Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Turneu A+ PITESTI - 18 aprilie 2015

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Postat în original de sevraj Vezi post
    Cred ca m ati inteles gresit, eu vorbesc de bye urile din eliminatorii, dumneavoastra cred ca vorbiti de wildcarduri de participare.
    Da, am inteles gresit. Simbata cind vin la turneu la Viva, o sa-ti arat.

    Comentariu


    • Postat în original de barbulescu bogdan Vezi post
      Eu nu am vazut " timpi morti"
      Mesele au fost ocupate tot timpul...asta inseamna ca organizatorii au facut tot ce le a stat in putinta...
      Am intrat acum sa vad daca s-au terminat semifinalele dar constat cu placere ca s-a incheiat concursul.
      In pauza dintre inferioare/superioare aveam timp s-ajung acasa la cina ! 5 ore am stat....

      Adevarat, mesele au fost ocupate tot timpul.

      Atmosfera placuta, lumina suficienta, jucatori de calitate, suporteri de invidiat, in general a fost ok doar ca a fost ales prost sistemul de joc. Imi dau doar cu parerea, va rog sa ma iertati.

      Respect.
      Blade: lemn off...ce lemn !
      Bh: cu tepi
      Fh: fara tepi

      Comentariu


      • Sorescu Deian - Constantin Teodor (Inferioare Open)





        Blade: Butterfly Amultart; FH: Andro Rasanter R42, BH: Andro Rasanter R37

        Comentariu


        • Oare de ce nu sunt invatati copii de mici sa serveasca corect??
          Primorac Carbon
          FH Dignics 09C
          BH JOOLA MAXX

          Comentariu


          • Sorescu Deian - Barbulescu Bogdan (Inferioare Open)



            Blade: Butterfly Amultart; FH: Andro Rasanter R42, BH: Andro Rasanter R37

            Comentariu


            • Postat în original de noro Vezi post
              cine e mOdest in dorinte e Bogat in muLtumire.Cine avea nevOie de apa plata caND bereA ciucas era 3 lei !?
              Un Turneu in cAre cauti sa te Regasesti sanatos este un turneu rEusit.
              Imi amintesc de Star Wars (filmele copilariei)... Mai precis, de Yoda...
              Ultima editare de gruia_lu_novac; 19.apr.2015, 16:30.
              Butterfly Timo Boll ALC ST FH: Yasaka Rakza 7 soft BH: Yasaka Rakza 7 soft

              Comentariu


              • Wischegg Robert - Avram Victor (Inferioare Open)



                Blade: Butterfly Amultart; FH: Andro Rasanter R42, BH: Andro Rasanter R37

                Comentariu


                • Un turneu foarte puternic la care am participat cu placere.
                  Pacat pentru alegerea grupelor superioare din 3 ( eu unul am asteptat aproape 5 ore pana reluat jocul dupa inferioare ).
                  In rest, felicitari tuturor: participanti, castigatori si organizatori!
                  Si nu uitati: FORTA VINE DIN INTERIOR!

                  Comentariu


                  • https://www.youtube.com/watch?v=7vBD...ature=youtu.be

                    Comentariu


                    • Echipa din Oravita va multumim ptr buna organizare iar colegului nostru din Resita,Sorescu Deian felicitari si multe succesuri pe mai departe!!Ne bucuram ca noi Caraseni(Oravita si Resita)putem sa venim la asa turnee frumoase si cu jucatori foarte buni si sa incercam sa nu ne facem de rusine!!Felicitari tuturor si sa ne vedem cu bine pe mai departe!

                      Comentariu


                      • Multumesc organizatorilor pentru efortul depus la organizarea turneului. Multumesc pentru TESTUL DE ANDURANTA (fara taxe suplimentare) "oferit" participantilor la turneul Avansati care au iesit din inferioare si au trebuit apoi sa astepte ore intregi pana la urmatoarele jocuri. Desi m-am bucurat ca particip la un turneu A+ desfasurat la mai putin de 25km de casa astfel incat sa fiu cat mai odihnit la masa de joc ..... a fost valabil numai pentru inferioare. Asa-mi trebuie .... daca nu am progresat suficient pentru a juca la Open. Desi logoul este Amatur si nu Opentur, lucrurile se intampla invers.
                        Blade: VICTAS - Koji Matsushita DEF
                        FH: Butterfly - Dignics 80
                        BH: Sauer & Troger - Hellfire-X, OX

                        Comentariu


                        • Radu Costica - Uta Adrian (Inferioare Amatori)



                          Blade: Butterfly Amultart; FH: Andro Rasanter R42, BH: Andro Rasanter R37

                          Comentariu


                          • Mocean Dan - Daneliuc Gabi



                            Blade: Butterfly Amultart; FH: Andro Rasanter R42, BH: Andro Rasanter R37

                            Comentariu


                            • Postat în original de mihais mioveni Vezi post
                              Multumesc organizatorilor pentru efortul depus la organizarea turneului. Multumesc pentru TESTUL DE ANDURANTA (fara taxe suplimentare) "oferit" participantilor la turneul Avansati care au iesit din inferioare si au trebuit apoi sa astepte ore intregi pana la urmatoarele jocuri. Desi m-am bucurat ca particip la un turneu A+ desfasurat la mai putin de 25km de casa astfel incat sa fiu cat mai odihnit la masa de joc ..... a fost valabil numai pentru inferioare. Asa-mi trebuie .... daca nu am progresat suficient pentru a juca la Open. Desi logoul este Amatur si nu Opentur, lucrurile se intampla invers.
                              Nu ar trebui sa va infuriati, eu am inteles ca toata aceasta intarziere de vreo 5 ore s-a datorat faptului ca tanti Ancuta care a lipit grupele la stalpul de pe hol a incurcat lipiciul aplicat si in loc de lipici a pus Diclac, din cel cu care se unge pe sale dupa un antrenament mai dur, asa ca grupele s-au dezlipit de pe stalp si a durat pana ce tanti Ancuta s-a dus la magazin in oras sa cumpere unul bun. Eu unul, sincer, il felicit pe Adi Lazaroiu pentru organizarea ireprosabila.

                              Comentariu


                              • Vladoiu Gelu - Bularda Iulian (Inferioare Open)



                                Blade: Butterfly Amultart; FH: Andro Rasanter R42, BH: Andro Rasanter R37

                                Comentariu


                                • Postat în original de tycutz Vezi post
                                  Oare de ce nu sunt invatati copii de mici sa serveasca corect??
                                  ?n primul rând ar trebui să vorbim despre noi .... aștia mai bătrăni ... oare noi sunten perfecți ......... sau este doar invidia că nu mai putem ca ei ....
                                  Las?nd la o parte serviciul copiilor (apropo ....... ei se intitulează "copiii")......să apreciem că sunt din ce în ce mai mulți ...... mai valoroși ...... mai buni ca noi . Rezultatele o demonstrează. Dintre câștigătorii acestui turneu .....sau între primii clasați sunt o grămadă de copii..... Felicitări Deian ! Felicitări Andrei !(micul Mironaș).

                                  Felicitări și pentru Bogdan Iacob (11 ani), pentru intrarea în primii 8 la avansați .

                                  Referitor la durata pauzei între inferioare și superioare la avansați........ parcă nu îmi mai pare atât de rău că au fost singurul fraier cu 3 victorii care nu s-a calificat .....

                                  - - - Actualizat - - -

                                  Postat în original de Marian Florea Vezi post
                                  ?n primul rând ar trebui să vorbim despre noi .... aștia mai bătrăni ... oare noi sunten perfecți ......... sau este doar invidia că nu mai putem ca ei ....
                                  Las?nd la o parte serviciul copiilor (apropo ....... ei se intitulează "copiii")......să apreciem că sunt din ce în ce mai mulți ...... mai valoroși ...... mai buni ca noi . Rezultatele o demonstrează. Dintre câștigătorii acestui turneu .....sau între primii clasați sunt o grămadă de copii..... Felicitări Deian ! Felicitări Andrei !(micul Mironaș).

                                  Felicitări și pentru Bogdan Iacob (11 ani), pentru intrarea în primii 8 la avansați .

                                  Referitor la durata pauzei între inferioare și superioare la avansați........ parcă nu îmi mai pare atât de rău că au fost singurul fraier cu 3 victorii care nu s-a calificat .....
                                  Scuze ......am fost singurul

                                  Comentariu


                                  • Pacat de munca ta.Am patit acelasi lucru ca tine,Mariane.Eu cu 3 victorii in grupa de 7 jucatori, nu m am dus mai departe din inferioara, anul trecut la Topoloveni.
                                    Puteai sa l bati pe Iacob.Te ai relaxat, ai vazut ca ai 3 victorii.Ai batut primii doi, ierbari adevarati ,ai mare valoare omule.
                                    In amatur conteaza fiecare victorie si fiecate set.Ti am zis sa joci tare pana la capat.

                                    - - - Actualizat - - -

                                    Grupa ta a fost de cosmar.Locurile 1,2 ,3 ierbari si foarte buni.Nu abandona.Mergi mai departe.

                                    Comentariu


                                    • Am participat la un turneu snur (la incepatori ,pentru ca ,asta sunt) si pot spune ca am plecat multumit de la Pitești desi ,m-am clasat pe la mijloc.Daca mi-a lipsit ceva, a fost faptul ca nu am reusit sa ma intalnesc cu prietenii de la avansati si open.Ori,unul din castigurile acestor turnee,este prietenia.Poate cel mai important trofeu din aceste intreceri.De aceea,ma incumet sa sugerez ca pe viitor,organizatorii sa caute sa nu rupa grupul.Daca se joaca in 2 sali acestea sa fie apropiate cum au fost la Sf Gheorghe,Victoria.As fi vrut sa spun ceva si despre derby-urile de la celelalte categorii,dar,nevazandu-le, ma abtin.De la incepatori,(o categorie pe care eu o agreez),daca mai scriu ceva despre Cristea Virgil , sigur o sa spuna cunoscutii ca am o relatie dubioasa cu el.

                                      Comentariu


                                      • Postat în original de sevraj Vezi post
                                        Am mai multe intrebari, dar in seara asta vreau sa va adresez doar una: Va rog sa mi spuneti, cum ati acordat bye urile la open? Multumesc!
                                        Desi nu am fost implicat cu nimic in sistemul de joc de la Open (am organizat in cealalta sala concursul de Incepatori), am facut o scurta analiza a distribuirii locurilor cu bye si explicatia ceruta de tine este urmatoarea:

                                        - au fost 18 grupe superioare din care s-au calificat cate 2 jucatori, in total 36 de calificati
                                        - cei 36 de calificati au fost distribuiti pe tabloul de 64 in ordine valorica si a trebuit completat tabloul cu 28 de bye.
                                        - au primit bye jucatorii calificati de pe locul 1 din superioare (18 jucatori) si 10 jucatori de pe locul 2 din grupele superioare, in ordinea valorica. Aici trebuie subliniat faptul ca ordinea valorica a locurilor 2 este de la grupa 18 la grupa 1 (regula sarpelui). Astfel au primit bye jucatorii de pe locul 2 din grupele 18, 17, 16, ...10, 9.
                                        - nu au primit bye jucatorii de pe locul 2 din grupele 8,7,6, ....1 (mai slab cotati dupa regula sarpelui)

                                        Sper ca am fost explicit, daca nu o sa incerc "sa explicitez si modulul"!
                                        www.clubarena08.ro

                                        Comentariu


                                        • Wischegg Robert - Sorescu Deian (Inferioare Open)







                                          Ultima editare de marcelgiosan; 19.apr.2015, 22:11.
                                          Blade: Butterfly Amultart; FH: Andro Rasanter R42, BH: Andro Rasanter R37

                                          Comentariu


                                          • Postat în original de mmroglobalnet Vezi post
                                            Pacat de munca ta.Am patit acelasi lucru ca tine,Mariane.Eu cu 3 victorii in grupa de 7 jucatori, nu m am dus mai departe din inferioara, anul trecut la Topoloveni.
                                            Puteai sa l bati pe Iacob.Te ai relaxat, ai vazut ca ai 3 victorii.Ai batut primii doi, ierbari adevarati ,ai mare valoare omule.
                                            In amatur conteaza fiecare victorie si fiecate set.Ti am zis sa joci tare pana la capat.

                                            - - - Actualizat - - -

                                            Grupa ta a fost de cosmar.Locurile 1,2 ,3 ierbari si foarte buni.Nu abandona.Mergi mai departe.
                                            Mulțumesc pentru sfaturi ! Cum spunea și Ovidiu (Pitac) ...... să fi c?ine ........ până la capăt ....
                                            Revenind ...... copilul (Iacob) ... are ceva valoare ..... este de urmărit
                                            Toate bune și felicitări tuturor participanților ..... cu bune și rele

                                            - - - Actualizat - - -

                                            Postat în original de mihais mioveni Vezi post
                                            Multumesc organizatorilor pentru efortul depus la organizarea turneului. Multumesc pentru TESTUL DE ANDURANTA (fara taxe suplimentare) "oferit" participantilor la turneul Avansati care au iesit din inferioare si au trebuit apoi sa astepte ore intregi pana la urmatoarele jocuri. Desi m-am bucurat ca particip la un turneu A+ desfasurat la mai putin de 25km de casa astfel incat sa fiu cat mai odihnit la masa de joc ..... a fost valabil numai pentru inferioare. Asa-mi trebuie .... daca nu am progresat suficient pentru a juca la Open. Desi logoul este Amatur si nu Opentur, lucrurile se intampla invers.
                                            ?n loc să te vaiți ......pentru acest repaus binevenit...... după grupa epuizantă pe care ai și câștigat-o ......... ar fi trebuit să faci un teanc de poze ...... cu care să ne delectăm și noi în astă duminică ........
                                            Referitor la Open ......... continuă cu pozele .........

                                            Comentariu


                                            • Si mai vreau sa adaug ceva..Pe langa noi Carasenii,Aradenii,adica Vestu',am fost aproape de fiecare data si ne-am sustinut indiferent de orgolii!..Si indiferent pe unde umblam ne sustinem si suntem aproape de fiecare data unii de altii!!Va dorim tuturor sa aveti intelegere ,si ,la masa de joc sa aveti motivatie si respect fata de partener!!Hai Oravita,Resita,Arad..(Tot Banatul Ai Fruntcea!!)Hai Vestul!!

                                              Comentariu


                                              • A fost un turneu frumos, cu toate ca a inceput pe la ora 9 si umpic, a tinut pana pe la orele 01:00. Poate o sa se gaseasca pe viitor o solutie sa se fluidizeze jocul si sa tina mai putin finalizarea turneului. Cred ca majoritatea care au ramas pana seara tarziu au fost foarte obositi si azi. Una peste alta, a meritat drumul lung pana la Pitești..... datorita multor prieteni ( Oravitenii, Resitenii , Oradeniii.. cu care mereu ne simtim bine ) , si mai ales unor noi cunostiinte facute la acest turneu. Am observat aici la turneu o mai buna intelegere,si fair-play decat la alte turnee, poate cu timpul o sa inteleaga fiecare cat este de important sa primeze corectitudinea si bunul simt in fiecare lucru pe care-l facem, de asta cred eu ca a rezistat atat de mult si inca este in continua ascensiune acest Circuit numit AmaTur. Multumiri de cuvinte Gabi , sigur aceleasi cuvinte frumoase le avem si noi Aradenii fata de voi. Stima, si sa ne auzim sanatosi la urmatoarele turnee.

                                                Comentariu


                                                • Postat în original de Sorin Botirca Vezi post
                                                  Desi nu am fost implicat cu nimic in sistemul de joc de la Open (am organizat in cealalta sala concursul de Incepatori), am facut o scurta analiza a distribuirii locurilor cu bye si explicatia ceruta de tine este urmatoarea:

                                                  - au fost 18 grupe superioare din care s-au calificat cate 2 jucatori, in total 36 de calificati
                                                  - cei 36 de calificati au fost distribuiti pe tabloul de 64 in ordine valorica si a trebuit completat tabloul cu 28 de bye.
                                                  - au primit bye jucatorii calificati de pe locul 1 din superioare (18 jucatori) si 10 jucatori de pe locul 2 din grupele superioare, in ordinea valorica. Aici trebuie subliniat faptul ca ordinea valorica a locurilor 2 este de la grupa 18 la grupa 1 (regula sarpelui). Astfel au primit bye jucatorii de pe locul 2 din grupele 18, 17, 16, ...10, 9.
                                                  - nu au primit bye jucatorii de pe locul 2 din grupele 8,7,6, ....1 (mai slab cotati dupa regula sarpelui)

                                                  Sper ca am fost explicit, daca nu o sa incerc "sa explicitez si modulul"!
                                                  Si ti se pare vreo urma de corectitudine in acest sistem? Pana si regulamentul spune clar ca nu se preteaza acest sistem ptr orice numar de grupe superioare, ci doar ptr un nr de grupe superioare care permite formarea unui tablou de eliminatorii de 24, 32, 48 sau 64 de participanti.
                                                  Pun aici citatul din regulament, acolo unde doamna Anca m a trimis:
                                                  "*Locurile 1 dupa numarul grupei superioare, locurile 2 (3) la fel în ordine inversa
                                                  Obs:*
                                                  - trebuie avut grija ca jucatorii din aceeasi grupa sa nu se reîntâlneasca macar în primul tur eliminatoriu;*
                                                  - regula cu ordinea inversata pe tablou a locurilor 2 nu functioneaza pentru orice numar de grupe superioare, respectiv pentru orice dimensiune a tabloului;
                                                  - având în vedere ca permutarile (la nevoie) le va face manual organizatorul, pot exista suspiciuni de aranjamente;
                                                  "In functie de numarul de grupe superioare si de numarul de calificati, poate rezulta un tablou incomplet (de exemplu 24 pe tablou de 32). In acest caz, jucatorii aflati pe primele pozitii vor beneficia de 'bye' in primul tur; in functie de sistemul ales, acestia pot fi in ordinea clasamentului (cel mai bine clasat pe pozitia 1 etc) sau dupa numarul grupei superioare castigate (castigatorul grupei 1 pe pozitia 1 etc)"


                                                  Cu acest sistem bye urile au fost acordate dupa cum a avut fiecare norocul sa pice in grupele superioare.

                                                  Comentariu


                                                  • O dată în plus trebuie sa mulțumim lui Marcel Giosan și lui Boby pentru filmări și pozele excelente, sunt lucruri care ne fac o mare plăcere noua cei de acasă care nu am putut fi acolo din diferite motive.Respect!

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X