Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

TURNEU INTERNATIONAL in GERMANIA 2014

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • TURNEU INTERNATIONAL in GERMANIA 2014

    Buna ziua,

    postez anuntul pentru acest "Open International" mai devreme ca in anii precedenti, pentru a permite o planificare mai lejera a timpului, asadar:


    TT NEWS OPEN, 04-06. Julie.2014

    in mare parte textul de anul trecut s a pastrat, de aceea voi copia acest text aici, pentru a permite si celor care citesc pentru prima data despre acest turneu sa inteleaga despre ce este vorba in subiect.
    Imediat intrun post ulterior voi evidentia si ce este nou in legatura cu organizarea, mentionez ca toate schimbarile sunt bazate pe opiniile participantilor si a experientelor anterioare ale organizatorilor.


    Hallo Sportfreunde,
    Salut prieteni sportivi.

    heute m?chten wir Euch noch einmal zu den Internationalen TT-NEWS Open 2014 in Oberboihingen (Stuttgart) einladen.
    astazi, dorim sa va invitam din nou la TT-NEWS International Open 2014, in Oberboihingen (Stuttgart),

    Ihr findet die Ausschreibung zu unserem gro?en Turnier vom 04. bis 06. Juli unter folgenden Link:
    Puteti gasi descrierea marelui nostru turneu din data 04-06.iulie.2014, la urmatoarea adresa:

    * Aici deocamdata, fiind prea devreme, link ul nu este activ, dar il voi posta imediat ce apare.

    Die Onlineanmeldung ist ab dem 01.06.2013 ab 20 Uhr freigeschaltet - sichert Euch so schnell wie m?glich die limitierten Pl?tze.
    Icepand cu 01.06.2013 de la ora 20.00, a fost deschisa inscrierea on-line - asigurati va un loc cat mai repede posibil, deoarece locurile sunt limitate,

    * Aici deocamdata, fiind prea devreme, link ul nu este activ, dar il voi posta imediat ce apare.

    Bei jeglichen Fragen zur Online Anmeldung k?nnt ihr Euch entweder hier in der Facebookgruppe melden unter folgendem Link
    In cazul in care doriti informatii suplimentare ne puteti gasi si pe Facebook, la adresa de mai jos:

    Incerc sa postez PDF ul cu descrierea turneului 2014, daca nu functioneaza, astept sugestii tehnice deoarece " facebook ul" are inca taine pentru mine
    https://attachment.fbsbx.com/file_do...s6kd0I_IWJY6dD

    Bis hoffentlich bald, Euer Turnierleitungsteam
    Sa speram ca pe curand, Organizatorii

    exemplu de cost cazare....
    in prezentarea turneului la "Ubernachtungen" (peste noapte), este data o solutie de innoptare intro sala de sport aflata la aprox. 100 de metri de "Tibhar-Arena", adica, conform obiceiului de pe aici, lumea vine cu un sac de dormit si o izomata si se tranteste care cum vrea si pe unde poate.
    Exista grupuri sanitare si dusuri, multe si curate, singura problema este ca esti nevoit sa cari bagajul peste tot cu tine, sau macar ce este mai important.
    Pretul fiind:
    1 noapte - 8 euro
    2 nopti - 12 euro
    3 nopti - 15 euro, pretul per pers.
    Anul trecut a fost permisa si camparea, adica cativa au montat corturi in gradina din spatele halei, nu cred ca a costat ceva, dar ma pot interesa...


    Completez anuntul,prin cateva opinii proprii de anul trecut (care isi pastreaza valoarea intriseca si anul acesta):

    - obositor, dar eu, am vrut sa particip si la peste 40 (cupa de anul trecut imi apartine (si de anul trecut la fel)(multumesc, merci, sunteti amabili, merci frumos)), si la individual, si la dublu, si la mixt, intrun cuvant ... obositor, dar a meritat
    - se joaca un tenis de calitate, dar perfect structurat valoric...
    - conditii super bune de joc, dar la un moment dat cam prea cald in sala
    - organizare perfecta, luand in considerare ca s au perindat cateva sute de jucatori pe la mese
    inchei, prin a va asigura ca va pot sta la dispozitie pentru orice informatii sau ajutor.
    Bogdan

  • #2
    Anul asta ma ai contracandidat la 40+ ,sau partener la dublu(dar nu la dublu mixt).EMI

    Comentariu


    • #3
      Bun,

      acum as dori sa evidentiez imbunatatirile si sa detaliez un pic in ce consta ajutorul meu pentru persoanele care s ar hotara sa participe.


      Pentru a intelege insa organizarea, este necesar sa amintesc ca se va juca in 26 de clase valorice la individual, in 9 clase valorice la dublu si dublu mixt si un turneu de placere desfasurat in sistem elvetian.
      Am specificat acest lucru deoarece un punct important al schimbarilor a fost ingradirea participantilor la inscrierile in clasele valorice superioare jocului prestat, aceasta delimitare a fost posibila datorita clasamentului actual valabil, definit de punctele TTR-Joola, in acest clasament sunt trecuti inclusiv jucatori romani care au participat la concursuri internationale, sau activeaza in cadrul unui club in Germania. Acest clasament este valabil atat pentru jucatori profesionisti (adica jucatori care traiesc din tenis de masă, nu au alt job), cat si jucatori amatori (adica, chiar daca se antreneaza zilnic, tre' sa mai si munceasca daca vor sa manance si sa plateasca lumina), cat si jucatori si mai amatori decat amatorii (adica, care nu stiu exact ce cauta in tarc).

      exemplu:
      categoria Herren B, se pot inscrie jucatori intre 1551 - 1950 si atat
      categoria Herren F, se pot inscrie jucatori intre 0 - 1150 si atat,
      acelasi lucru este valabil si la dame,

      aceasta optiune are avantajul ca:

      - se joaca valoric
      - nu se incurca timpul aproximativ estimat
      - si, ce este foarte important, se joaca valoric
      buuun...

      acum, deoarece inscrierea unor persoane care nu sunt cotate valoric in acest clasament s ar face in mod normal doar la categoria Herren A (1751- in sus), pentru ca, in mod normal necunoscandu se valoarea esti bagat automat intre cei mai buni, am insistat, la discutiile din anii precedenti, sa mi fie permisa inscrierea anumitor concurenti pe criterii personalizate, adica, iar aici chiar vreau sa insist un pic deoarece experienta de anul trecut a tensionat relatiile mele diplomatice cu mai multe cluburi din Germania.
      Asadar, pe scurt, am convenit ca, jucatorii inscrisi de mine sa fie lasati sa joace la un nivel valoric pe care eu l am crezut mai aproape de adevar si care ar permite jucatorului in speta sa aiba o sansa reala. Ce s a intamplat de fapt a fost sa fiu acuzat ca aduc jucatori profesionisti si incerc sa castig premiile puse in joc la categorii net inferioare acelor jucatori, si am chiar doua (2) cazuri conrete (doar 2, cu toate ca lotul Romaniei a fost de 6-7 persoane):

      in primul caz, mi i s a reprosat ca jucatorul in speta este un prieten apropiat al unui anumit doctor, iar ca acel doctor este la fel de urat in Germania ca si in Romania si probabil Bulgaria si Insulele Feroe. Si nu, nu este vorba despre Doctorul Mengele ci despre un alt doctor. Degeaba am incercat sa le explic ca este doar o legatura aparenta, ca, jucatorul mentionat nu se antreneaza aproape de loc, ca totul vine doar din talent, n au vrut sa auda nimic, la un momendat au oprit meciul incercand sa descopere ilegalitati la una din fetele acestui jucator, dar, totul in zadar. Pana la urma, am fost nevoit sa apelez la prietenia care ne leaga de ceva ani si sa i cer sa renunte, sa se dea invins in primi opt....., o decizie grea dar, acceptata fara discutii..... multumesc

      al doilea caz, mai sensibil dar cu atat mai greu. La acest jucator mi a fost reprosat ca, atitudinea si stilul de joc, dovedeste clar un anumit tip de antrenament pe care il poti dobandi doar in China. Degeaba am incercat sa le explic ca nici pe departe, ca acel oras unde domnul respectiv se antreneaza nu este nicidecum provincie chinezeasca (inca), poate eventual doar apa de acolo sa fie imbuteliata in China, n au vrut sa asculte. Au sustinut ca accentul dumnealui si priza paletei il tradeaza cert, in fine, am fost nevoit din nou sa ii cer si dumnealui sa renunte, de data aceasta in primii 16pe, parca..... multumesc


      ASADAR:

      pentru a evita complet aceste probleme, am nevoie de un mic film care sa defineasca valoarea dvs. la teni de masa (doar lauda, cum ca l am ars pe cutarica nu este de ajuns, meciul poate fi cumparat). In urma acestei prezentari va pot garanta un joc exact la categoria valorica de care sper ca apartineti.

      Locurile vor fi limitate, prin urmare, la inceputul lunii iunie ar fi bine sa aveti o parere clara despre participare.
      In rest, raspund la orice intrebare, oricat de indiscreta....


      multumesc,
      bogdan
      Ultima editare de bogdanel; 17.mai.2014, 13:42.

      Comentariu


      • #4
        Postat în original de Zosim1 Vezi post
        Anul asta ma ai contracandidat la 40+ ,sau partener la dublu(dar nu la dublu mixt).EMI
        Salut Emi,

        anul asta mi a fost pus in vedere ca ar fi bine pentru sanatatea mea sa nu mai particip la 40+, cica 3 ani sunt de ajuns, mai sunt si altii care se antreneaza din greu pentru titlu.... in fine.... ar fi dragut sa plece cupa la Passau / Victoria...

        Comentariu


        • #5
          Postat în original de bogdanel Vezi post
          Salut Emi,

          anul asta mi a fost pus in vedere ca ar fi bine pentru sanatatea mea sa nu mai particip la 40+, cica 3 ani sunt de ajuns, mai sunt si altii care se antreneaza din greu pentru titlu.... in fine.... ar fi dragut sa plece cupa la Passau / Victoria...
          La dublu-mixt te referi

          Comentariu

          Who has read this thread:
          Procesare...
          X