Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Turneu A+ PITESTI - 18 aprilie 2015

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • heheh

    Comentariu


    • Slideshow A+

      înainte de a da pagina și de a trece la următorul turneu, fie el A sau B, să mai trecem o dată în revistă toate fotografiile propuse celor de acasă (mulțumim Boby, Gelu, Sorin) amestecat - începători, avansați, open - așa cum suntem de altfel în mișcarea AmaTur eterogeni prin natură și omogeni prin pasiunea pentru tenisul de masă.

      [picasa=102446212848465895316]20150419[/picasa]
      Blade: Butterfly Amultart; FH: Andro Rasanter R42, BH: Andro Rasanter R37

      Comentariu


      • Postat în original de sevraj Vezi post
        Cu acest sistem bye urile au fost acordate dupa cum a avut fiecare norocul sa pice in grupele superioare.
        Tocmai aici e cheia si ma bucur ca ai spus-o tu. Pentru ca judeci gresit dupa cum spui mai sus "dupa cum a avut fiecare norocul sa pice in grupele superioare". Norocul de care vorbesti si l-a facut fiecare cu mana lui atunci cand:

        - si-a respectat statutul de favorit "x" si a mers mai departe pe pozitia castigata prin statut (a se citi "loc in clasament")
        - a depasit conditia de favorit "x" si atunci a mers mai departe pe pozitie mai buna fata de statutul sau de la inceputul concursului
        - si-a pierdut conditia de favorit "x" si atunci a trebuit sa infrunte jucatori mai buni

        Nu-mi doresc sa te conving de nimic, dar asa se joaca peste tot in lumea asta!
        www.clubarena08.ro

        Comentariu


        • Felicitari fiului meu, Miron Andrei si nu in ultimul rand lui Andrei Suditu! Sunt foarte fericit ca am avut onoarea sa insotesc cele doua cupe la Campina.Foarte bine a jucat si Ivan Valentin, care fara o victorie nu a intrat in primii patru.Felicitari organizatorilor!!!

          Comentariu


          • Postat în original de sevraj Vezi post
            Locurile 1 dupa numarul grupei superioare, locurile 2 (3) la fel în ordine inversa
            Acesta varianta propusa in regulament este mult mai logica decat tragerea la sorti directionata pt locurile 2 cu singurul incovenient este ca la nr par de grupe superioare ruperea sarpelui trebuie facuta cu nr minim de permutari.
            Referitor la tragerea sorti care se efectueaza de catre dvs este o incalcare de regulament fiinca la concursurile dvs din acest an a fost facuta in prezenta dvs si a unui singur concurent si este posibilitatea chiar sa fie dirijata prea mult.

            Comentariu


            • De data asta am avut la mine o camera video cu care am facut niste filmulete si poze. Pozele sunt de calitate slaba si nu merita postate, iar filmuletele nu le pot posta pt. ca am un calculator mai vechi. Am preferat sa cheltuiesc mai multi bani pentru hobby-ul nostru comun.
              Blade: VICTAS - Koji Matsushita DEF
              FH: Butterfly - Dignics 80
              BH: Sauer & Troger - Hellfire-X, OX

              Comentariu


              • Postat în original de Sorin Botirca Vezi post
                Tocmai aici e cheia si ma bucur ca ai spus-o tu. Pentru ca judeci gresit dupa cum spui mai sus "dupa cum a avut fiecare norocul sa pice in grupele superioare". Norocul de care vorbesti si l-a facut fiecare cu mana lui atunci cand:

                - si-a respectat statutul de favorit "x" si a mers mai departe pe pozitia castigata prin statut (a se citi "loc in clasament")
                - a depasit conditia de favorit "x" si atunci a mers mai departe pe pozitie mai buna fata de statutul sau de la inceputul concursului
                - si-a pierdut conditia de favorit "x" si atunci a trebuit sa infrunte jucatori mai buni

                Nu-mi doresc sa te conving de nimic, dar asa se joaca peste tot in lumea asta!
                Sorin, am inceput grupa inf pe locul 3, am terminat grupa inferioara pe locul 3, am inceput gr sup pe locul 3, am terminat pe 2, merg des la concursuri, am pozitie buna in clasament, mi am respectat conditia de favorit 3 in inf, mi am depasito in sup si mai departe? Ce spui tu acolo e valabil doar ptr locurile 1.

                Comentariu


                • Postat în original de Anca Dinicescu Vezi post
                  Acesta varianta propusa in regulament este mult mai logica decat tragerea la sorti directionata pt locurile 2 cu singurul incovenient este ca la nr par de grupe superioare ruperea sarpelui trebuie facuta cu nr minim de permutari.
                  Referitor la tragerea sorti care se efectueaza de catre dvs este o incalcare de regulament fiinca la concursurile dvs din acest an a fost facuta in prezenta dvs si a unui singur concurent si este posibilitatea chiar sa fie dirijata prea mult.
                  Doamna Anca, Doamna, calmati va!!!

                  Comentariu


                  • Postat în original de sevraj Vezi post
                    Sorin, am inceput grupa inf pe locul 3, am terminat grupa inferioara pe locul 3, am inceput gr sup pe locul 3, am terminat pe 2, merg des la concursuri, am pozitie buna in clasament, mi am respectat conditia de favorit 3 in inf, mi am depasito in sup si mai departe? Ce spui tu acolo e valabil doar ptr locurile 1.
                    Confuzia ta este ca nu intelegi regula sarpelui fiinca te-ai calificat in eliminatoriu pe pozitia a 2 a din grupa devii favoritul nr 33 si trebuie sa joci in tur preliminar pt accede pe tabloul principal de 32 .La fel ca tine au fost si favoritii34 ,35 ,36 care au disputat un meci preliminar ptr. a intra in primii 32 .Asta cu bye nu are legatura cu restul de 28 de jucatori calificati pe tablou.Poate ai fi priceput mai bine dc nu ai tine cont ca se poate interpreta ca s-a jucat pe tablou de 32 cu 1tur eliminatoriu ptr 8 jucatori si nu ptr. tablou de 64. logica ta neaga regula
                    sarpelui si in plus nu ai profitat de o tragere PREA BINE DIRIJATA.
                    post scriptum. Turneele organizate de dvs sunt banate pt mine fiinca am constata multa LACOMIE, ORGOLII,INVIDIE ,DEMAGOGIE,MINCIUNA ,NESPORTIVITATE in acest an(mingii de antrenament donic rosu,muzica la greu ,spatiu de joc mic,lipsa locuri de parcare,injuraturi de tot felul in sala , tombola dirijata

                    Comentariu


                    • Cum nu pot sa jignesc o doamna, ma abtin de la comentarii!

                      Comentariu


                      • Turneele organizate de dvs sunt banate pt mine fiinca am constata multa LACOMIE, ORGOLII,INVIDIE ,DEMAGOGIE,MINCIUNA ,NESPORTIVITATE in acest an(mingii de antrenament donic rosu,muzica la greu ,spatiu de joc mic,lipsa locuri de parcare,injuraturi de tot felul in sala , tombola dirijata[/QUOTE]

                        Doamna Anca,am fost acolo(la Vivasport) si ma mai duc de cate ori am ocazia.N am stat 5 ore intre grupe inferioare si superioare,n am jucat grupe cu 5 inferioarele si cu 3 superioarele.A fost in regula la Viva.Ma mai duc.

                        Comentariu


                        • Felicitari Miron Andrei si Iacob Bogdan. Am avut placerea sa fiu batut "mar" de amandoi. Niste tineri deosebiti, simpatici, talentati, respectuosi si cu viitor in campionatul Amatur.
                          Felicitari Suditu Andrei care a castigat concursul la amatori cu toate ca avea "gatul stramb" - prietenii stiu ce vreau sa spun.
                          Felicitari si celorlalti participanti. Mi-am facut prieteni noi, oameni deosebiti pe care nu ii cunosteam decat din vedere. Peste tot spirit de fair play si relaxare, dorinta de a ne simti bine si bineinteles de a face miscare si daca se poate, performanta. Mi-a placut mult acest turneu.

                          Felicitari organizatorilor care au facut tot posibilul ca totul sa fie bine. Din punctul meu de vedere au reusit : sala buna, pardoseala buna, lumina buna, mesele si mingile de concurs bune.

                          Am si o obiectie, care nu stiu daca poate fi remediata vreo data. Am stat 4 ore intre grupele inferioare si cele superioare cu toate ca de la masa oficiala mi s-a spus ca grupele superioare la amatori vor incepe in 10 minute. Asa a fost, au inceput in 10 minute, dar grupei mele (20) i-a venit randul dupa 4 ore. Daca as fi stiut mergeam la hotel, in parc, la o terasa sau dormeam in masina ca sa ma relaxez - mi-ar fi fost mult mai usor in grupele superioare si in ceea ce a mai urmat. TIMPII MORTI MA "OMOARA" - nu stiu cum ar putea fi rezolvata aceasta problema - intotdeauna este la fel.

                          Sa ne vedem sanatosi la urmatorul turneu Amatur.
                          Pentru ca raul sa triumfe, trebuie doar ca oamenii buni sa nu faca nimic.

                          Comentariu


                          • Postat în original de Anca Dinicescu Vezi post
                            .
                            post scriptum. Turneele organizate de dvs sunt banate pt mine fiinca am constata multa LACOMIE, ORGOLII,INVIDIE ,DEMAGOGIE,MINCIUNA ,NESPORTIVITATE in acest an(mingii de antrenament donic rosu,muzica la greu ,spatiu de joc mic,lipsa locuri de parcare,injuraturi de tot felul in sala , tombola dirijata
                            Nea Ioane inainte sa constati deficientele altor organizatori de turnee mai bine ti-ai spune aici parerea ta sincera despre modul de organizare si desfasurare al turneului A+ unde ai si participat dar de data asta doar ca ajutor de organizator.Din punctual meu de vedere a fost de departe cel mai slab organizat turneu la care am participat vreodata!(eu vorbesc aici strict de categoria Amatori-Avansati)Este inadmisibil sa astepti 5 ore intre grupele inferioare si cele superioare si sa joace toate cele 26 de grupe superioare pe 6 mese.In ceea ce priveste modul in care s au facut grupele superioare poate data viitoare, inainte sa se faca grupe superioare de cate 3, se verifica daca numarul de jucatori ce acced in superioare este multiplu de 3.Sa faci 24 de grupe de cate 3 si 2 grupe de cate 4 este gresit,din start concurentii nu pleaca cu aceleasi sanse sa acceada in eliminatorii.
                            Ultima editare de ADN; 20.apr.2015, 10:47.
                            FH:Butterfly-Tackiness Drive 1.7mm
                            BLADE: Gewo Clasic-ALL+/Joola Air Fibre
                            BH:Stiga Energy Absorber

                            Comentariu


                            • Ce rautate, in loc sa ne multumim ca mai sunt concursuri ne apucam sa birfim. PACAT

                              Comentariu


                              • Postat în original de Dondy.tg-jiu Vezi post
                                Ce rautate, in loc sa ne multumim ca mai sunt concursuri ne apucam sa birfim. PACAT
                                Chiar daca suntem doar amatori avansati,si poate asta vom fi pentru totdeauna, cred ca meritam putin respect domnule.Am jucat 80 de insi pe 6 mese,openistii 80 la numar au inceput jocul pe 14 mese.Daca dvs. considerati ca este corect si fair play sa joci asa ,e opinia dvs si eu nu o impartasesc.

                                - - - Actualizat - - -

                                La Sibiu la A+, amatorii au avut sala lor.Poate asta va da putin de gandit.

                                Comentariu


                                • Postat în original de Dondy.tg-jiu Vezi post
                                  Ce rautate, in loc sa ne multumim ca mai sunt concursuri ne apucam sa birfim. PACAT
                                  Cand venim de la un turneu,de regula putem constata 2 aspecte..
                                  Lucruri bune,pozitive=laude adresate organizatorului respectiv.
                                  Lucruri neplacute=critici(exista critici de filme, arta,etc)sau neajunsuri,deficiente.
                                  Ele trebuiesc spuse,sunt benefice,deoarece sunt aratate in ideea de a nu se mai repeta pe viitor.Deci au un rol constructiv.Barfa=rautate(in general).
                                  Blade: JOOLA BOMB EXTREME.
                                  Rubber: TENERGY 05 2,1mm.

                                  Comentariu


                                  • Eu iti respect parerea dar m-am referit la altceva si tu ai inteles altceva. Eu ma refer la concursuri ca sunt putine in tara si au disparut alte concursuri. Daca au fost conditi sau nu au fost tu sti. In loc sa fim multumiti ca se mai fac concursuri criticam.

                                    Comentariu


                                    • Buna ziua,
                                      in primul rand doresc sa felicit participantii de la ambele categorii, cu siguranta pentru practicantii acestui sport, acest turneu a fost un plus. Felicit si organizatorii, fara de care acest turneu nu ar fi fost posibil; sunt sigur ca vor face tot ce tine de ei ca la urmatoarea editie lucrurile sa iasa si mai bine decat acum.
                                      Vreau sa lansez si eu un subiect de discutie: cum vi s-au parut mingile de joc? Cele de la avansati, de "3" stele? Cred ca openistii au jucat cu o alta marca de 3 stele, nu stiu cum au fost, eu ma refer strict la cele de la amatori avansati? Cum vi s-au parut?
                                      Multumesc
                                      ZJ-SZLC
                                      fh/bh- Btf Tenergy o5fx

                                      Comentariu


                                      • Postat în original de Andrei_Sb Vezi post
                                        Buna ziua,
                                        in primul rand doresc sa felicit participantii de la ambele categorii, cu siguranta pentru practicantii acestui sport, acest turneu a fost un plus. Felicit si organizatorii, fara de care acest turneu nu ar fi fost posibil; sunt sigur ca vor face tot ce tine de ei ca la urmatoarea editie lucrurile sa iasa si mai bine decat acum.
                                        Vreau sa lansez si eu un subiect de discutie: cum vi s-au parut mingile de joc? Cele de la avansati, de "3" stele? Cred ca openistii au jucat cu o alta marca de 3 stele, nu stiu cum au fost, eu ma refer strict la cele de la amatori avansati? Cum vi s-au parut?
                                        Multumesc
                                        Pina una alta, iti raspund eu: toate mingile (atit la Avansati cit si la Open) au fost Donic 3*. 42 de bucati, furnizate de Androgir.
                                        Si care au rezistat pina la ora 19h (10 au fost calcate, iar restul de 32 s-au spart in timpul jocului). Dupa aceasta ora, s-a jucat cu mingii Yasaka 3*, astfel ca si o parte din eliminatoriile de la Avansati, precum si cei de la Open au avut aceste mingii la dispozitie.

                                        Comentariu


                                        • Nu am scris nimic pina acum, deoarece asteptam parerile jucatorilor, dar din ultimele posturi, sunt din ce in ce mai dezamagit…. fiecare vede doar din punctul lui de vedere. O sa-mi spun si eu parerea, din punctul de vedere al organizatorului :
                                          1. D-l Pralea spunea ca e bine daca se poate ca toti jucatorii sa fie intr-un singur loc(sau in sali apropiate) pt socializare, pentru a se intilni cu prietenii din alte localitati, etc. D-l Moise, din contra, fiecare cu sala lui. E clar ca indiferent cum ai face, nu e bine…
                                          2. Cineva spunea ca in taxa de participare se astepta sa primeasca o cafea, un sandwich, etc. Scrie undeva asa ceva ? Nu cred. Am facut tot posibilul sa-mi respect vizitatorii, si am reusit in ultimul moment sa schimb locatia de la o sala de sport cu lipsurile pe care le are orice sala din Ro (lumnina slaba, geamuri cit cuprinde pt a intra soarele, fara ventilatie, etc) intr-o sala moderna, fara condens, fara sa-l incomodeze soarele, cu lumina din belsug, cu sonorizare profesionala (fara urlete, tipete, si fluieraturi), cu mese profesionale, cu mingii de 3*. Si in loc sa observe aceste lucruri, el astepta cafea si sandwich…
                                          3. Recunosc, si imi fac mea culpa, ca unii participanti la Avansati au asteptat prea mult intre inferioare si superioare. Dar stiti care este cauza ? Meciurile ce au depasit ca timp orice imaginatie, dintre care unul, cel dintre D-l Curpas Ioan din Oradea si Sorescu Gabriel din Pitești cred ca se va inscrie ca si record in Guiness Book-ul Amaturului : 1h si 40 minute. Un singur meci…..Si atunci cum sa termini grupele inferioare asa cum erau ele prevazute ?
                                          Imi cer inca o data scuze celor care nu s-au simtit bine la acest turneu, si multumesc tuturor celor ce ne-au onorat cu prezenta.

                                          Comentariu


                                          • La capitolul conditii de joc, sper sa remarce si alti organizatori ca se poate juca tenis si intr-o sala fara condens, cu toate becurile la sistemul de iluminat, fara noroi pe jos si cu mese bune! Exemplu de urmat! Ca nu s-a dat cafea si sandwich?! Le donez pe ale mele, de acum si pentru urmatorii 10 ani, numai ca sa joc in conditiile astea!
                                            ZJ-SZLC
                                            fh/bh- Btf Tenergy o5fx

                                            Comentariu


                                            • Un concurs reusit dl.Toma, FELICITĂRI.Daca nu rezolvati problema săli polivalente multi rămâneam in afara concursului.Toata lumea critica dar putini încearcă să organizeze un turneu sa vada ce greu este. Sa ne vedem sanatosi , numai bine.

                                              Comentariu


                                              • Postat în original de florin toma Vezi post
                                                Nu am scris nimic pina acum, deoarece asteptam parerile jucatorilor, dar din ultimele posturi, sunt din ce in ce mai dezamagit…. fiecare vede doar din punctul lui de vedere. O sa-mi spun si eu parerea, din punctul de vedere al organizatorului :
                                                1. D-l Pralea spunea ca e bine daca se poate ca toti jucatorii sa fie intr-un singur loc(sau in sali apropiate) pt socializare, pentru a se intilni cu prietenii din alte localitati, etc. D-l Moise, din contra, fiecare cu sala lui. E clar ca indiferent cum ai face, nu e bine…
                                                2. Cineva spunea ca in taxa de participare se astepta sa primeasca o cafea, un sandwich, etc. Scrie undeva asa ceva ? Nu cred. Am facut tot posibilul sa-mi respect vizitatorii, si am reusit in ultimul moment sa schimb locatia de la o sala de sport cu lipsurile pe care le are orice sala din Ro (lumnina slaba, geamuri cit cuprinde pt a intra soarele, fara ventilatie, etc) intr-o sala moderna, fara condens, fara sa-l incomodeze soarele, cu lumina din belsug, cu sonorizare profesionala (fara urlete, tipete, si fluieraturi), cu mese profesionale, cu mingii de 3*. Si in loc sa observe aceste lucruri, el astepta cafea si sandwich…
                                                3. Recunosc, si imi fac mea culpa, ca unii participanti la Avansati au asteptat prea mult intre inferioare si superioare. Dar stiti care este cauza ? Meciurile ce au depasit ca timp orice imaginatie, dintre care unul, cel dintre D-l Curpas Ioan din Oradea si Sorescu Gabriel din Pitești cred ca se va inscrie ca si record in Guiness Book-ul Amaturului : 1h si 40 minute. Un singur meci…..Si atunci cum sa termini grupele inferioare asa cum erau ele prevazute ?
                                                Imi cer inca o data scuze celor care nu s-au simtit bine la acest turneu, si multumesc tuturor celor ce ne-au onorat cu prezenta.
                                                1. ... verificati inainte daca puteti sustine ambele categorii in aceeasi sala cu numarul de mese existent. Pentru socializare a fost excelenta alegerea.
                                                2. Sala ok doar ca n-a fost incalzita. Dupa ce stai in chiloti 5 ore nu-ti prea mai arde de ping pong. Va place cafeaua oferita cu prietenie de alte orase ? N-a asteptat-o nimeni de la d-vs doar ca i-a simtit lipsa. Cea din aparatul de pe hol era de cea mai proasta calitate (ma pricep la cafele). In ce priveste mesele... foarte bune doar parte din ele. Cele din lateralele si spatele salii erau cu suficiente probleme pe suprafata de joc. Dar n-a comentat nimeni... In ce priveste schimbatul salilor in ultimul moment sa intelegem ca daca nu aveam noroc sa jucam in aceasta sala era vai si amar de noi daca mergeam unde era planificat prima data ? Pai in momentul in care ati cerut organizarea unui A+ nu stiati conditiile ?
                                                3. D-nii Curpas si Sorescu sa fie biciuiti pentru ca din cauza lor au stat si cei de la open cate 3.30 ore intre grupe nu numai noi 5 ore...! Meci superb, am jucat in spatele lor. Am impresia ca la un punct s-au numarat nu mai mult de 90 de schimburi de mingi. Chiar daca grupa dumnealor s-a incheiat mai tarziu se puteau face grupele superioare fara nici o problema urmand sa se completeze cu cei calificati din aceasta grupa. Bleah, alt motiv...
                                                Eu pe d-nii Curpas si Sorescu i-as pune impreuna intr-o grupa in mod intentionat ca sa-i mai vad o data !

                                                Am repetat si adineauri, in general a fost totul ok doar ca s-a stat prea mult. Parerea mea e ca s-a ales un sistem de joc cat se poate de prost. La Botoșani am avut 148 de jucatori in aceeasi sala + un concurs de dublu cu 32 de echipe care s-a disputat printre pauze cand si cum era timp. La ora 20.30 s-a terminat open si in maxim o ora se terminase si amatorii si se eliberase si sala.
                                                Dar cum orice sut un fund e un pas inainte sunt sigur nu veti citi cu suparare randurile mele si ca se vor trage ceva invataminte din acest concurs. Nu purtati ranchiuna celor ce s-au simtit nedreptatiti de ceva anume ! Oamenii s-au deplasat sute de km tot din respect pentru d-vs si pentru acest sport. Undeva ceva n-a mers cum trebuia, s-a incercat si n-a dat roade. Asta e. Invatam si castigam.

                                                Respect.
                                                Blade: lemn off...ce lemn !
                                                Bh: cu tepi
                                                Fh: fara tepi

                                                Comentariu


                                                • Felicitari domnilor pentru acest turneu care a decurs foarte bine. Imi pare sincer rau pentru toate comentariile negative pe care le-am citit. Stiu ce inseamna sa organizezi un turneu si este cu adevarat foarte foarte dificil, mai ales cand numarul participantilor este atat de mare. Ca a fost cafea , ca nu a fost, ca s-au asteptat 2ore, ca nu s-au asteptat , cu siguranta oamenii uita pentru ce este Amatur-ul . A fost o zi foarte frumoasa in ciuda vremii de afara in care ne-am intalnit cu toti prietenii nostri dragi iar din partea mea aveti un mare BRAVO pentru munca depusa. Va asteptam cu mare drag la urmatorul A+ la Bacău unde sper sa fie doar oameni multumiti.

                                                  Comentariu


                                                  • Domnii CURPAS si SORESCU au jucat si revansa la acest turneu cu deficiente pt care va cer mii de scuze si enumar cateva care pteau fi evitate:
                                                    Nr. mare de participanti(10 jucatori per masa )
                                                    Spatiu insuficient pt mesele din centrul salii(12)
                                                    Folosirea insistenta a calculatorului in unele faze al competitie cand se pot gasiii alte solutii
                                                    Openul trebuia inceput pe 20 de mese dupa terminarea grupelor superioare amatori(la ora 14,30 puteau incepe multe grupe de open)
                                                    La sectiunea open s-a acceptat si 7 jucatoriin grupa(aici am dorit sa joc si eu dar am renuntat fiinca am avut promisiunea ca openul nu va incepa decat dupa terminarea grupelor superiare de amatori)
                                                    Am fost multumit de bunul simt a multor participanti care au inteles neajunsurile organizatorice si ca am avut parte la acest turnei de mese profesionale curate ,fileuri regulamentare,,lumina buna sala fara condes.
                                                    Parerile mele sunt sincere fiinca nu-s dublicitar .

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X