Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

TURNEU "A" AGNITA-13.06.2015-Open+Amatori+Copii

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Postat în original de csabazedler Vezi post
    Am verificat foile de joc si in grupa 11 Eva Mihaly( nr. de ordine 6) este inregistrata cu urmatoarele rezultate: 1-3(Ciucur);1-3(Matei);0-3(Pacurar);0-3(Bucur) si 0-3(Sabau Ghe),0 victorii,locul 6!
    Csaba, acum am reusit sa vorbim cu Eva.
    A confirmat primele 4 rezultate, insa la Sabau Gheorghe a batut ea cu 3-2, intorcand de la 0-2. Le multumim anticipat colegilor din Târnaveni daca ar putea verifica in cursul zilei la d-l Sabau daca a fost asa, ca Florin sa poata sa introduca clasamentul corect.
    Daca nu, ramane asa.
    FH: Butterfly Tackiness Matsushita Pro Model BH: Dr. Neubauer Diamant
    Tel : 0742 257 995

    Comentariu


    • felicitari ptr organizare si ospitalitate, cu mine se pare ca au fost chiar prea ospitalieri.....sper ca nu am suparat pe nimeni...daca da....i-mi cer scuze

      Comentariu


      • Buna dimineata
        Dupa cum spunea si Gelu noi brasovenii ne-am simitit bine si vom reveni oricand cu placere la Agnita.

        Felicitari Csabi & Comapny pentru organizare.
        P.S. - Csaby ce spuneai ca gateste sotia ?


        Lemn : Nittaku Septear ; InnerForce ALC
        FH: Xiom Omega IV Elite ; Joola Maxx
        BH: Xiom Omega IV Elite ; Joola Maxx .... No more Anti .. Game

        Comentariu



        • Bai, nu va lasati inselati: mic la stat dar mare in ... tenis !!! (Il prind eu la turneul urmator, hi,hi !)



          Suntem din Mediaș si uite ce am castigat !




          Ce ciudat joaca astia ... !!!

          Comentariu


          • BRAVO AGNITA!
            restul cuvintelor nu-si au rostul...

            Comentariu


            • Postat în original de tokosp Vezi post
              Csaba, acum am reusit sa vorbim cu Eva.
              A confirmat primele 4 rezultate, insa la Sabau Gheorghe a batut ea cu 3-2, intorcand de la 0-2. Le multumim anticipat colegilor din Târnaveni daca ar putea verifica in cursul zilei la d-l Sabau daca a fost asa, ca Florin sa poata sa introduca clasamentul corect.
              Daca nu, ramane asa.
              In astfel de situatii,pentru ca se intampla si asa ceva,vina apartine "victimei",care nu verifica inscrierea rezultatului pe foaia de joc.Totusi,intrebarea organizatorului este:cine a trecut rezultatul?O inscriere eronata poate fi pusa sub semnul neatentiei sau a nefamiliarizarii cu astfel de lucruri...pe cand o inscriere falsa,intentionata,este cu totul altceva!!!!
              Motto-ul competitiei noastre,"Fair-play&Respect",afisat la vedere in ambele sali,ar deveni in acest caz "violat"!!!
              Rugam pe dl Sabau Gheorghe sa ne ajute sa solutionam cat mai repede acest incident tansmitandu-ne versiunea dlui,eventual colegii de grupa sa ne confirme rezultatul corect daca-l stiu,iar pe dna Eva Mihaly o asiguram ca vom opera modificarile de rigoare in clasament o data cu confirmarile asteptate!
              I love table tennis !

              Comentariu


              • Postat în original de tipseragt Vezi post
                felicitari ptr organizare si ospitalitate, cu mine se pare ca au fost chiar prea ospitalieri.....sper ca nu am suparat pe nimeni...daca da....i-mi cer scuze
                organizatori sigur nu ai suparat
                multumim pentu spectacol

                ai fost super

                am sa incerc sa incarc filmarile de la finala

                multumesc domnului Pacurar și Chibulcutean pentru filmari
                am sa le procesez într-o singura filmare

                Comentariu


                • ehhh nu va faceti probleme... vina imi apartine, trebuia sa verific ce s-a scris pe foaie
                  nu cred ca a fost ceva intentionat

                  oricum eu stiu ca am castigat )

                  important este ca ne-am simtit extraordinar de bine

                  Comentariu


                  • In loc de multumiri

                    https://youtu.be/pNoN8GN5CtU

                    - - - Actualizat - - -

                    ... si in Cisnadie.

                    - - - Actualizat - - -

                    ... si in AGNITA.

                    Comentariu


                    • O filmare va ofer eu , dar nu de la finale , ci de la premierea schimbului de maine , in speranta ca in viitor aceste imagini vor capata o greutate ce se va masura in aur ( european , mondial sau olimpic ) :

                      https://www.youtube.com/watch?v=NWSe...ature=youtu.be

                      Comentariu


                      • Am avut placerea sa particip la un turneu marca Csaba. Trebuie sa recunosc ca totul a fost la superlativ,iar primirea,asa cum spunea si Gelu,a fost de exceptie.

                        Comentariu


                        • Ola felicitari Organizarorilor, am toata stima si respectul pt.D-ul Csaba care face ca an de an Turneul de la Agnita sa fie tot mai bun si mai,,profi,, si ceea ce ma bucura cel mai bun ieste acest ,,turneu al copiilor,, Va multumesc ola.

                          Comentariu


                          • RESPECT organizatorilorimplicati pt.implicare si reusita acestui turneu.
                            Conditii bune de joc(mese profi ,spatiu suficient)mai putin lumina artificiala a lasat de dorit care a creeat unelele probleme.

                            Comentariu


                            • Un mosneag uituc apeleaza la amaturistii onesti in speranta ca isi va recupera cele 2 palete cu "iarba" care se gaseau intr-o husa uitata undeva in coltul salii unde era poarta de handbal . Daca cineva poate sa-mi dea vreo veste buna , sa sune la 0763607729 - Marius .

                              Comentariu


                              • Felicitari organizatorilor.Vreau sa le multumesc tuturor celor ce m-au sustinut,si ma sustin in continoare.

                                Comentariu


                                • Va multumim tuturor,participanti si sustinatori,pentru contributia avuta in desfasurarea turneului.
                                  Aprecierile pozitive ne magulesc si ne onoreaza,la fel cum lipsurile evidentiate ne fac mai exigenti pe viitor.
                                  Turneul in sine a avut "de toate":
                                  -lacrimi de bucurie si suparare la copii,cu castigatori scontati la cei mici si (enorma!) satisfactie pentru agniteni la cei mari.
                                  -echlibrul tot mai evident al partidelor si progresul remarcabil la multi amatori
                                  -atmosfera cu totul speciala datorata relatiilor de prietenie si respect reciproc care s-au dezvoltat in timp intre majoritatea competitorilor
                                  -un castigator asteptat la Amatori,in persoana lui Petrica Zelariu,dar nu fara emotii,in fata unui Gabi Tipser realmente "debordant",care a reusit "turneul vietii" aici la Agnita
                                  -partide frumoase si echilibrate la Open,multe chiar de "manual"(Radu-Petrescu;Sicoe-Diana M.;Beny-Cristian(un spectacol!),si un invingator meritat in persoana lui Govoreanu care,iata,reuseste sa "sparga" pronosticurile si sa le intoarca "cadoul" nasilor Radu si Rodica(Bravo Florine!)
                                  Felicitari invingatorilor!felicitari invinsilor,mai ales celor care au stiut sa piarda cu demnitate,felicitari tuturor participantilor pentru performantele obtinute si pentru participare!
                                  Printre foarte multe lucruri frumoase si placute traite cu intensitate printre prieteni si colegi de pretutindeni,ma vad nevoit sa remarc si lipsa de inspiratie la festivitatea de premiere cand am omis sa anunt public premiile speciale,pregatite din timp si anuntate oficial.Asadar,imi repar greseala acum si va informez cu deosebita placere ca:
                                  "pentru dezvoltarea,promovarea si sustinerea tenisului de masa din regiunea Vaii Hartibaciului si Cibinului",CS Agnita si organizatorii turneului acorda "Placheta omagiala CS Agnita-tenis de masă" si "Diploma de excelenta" urmatorilor:
                                  BAUM GAMES ,EMI-TT,ARIA SPORT Sibiu(Alex Mureșanu),Primaria Oras Agnita si,nu in ultimul rand,acestui "Napoleon" al Sibiului in Amatur,Filea Adonis.
                                  Multumim inca o data sponsorilor turneului,partenerilor si colaboratorilor pentru aportul adus la organizarea si desfasurarea acestui eveniment sportiv la Agnita.O remarca speciala pentru Adonis,acest vesnic "cautator de aur" prin nisipurile calde ale IT ului,pentru ambitia,perseverenta si profesionalismul pe care le pune in slujba amaturului!CHAPEAU!
                                  Personal,le multumesc din suflet tuturor celor care si-au pus catusi de putin amprenta pe acest turneu:Geo,Iozsi cu bufetul,copii Raul,Arpy si Casian care au pus umarul la caratul meselor precum si acelora din "umbra" care au fost,sunt si raman alaturi de noi si tenisul de masa agnitean!Va multumesc si va asigur de stima si respectul meu,al nostru!
                                  I love table tennis !

                                  Comentariu


                                  • Daca aveti nemotivati va rog sa-i mentionati (Numele si localitatea) aici :

                                    http://www.tenisdemasa.ro/forum/show...010#post258010
                                    Hobby: Motoare si ski !
                                    http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y

                                    Comentariu


                                    • Postat în original de marius1964 Vezi post
                                      Un mosneag uituc apeleaza la amaturistii onesti in speranta ca isi va recupera cele 2 palete cu "iarba" care se gaseau intr-o husa uitata undeva in coltul salii unde era poarta de handbal . Daca cineva poate sa-mi dea vreo veste buna , sa sune la 0763607729 - Marius .
                                      Vestea buna este ca n-o sa mai chinui pe nimeni

                                      Comentariu


                                      • Postat în original de csabazedler Vezi post
                                        In astfel de situatii,pentru ca se intampla si asa ceva,vina apartine "victimei",care nu verifica inscrierea rezultatului pe foaia de joc.Totusi,intrebarea organizatorului este:cine a trecut rezultatul?O inscriere eronata poate fi pusa sub semnul neatentiei sau a nefamiliarizarii cu astfel de lucruri...pe cand o inscriere falsa,intentionata,este cu totul altceva!!!!
                                        Motto-ul competitiei noastre,"Fair-play&Respect",afisat la vedere in ambele sali,ar deveni in acest caz "violat"!!!
                                        Rugam pe dl Sabau Gheorghe sa ne ajute sa solutionam cat mai repede acest incident tansmitandu-ne versiunea dlui,eventual colegii de grupa sa ne confirme rezultatul corect daca-l stiu,iar pe dna Eva Mihaly o asiguram ca vom opera modificarile de rigoare in clasament o data cu confirmarile asteptate!
                                        Buna seara ! Rezultatul corect este 3-2 pentru dna Mihaly Eva . Eram de fata cand s-a terminat meciul .
                                        BL: Butterfly Timo Boll Forte
                                        BH: Butterfly Tenergy 80
                                        FH: Butterfly Tenergy 80

                                        Comentariu


                                        • Postat în original de mateidumitru Vezi post
                                          Vestea buna este ca n-o sa mai chinui pe nimeni
                                          Vestea proasta e ca se pare ca si in padurea Amatur sunt uscaturi si ca se imputineaza pozarii .

                                          Comentariu


                                          • Nu stiu cine a trecut scorul pe foaie,am pierdut cu 3-2,dupa terminarea jocului eu am plecat de la masa.Nici eu si nimeni altul nu aveam motiv sa trecem scorul gresit,eu nu am avut nici o victorie.A fost o greseala neintentionata,asta e se mai intampla.

                                            Comentariu


                                            • Postat în original de Ghita Sabau Vezi post
                                              Nu stiu cine a trecut scorul pe foaie,am pierdut cu 3-2,dupa terminarea jocului eu am plecat de la masa.Nici eu si nimeni altul nu aveam motiv sa trecem scorul gresit,eu nu am avut nici o victorie.A fost o greseala neintentionata,asta e se mai intampla.
                                              OK!In acest caz vom inversa pozitiile celor doi in clasament,iar pe Florin il rugam sa opereze modificarea si in clasamentul Amatur.

                                              Cu parere de rau il anunt pe Marius ca printre lucrurile gasite in cele doua sali la final nu se numara si husa cu paletele lui,dovada ca in frumoasa padure a Amaturului si-au gasit loc si "scaieti"!Am gasit un tricou rosu( Darie),un tricou alb,doua prosoape,o pereche sosete,un ghiozdanel si o termo-sticla(de bicicleta).Toate acestea sunt depozitate la noi la sala de antrenamente si vor fi returnate proprietarilor dupa identificarea lor.
                                              I love table tennis !

                                              Comentariu


                                              • Finala Amatori Agnita 13.06.2015

                                                Comentariu


                                                • Clasament
                                                  Cupa orasului Agnita - Baum Games

                                                  Turneu - A - Agnita - Amatori -

                                                  "Locurile
                                                  Nume prenume - Localitatea"

                                                  LOCUL 1
                                                  Zelariu Petru - Târnaveni


                                                  LOCUL 2
                                                  Tipser Gabriel - Sighișoara

                                                  LOCURILE 3 - 4
                                                  Ciobanu Daniel - Blaj
                                                  Bucur Alin Adrian - Targu Mureș

                                                  LOCURILE 5 - 8
                                                  Zakarias Szabolcs - Odorheiu Secuiesc
                                                  Somlea Darian - Cisnadie
                                                  Weiss Simona - Cisnadie
                                                  Benyovski Bela - Sibiu

                                                  LOCURILE 9 - 16
                                                  Decean Darian - Sibiu
                                                  Pelaghie Ioan - Targu Mureș
                                                  Molnar Tihamer - Târnaveni
                                                  Samoila Florin - Sighișoara
                                                  Toader George - Agnita
                                                  Negrean Ioan - Sibiu
                                                  Keszeg Lorand - Târnaveni
                                                  Polotca Stefan - Sangeorgiu de Padure

                                                  LOCURILE 17 - 24
                                                  Dragomir Mitica - Sibiu
                                                  Horvath Mircea - Orastie
                                                  Barac Marius - Sibiu
                                                  Popa Paul - Sibiu
                                                  Dani Leo - Arad
                                                  Timaru Ilie - Ocna Sibiului
                                                  Matei Dumitru - Deva
                                                  Pacurar Cornel - Blaj

                                                  LOCURILE 25 - 38 -- Grupe Sup. 1 vic.
                                                  Beches Andrei - Sibiu
                                                  Mureșanu Alex - Sibiu
                                                  Kromek Iulian - Cugir
                                                  Nicula Dumitru - Agnita
                                                  Cristea Virgil - Cugir
                                                  Motorga Dorin - Targu Mureș
                                                  Dabacan Dorin - Târnaveni
                                                  Ciky Cornel - Fagaras
                                                  Ciucur Laurentiu - Sibiu
                                                  Fulop Attila - Aiud
                                                  Sutoris Cornel - Mediaș
                                                  Losoncz Laszlo - Dealu
                                                  Kulcsar Lorand - Sanpaul
                                                  Katona Sandor - Odorheiu Secuiesc

                                                  LOCURILE 39 - 48 -- Grupe Sup. 0 vic.
                                                  Losonczi Denes - Sangeorgiu de Padure
                                                  Muscan Ioan - Sibiu
                                                  Botian Radu - Sibiu
                                                  Onet Nicolae - Sighișoara
                                                  Chibulcutean Ioan - Târnaveni
                                                  Lupsa Bogdan - Ramnicu Valcea
                                                  Bucur Dan - Cisnadie
                                                  Comanariu Stefan - Fagaras
                                                  Buta Denisa - Târnaveni
                                                  Zdrenghea Mircea - Orastie

                                                  LOCURILE 49 - 50 -- Grupe Inf. 2 vic.
                                                  Filea Adonis - Sibiu
                                                  Puiulet Iosif - Agnita

                                                  LOCURILE 51 - 61 -- Grupe Inf. 1 vic.
                                                  Pralea Constantin - Alba Iulia
                                                  Manitiu Florin - Sibiu
                                                  Roghina R.Cosmin - Sibiu
                                                  Mihaly Eva - Odorheiu Secuiesc
                                                  Mihu Dorel - Mediaș
                                                  Bardas Nelutu - Sighișoara
                                                  Veltan Alexandru - Fagaras
                                                  Baban Aurelian - Târnaveni
                                                  Sabau Aurel - Târnaveni
                                                  Postelnicu Mihai - Deva
                                                  Sarbu Alin - Agnita

                                                  LOCURILE 62 - 71 -- Grupe Inf. 0 vic.
                                                  Sabau Gheorghe - Târnaveni
                                                  Zedler Iuliu - Blaj
                                                  Kondort Dan - Sibiu
                                                  Malene Petru - Fagaras
                                                  Dragomir Paul - Sibiu
                                                  Cioca Raul - Agnita
                                                  Gabor Claudiu - Agnita
                                                  Hotea Darius - Agnita
                                                  Parau Mihai - Agnita
                                                  Coroiu Paul - Agnita
                                                  Ultima editare de adof; 17.iun.2015, 10:54.

                                                  Comentariu


                                                  • Postat în original de Anca Dinicescu Vezi post
                                                    RESPECT organizatorilorimplicati pt.implicare si reusita acestui turneu.
                                                    Conditii bune de joc(mese profi ,spatiu suficient)mai putin lumina artificiala a lasat de dorit care a creeat unelele probleme.
                                                    "Tot raul spre un bine",'nea Ioane.
                                                    Cu tot necazul nostru cauzat de lumina slaba din sala mare,dupa orele 21:00,oarecum fortati si de imprejurari,am aranjat in sala mica un spatiu de joc pentru o singura masa,un loc super cu parchet,spatiu si lumina din belsug!!!odata descoperita aceasta "comoara",ultimele partide de la Open s-au disputat toate aici.
                                                    Asta a fost unul din principalele motive pentru care finala la Open s-a disputat la acea ora inaintata(cu acordul tuturor celor ramasi in competitie)!
                                                    I love table tennis !

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X