Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Turneu A : " CUPA BUCURESTIULUI " - 12 iulie 2014

Adună
Acest topic este închis
X
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • " Circuitul este organizat de Asociatia AmaTuR Romania, prin coordonatorii celor 8 regiuni (anexa I), precum si cei 8 organizatori principali nominalizati in aceiasi anexa, si se adreseaza in principal membrilor asociatiei. "

    Extras din Regulamentul Circuitului Amatur 2014 din care reiese una din obligatiile coordonatorilor celor 8 regiuni. Este normal ca ei sa raspunda fata de cei implicati in acest circuit si din punct de vedere legal. Atunci când isi asuma rolul de conducatori, chiar daca nu este constituita o asociatie legala ( sau poate ca este dar nu se spune ), ei isi asuma si responsabilitatea ca turneele sa se tina intr-un cadru legal si in deplina siguranta.

    Responsabilitatea nu poate cadea numai asupra unui organizator. Ea trebuie sa cada si asupra celor care trebuie sa organizeze acest circuit asa cum spune Regulamentul creat de aceeasi oameni. Sper sa nu se ajunga, Doamne fereste, ca diversi indivizi sa ceara diverse investigatii. Cred ca acest lucru ar fi in defavoarea tuturor.

    Comentariu




    • - - - Actualizat - - -

      http://www.youtube.com/watch?v=tuhRhFyu-Bs

      - - - Actualizat - - -

      Daca cineva o sa ceara anumite investigatii o sa fi primul care nu ai dat bon de casa la cite beri am bautut eu la tine
      Asta cred ca este episodul 16 mash inbunatatit si actipilduit

      Comentariu


      • Revenind la turneul de la București, vreau sa precizez urmatoarele:

        - David Adrian s-a inscris telefonic cu o zi inainte de concurs. L-am postat imediat si nimeni nu s-a sesizat impotriva lui.
        - Gica Sanitaru a apelat la alt nume când s-a inscris la sala. Cel care a operat înscrierea nu il cunostea.
        - D-nul Bodeanu, coordonatorul regiunii, a fost in sala pe la pranz. Nu mi-a atras atentia cu toate ca am vorbit cu el. A trimis un mesaj dupa ora 14 pe sktenishalle, mai precis pe contul celui care avea grija de buna desfasurare a grupelor. Cei care fac turnee stiu ca atunci când le organizezi nu mai ai timp de citit mesaje.
        - in mesaj se mentiona numai de Gica Sanitaru ( care s-a inscris sub alt nume ) si de Mos Florin ( care avea media 18 )
        - in privinta lui Mos Florin nu am avut alte reclamatii

        Comentariu


        • Ma Costi cum dracu sa iti explic, daca erai om si nu ma jigneai nu era nici o problema,credema ca sint un simplu participant la aceasta miscare numita Amatur.
          Eu joc dupa conditia mea fizica sau medie, open sau amatori dar respect toti participantii si nu concep ca cineva care mai si cistiga bani de pe urma lor sa isi bata joc de ei.

          - - - Actualizat - - -

          Daca tu nu cunosteai cele doua personaje era altceva dar nu stiu cite meciuri ai luat la vreunul din ei ,poate la nea Adrian dar nu cred.

          - - - Actualizat - - -

          Credema ca nu am treaba cu titlul tau de organizator ,chiar nu ma intereseaza, cine face un turneu daca respecta regulamentul am tot respectul.
          P S Mos Florin a scapat dupa regulament pentru ca nu a fost actualizat clasamentul

          Comentariu


          • "4.2. Organizatorii turneelor
            Organizatorii turneelor trebuie sa aibe varsta de minim 18 ani si raspund in toate privintele de buna organizare a turneelor: Relatia cu autoritatile locale, inchirierea salii, oferte pentru masa, cazare, asigurarea conditiilor optime de joc.
            Alte conditii administrative: Organizatorul local va asigura amenajarea corespunzatoare a salii (mese, despartitoare, mingi, caldura, lumina in sala Sumele de bani incasate sunt la dispozitia organizatorului, mai putin cota stabilita in anexa IV, care se transfera in contul amatur in termen maxim de 6 zile."

            Nicaieri in Regulament nu se specifica despre consecintele unei greseli intr-un turneu. Acest turneu a fost omologat si banii care revin circuitului Amatur au fost trimisi.

            Intrebare logica: daca d-nul Bodeanu nu s-a implicat cu absolut nimic nici in organizarea turneului ( cu toate ca ne-a vizitat ) nici cu expunerea parerii dansului despre turneu atunci cine a hotarat retragerea mea ca organizator si pe baza carui paragraf din Regulament?

            Comentariu


            • Postat în original de dantim Vezi post
              Chiar imi pare rau ca ai fost exmatriculat ca si organizator
              Cu riscul atragerii antipatiei multora din "bisericutele" pe care le-ati format de-a lungul timpului,nu pot sa spun ca-mi pare rau dar SUNTETI PENIBILI.....Oare cine urmeaza la MALAXORUL vostru?!?!?Apian sau,cine mai este incomod din vechea garda?!?!Nu-i iau apararea lui Motoroi,am avut clinciuri cu el aproape un an,cind a vrut sa " vinda AMATURUL lui Romanescu,dar nu pot sa nu-i dau dreptate cind spune ca nu mai este spiritul AMATUR de altadata....Pai cum sa mai fie acel spirit,cind usor-usor dispar toti PIONIERII acestui curent si
              se dac reguli mai ceva ca la ITTF?!?!?Sunt tot mai putini participanti la unele turnee cu traditie si tot mai multi ORGANIZATORI)))Hai sa fim seriosi........singurii organizatori din acest circuit sun Dan Bodeanu si Florin Apian....de unu ati scapat,mai aveti de unu.......BAFTA!!! sunteti tari.....

              Comentariu


              • Pai Dan Bodeanu a fost exmatriculat ,dupa parerea mea din cauza ta acum un an.
                Da Dan a fost in ziua turneului dar in trecere pentru ca tu l-ai exmatriculat si de la turneele mini amatur.

                - - - Actualizat - - -

                Postat în original de vasile fodoran Vezi post
                Cu riscul atragerii antipatiei multora din "bisericutele" pe care le-ati format de-a lungul timpului,nu pot sa spun ca-mi pare rau dar SUNTETI PENIBILI.....Oare cine urmeaza la MALAXORUL vostru?!?!?Apian sau,cine mai este incomod din vechea garda?!?!Nu-i iau apararea lui Motoroi,am avut clinciuri cu el aproape un an,cind a vrut sa " vinda AMATURUL lui Romanescu,dar nu pot sa nu-i dau dreptate cind spune ca nu mai este spiritul AMATUR de altadata....Pai cum sa mai fie acel spirit,cind usor-usor dispar toti PIONIERII acestui curent si
                se dac reguli mai ceva ca la ITTF?!?!?Sunt tot mai putini participanti la unele turnee cu traditie si tot mai multi ORGANIZATORI)))Hai sa fim seriosi........singurii organizatori din acest circuit sun Dan Bodeanu si Florin Apian....de unu ati scapat,mai aveti de unu.......BAFTA!!! sunteti tari.....
                Vasi ia ghici cine a inceput,nu cumva Costi.
                Cred ca ma cunosti mai bine decit orisicare din amatur,sti ca nu tin partea nimanui.

                Comentariu


                • Din cauza mea?!?!?!!?)))Stii proverbul cu calul verde si sirbu dastept?!? Aveam un P.S si Sorin Botirca,bun organizator......

                  Comentariu


                  • A cotizatia dupa cite stiu anul trecut ai directionat-o cum ai vrut tu ca sa sfidezi restul organuzatorilor.
                    Acum nu inteleg ce vrei sa mai insinuezi dupa ce ai scris ca te retragi.
                    Inca o data sa nu crezi ca am treaba sau ceva de cistigat din postarile mele.

                    - - - Actualizat - - -

                    Postat în original de vasile fodoran Vezi post
                    Din cauza mea?!?!?!!?)))Stii proverbul cu calul verde si sirbu dastept?!? Aveam un P.S si Sorin Botirca,bun organizator......
                    Asta o sa fie subiect pentru urmatorul episod.

                    - - - Actualizat - - -

                    Postat în original de vasile fodoran Vezi post
                    Cu riscul atragerii antipatiei multora din "bisericutele" pe care le-ati format de-a lungul timpului,nu pot sa spun ca-mi pare rau dar SUNTETI PENIBILI.....Oare cine urmeaza la MALAXORUL vostru?!?!?Apian sau,cine mai este incomod din vechea garda?!?!Nu-i iau apararea lui Motoroi,am avut clinciuri cu el aproape un an,cind a vrut sa " vinda AMATURUL lui Romanescu,dar nu pot sa nu-i dau dreptate cind spune ca nu mai este spiritul AMATUR de altadata....Pai cum sa mai fie acel spirit,cind usor-usor dispar toti PIONIERII acestui curent si
                    se dac reguli mai ceva ca la ITTF?!?!?Sunt tot mai putini participanti la unele turnee cu traditie si tot mai multi ORGANIZATORI)))Hai sa fim seriosi........singurii organizatori din acest circuit sun Dan Bodeanu si Florin Apian....de unu ati scapat,mai aveti de unu.......BAFTA!!! sunteti tari.....
                    Vasi aici te iei de mine

                    Comentariu


                    • D-le Petrov. asa cum te vad un adevarat as in Regulament raspunde-mi si mie te rog: unde in Regulament se specifica despre consecintele unei greselii intr-un turneu?

                      Mai ales daca turneul a fost omologat!

                      Comentariu


                      • Vasile ,lacu noci ne vedem miine la masters

                        Comentariu


                        • Nu-i adevarat,tu n-ai contribuit la inlaturarea celor din vechea garda....numai ca a aparut measajul tau cu exmatricularea lui Dan Bodeanu....de aceea am zis chestia cu "sirbu si calu verde"......:))))SCUZELE MELE...

                          Comentariu


                          • Hai sa lansam o ipoteza.

                            Ce se intampla daca unul dintre coordonatorii zonali isi face asociatia Amatur a zonei respective? Legala!

                            - - - Actualizat - - -

                            Hai sa mai lansam o ipoteza.

                            Ce se intampla daca diversele asociatii legale implicate in circuit si care sunt legate de diverse turnee sunt luate la bani marunti?

                            Comentariu


                            • Costas sa imi f.ut una daca nu imi esti simpatic

                              - - - Actualizat - - -

                              Pai tu nu ai vrut sa acaparezi amaturul acum un an sa iei fondurile alea

                              Comentariu


                              • Tot mai ai incercari de a vinde AMATUR-ul lui Romanescu???!!?nu tine NENICA)))

                                Comentariu


                                • Ce se intampla cu marile turnee de peste 250 de jucatori care nu au conditii si aprobare de la pompieri?

                                  Comentariu


                                  • Acum ce faci a inceput sa iti fie greata si sa vomiti tot.
                                    Eu chiar vreau sa decartezi dar doar adevarul .

                                    - - - Actualizat - - -

                                    Apropo daca Clau sau Florin au dovezi sau ei cred ca am de a face cu unul sau unii din organizatori ai rog sa ma exmatriculeze din acest circuit

                                    Comentariu


                                    • Ce este mai important? Cine are dreptul de joc sau evaziunea fiscala?

                                      Comentariu


                                      • Postat în original de costinmotoroi Vezi post
                                        Ce este mai important? Cine are dreptul de joc sau evaziunea fiscala?
                                        Costi eu cred ca esti penibilul absolut ,cite bonuri de casa mi-ai dat mie la tine la sala unde cred ca am baut cel putin 50 de beri.

                                        Comentariu


                                        • Unde scrie in Regulament ca cel care greseste la un turneu nu mai are dreptul de a organiza?

                                          Cei care au facut acest lucru stiu cate turnee au fost facute praf pana acum?

                                          - - - Actualizat - - -

                                          Postat în original de dantim Vezi post
                                          Costi eu cred ca esti penibilul absolut ,cite bonuri de casa mi-ai dat mie la tine la sala unde cred ca am baut cel putin 50 de beri.
                                          Te referi la berile care ti le-am dat ca sa nu scrii prostii si neadevaruri?

                                          Comentariu


                                          • Ma scirba mica ai dat o singura bere care am luat-o din gluma ca nici pe aia nu o dadeai.
                                            Da eu care am platit un campionat calificari divizie din cauza ta ca sa te dai mare ca am adus echipa de la As Pol.

                                            Comentariu


                                            • Postat în original de dantim Vezi post
                                              Da eu care am platit un campionat calificari divizie din cauza ta ca sa te dai mare ca am adus echipa de la As Pol.
                                              Si uite asa iese adevarul la lumina in privinta prostiilor pe care le scrii impotriva mea! Acesta este motivul!

                                              - - - Actualizat - - -

                                              Daca tot te dai haiduc de ce nu imi sustii intrebarile? Pe cine protejezi? Ai cumva leafa?

                                              Comentariu


                                              • Sa il bata dumnezeu pe ala care minte

                                                Comentariu


                                                • Atunci de ce nu spui cum sta treaba cu Regulamentul?


                                                  Si de ce minti despre fonduri? De ce minti in general?

                                                  Comentariu


                                                  • Ba simpaticule pai iti aduc martori pe Popica si pe Dasoveanu si pe Codreanu cu ei am facut echipa.

                                                    - - - Actualizat - - -

                                                    Am impresia ca te-ai regulamentat singur.

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X