Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Turneu A+ 'Campionatul National Amatur' - Bistrița - 23 aug 2014

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Multumim gazdelor pentru efortul depus, pentru ca noi sa ne simtim bine.
    Personal, mi s-a parut a fi fost, cel mai tare turneu la care am participat anul asta.
    Felicitari tuturor participantilor, pentru ardoarea cu care si-au aparat sansele,dar mai ales, celor care au ajuns pe treptele de sus si,in drumul lor m-au invins si pe mine : Cherhat Dumitru, Trocan Nicolae ,Creiniceanu Liviu, Iaru Horatiu si... multi altii.

    Comentariu


    • Felicitari prietenului Mihai Miron pentru performanta de a juca finala la amatori! As putea spune ca sunt mandru ca am luat bataie de la finalist...totusi cred ca mai bine era daca se mandrea el cu asta!
      Levi SIC Gloria OFF, Fețe: FH Xiom VEGA X max black+BH Der materialspezialist Kamikaze OX red
      Levi SIC Carbo Def, Fețe: FH Tibhar Evolution MX-D 2mm black+BH Tibhar Grass Dtecs OX red

      Comentariu


      • In asteptarea fotografiilor oficiale, am "furat" cateva poze de pe Facebook-ul lui nea Deni, cu imagini de la finalul turneului (cu felicitari speciale pentru Miron!!):

        FH: Butterfly Tackiness Matsushita Pro Model BH: Dr. Neubauer Diamant
        Tel : 0742 257 995

        Comentariu


        • Multumesc Pali,eu inca bat drumurile tari !

          Comentariu


          • La Bistrița m-am simtit excelent, chiar si in afara salii, mă bucur ca am putut participa la un turneu de o asemenea valoare unde nici nu ma asteptam sa mă clasez pe locurile 9-16 cand am vazut lista de inscrieri cum se comprimă valorile. Am vazut o sala de tm cu de toate, inclusiv cazare pentru cei ce se antreneaza acolo. Pana la urma chiar si ora de incepere nu m-a deranjat ca a fost amanata de antrenamentele juniorilor, pentru ca a fost un real spectacol.

            Felicitari Florine pentru tot ce faci in AmaTur, adica pentru ca te-ai implicat si ai facut acest turneu A+, pentru clasamentul general in mod special si nu in ultimul rand pentru frumusetea jocului tau care desi nu ai avut nici o victorie am vazut un joc cu schimburi prelungite fara prea multa aparare. Tu esti printre primii care ti-ai dat seama de valoarea acestui turneu.

            Pali a avut dreptate cand a spus ca cine trece de inferioare la acest turneu poate fi multumit, iar cu aceasta ocazie felicit pe Cristi Moldoan care creste vazand cu ochii si care dupa tabara de la Brașov imediat a decapitat pe favoritul nr 1 la turneu Bv, iar acum de pe pozitia 7 a ocupat locul 2 in grupa inf, loc 2 in gr sup, iar dupa turneul de la Reghin sunt convins ca din ce in ce mai putini ?i fac față.

            Anul acesta mai avem doua turnee asa puternice, la Focșani pe 11 oct si la Sfantu Gh pe 6 dec, asa ca numai la aceste turnee ne mai putem intalni prietenii din toate colturile tarii.

            Pentru mine a fost (si poate va mai fi ) o perioada care sa-i duc dorul pentru ca de acum merg putin sa ma tăvăleasca fratii mei cei mari, sau cum se merge la vanatoare pentru prima data, faci pe gonaciul si daca nu te adaptezi răm?i acasă. Sunt convins ca openistii vor fi intelegatori cu mine si ma vor trimite inapoi la amatori.

            Va salut!
            Hobby: Motoare si ski !
            http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y

            Comentariu


            • Ma bucur pentru tine Dumitru ca ai luat locul I si te asteptam pe viitor si la OPEN.

              Comentariu


              • Măi ciocoflenderilor, m-ati lasat fara cuvinte! Bravo Mitruț, bravo Mihai! Imi pare rau ca nu am stat pana la sfarsit...

                Comentariu


                • Ma simt onorat ca am participat la un concurs de asemenea anvergura,cel mai puternic de cand particip in Amatur.Consider ca Open-ul a fost de divizia B spre A,iar amatorii, de OPEN.Felicitari tuturor.Vreau sa mai subliniez ca ierbarii devin(daca nu au devenit deja) o majoritate.Eu am avut "norocul" sa am 5 in grupa.Nu mai spun ca cineva,persoana onorabila de altfel,avea sub fata neagra,de iarba,bagata o bancnota de un leu impaturata in 8.Nu-i dau numele pt a nu-i face publicitate gratuita.Dar daca castiga turneul,il dadeam in vileag.

                  Comentariu


                  • Postat în original de daviris Vezi post
                    Ma simt onorat ca am participat la un concurs de asemenea anvergura,cel mai puternic de cand particip in Amatur.Consider ca Open-ul a fost de divizia B spre A,iar amatorii, de OPEN.Felicitari tuturor.Vreau sa mai subliniez ca ierbarii devin(daca nu au devenit deja) o majoritate.Eu am avut "norocul" sa am 5 in grupa.Nu mai spun ca cineva,persoana onorabila de altfel,avea sub fata neagra,de iarba,bagata o bancnota de un leu impaturata in 8.Nu-i dau numele pt a nu-i face publicitate gratuita.Dar daca castiga turneul,il dadeam in vileag.
                    Cine are bani, trebuie sa-i ascunda undeva

                    Comentariu


                    • Postat în original de daviris Vezi post
                      Ma simt onorat ca am participat la un concurs de asemenea anvergura,cel mai puternic de cand particip in Amatur.Consider ca Open-ul a fost de divizia B spre A,iar amatorii, de OPEN.Felicitari tuturor.Vreau sa mai subliniez ca ierbarii devin(daca nu au devenit deja) o majoritate.Eu am avut "norocul" sa am 5 in grupa.Nu mai spun ca cineva,persoana onorabila de altfel,avea sub fata neagra,de iarba,bagata o bancnota de un leu impaturata in 8.Nu-i dau numele pt a nu-i face publicitate gratuita.Dar daca castiga turneul,il dadeam in vileag.
                      Banuiesc cine este ... Bancnota impaturata in 8 zici ? Mai, sa fie !!!!

                      Comentariu


                      • Multumim ptr buna primire!.Speram sa facem o figura mai frumoasa la turneul urmator!!Echipa de Tenis de Masa din Oravita va doreste multa bafta pe viitor si sa ne revedem sanatosi la urmatoarele turnee!!

                        Comentariu


                        • Domnul care a avut ghinionul sa se trezeasca cu fata complet distrusa din cauza unor glume cu bancnote de 1 leu (probabil atat si-a putut permite glumetul) este din Botoșani si se numeste Valentin Robu (nu este nimic secret). Omul este un simpatic pensionar care cu mari eforturi reuseste sa participe la cate un concurs din zona, de aceea nu poate tine pasul tot timpul cu cei nou. Si lemnul ii este extrem de uzat, probabil ca daca ati fi observat i-ati fi introdus si o lama de cutit. Una peste alta, tocmai i-am lipit un Dr, Neubauer nou asa ca sa fie pregatit pt urmatorul turneu.
                          Trecand si la ale concursului, ne-am simtit foarte bine, felicitari invingatorilor (oricare dintre noi ar fi putut fi pe podium), greu dar frumos.
                          Valori apropiate, meciuri spectaculoase, chiar a meritat efortul.
                          Respect.


                          Sent from my iPhone using Tapatalk
                          Blade: lemn off...ce lemn !
                          Bh: cu tepi
                          Fh: fara tepi

                          Comentariu


                          • Finala open - Lungu Cosmin - Roman Iulian 3-2

                            Set 1 (0-1)



                            Set 2 (0-2)



                            Set 3 (1-2)



                            Set 4 (2-2)



                            Set 5 (3-2)

                            Ultima editare de FlorinBN; 25.aug.2014, 16:07.
                            TEnergy 05 FX | Timo Boll ALC 30th A | TEnergy 05 FX

                            Comentariu


                            • Finala Amatori - Cherhat Dumitru - Miron Mihai - 3-2





                              TEnergy 05 FX | Timo Boll ALC 30th A | TEnergy 05 FX

                              Comentariu


                              • TEnergy 05 FX | Timo Boll ALC 30th A | TEnergy 05 FX

                                Comentariu


                                • Imi cer scuze de acel incident in finala de la open. Fata de Gelu si fata de Lulu.

                                  Comentariu


                                  • Foarte frumos! Bravo!
                                    Am avut parte de cateva zile foarte frumoase, in Bistrița si imprejurimi.
                                    Multumim!
                                    Blade: SCHLAGER CARBON OF+
                                    FH: Tenergy 05 FX
                                    BH: Tenergy 05 FX

                                    Comentariu


                                    • Turneu foarte greu, dar frumos, cu multe meciuri frumoase, cu adversari foarte puternici, cu multe partide care se terminau 3-2.
                                      In final au castigat cei mai buni, felicitari tuturor participantilor, multumim Bistritenilor pentru ospitalitate, bravo Florin.
                                      blade: Zhang Jike Super ZLC
                                      fh: Butterfly Tenergy 05
                                      bh: Dr. Neubauer Killer

                                      Comentariu


                                      • Postat în original de sorin_client Vezi post
                                        Domnul care a avut ghinionul sa se trezeasca cu fata complet distrusa din cauza unor glume cu bancnote de 1 leu (probabil atat si-a putut permite glumetul) este din Botoșani si se numeste Valentin Robu (nu este nimic secret). Omul este un simpatic pensionar care cu mari eforturi reuseste sa participe la cate un concurs din zona, de aceea nu poate tine pasul tot timpul cu cei nou. Si lemnul ii este extrem de uzat, probabil ca daca ati fi observat i-ati fi introdus si o lama de cutit. Una peste alta, tocmai i-am lipit un Dr, Neubauer nou asa ca sa fie pregatit pt urmatorul turneu.
                                        Trecand si la ale concursului, ne-am simtit foarte bine, felicitari invingatorilor (oricare dintre noi ar fi putut fi pe podium), greu dar frumos.
                                        Valori apropiate, meciuri spectaculoase, chiar a meritat efortul.
                                        Respect.


                                        Sent from my iPhone using Tapatalk
                                        Nu stiu cine a facut gluma, imi pare rau pentru pierderea domnului Robu, care este, asa cum spuneti un simpatic pensionar. Mi-a placut de el ca om, insa ca ierbar nu! ...in timpul meciului cu el a fost un moment cand prin miscarea mainii, prin pozitionarea la masa, am fost convins ca voi receptiona o lovitura pe reverul meu, si am avut parte de un frumos out pe partea de FH. Dupa meci i-am cerut sa ma uit la paleta si iarba respectiva avea o ruptura in mijlocul paletei... in timpul meciului am mai avut parte de trasoare de neexplicat! Am fost singurul jucator care am avut soft soft din grupa de 7 in care am fost...si cred ca din acea grupa de 7, 6 oameni ar fi putut sa castige sau ca piarda grupa...referitor la cele spuse...cu "un biet pensionar"...nu cunosc situatie dlui Robu, insa tot mai des am parte la concursuri de diversi participanti care vin cu materiale uzate, tocmai pentru ca incomodeaza nu pentru ca nu si-ar permite...vad ca se vand pe forum la 30-50 lei fete sh. Cum poate un om sa vina sa stea 2 zile intr-o localitate pentru un concurs, sa plateasca bani grei pe cazare/masa dar nu are 30-50 lei sa-si schimbe odata la 2 ani fata?...intrebarea nu e pentru dl Robu, e pentru cei care "fenteaza" si se prezita cu astfel de materiale intentionat...multumesc, scuze pentru polemicile ce s-ar putea isca...
                                        ZJ-SZLC
                                        fh/bh- Btf Tenergy o5fx

                                        Comentariu


                                        • Exista varianta refuzului jocului in cazul in care fata este deteriorata. Din ce-am inteles, chiar s-a cerut acordul organizatorului pentru continuarea jucarii partidelor cu acea paleta, ajungandu-se la concluzia ca fata nu afecteaza jocul pentru ca uzura era in locul unde tine degetul. Fata pe suprafata de joc era in perfecta stare, nu avea pimples lipsa (imi pare rau ca s-a rupt la dezlipire pentru ca v-as fi pus niste fotografii).
                                          Faptul e consumat, domnul Valentin tocmai si-a lipit alte fete noi asa ca... surprizele vor continua. Stilul lui de joc este total diferit si te duce in eroare de multe ori, ceea ce-i doresc s-o faca si in continuare.
                                          Cu privire la cei ce joaca cu fete uzate..., asta e. Atata timp cat nu sunt rupte sau nu afecteaza direct traiectoria mingii sunt admise la concursurile de amatori.

                                          Postat în original de Andrei_Sb Vezi post
                                          Nu stiu cine a facut gluma, imi pare rau pentru pierderea domnului Robu, care este, asa cum spuneti un simpatic pensionar.
                                          Macar de-ar fi facut-o in euro.

                                          Postat în original de Andrei_Sb Vezi post
                                          Am fost singurul jucator care am avut soft soft din grupa de 7 in care am fost...
                                          Normalule... !

                                          Postat în original de Andrei_Sb Vezi post
                                          Mi-a placut de el ca om, insa ca ierbar nu! ...in timpul meciului cu el a fost un moment cand prin miscarea mainii, prin pozitionarea la masa, am fost convins ca voi receptiona o lovitura pe reverul meu, si am avut parte de un frumos out pe partea de FH.
                                          Daca de el nu-ti place pe mine chiar ai putea sa ma urasti intr-o buna zi ! Nu mai spun de alti ierbari de prin zona...


                                          Asta e Andrei, ma repet a nu stiu cata oara, sunt convins ca si datorita existentei ierbarilor s-a ridicat mult nivelul si tehnica de joc in general. Asa ca, tot raul spre bine.

                                          Respect.
                                          Ultima editare de sorin_client; 28.aug.2014, 12:22.
                                          Blade: lemn off...ce lemn !
                                          Bh: cu tepi
                                          Fh: fara tepi

                                          Comentariu


                                          • Turneu A+ 'Campionatul National Amatur' - Bistrița - 23 aug 2014

                                            Asta e Andrei, ma repet a nu stiu cata oara, sunt convins ca si datorita existentei ierbarilor s-a ridicat mult nivelul si tehnica de joc in general. Asa ca, tot rau spre bine.

                                            Respect.
                                            Totusi ierburile interzise nu isi au locul in Amatur. Acestea nu sunt acceptate nici in tarile bananiere. Din pacate suntem sub ei ca mentalitate, ca conceptie, ca gandire si mai ales in respectarea reugulamentelor sportive!!! Din pacate sunt singurul care militez impotriva ierburilor interzise . Si la nivel de " conducere" Amatur ar trebui sa se ia aceasta decizie de a se interzice folosirea acestor fete neaprobate.

                                            Comentariu


                                            • Dar in tarile pe care se pare ca le cunoasteti prea bine, sunt acceptati copaci in loc de lemne aprobate sau zeama de cocos in loc de adezivi recomandati pentru lipirea fetelor ?
                                              Dar urletele si mai nou fluieraturile in timpul jocului, sunt si ele acceptate ?

                                              Sunt multe lacune domnule Imre, am fost printre primii care au urat si s-a impotrivit fetelor cu iarba. Si mie imi displace jocul cu iarba dar incercam sa gasim varianta optima pentru a putea face un pic de miscare. Nu toti avem 60-70 de kile, nu toti avem vedere agera, nu suntem atleti, asa ca incercam sa compensam cu ceva materiale chiar daca ne place sau nu.

                                              Respect.
                                              Blade: lemn off...ce lemn !
                                              Bh: cu tepi
                                              Fh: fara tepi

                                              Comentariu


                                              • Lumea stie ca sunt ierbar , il sustin pe Ocsi ,TREBUIE INTERZISE IERBURILE NEOMOLOGATE!
                                                Lemn:Matsushita Def:,Fh:Nitaku P1Bh: TSP Curl P-4 Chop
                                                http://www.tenismasa.ro/

                                                Comentariu


                                                • Postat în original de GeluBv Vezi post
                                                  Avand in vedere ca circuitul este destinat amatorilor, este permisa utilizarea oricarui tip de fata, daca respecta urmatoarele conditii:
                                                  1. Cele doua fete sunt de culori distincte;
                                                  2. Ambele fete au la vedere sigla de omologare ittf, chiar daca intre timp a fost interzisa!
                                                  3. Suprafetele paletei nu sunt deteriorate (nu au denivelari sau neomogenitati pronuntate).
                                                  Nu este interzisa utilizarea fetelor lipite cu solventi; lipirea fetelor nu este insa permisa in incinta de joc. in caz de nemultumire sau reclamatii, organizatorul va decide, respectiv va lua masurile ce se impun, iar in caz ca jucatorii nu au sesizat aceste nereguli inainte de inceperea partidei, se poate continua jocul fara masuri suplimentare;
                                                  Extras din regulamentul Amatur 2014!

                                                  Comentariu


                                                  • Postat în original de Kantor Imre-Zoltan Vezi post
                                                    Totusi ierburile interzise nu isi au locul in Amatur. Acestea nu sunt acceptate nici in tarile bananiere. Din pacate suntem sub ei ca mentalitate, ca conceptie, ca gandire si mai ales in respectarea reugulamentelor sportive!!! Din pacate sunt singurul care militez impotriva ierburilor interzise . Si la nivel de " conducere" Amatur ar trebui sa se ia aceasta decizie de a se interzice folosirea acestor fete neaprobate.
                                                    Dupa parerea mea, foarte curand, odata cu adoptarea noilor mingi de plastic, fetele neaprobate ITTF vor avea un rol mult diminuat in castigarea punctelor.
                                                    Comportamentul de wobbling(cel mai deranjant) al bilei de plastic imprimat de fetele neaprobate se reduce semnificativ. De asemenea, efectul imprimat bilei de plastic se reduce simtitor indifernt de tipul fetelor folosite. Asa ca toti care se bazeaza pe efecte, fie la serviciu, fie la topspin, fie la backspin vor fi nevoiti sa-si ajusteze jocul la noile realitati.
                                                    Am incercat doua astfel de mingi de la producatori diferiti, amandoua bilele de plastic s-au dovedit a fi mult mai putin dispuse sa se roteasca puternic.
                                                    Daca asa se vor arata viitoarele mingi de joc pentru tenisul de masa, atunci si fetele neaprobate ITTF vor avea o eficienta mult redusa.
                                                    Asa ca aveti putina rabdare !
                                                    Rudius

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X