe masura!CHAPEAU pentru toti colaboratorii din umbra,fam Beltechi(toata familia prezenta!!),Petrisor,Popa,Pietraru,etc,a caror disponibilitate si amabilitate au contribuit la momentele placute ale week-end ului.Va multumim!
                      Cu regretul ca nu am mai putut ramane si la turneul de noapte de sambata seara unde aveam de aparat "finala" de anul trecut,ma consolez cu gandul la frumoasele momente petrecute in mijlocul prietenilor,distractie la maxim si...la mingea cu care am plecat de la turneu!!!Siiiiic,Emi!
                      I love table tennis !

                      Comentariu


                      • Fiind implicat in organizare nu-mi permit sa apreciez desfasurarea acestui turneu, dar nici nu-i permit acestui "domn" sa faca presupuneri dupa capul 'mnealui.
                        Nu are bunul simt sa astepte sa vada aprecierile participantilor, negative sau pozitive, dupa care sa traga concluzii. In final, isi cere scuze ca n-a inteles, dar saracu' nu intelege niciodata.
                        Am si eu cateva intrebari:
                        -...ce anume i-o fi placut la turneul acesta, virtual pentru 'mnealui?
                        -...cadourile pe care le-a oferit Emi?
                        -....masa de pranz pe care a oferit-o Emi (poate nu este regulamentara)?
                        -...zilele de miercuri, joi, vineri, sambata si dumineca pe care le-a dedicat Emi pentru acest turneu B?
                        -...oare este platit de cineva sa calomnieze fara rost?
                        -...poate-l deranjeaza ca s-a oferit si cazare gratis, sau ca "prostul" de Emi a spalat WC-urile Duminica?!
                        -...i-a luat cineva caii de la bicicleta?...ca adunam bani si cumparam altii...

                        In final, trebuie sa mentionez ca la acest turneu NU s-au facut permutari, iar schema pentru superioare s-a folosit "1-9-7-5",...cine doreste poate sa primeasca de la mine folder-ul XL (pe mail). Pali, poate sa confirme, fiind cel mai dezavantajat de grupa "fara autonomie". Schema de joc a fost aleasa de concurenti (Oficiu=1, Tutoveanu=9, Tarau=7, Cristi=5)
                        Daca nu faceam aceste "manevre" nu luam locul 5-8....
                        Hobby: Motoare si ski !
                        http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y

                        Comentariu


                        • Trebuie sa ma bag si eu ca nu ma pot abtine (chiar daca domnul Emi mi-a spus sa nu ma bag in aceste discutii).

                          M-am simtit extraordinar la acest turneu, iar in drum spre casa i-am spus lui tata: tata poti sa iti faci timp pentru mine in fiecare sambata? fiind atat de incantat de acest circuit AmaTur, am facut si eu primele puncte si asta inseamna foarte mult pentru mine, dumneavoastra nu stiti ce oameni sunt acesti organizatori, nu exista o nota pentru ei, as putea indrazni sa ajung la nota infinit...n-am avut paleta m-am dus si m-am facut de ras cu ea si-n loc ca ''fraierii'' de organizatori sa rada de mine mi-au oferit o paleta foarte buna, dorm noaptea cu ea, va multumesc inca o data pentru acea paleta si promit ca nu o sa va dezamagesc! daca toate turneele ar fi macar ca acesta m-as gandi: sambata este ziua care ma duce in rai nu pentru ca e weekend si nu ma duc la scoala, pentru ca urmeaza un turneu AmaTur!

                          Nu inteleg cum dumneavoastra puteti comenta de acest turneu daca nu ati avut onoarea sa jucati la el, va spun eu cum a fost intr-un singur cuvant: EXTRAORDINAR la fel ca si organizatorii si participantii EXTRAORDINARI acestia inspira mult profesionalism, mult calm si in siutatiile mai putin placute, mult ajutor si multa ordonare!!! VA MULTUMESC!

                          Comentariu


                          • Splashing, pentru comentariul de mai sus, ti-as da si eu 1000 de like-uri, dar nu pot decat unul singur plus ceva la reputatie ! Si nu pot sa nu remarc gramatica impecabila !

                            Comentariu


                            • Multumesc mult as vrea sa mai dau si eu like-uri, dar nu stiu cum...va rog, imi puteti spune cum sa apreciez? Multumesc!

                              Comentariu


                              • Postat în original de Splashing Vezi post
                                Multumesc mult as vrea sa mai dau si eu like-uri, dar nu stiu cum...va rog, imi puteti spune cum sa apreciez? Multumesc!
                                ...mai asteapta putin si o sa-ti intre acest drept...Felicitari!
                                Hobby: Motoare si ski !
                                http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y

                                Comentariu


                                • Vreau si eu sa felicit organizatorii ( EMI si GELU ) acestui minunat turneu la care am avut placerea sa particip si sa declar ca sunt foarte multumit ca am venit la Victoria si am cunoscut niste oameni adevarati in frunte cu EMI , oameni care m-au primit cu caldura si m-au facut sa ma simt ca acasa !

                                  Vreau sa il felicit pe concetateanul meu , dl. Lazaroiu Adrian care s-a clasat pe locul 2 in turneu si a fost invins de Macovei Liviu care m-a batut si pe mine in eliminatorii cu un sec 3 - 0 fara drept de apel . Felicitari dl. GEO (iarba) , chiar daca am castigat cu dumneavoastra dupa un meci de infarct , dupa ce am fost condus cu 2 - 0 la seturi , am revenit si am egalat 2 - 2 si in setul decisiv dupa ce am fost condus cu 10 - 7 , am revenit si am egalat si dupa 3 avantaje consecutive ale dl. GEO am reusit sa castig acest meci extraordinar !

                                  Referitor la sistemul de joc propus de EMI eu cred ca este unul foarte bun care da posibilitatea tuturor participantilor sa joace multe meciuri si faptul ca acestia raman conectati pana la sfarsitul meciurilor din turneu astfel ca la premiere sala sa fie plina si castigatorii sa fie aplaudati la scena deschisa si felicitati de cat mai multi !

                                  Nu in ultimul rand vreau sa ii multumesc lui EMI si pentru antrenamentele organizate la sala (eu am venit de miercuri in Victoria si am participat si la antrenamentele dinaintea turneului ) , la aceste antrenamente am invatat multe lucruri noi pentru mine si foarte folositoare , rezultatele s-au vazut la mine si sunt multumit de ele . Bravo EMI tine-o tot asa !
                                  Blade: XIOM Feel ZX3
                                  Bh: XIOM OMEGA VII ASIA
                                  Fh: XIOM OMEGA VII ASIA

                                  Comentariu


                                  • Postat în original de Zosim1 Vezi post
                                    Multumim tuturor participantilor pentru concursul acordat si receptivitatea de care au dat dovada la testarea sistemului propus ,care de data aceasta a functionat cap-coada,si speram sa fi avut si influenta pozitiva asupra participantiilor.Conform desfasuratorului turneul a inceput la 9.56 si s-a terminat cu premiera cu tot la 18.30.
                                    Multumesc Tuturor EMI.
                                    Felicitari oganizatorilor pentru atentia la detalii, pasiunea cu care au planificat turneul, pentru curtoazia cu care au fost primiti jucatorii. Nu e de mirare ca tenisul de masa castiga popularitate, din nou. Felicitari campionului pentru jocul atat de complet tehnic si spectaculos. Am vazut multe jocuri frumoase si am avut sansa sa si joc cu jucatori care te inspira, te motiveaza sa-ti imbunatatesti jocul.
                                    Jos palaria pentru turneul de la Victoria.

                                    Comentariu


                                    • Postat în original de csabazedler Vezi post
                                      -sistemul propus de organizatori a facut (din nou) "victime" in inferioare,Pali Tokos fiind una dintre ele!


                                      ...la mingea cu care am plecat de la turneu!!!Siiiiic,Emi!
                                      Sunt 2 afirmati care trebuie sa -le exemplific.Sistemul propus de organizatori nu a facut Victime.Lacunele sistemului clasic creeaza multe neplaceri.S-a mers dupa regula sarpelui(sistem al amaturului) in alcatuirea grupelor si nu s-a facut nici o permutare ,chiar daca in grupa au nimerit 4 din aceeasi localitate.Cum bine mentiona Domnul Kantor" Nu trebuie sa fim reticenti la tot ceea ce este nou",dar nu putem schimba sisteme care functioneaza cu ceva nou care nu stim daca are impact pozitiv asupra celor implicati.In Germania cind am fost la primul turneu al meu a trebuit ca reprezentantul clubului sa imi acorde o medie valorica si am jucat la aceea categorie atunci si a fost ok.trecerea ca jucator nou a unuia care il cunoastem si ii stim valoarea mi se pare o mare lacuna in sistem,dar face parte din elementul surpriza al Amaturului.

                                      Iar la ceea de a 2-a afirmatie trebuie sa mentionez ca Sorin cel care a gestionat cosul cu mingi de antrenament,si incalzire,a avut sarcina de a dona aceste mingiute la copii si cei mai nevoiasi din participanti(nevoiasi nu te stiu,asta inseamna ca faci parte din cealalta categorie).Dar trecind la lucruri serioase, aceste mingiute de care am atata grije,au fost un element de bucurie la ultimele 2 turnee,unde la copii am pus la dispozitie 18 mingi si s-au intors 16(una a ajuns cadou la Mihai,si una pierduta ,dar pe care am gasit-o la curetenia din sala.Deci intradevar un lucru greu de imaginat,iar la amatori am pus acele 16 mingi plus inca 8 noi ,si am ramas la sfarsit cu 18 mingi marcate cu nr mesei si 6 mingi sparte in cutie.
                                      Bravo tuturor si Multumesc de respectul acordat.
                                      EMI
                                      Ultima editare de Zosim1; 29.apr.2014, 07:26.

                                      Comentariu


                                      • Postat în original de Splashing Vezi post
                                        M-am simtit extraordinar la acest turneu, iar in drum spre casa i-am spus lui tata: tata poti sa iti faci timp pentru mine in fiecare sambata?
                                        acuma chiar că m-ai făcut să plâng... cred că am pl?ns azi de 3 ori din cauza turneului de la Victoria.

                                        citește te rog ”balada amaturistului”. o găsești dacă scrii deasupra în acea căsuță mică din dreapta exact așa: balada amaturistului. după aceea dă click pe acea „lupă” (noi îl numim „butonul de căutare”) te rog să mă ierți dacă explic așa ca la grădiniță, poate tu știi deja cum să cauți.

                                        arată-i și tatălui tău poezia și comentariile celorlalți după ce au citit-o. sigur va pune bani deoparte pentru benzină și te va duce la turnee în fiecare sâmbătă de acum încolo!!! promit

                                        și pune te rog o lum?nare la biserică, poate am noroc de un om bun și darnic să public cartea mea despre AmaTur. Mai promit ceva. Vin la tine acasă și prima carte ție ți-o dau!

                                        Comentariu


                                        • Sunt din Victoria si ma stiu cu Emi de-o viata. Turneul a fost foarte mishto. Mi-a placut sistemul asta propus de Emi, pentru ca dupa ce am fost eliminat de D-l Pitac, care m-a impresionat cu un joc, dinamic, siret si cu o atitudine impecabila la masa, am mai jucat vreo 2 meciuri extrem de frumoase. Felicitari D-lui Pitac si La Multi Ani! Felicitari lui Emi si tuturor celor din Victoria care au muncit pentru turneul asta, inclusiv mie si nu in ultimul rand lui Ciprian Timofta care-a intors mici toata noaptea pentru noi. Multumim ca ati venit si sper sa ne vedem si la alte turnee.
                                          Poți să știi!

                                          Comentariu


                                          • Buna dimineata dragi prieteni ! In sfarsit am gasit putin timp sa- mi prezint si eu parerile despre turneu. Fara cuvinte !!! Asa cum ar trebui sa se desfasoare multe. Grupele mici in inferioare urmate de dublu ko , superioare urmate de acelasi sistem da atractivitate orcarui turneu precum si o pozitionare reala a fiecarui jucator. Timp si meciuri superioare celorlalte sisteme. Odata ce sistemul de joc si softul necesar va fi realizat si pus in practica toti participantii vor vedea avantajele lui. Toata lume se teme ca nu sunt meciuri suficiente. Gresit !!! Sunt cat poti duce... Despre gazde ce sa spun ?! DESAVARSITE !!!
                                            Am revenit cu drag la Victoria si voi face cate 1000 km pe an doar de dragul Victorienilor !
                                            Hai ai nostri !
                                            Dan Chirap
                                            www.sportdakiro.com
                                            email: contact@sportdakiro.com

                                            Comentariu


                                            • Nu stiu cum sa incep...frumoasa seara de vineri (cei care au stat la camin stiu - mai ales Vali Suta, Claudiu Andone), continuind cu ziua turneului extraordinara organizatori, participanti...multe meciuri, in sistemul propus de Emi, atmosfera foarte placuta!

                                              Multumesc tuturor celor din spatele organizatorilor care ne-au facut sa ne simtim ca ACASA! eu vin cu o intrebare...cand este urmatorul turneu la Victoria?
                                              sa ma inscriu de pe acum!

                                              Comentariu


                                              • Postat în original de murian Vezi post
                                                si nu in ultimul rand lui Ciprian Timofta care-a intors mici toata noaptea pentru noi. Multumim ca ati venit si sper sa ne vedem si la alte turnee.
                                                vrei să mănînci mititei la toate turneele

                                                Comentariu


                                                • Multumim organizatorilor,participantilor,invivgatorilor si invinsilor,un turneu de o calitate extraordinara.
                                                  Pacat ca a trebiut sa plec si n-am putut ramane si la Paleta staveche,din cauza unei vesti dureroase.
                                                  Vom reveni cu placere la o asa atmosfera placuta cu asa oameni de 10+++

                                                  Comentariu


                                                  • Multumesc mult pentru tot!

                                                    O sa citesc acum acea balada si sper sa-l convinga pe tata sa ma duca macar sambata la Sfantu Gheorghe.

                                                    Sper sa aveti norocoul ca cineva sa va ajute sa publicati cartea!

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X