Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Amatur 2015 - ce este necesar, dorim si putem sa schimbam!

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Cornele, n-ai facut nimic niciodata pentru acest Amatur, macar acum sa faci tu ceva, ...sa faci o echipa unde tu sa detii functia de instigator sef.
    Bravo Cornele, nici nu-ti trebuie carte multa pentru functia asta. Mai devreme-ti spuneam ca stiu intentiile de "boicot" si ca nu vei veni la Brașov, si se pare ca sunt cu mult inaintea ta.

    Mai a fost cineva in Amatur care vorbea despre o despartire a zonelor (Rus Stefan) si lumea zicea ca este nebun. Se pare ca nu este singurul. Ca sa folosesc cuvintele tale, pot sa-ti spun ca nu am nimic personal cu tine, sa n-o iei de sus in jos, dar am dat o gramada de bani pe rimelul ăsta si s-a prelins până la genuchi.

    Crede-mă, nimic n-ai facut pt Amatur,...pune capul la contributie, si nu instiga oameni sa distruga Amaturul pentru niste turnee de casă. Culmea este ca daca-ti iese, n-ai sa recunosti niciodata.

    Repet, sa nu o iei personal, sa o iei cu rapidul.
    Hobby: Motoare si ski !
    http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y

    Comentariu


    • Dane (Bodeanu ) poate vrem sa aflam si noi ce te-a determinat sa nu participi la sedinta finala nu ca nu as intui dar am vrea si noi adevarul

      Comentariu


      • Postat în original de GeluBv Vezi post
        Cornele, n-ai facut nimic niciodata pentru acest Amatur, macar acum sa faci tu ceva, ...sa faci o echipa unde tu sa detii functia de instigator sef.
        Bravo Cornele, nici nu-ti trebuie carte multa pentru functia asta. Mai devreme-ti spuneam ca stiu intentiile de "boicot" si ca nu vei veni la Brașov, si se pare ca sunt cu mult inaintea ta.

        Mai a fost cineva in Amatur care vorbea despre o despartire a zonelor (Rus Stefan) si lumea zicea ca este nebun. Se pare ca nu este singurul. Ca sa folosesc cuvintele tale, pot sa-ti spun ca nu am nimic personal cu tine, sa n-o iei de sus in jos, dar am dat o gramada de bani pe rimelul ăsta si s-a prelins până la genuchi.

        Crede-mă, nimic n-ai facut pt Amatur,...pune capul la contributie, si nu instiga oameni sa distruga Amaturul pentru niste turnee de casă. Culmea este ca daca-ti iese, n-ai sa recunosti niciodata.

        Repet, sa nu o iei personal, sa o iei cu rapidul.
        Sa inteleg ca deja ma exmatriculezi din turneele Amatur? Ca doar ce s-a dat legea, nu? Eu nu am pretentia ca am facut ceva pentru amatur, fac parte doar dintre cei prosti da multi care tot cotizam ca fraierii pentru ca niste oameni ca tine, care isi permit fara rusine asa sa ma considere nebun doar pentru ca nu accept regulile lor, facute pentru ei. Crede-ma ca pot sa te bag si eu pe tine intr-o categorie de oameni care nu sunt foarte apreciati in societate dar bunul simt ma face sa nu iti spun nimic. Eu unul nu cred ca pot eu sa distrug Amatur-ul, nici nu am intentia asta, sper doar ca "Alesii" sa mai ne asculte si pe noi, nebuni sau nu.

        Comentariu


        • Postat în original de Cornel 67 Vezi post
          Sa inteleg ca deja ma exmatriculezi din turneele Amatur? ?...
          Ti-am zis ca intelegi mai greu? Unde si cine te-a exmatriculat? ...in schimb tu ceri singur exmatricularea prin instigare.
          Hobby: Motoare si ski !
          http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y

          Comentariu


          • Cornele ,nu cred ca are cineva de cistigat daca s-ar face ruptura asta, poate capetele luminate care coordoneaza aceasta miscare
            sa gindeasca sa fie bine pentru toti
            Apropo ,si la revolutie am crezut ca va fi fain(chiar am participat la toate evenimentele oamenilor de rind din Timișoara in acea perioada)
            Din pacate m-am inselat ,sper ca acum sa fie mai bine

            Comentariu


            • Postat în original de Cornel 67 Vezi post
              ....Cred ca trebuie sa o punem de o revolutie. Cea mai buna solutie este cum zice si...., ar fi sa ne reorientam spre concursuri care nu sunt din Amatur, eventual un boicot de o luna doua de zile in care sa nu mai mergem la concursuri Amatur. In București sunt o gramada de turnee unde putem merge, zic eu ca in fiecare weekend sunt 1-2 turnee destul de bune, atat Sambata cat si Duminica, la Viva Sport, Top Arena, sau IDM,. .....
              Deja ai uitat ce-ai vorbit, pai cine vrea Corneleeee sa te exmatriculeze. M-am saturat de aberatiile tale.
              Hobby: Motoare si ski !
              http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y

              Comentariu


              • Amaturul nu poate avea pretentia ca este reprezentantul exhaustiv al celor care joaca tenis de masă din placere.
                In Iași exista chiar dinainte de a incepe concursurile Amatur un campionat de echipe puternic,structurat pe 6 divizii,fiecare cu clasamentul ei.In vestul tarii,la Oradea ,exista chiar doua campionate de echipe,care nu au nici o treaba cu Amaturul .Ca sa nu mai mentionez ca multi jucatori din vestul tarii joaca in campionatul similar Amaturului din Ungaria.Motivul principal este faptul ca zonele respective sunt in extremitatile estice respectiv vestice ale Romaniei si jucatorii cheltuiesc mai multi bani ,energie si timp pentru participare la turnee decat ceilalti.Asta nu impiedica iesenii,oradenii ,aradenii care au fost cuprinsi de microbul Amatur sa participe la turnee,cand si unde le permite timpul si banii.Dupa cum stiti probabil,in Amatur au inceput sa participe jucatori din Ungaria,Ucraina,Rep Moldova,Bulgaria,chiar Transnistria.
                Am facut aceasta expunere pentru a explica de ce nu vad nici un impediment ca dnii care si au exprimat opiniile de separare in posturile anterioare sa poata sa o faca.Cei care vor in continuare sa joace in Amatur sunt bineveniti ,cei care vor sa isi faca competitie proprie cu clasament propriu sa fie sanatosi.Dar si acestia pot participa cand si unde doresc la turneele Amatur ca si pana acum,conform Regulamentului Amatur.Poate chiar ar fi mai bine sa existe o alternativa (ce poate servi drept comparatie) pentru nemultumiti,nu ar mai fi atatea certuri pe aici
                of all the things i lost i miss my mind the most

                Comentariu


                • Nu stiu de ce am eu impresia ca ati fi din zona Zoster

                  - - - Actualizat - - -

                  Probabil din exfaustivitatea asta a ajuns amaturul o degringolada

                  - - - Actualizat - - -

                  Stiu ca ma simpatizezi dar nu trebuie sa arati la toata lumea

                  Comentariu


                  • Problemele grave pe care le vad eu din adoptarea noului regulament ar fi: -se da liber ca un organizator sa refuze un participant doar pentru ca asa vrea el, nu s-au specificat clar motivele pentru care cineva poate sa nu fie primit la un turneu. Zic eu ca este o hotarare abuziva. Alta hotarare negativa pentru noi amaturistii este ca se liberalizeaza pretul biletului de intrare la turnee, zic ei ca ramane la latitudinea organizatorilor in functie de cheltuieli. In buna traditie romaneasca este foarte posibil ca organizatorii sa se inteleaga intre ei si sa majoreze toti odata pretul taxei, foarte posibil de la 25 de lei la 30 de lei un turneu A, iar A+ de ce nu 50 de lei, sa fie suma rotunda. Evident ca pentru inceput ne vor oferi ceva in schimb, probabil va reaparea sandwich-ul dupa care peste un an va fi retras dar pretul va ramane acelasi. Eu as zice altfel: cine nu se poate incadra in pretul de pana acum sa nu organizeze turnee.

                    Comentariu


                    • Cornele ,oameni au dreptate .
                      1 tu ai primi un participant daca ar face scandal la turneul tau a doua oara (nu cred).
                      2 multi dintre noi participantii am cerut conditii bune de joc (poate aceste conditii costa mai mult,cine nu vrea nu participa)
                      dar (ar trebui sa existe si un dar in regulamentul acceptat doar de organizatorii AMATURULUI ,cine nu respecta conditiile scrise de el in anuntul unui turneu sa se apuce de pescuit sau de ce vrea el si sa nu mai prosteasca lumea

                      Comentariu


                      • Stai linistit Cornele. Nu visez la locul domnului Bodeanu. Ca idee la ce reactie am avut cand am aflat ce si cum... cand Gelu iti spune ca stie deja de intetiile de complot se refera la ce i am spus eu, ca ma gandesc foarte serios sa vb cu oamenii care organizeaza turnee in București ca in semn de protest sa nu mai facem nici un turneu anul viitor

                        Comentariu


                        • Cornele, eu nu caut secregare, ci agregare.
                          Daca toti platesc aceeasi taxa, sa aibe aceleasi conditii: lumina, climatizare, densitate la mese.
                          TF 2013 e un exemplu ok, unde principalii cotizanti au luat sala scumpa (si buna).
                          TsE

                          Comentariu


                          • Postat în original de dantim Vezi post
                            Cornele ,oameni au dreptate .
                            1 tu ai primi un participant daca ar face scandal la turneul tau a doua oara (nu cred).
                            2 multi dintre noi participantii am cerut conditii bune de joc (poate aceste conditii costa mai mult,cine nu vrea nu participa)
                            dar (ar trebui sa existe si un dar in regulamentul acceptat doar de organizatorii AMATURULUI ,cine nu respecta conditiile scrise de el in anuntul unui turneu sa se apuce de pescuit sau de ce vrea el si sa nu mai prosteasca lumea
                            Dane, chestia cu refuzul se poate pune si in modul urmator: daca faci scandal, cum s-a facut acum pe forum referitor la turneul de la Brașov, si faci niste observatii cu privire la lumina din sala sau mai stiu eu ce, poti fi refuzat la turneu. De ce nu spun ei foarte clar, eventual sa dea un exemplu concret, cand poti fi refuzat de un organizator. Problema este ca poti fi refuzat de toti la un moment dat pentru ca ai fost prea obraznic cu vreunul din ei. Crede-ma , in lipsa unor criterii clare se pot face multe abuzuri.

                            Comentariu


                            • Cu domnul Bodeanu problema este mult mai complexa. Prin inlaturarea lui, Bucureștiul si mai ales amaturul nu a pierdut un simplu vot in acest consiliu, ci o gandire, un fel de a vedea lucrurile, o linie de dezvoltare a miscarii.... toate astea au dus miscarea unde este acum.

                              Comentariu


                              • Postat în original de Emil Tudor Vezi post
                                Cornele, eu nu caut secregare, ci agregare.
                                Daca toti platesc aceeasi taxa, sa aibe aceleasi conditii: lumina, climatizare, densitate la mese.
                                TF 2013 e un exemplu ok, unde principalii cotizanti au luat sala scumpa (si buna).
                                Nici eu nu vreau segregare, mai pe romaneste separare, eu vreau doar respect. Daca nu se poate, si asta ai spus-o tu, se pot gasi turnee alternative cu conditii decente care nu apartin amatur-ului. Parca asa ceva ai zis.

                                Comentariu


                                • Postat în original de sevraj Vezi post
                                  Stai linistit Cornele. Nu visez la locul domnului Bodeanu. Ca idee la ce reactie am avut cand am aflat ce si cum... cand Gelu iti spune ca stie deja de intetiile de complot se refera la ce i am spus eu, ca ma gandesc foarte serios sa vb cu oamenii care organizeaza turnee in București ca in semn de protest sa nu mai facem nici un turneu anul viitor
                                  Nu fi copil ,din contra eu vreau sa reprezinti jucatorii si vorbeste cu cei care detin salii de tenis sa organizezi cit mai multe turnee.
                                  Daca Dan ar fi mai activ pe forum cred ca am afla si noi care este adevarul (eu cred ca te-am sustinut mereu cu toate ca alti oameni cred ca am avut ceva de cistigat asa ca te rog daca vrei sa iti exprimi si tu punctul tau de vedere in privinta viitorului acestei extraordinare miscari numita AMATUR ar fi momentul potrivit)

                                  Comentariu


                                  • Postat în original de Cornel 67 Vezi post
                                    Problemele grave pe care le vad eu din adoptarea noului regulament ar fi: -se da liber ca un organizator sa refuze un participant doar pentru ca asa vrea el, nu s-au specificat clar motivele pentru care cineva poate sa nu fie primit la un turneu. Zic eu ca este o hotarare abuziva...
                                    Din nou esti pe aratura, aceasta propunere este votata pt a nu fii ignorata. Dar daca tu ca un baiat destept citesti regulamentul actual, o sa observi ca organizatorii au acest drept si nu a murit nimeni. Aceasta este o regula veche, necesara pentru cei ce au lipsit nemotivat, iar tu nu ma poti obliga pe mine sa primesc la turneu pe unul care mi-a lipsit anterior, sau pe unul care dă cu piciorele in mantinele, se exteriorizeaza la fiecare concurs asa incat sa deranjeze pe ceilalti, sau refuza sa respecte regulamentul (nu doreste sa se imbrace cu tricou, etc)

                                    Tu pretinzi multe, si habar nu ai ce vorbesti, nu observi ca nimic nu s-a intamplt in mod deosebit, chiar si cu aceasta regula (veche). Ram?i ofensat pentru nimic, si culmea este ca doresti (prin ceea ce spui) sa atragi in discutie, prin asociere pe celalti, ...vezi doamne "noi prostii platitori s.a.m.d.

                                    Acum un an cand cineva a spus sa faceti un comitet pe București i-ai raspuns ca "nu avem nevoie de baroni locali", si acum te contrazici de parca ai amnezie.

                                    Sa nu o iei personal!
                                    Hobby: Motoare si ski !
                                    http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y

                                    Comentariu


                                    • Postat în original de Cornel 67 Vezi post
                                      Dane, chestia cu refuzul se poate pune si in modul urmator: daca faci scandal, cum s-a facut acum pe forum referitor la turneul de la Brașov, si faci niste observatii cu privire la lumina din sala sau mai stiu eu ce, poti fi refuzat la turneu. De ce nu spun ei foarte clar, eventual sa dea un exemplu concret, cand poti fi refuzat de un organizator. Problema este ca poti fi refuzat de toti la un moment dat pentru ca ai fost prea obraznic cu vreunul din ei. Crede-ma , in lipsa unor criterii clare se pot face multe abuzuri.
                                      Eu am fost persoana NON GRATA la Costi Motoroi si la turneele AMATUR tot am participat (am mai luat si doua cupe loc 3 si 1 la turnee A)
                                      nu cred ca se pune problema de observatii pe forum,atit cit iti vezi de treaba in sala nu cred ca se supara nimeni pe tine

                                      Comentariu


                                      • Postat în original de dantim Vezi post
                                        Nu fi copil ,din contra eu vreau sa reprezinti jucatorii si vorbeste cu cei care detin salii de tenis sa organizezi cit mai multe turnee.
                                        Daca Dan ar fi mai activ pe forum cred ca am afla si noi care este adevarul (eu cred ca te-am sustinut mereu cu toate ca alti oameni cred ca am avut ceva de cistigat asa ca te rog daca vrei sa iti exprimi si tu punctul tau de vedere in privinta viitorului acestei extraordinare miscari numita AMATUR ar fi momentul potrivit)
                                        Cat mai multe, dar maxim 6 conform ultimilor reglementari.
                                        Ca idee in clasament din cei ap 3600 de oameni 500 sunt din București, adica cam 14% , daca as socoti asa din cele 80 de turnee din calendar ar veni 11. Dar mai bine fara reprezentant si cu turnee mai putine.

                                        Comentariu


                                        • Postat în original de dantim Vezi post
                                          Eu am fost persoana NON GRATA la Costi Motoroi si la turneele AMATUR tot am participat (am mai luat si doua cupe loc 3 si 1 la turnee A)
                                          nu cred ca se pune problema de observatii pe forum,atit cit iti vezi de treaba in sala nu cred ca se supara nimeni pe tine
                                          Din cate stiu eu ai fost persona non grata la Costi tot in urma unor discutii in contradictoriu pe forum. Nu te-am vazut ca la vreun turneu SKT sa deranjezi jucatorii in sala, sa joci in pielea goala, sa lovesti mantinelele sau mai stiu eu ce. Daca domnii organizatori scot din regulament faptul ca nu poti fi banat la un turneu doar pentru ca ai comentat pe forum despre conditiile din sala, ci pentru ca ti-ai scos tricoul, chilotii sau ciorapii, atunci totul este OK pentru mine, le dau dreptate intrutotul.

                                          Comentariu


                                          • Postat în original de emil tudor Vezi post
                                            amatorii nu au reprezentare, nici modificari, nici imbunatatiri.
                                            Amatorii au inceput sa frecventeze alte concursuri, unde exista conditii democratice...
                                            Tot respectul pentru organizatorii care se straduiesc, nu ei sunt principalii vinovati de discrepantele evidente open-amatori. Sa stiti ca jucatorii de la open sunt mai versati in a cere, mai vehementi in a reclama si mai interesati in a obtine conditii de joc si de concurs superioare. Si, conform proverbului cu copilul care plange, primesc mai multa ... Atentie.
                                            in acest caz eu voi face foar turnee de amatori fara open ca amatorii sunt mai multi si mai cuminti si nu prea protesteaza
                                            DAN UNIVERSAL balustrade din inox &confectii metalice fier forjat!http://danuniversal.000space.com/ vezi aici!

                                            Comentariu


                                            • Cornel si eu zic ca exagerezi. Nu o sa faca nimeni abuzuri de genul ala. Si ai ales gresit exemplul cu Ion Dinicescu. A jignit multe persoane, printre care si pe mine.

                                              Comentariu


                                              • Poti sa le dai dreptate de acum pentru ca eu ce am avut de scris la vreun turneu ce ma deranjat am scris si nu mi-a interzis nici un organizator sa
                                                particip la alt turneu organizat de el

                                                Comentariu


                                                • Postat în original de dantim Vezi post
                                                  Poti sa le dai dreptate de acum pentru ca eu ce am avut de scris la vreun turneu ce ma deranjat am scris si nu mi-a interzis nici un organizator sa
                                                  particip la alt turneu organizat de el
                                                  De frica!

                                                  Comentariu


                                                  • Postat în original de costinmotoroi Vezi post
                                                    De frica!
                                                    Costas ,tu esti febletea mea ,vezi ca ai ramas dator cu o bere (sti tu de ce )upss am scris eu inaintea ta

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X