Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Bistrița - 27 decembrie 2014 - "Turneu calificare WCPP-RO"

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Postat în original de FlorinBN Vezi post
    Eliminatorii WCPP-RO

    -------------------------------------------------- Cazacu Alexandru 0-2
    25. Apian Florin
    ------------------------- Cazacu Alexandru 0-2
    8. Cazacu Alexandru

    A.

    5. Moldovan Ovidiu
    ------------------------- Moldovan Ovidiu 2-0
    28. Tira Viorel
    -------------------------------------------------- Moldovan Ovidiu 2-0
    21. Pop Zoltan
    ------------------------- Oroszlan Richard 0-2
    12. Oroszlan Richard
    --------------------------------------------------------------------------- Farcas Vlad 0-2
    13. Farcas Vlad
    ------------------------- Farcas Vlad 2-1
    20. Dinca Alexandru
    -------------------------------------------------- Farcas Vlad 2-1
    29. Pugna Alexandru
    ------------------------- Covaciu Calin 0-2
    4. Covaciu Calin
    Bafta pan-la capat, domnisorule Vladut-greu-de-eliminat!
    FH: Butterfly Tackiness Matsushita Pro Model BH: Dr. Neubauer Diamant
    Tel : 0742 257 995

    Comentariu


    • Finala - WCPP-RO

      Cazacu Alexandru
      -------------------------------- Cazacu Alexandru 15-13 15-8 15-11
      Filimon Lucian


      Finala mica - WCPP-RO

      Farcas Vlad
      -------------------------------- Farcas Vlad 9-15 15-9 15-14 14-15 (6-7 7-7 8-7 9-7 10-7 11-7 11-8 12-8 12-9 12-10 13-10 14-10) 15-10
      Mircea Alexandru
      Ultima editare de FlorinBN; 27.dec.2014, 19:18.
      TEnergy 05 FX | Timo Boll ALC 30th A | TEnergy 05 FX

      Comentariu


      • Postat în original de FlorinBN Vezi post
        Finala - WCPP-RO

        Cazacu Alexandru

        Filimon Lucian


        Finala mica - WCPP-RO

        Farcas Vlad

        Mircea Alexandru
        Bravo Vladut,se pare ca te upgradezi destul de repede.Felicitari.

        Comentariu


        • Nu le lasa spre achizie paletele ?
          M-ar interesa doua dintre ele.
          Multumesc.
          Blade: lemn off...ce lemn !
          Bh: cu tepi
          Fh: fara tepi

          Comentariu


          • Daca participa Simon Csaba avea nevoie doar de o farfurie

            Comentariu


            • Mai Vladut tu ești naiba! Speram sa câștigi! Felicitari !
              Ultima editare de Corcoz Costin; 27.dec.2014, 19:52.

              Comentariu


              • cateva impresii la rece (o bere adica ):
                - la inceput ma intrebam ce caut eu acolo... sa joci cu o paleta necunoscuta un concurs de calificare la un turneu mondial si cu probleme la genunchi ?!?
                - si ce paleta: mai potrivita celor ce joaca cu mult-blamata iarba sau pe stil de aparator (Doru draga nu prea seamana cu paleta pe care cu multa generozitate mi-ai imprumutat-o...)
                - apoi m-a prins placerea jocului, colegi din Amatur, prieteni noi si chiar nu au mai contat victoriile si infrangerile...
                - am avut onoarea sa joc cu Lucian Filimon si sa inteleg ce inseamna ping pong cu paleta de smirghel si cu Bernadete Szocs si sa "gust" cea mai dulce infrangere de pana acum
                - si am vazut si meciuri frumoase desi eram foarte sceptic la inceput: felicitari colegilor care s-au antrenat cu paletele respective dar si celor carora pur si simplu li s-au potrivit pe stil ...
                - in rest o organizare foarte buna (felicitari) si poate o sa vedem si in Amatur sistemul de arbitrare a fiecarui meci de catre un coleg din grupa de calificare cum am vazut aici (ma gandesc cate certuri la fata locului si pe forum ar fi evitate... ) ...e drept ca aici a avut fiecare masa o tabela cu scor - nu imi dau seama cat ar costa dar nu cred ca ar fi un impediment...
                -si ca sa inchei (ca se termina si berea...) e doresc Succes celor 2 reprezentanti ai Romaniei la Londra si
                La multi ani dragi Amaturisti cu sanatate si cat mai mult tenis de masă in 2015
                TB ZLF - T05 / T05

                Comentariu


                • Felicitari ! A fost inedit si superb in acelas timp.A fost o onoare sa te afli in acelasi spatiu cu unii dintre cei mai mari sportivi ai tarii in domeniu.Am remarcat cu satisfactie ca nu i-au cazut nimanui galoanele jucand cu amaturisti ,chiar anonimi.Modesti si respectuosi,au tratat fiecare meci ca pe o finala indiferent de adversar.Sportivi adevărati.Felicitari.Urari de bine si sanatate tuturor .LA MULȚI ANI !

                  Comentariu


                  • Clasament WCPP-RO

                    1 -- 4
                    Cazacu Alexandru - București
                    Filimon Lucian - Bistrița
                    Farcas Vlad - Cluj Napoca
                    Mircea Alexandru - Bistrița
                    5 -- 8
                    Podar Cristian - Bistrița
                    Marinescu Razvan - Cluj Napoca
                    Moldovan Ovidiu - Sighetu Marmatiei
                    Lumperdean Maria - Bistrița
                    9 -- 16
                    Szocs Bernadette - Bistrița
                    Moldovan Liviu - Sighetu Marmatiei
                    Covaciu Calin - Bistrița
                    Mocean Dan - Cluj Napoca
                    Rus Traian - Cluj Napoca
                    Nistor Dorel - Bistrița
                    Oroszlan Richard - Targu Mureș
                    Zidar Victor - Reghin
                    17 -- 32
                    Apian Florin - Bistrița
                    Costea Adrian - Bistrița
                    Dinca Alexandru - Bistrița
                    Oprea Nicolae - Brașov
                    Patrasciuc Ovidiu - Bistrița
                    Singeorzan Arina - Bistrița
                    Tira Viorel - Bistrița
                    Sargu Mihai - Bistrița
                    Suciu Cristian - Dej
                    Anitei Marcel - Cluj Napoca
                    Pugna Alexandru - Bistrița
                    Singeorzan Cornel - Bistrița
                    Singeorzan Bogdan - Bistrița
                    Rozenfeld Cristian - Cluj Napoca
                    Pop Zoltan - Dej
                    Rus Andrei - Brașov
                    33 -- 43 3v gr.inf.
                    Sferlea Marius - Oradea
                    Cherhat Dumitru - Cluj Napoca
                    Craciun Calin - Oradea
                    Birtalan Laszlo - Oradea
                    Spaller Tiberiu - Nasaud
                    Parcalab Mihai - Bistrița
                    Vass Alexander - Beclean
                    Olah Remus - Arad
                    Danciu Cristian - Bistrița
                    Dranca Codruta - Bistrița
                    Urs Gavrila - Bistrița
                    44 -- 49 2v gr.inf.
                    Pop Danut - Dej
                    Diaconescu Lucian - Targoviște
                    Dragan Mihai - Bistrița
                    Pralea Constantin - Alba Iulia
                    Patrasciuc Claudiu - Bistrița
                    Gabor Florin - Bistrița
                    50 -- 56 1v gr.inf.
                    Szalay Liviu - Oradea
                    Barabas Claudiu - Bistrița
                    Sufletel Emil Sr - Alba Iulia
                    Cristurean Adrian - Bistrița
                    Burza Florin - Nasaud
                    Balan Viorel - Bistrița
                    Pop Stefan - Bistrița
                    57 -- 64 0v gr.inf.
                    Kantor Imre Zoltan - Reghin
                    Filimon Dana - Bistrița
                    Gavriliuc Cristian - Bistrița
                    Spermezan Dorel - Nasaud
                    Pavelea Adrian - Nasaud
                    Janosi Attila - Targu Mureș
                    Nagy Endre - Reghin
                    Ciopaca Marian - Pitești
                    TEnergy 05 FX | Timo Boll ALC 30th A | TEnergy 05 FX

                    Comentariu


                    • Postat în original de remusashi Vezi post
                      ...- si ce paleta: mai potrivita celor ce joaca cu mult-blamata iarba sau pe stil de aparator (Doru draga nu prea seamana cu paleta pe care cu multa generozitate mi-ai imprumutat-o...)...
                      In ce sens? Sare mai tare, sau mai incet?
                      Nu stiu in ce masura e mai potrivita pentru ierbari ca am vazut doi meseriasi cu iarba -pe care-i cunosc eu (Liviu si Marius)- care din pacate n-au trecut de inferioare.
                      Da chiar ca ai avut "noroc" de o grupa de milioane.
                      Apropo, ati spart ceva mingi?

                      Comentariu


                      • Postat în original de alandala Vezi post
                        In ce sens? Sare mai tare, sau mai incet?
                        Nu stiu in ce masura e mai potrivita pentru ierbari ca am vazut doi meseriasi cu iarba -pe care-i cunosc eu (Liviu si Marius)- care din pacate n-au trecut de inferioare.
                        Da chiar ca ai avut "noroc" de o grupa de milioane.
                        Apropo, ati spart ceva mingi?
                        Doru, lemnul sare mai tare si smirghelul asta (incredibil...) parca "prinde" mai bine (chiar se poate da "un altfel de topspin") .
                        Dar o sa ai ocazia sa vezi, ca am cumparat 2 palete sandpaper sa ne mai distram din cand in cand...
                        La ierbarii care au rabdarea si nervii de a tot pune mingea pe masa orice ai face, ma refeream...dar ai dreptate, cei care au ajuns aici in fazele superioare majoritatea nu jucau aparare...
                        La mine s-au spart vreo 3 mingi cat am jucat: la smirghel cred ca ar merge mai bine mingi metalice
                        TB ZLF - T05 / T05

                        Comentariu


                        • Ceva meciuri filmate?
                          Blade :Butterfly Timo Boll Spirit
                          BH : Tenergy 05Fx
                          FH : Tenergy 05Fx

                          Comentariu


                          • Comentariu


                            • ..Un turneu S-E-N-Z-A--T-I-O-N-A-L......CEL mai frumos si mai adevarat turneu la care am participat vreodata in Amatur....deja ma inscriu pentru urmatorul turneu de pingpong ..sper sa fie cat mai curand...
                              Cand te gasesti in sala cu cei mai buni jucatori de pingpong din Romania te simti altfel..........maestrii Marinescu.si Podaru......simpatica si valoroasa Berni.......fenomenalul Cazacu(daca il vezi live jucand ..iti vine sa te lasi de pingpong)...cum este posibil sa dai zeci de topspinuri consecutive cu o viteza incredibila cu o paleta de 20 de euro si sa faci spectacol???????eu cred ca astia de la butterfly si alte firme producatoare de echipamente de pingpong o sa-l concedieze.........

                              Pingpongul......definitie personala.......UN SPORT cu viitor stralucit pentru ca are un trecut adevarat(asa se juca tenis de masă acum 50 de ani);un sport in care toti sunt egali-d.p.d.v al paletei..ramane doar talentul si munca.....un sport in care poti face spectacol(mi se pare mai spectaculos decat tenisul de masa-multi o sa spuna ca exagerez)cu o paleta de 20 de euro...nu mai este necesar sa investesti o avere intr-o paleta de firma.;un sport frumos,sincer ,care poate fi vizionat si de cei care nu sunt cunoscatori ai tenisului de masa pentru ca viteza este mult mai mica....la cazacu nu este valabil acest lucru.....La acest turneu am fost la un fileu de calificarea in superioare cu toate ca am avut o grupa infernala-poate cea mai echilibrata in care toti jucatorii au fost valorosi- cu 4 legitimati de superliga...dar cu experienta in pingpong.. printre care si sparing partenerul lui Crisan(cu care cazacu a avut cel mai greu meci-adevarata finala dupa mine)....oricum am fost foarte aproape de acesti maestrii.....

                              In final invit pe cei mai buni jucatori de tenis de masă din Bihor la Sala Pingpongmania -am cumparat 2 palete Dunlop-si daca ma bat....la pingpong....ii las sa-si aleaga paleta de joc-le fac cadou 2 luni de antrenament non stop la sala noastra.........suna a provocare.......aviz amatorilor...
                              P.S.Vrem sa facem primul club de pingpong din Oradea si sa organizam primul turneu....

                              Lucian Filimon si Florin au un zece cu steluta de la mine.......pentru ORGANIZAREA DE EXCEPTIE(arbitraj la fiecare joc etc)......ireprosabili....
                              Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	poza cu berni.jpg 
Afișări:	1 
Mărime:	97,4 KB 
ID:	771838
                              Ultima editare de MariusBH; 29.dec.2014, 20:51.
                              ....din fericire .......suntem cu totii diferiti......

                              Enjoy PING-PONG-mottoul Campionatului mondial din China 2015
                              Un inteligent observă tot timpul, un prost face tot timpul observaţii.? Heinrich Heine

                              Comentariu


                              • https://www.youtube.com/watch?v=qwSJ...ature=youtu.be

                                Comentariu


                                • BRAVO VLAD FARCAS!!!

                                  mă trezesc scriind din ce în ce mai des chestia asta. iar uneori îmi vine s-o scriu chiar cu litere mari.

                                  la un moment dat nu știam ce să cred citind sau ascult?nd oamenii care vorbeau despre tine: că ești obraznic, că ești răsfățat, că faci tot felul de figuri în timpul meciului, că stressezi mereu adversarul. și la început am avut tendința să iau în seamnă tot ce spuneau ei.

                                  pe parcurs însă ți-am urmărit rezultatele și ți-am văzut și jocul în vreo 2 împrejurări.

                                  iar aici la Bistrița, dacă tu și cu șmirghelul ai rămas serios și ți-ai văzut de treabă...până la locul 3, cred că nu iau o decizie greșită în momentul în care încet-încet devin unul din fanii tăi.

                                  ține-o tot așa!!!

                                  - - - Actualizat - - -

                                  ?l zăresc și pe domnul profesor Barabaș printre fotografii...






                                  remarc ceva: foarte bine bărbierit. să fi fost oare șmirghelul de pe paletă de vină...?

                                  Comentariu


                                  • Interviu Berni



                                    Meci Berni - Cazacu ; Arbitru dl. Rus Andrei din Brașov

                                    Blade: XIOM Feel ZX3
                                    Bh: XIOM OMEGA VII ASIA
                                    Fh: XIOM OMEGA VII ASIA

                                    Comentariu


                                    • Astazi si maine se desfasoara la Londra faza finala a competitiei. Reprezentantii Romaniei sunt Alexandru Cazacu si Vlad Farcas.
                                      http://www1.skysports.com/watch/vide...rEYocZ8kHUExKO
                                      In link-ul de mai sus este un interviu cu Vlad Farcas la Sky Sports, dupa prima victorie din grupe.
                                      Vlad a iesit din grupe (2 victorii si 1 infrangere) si a pierdut in eliminatorii.

                                      Grupa D
                                      Andrew Rushton (Eng) 2-0 Vlad Farcas (Rou)
                                      Vlad Farcas (Rou) 2-1 Joe Kennedy (Eng)
                                      Vlad Farcas (Rou) 2-1 Ferenc Turei (Hun)

                                      Grupa H
                                      Martin Groenewold (Ned) 2-0 Alexandru Cazacu (Rou)
                                      Alexandru Cazacu (Rou) 2-0 Zarko Valentic (Cro)
                                      Alexandru Cazacu (Rou) 2-0 Winston Jimenez (Phi)

                                      Eliminatorii
                                      Vlad Farcas (ROU) 0-2 Steve Bovenisty (BEL)

                                      Comentariu


                                      • Ambii reprezentantii ai tarii noastre, repectiv Vlad Farcas si Alexandru Cazacu s-au calificat in runda de 32 de jucatori.

                                        Vlad Farcas a jucat cu Steve Bovenisty(BEL) si l-a invins cu 2-0 (15-10, 15-11)
                                        calificandu-se in runda de 16 jucatori.

                                        A avut nesansa sa joace pentru calificarea in sferturi cu ocupantul locului III de anul trecut, respectiv Richard Gonzales (PHI).

                                        Richard Gonzales (PHI) - Vlad Farcas : 2-0 (15-6, 15-11)

                                        Alexandru Cazacu s-a calificat in runda de 32 de jucatori si a jucat pentru calificarea in 16-zecimi
                                        cu finalistul de anul trecut Ilija Lupulesku(USA).

                                        Alexandru Cazacu(ROU) - Ilija Lupulesku (USA) : 1-2 (15-12, 8-15, 11-15).

                                        FELICITARI AMBILOR REPREZENTANTI AL TARII NOASTRE( VLAD FARCAS SI ALEXANDRU CAZACU) PENTRU PERFORMANTELE OBTINUTE LA PRIMA LOR PARTICIPARE LA O ASTFEL DE COMPETITIE.


                                        Premiile puse in joc sunt in valoare totala de 100.000 de dolari.

                                        Locul I - 20.000 de dolari;
                                        Locul II - 10.000 de dolari;
                                        Locurile 3,4 - 5.000 de dolari;
                                        Locurile 5-8 - 3.000 de dolari;
                                        Locurile 9-16 - 2.000 de dolari;
                                        Locurile 17-32 - 1.500 de dolari;
                                        Cei care au avut o victorie in grupe vor primi cate 500 de dolari.
                                        Ultima editare de dennis; 25.ian.2015, 12:26.

                                        Comentariu


                                        • Dupa cum ziceam si aseara, Vlad a pierdut cu Steve Bovenisty (BEL) cu scorul de 0-2 in primul tur din eliminatorii, in 16-imi (last 32).

                                          Comentariu


                                          • Bistrița - 27 decembrie 2014 - "Turneu calificare WCPP-RO"

                                            Dupa cum ziceam si aseara, Vlad a pierdut cu Steve Bovenisty (BEL) cu scorul de 0-2 in primul tur din eliminatorii, in 16-imi (last 32)
                                            Asa este. De dimineata asa era afisat . Imi cer scuze pentru informatia eronata

                                            Comentariu


                                            • Bistrița - 27 decembrie 2014 - "Turneu calificare WCPP-RO"

                                              Live streaming de la Londra!!!

                                              http://cricfree.sx/sky-sports-3-live-stream-uk

                                              - - - Actualizat - - -

                                              https://www.facebook.com/WCPPROM?fref=nf
                                              Blade: XIOM Feel ZX3
                                              Bh: XIOM OMEGA VII ASIA
                                              Fh: XIOM OMEGA VII ASIA

                                              Comentariu


                                              • FINALA
                                                Andrew Baggaley (ENG) - Alexander Flemming (GER) 3-2

                                                Comentariu


                                                • felicitari lui VLADUT PT CE A REALIZAT LA ACEST TURNEU SE VEDE CA ESTI UN FENOMEN !! TE IUBESC MA GRASUTULE SI BAFTA MAI DE PARTE !! ESTI MARE BAI FRATE !! SUNT FANUL TAU DE-ACUM!! VREAU SI AUTOGRAF !!!
                                                  DAN UNIVERSAL balustrade din inox &confectii metalice fier forjat!http://danuniversal.000space.com/ vezi aici!

                                                  Comentariu


                                                  • In momentul cand se trasmitea interviul lui Vladut F. la STIRILE DE SPORT PRT/TV am zis ''E unul din copii minune a amaturului''
                                                    Toti din anturajul in care eram mirati ''Dar il cunosti''
                                                    Mult succes pe mai departe!

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X