Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

"AmaTur 2014", Sf. Gheorghe - 06.12.2014

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Leorda Rares - Reghin , open

    Comentariu


    • Panaitescu Stefan, din Izvoarele - jud. Prahova _ la Amatori

      Comentariu


      • Se inscrie din Sibiu la amatori, Beches Andrei.
        Multumesc
        ZJ-SZLC
        fh/bh- Btf Tenergy o5fx

        Comentariu


        • ANUNT IMPORTANT!

          Avand in vedere nr mare de participanti, organizatorii si coordonatorii Amatur au hotarat urmatoarele:
          -suplimentarea locurilor la categoria "amatori" pana la 190 locuri +2 wild card-uri;
          -suplimentarea locurilor la categoria "open" pana la 142 locuri + 2 wild carduri;
          -pentru reducerea timpului de asteptare intre meciuri , grupele de 7 se modifica in grupe de 6;

          Asadar, avem 32 grupe de 6, adica 192 participanti la amatori, si 24 grupe de 6 la open, adica 144 participanti.

          Mai jos am sa expun doua tabele cu cele doua sali de sport asa cum sunt asezate cele trei grupe pe doua mese, printre care si 8 grupe la amatori pe cate o masa, dar peste limita de 192 (32 gr) este imposibil.

          Cunosc reactia unora care sunt deja intrati pe liste si nu doresc suplimentarea, dar vreau sa-i asigur ca nu vor fii probleme,...si la TF Brașov au fost 3 gr/2 mese. Stiu ca n-o sa multumim pe toata lumea, dar compromisul de suplimentare este compensat cu reducerea grupelor de la 7 la 6 (timp aprox egal, 3 gr/2 mese), si sa acceptam si faptul ca multi dintre colegii nostri se "cupleaza" in masini cu alti "tovarasi" care momentan nu au loc pe liste.

          Pentru o imagine de ansamblu atasez si modul cum au fost gandite nr de grupe / nr mese.


          SALA POLIVALENTA (open+amatori)

          Masa nr 1.
          -grupa 1 open;
          -grupa 2 open;
          -grupa 3 open;
          Masa nr 2.
          -grupa 1 open;
          -grupa 2 open;
          -grupa 3 open;
          Masa nr3.
          -grupa 4 open;
          -grupa 5 open;
          -grupa 6 open;
          Masa nr 4.
          -grupa 4 open;
          -grupa 5 open;
          -grupa 6 open;
          Masa nr 5.
          -grupa 7 open;
          -grupa 8 open;
          -grupa 9 open;
          Masa nr 6.
          -grupa 7 open;
          -grupa 8 open;
          -grupa 9 open;
          Masa nr 7.
          -grupa 10 open;
          -grupa 11 open;
          -grupa 12 open;
          Masa nr 8.
          -grupa 10 open;
          -grupa 11 open;
          -grupa 12 open;
          Masa nr 9.
          -grupa 13 open;
          -grupa 14 open;
          -grupa 15 open;
          Masa nr 10.
          -grupa 13 open;
          -grupa 14 open;
          -grupa 15 open;

          Masa nr 11.
          -grupa 16 open;
          -grupa 17open;
          -grupa 18 open;
          Masa nr 12.
          -grupa 16 open;
          -grupa 17 open;
          -grupa 18 open;
          Masa nr 13.
          -grupa 19 open;
          -grupa 20 open;
          -grupa 21 open;
          Masa nr 14.
          -grupa 19 open;
          -grupa 20 open;
          -grupa 21 open;
          Masa nr 15.
          -grupa 22 open;
          -grupa 23 open;
          -grupa 24 open;
          Masa nr 16.
          -grupa 22 open;
          -grupa 23 open;
          -grupa 24 open;
          Masa nr 17.
          -grupa 1 amatori;
          Masa nr 18.
          -grupa 2 amatori;
          Masa nr 19.
          -grupa 3 amatori;
          Masa nr 20.
          -grupa 4 amatori;







          SALA DE SPORT (amatori)

          Masa nr 1.
          -grupa 5 amatori;
          -grupa 6 amatori;
          -grupa 7 amatori;
          Masa nr 2.
          -grupa 5 amatori;
          -grupa 6 amatori;
          -grupa 7 amatori;
          Masa nr3.
          -grupa 8 amatori;
          -grupa 9 amatori;
          -grupa 10 amatori;
          Masa nr 4.
          -grupa 8amatori;
          -grupa 9 amatori;
          -grupa 10 amatori;
          Masa nr 5.
          -grupa 11 amatori;
          -grupa 12 amatori;
          -grupa 13 amatori;
          Masa nr 6.
          -grupa 11 amatori;
          -grupa 12 amatori;
          -grupa 13 amatori;
          Masa nr 7.
          -grupa 14 amatori;
          -grupa 15 amatori;
          -grupa 16 amatori;
          Masa nr 8.
          -grupa 14 amatori;
          -grupa 15 amatori;
          -grupa 16 amatori;
          Masa nr 9.
          -grupa 17 amatori;
          -grupa 18 amatori;
          -grupa 19 amatori;
          Masa nr 10.
          -grupa 17 amatori;
          -grupa 18 amatori;
          -grupa 19 amatori;
          Masa nr 11.
          -grupa 20 amatori;
          -grupa 21 amatori;
          -grupa 22 amatori;
          Masa nr 12.
          -grupa 20 amatori;
          -grupa 21 amatori;
          -grupa 22 amatori;
          Masa nr 13.
          -grupa 23 amatori;
          -grupa 24 amatori;
          -grupa 25 amatori;
          Masa nr 14.
          -grupa 23 amatori;
          -grupa 24 amatori;
          -grupa 25 amatori;
          Masa nr 15.
          -grupa 26 amatori;
          -grupa 27 amatori;
          -grupa 28 amatori;
          Masa nr 16.
          -grupa 26 amatori;
          -grupa 27amatori;
          -grupa 28 amatori;
          Masa nr 17.
          -grupa 29 amatori;
          Masa nr 18.
          -grupa 30 amatori;
          Masa nr 19.
          -grupa 31 amatori;
          Masa nr 20.
          -grupa 32 amatori;


          Ultima editare de FlorinBN; 24.nov.2014, 16:20.
          Hobby: Motoare si ski !
          http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y

          Comentariu


          • Postat în original de FlorinBN Vezi post
            Inscrieri Amatori - on 11/24/2014 at 4:08:12 PM
            Lista la Amatori a fost actualizata conform postului de mai sus.
            Jucatorii care s-au inscris la Open pentru ca nu aveau loc la Amatori sint rugati sa verifice si eventual sa-si schimbe optiunea.
            TEnergy 05 FX | Timo Boll ALC 30th A | TEnergy 05 FX

            Comentariu


            • Daca poti sa-mi raspunzi si mie de ce la 16 mese sant cate trei grupe la amatori si la alte 7 mese numai o grupa? cum o sa fie cand la cele sapte mese se termina grupele si la celalalte vor mai fii multe meciuri,nu se putea imparti grupele in mod mai egal cumva?
              Ultima editare de hopipoke; 24.nov.2014, 16:55.

              Comentariu


              • Am uitat un amanunt, care cred ca este important de mentionat, si anume ca odata cu suplimentarea locurilor s-a trecut si la micsorarea taxei de inscriere de la 35 la 30 lei, avandu-se in vedere ca majoritatea cheltuielilor sunt aceleasi.
                Hobby: Motoare si ski !
                http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y

                Comentariu


                • Postat în original de hopipoke Vezi post
                  Daca poti sa-mi raspunzi si mie de ce la 16 mese sant cate trei grupe la amatori si la alte 7 mese numai o grupa? cum o sa fie cand la cele sapte mese se termina grupele si la celalalte vor mai fii multe meciuri,nu se putea imparti grupele in mod mai egal cumva?
                  In mod cu totul si cu totul mai egal ar fi cate 4 grupe pe 3 mese (32 pe 24) dar n-a mai incercat nimeni pana acum.
                  TEnergy 05 FX | Timo Boll ALC 30th A | TEnergy 05 FX

                  Comentariu


                  • Brașov - la Amatori
                    Dumitrescu Sorin

                    Comentariu


                    • Postat în original de hopipoke Vezi post
                      Daca poti sa-mi raspunzi si mie de ce la 16 mese sant cate trei grupe la amatori si la alte 7 mese numai o grupa? cum o sa fie cand la cele sapte mese se termina grupele si la celalalte vor mai fii multe meciuri,nu se putea imparti grupele in mod mai egal cumva?
                      La cele 16 mese nu sunt cate trei grupe (asa se vede), ci avem numai 1,5 grupe/ masa....
                      Hobby: Motoare si ski !
                      http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y

                      Comentariu


                      • Ai dreptate si-mi cer scuze a fost neatentia mea ,totodata posesor al unui wild card din cele doua la amatori ma retrag de la concurs si va doresc distractie placuta .pal attila din Sfantu Gheorghe se retrage.

                        Comentariu


                        • O masura foarte inteleapta,pt care va felicit,desi participarea mea e inca sub semnul intrebarii.De aceea il rog pe dl Pal Attila sa-mi transfere mie wild-cardul sau.Nu am participat nici-odata la un turneu final,iar anul acesta sunt foarte aproape de acest obictiv, dar nu si sigur.Anul acesta am, la data turneului final,36 de participari la turnee ( trei turnee pe luna)Cele mai multe dintre toti participantii.Singurul trofeu pe care l-am dobandit la aceste turnee,este numai placerea de a va reintalni si pasiunea de a face sport.Va multumesc.

                          Comentariu


                          • Martz Sebastian - Comănești - Amatori
                            Blade: Timo Boll Spirit FL
                            FH: Tenergy05
                            BH: Tenergy05

                            Comentariu


                            • Multumiri pt ca v-ati gandit sa suplimentati nr celor ce pot participa la aceasta sarbatoare!!!!!!

                              Comentariu


                              • Postat în original de daviris Vezi post
                                O masura foarte inteleapta,pt care va felicit,desi participarea mea e inca sub semnul intrebarii.De aceea il rog pe dl Pal Attila sa-mi transfere mie wild-cardul sau.Nu am participat nici-odata la un turneu final,iar anul acesta sunt foarte aproape de acest obictiv, dar nu si sigur.Anul acesta am, la data turneului final,36 de participari la turnee ( trei turnee pe luna)Cele mai multe dintre toti participantii.Singurul trofeu pe care l-am dobandit la aceste turnee,este numai placerea de a va reintalni si pasiunea de a face sport.Va multumesc.
                                Pentru nr de participari, pentru onorabila varsta, pentru dorinta dvs, pentru distanta pe care o parcurgeti, pentru insistenta colegilor, si pentru multe altele sunteti declarat castigator, iar pentru aceasta organizatorii au decis ca in cazul in care nu intrati pe lista principala sa beneficiati de un wild-card din cele doua, precum si de calitatea de invitat special.
                                Hobby: Motoare si ski !
                                http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y

                                Comentariu


                                • Postat în original de GeluBv Vezi post
                                  Am uitat un amanunt, care cred ca este important de mentionat, si anume ca odata cu suplimentarea locurilor s-a trecut si la micsorarea taxei de inscriere de la 35 la 30 lei, avandu-se in vedere ca majoritatea cheltuielilor sunt aceleasi.
                                  Asta este o frumoasa lectie pe care ne-o ofera organizatorii de la Sf. Gheorghe.
                                  Sincere respecte !

                                  - - - Actualizat - - -

                                  Postat în original de daviris Vezi post
                                  O masura foarte inteleapta,pt care va felicit,desi participarea mea e inca sub semnul intrebarii.De aceea il rog pe dl Pal Attila sa-mi transfere mie wild-cardul sau.Nu am participat nici-odata la un turneu final,iar anul acesta sunt foarte aproape de acest obictiv, dar nu si sigur.Anul acesta am, la data turneului final,36 de participari la turnee ( trei turnee pe luna)Cele mai multe dintre toti participantii.Singurul trofeu pe care l-am dobandit la aceste turnee,este numai placerea de a va reintalni si pasiunea de a face sport.Va multumesc.
                                  Intr-adevar,pentru sirguinta cu care ai participat anul acesta la turnee, meriti cu prisosinta un wild card.

                                  Comentariu


                                  • Da intradevar a facut un efort deosebit, dar va ramane pe lista dupa fortele proprii (locul ocupat in clasament) si nu va avea nevoie de acel tratament preferential, deoarece inscrierile se fac in ordinea locului ocupat in clasament -dupa cum se spune in primul post- si dupa cum am vazut eu, mai are cam 37 de colegi sub el pana sa ajunga pe lista de asteptare.
                                    Aproximativ cam asa sta situatia:

                                    Inscrieri Amatori - ...

                                    Edited: OK, o sa pun ambele liste pe prima pagina
                                    Ultima editare de FlorinBN; 25.nov.2014, 09:36.

                                    Comentariu


                                    • Dupa clarificarea anumitor lucruri cu organizatorii se reinscrie Pal Attila la amatori .

                                      Comentariu


                                      • Mihaly Eva din Odorheiu Secuiesc, la amatori.
                                        FH: Butterfly Tackiness Matsushita Pro Model BH: Dr. Neubauer Diamant
                                        Tel : 0742 257 995

                                        Comentariu


                                        • Multa lume buna. O sa fie frumos.
                                          Ma "omoara" timpii mari de asteptare dar cand imi aduc aminte ca anul trecut am venit de la Constanța fara sa stiu sigur daca am loc - ma declar de acord cu hotararea organizatorilor de suplimentare a locurilor la turneul final. (Anul trecut eram sub linie dar au fost multe retrageri si am participat la concurs.)

                                          Sa speram ca vremea ne va permite sa parcurgem distante mari pentru a fi acolo.
                                          Spor la treaba organizatorilor.
                                          Pentru ca raul sa triumfe, trebuie doar ca oamenii buni sa nu faca nimic.

                                          Comentariu


                                          • Din Campina-Marin Iulian-amatori

                                            Comentariu


                                            • Cu parere de rau ma retrag.
                                              Las locul altora care sunt mai putin uzati de competitii si au mai multa pofta de joc.
                                              Fiind nevoit sa joc atatea turnee si mai ales in ultima luna sa joc 2 concursuri la cel mai inalt nivel si sa ating si obiective la ele ,punctaje,samd,am decis sa iau o pauza dupa cel de pe data de 29 noiembrie din bucuresti.E prea mult pentru mine.
                                              Mult succes si sa aveti un turneu frumos!!!

                                              Edited: Moise Mihai
                                              Ultima editare de FlorinBN; 25.nov.2014, 15:35.

                                              Comentariu


                                              • Postat în original de GeluBv Vezi post
                                                Pentru nr de participari, pentru onorabila varsta, pentru dorinta dvs, pentru distanta pe care o parcurgeti, pentru insistenta colegilor, si pentru multe altele sunteti declarat castigator, iar pentru aceasta organizatorii au decis ca in cazul in care nu intrati pe lista principala sa beneficiati de un wild-card din cele doua, precum si de calitatea de invitat special.
                                                Din suflet ,va multumesc.Nu vreau sa folosesc cuvinte mari dar eu,ma simt cu voi,chiar ca intr-o familie.Succes tuturor.

                                                Comentariu


                                                • Postat în original de Dan_s Vezi post
                                                  Multa lume buna. O sa fie frumos.
                                                  Ma "omoara" timpii mari de asteptare dar cand imi aduc aminte ca anul trecut am venit de la Constanța fara sa stiu sigur daca am loc - ma declar de acord cu hotararea organizatorilor de suplimentare a locurilor la turneul final. (Anul trecut eram sub linie dar au fost multe retrageri si am participat la concurs.)
                                                  Ai dreptate Dane, pe toti ne omoara timpii de asteptare,...noi incercam sa-i reducem la maxim, tocmai si acesta este motivul prin care va agresam cu tot felul de mesaje/anunturi.
                                                  Cu aceasta ocazie si pe aceasta cale poate ne unim cu totii, sa fim mai atenti cand trebuie sa intram la masa sau cat stam la incalzire intre meciuri, sa facem un front comun impotriva timpilor morti.

                                                  Mai jos afisez din nou tabelul (rectificat) pentru o imagine de ansamblu cu mesele si grupele asa cum vor fi asezate/distribuite, iar pe spatele fiecarui tabel-grupe va fii si acest tabel si fiecare stie unde sa mearga si unde-si gaseste colegii.

                                                  SALA POLIVALENTA (open+amatori)
                                                  Masa nr 1.
                                                  -grupa 1 open;
                                                  si 1/2 din
                                                  -grupa 3 open;
                                                  Masa nr 2.
                                                  -grupa 2 open;
                                                  si 1/2 din
                                                  -grupa 3 open;
                                                  Masa nr3.
                                                  -grupa 4 open;
                                                  si 1/2 din
                                                  -grupa 6 open;
                                                  Masa nr 4.
                                                  -grupa 5 open;
                                                  si 1/2 din
                                                  -grupa 6 open;
                                                  Masa nr 5.
                                                  -grupa 7 open;
                                                  si 1/2 din
                                                  -grupa 9 open;
                                                  -----------------> -----------------> -----------------> -----------------> ----------------->
                                                  Masa nr 10.

                                                  -grupa 14 open;
                                                  si 1/2 din
                                                  -grupa 15 open;
                                                  Masa nr 9.

                                                  -grupa 13 open;
                                                  si 1/2 din
                                                  -grupa 15 open;
                                                  Masa nr 8.

                                                  -grupa 11 open;
                                                  si 1/2 din
                                                  -grupa 12 open;
                                                  Masa nr 7.

                                                  -grupa 10 open;
                                                  si 1/2 din
                                                  -grupa 12 open;
                                                  Masa nr 6.

                                                  -grupa 8 open;
                                                  si 1/2 din
                                                  -grupa 9 open;
                                                  <----------------- <----------------- <----------------- <----------------- <-----------------
                                                  Masa nr 11.

                                                  -grupa 16 open;
                                                  si 1/2 din
                                                  -grupa 18 open;
                                                  Masa nr 12.

                                                  -grupa 17 open;
                                                  si 1/2 din
                                                  -grupa 18 open;
                                                  Masa nr 13.

                                                  -grupa 19 open;
                                                  si 1/2 din
                                                  -grupa 21 open;
                                                  Masa nr 14.

                                                  -grupa 20 open;
                                                  si 1/2 din
                                                  -grupa 21 open;
                                                  Masa nr 15.

                                                  -grupa 22 open;
                                                  si 1/2 din
                                                  -grupa 24 open;
                                                  -----------------> -----------------> -----------------> -----------------> ----------------->
                                                  Masa nr 16.

                                                  -grupa 4amatori;
                                                  Masa nr 17.

                                                  -grupa 3 amatori;
                                                  Masa nr 18.

                                                  -grupa 2 amatori;

                                                  Masa nr 19.

                                                  -grupa 1 amatori;
                                                  Masa nr 20.

                                                  -grupa 23 open
                                                  si 1/2 din
                                                  -grupa 24 open

                                                  SALA DE SPORT (amatori)
                                                  Masa nr 1.
                                                  -grupa 5 amatori;
                                                  si 1/2 din
                                                  -grupa 7 amatori;
                                                  Masa nr 2.
                                                  -grupa 6 amatori;
                                                  si 1/2 din
                                                  -grupa 7 amatori;
                                                  Masa nr3.
                                                  -grupa 8 amatori;
                                                  si 1/2 din
                                                  -grupa 10 amatori;
                                                  Masa nr 4.
                                                  -grupa 9 amatori;
                                                  si 1/2 din
                                                  -grupa 10 amatori;
                                                  Masa nr 5.
                                                  -grupa 11 amatori;
                                                  si 1/2 din
                                                  -grupa 13 amatori;
                                                  -----------------> -----------------> -----------------> -----------------> ----------------->
                                                  Masa nr 10.

                                                  -grupa 18 amatori;
                                                  si 1/2 din
                                                  -grupa 19 amatori;
                                                  Masa nr 9.

                                                  -grupa 17 amatori;
                                                  si 1/2 din
                                                  -grupa 19 amatori;
                                                  Masa nr 8.

                                                  -grupa 15 amatori;
                                                  si 1/2 din
                                                  -grupa 16 amatori;
                                                  Masa nr 7.
                                                  -grupa 14 amatori;
                                                  si 1/2 din
                                                  -grupa 16 amatori;
                                                  Masa nr 6.

                                                  -grupa 12 amatori;
                                                  si 1/2 din
                                                  -grupa 13 amatori
                                                  <----------------- <----------------- <----------------- <----------------- <-----------------
                                                  Masa nr 11.

                                                  -grupa 20 amatori;
                                                  si 1/2 din
                                                  -grupa 22 amatori;
                                                  Masa nr 12.

                                                  -grupa 21 amatori;
                                                  si 1/2 din
                                                  -grupa 22 amatori;
                                                  Masa nr 13.

                                                  -grupa 23 amatori;
                                                  si 1/2 din
                                                  -grupa 25 amatori;
                                                  Masa nr 14.

                                                  -grupa 24 amatori;
                                                  si 1/2 din
                                                  -grupa 25 amatori;
                                                  Masa nr 15.

                                                  -grupa 26 amatori;
                                                  si 1/2 din
                                                  -grupa 28 amatori;
                                                  -----------------> -----------------> -----------------> -----------------> ----------------->
                                                  Masa nr 17.

                                                  -grupa 32 amatori;
                                                  Masa nr 18.

                                                  -grupa 31 amatori;
                                                  Masa nr 19.

                                                  -grupa 30 amatori;
                                                  Masa nr 20.

                                                  -grupa 29 amatori;
                                                  Masa nr 16.

                                                  -grupa 27amatori;
                                                  si 1/2 din
                                                  -grupa 28 amatori;
                                                  Hobby: Motoare si ski !
                                                  http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y

                                                  Comentariu


                                                  • scuze deranjul,Mahu Bogdan din Pascani se retrage de la open si se inscrie la amatori.multumesc

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X