Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Turneu de categoria A ?CUPA DE SIDEF ? - MANGALIA - 29 August 2015.

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Mereu iese frumos la Mangalia . Turneu f bine organizat, totul a mers repede si fluent. Intr adevar caldura excesiva si a spus cuvantul in cazul multora.eu unul dupa grupele inferioare am vrut sa renunt (sinuzita mea cronica a fost f afectata de lipsa aerului).5 tricouri schimbate in 5 ore e o premiera . Pt mine e o placere de fiecare data cand ajung la mangalia la concurs indiferent de conditiile de joc,timp stat in sala,lumina etc. Turnee cat mai frumoase in continuare si eu o sa va urmaresc din umbra..!
    Ultima editare de Alex.C; 30.aug.2015, 11:09.
    Pentru o viaţă sănătoasă evitaţi: prietenii falşi, minciuna şi excesul de ?ncredere.

    Comentariu


    • Nu a cerut nimeni sa fie conditi de 5 stele : am cerut decat sa fie lumina si sala sa fie bine aerisita, dar daca pe dvs va multumeste aceste condiiti veti veni si veti jucam singuri 20 de participanti.
      Va rog frumos , fara povesti dastea ca cei care organizeaza se dau peste cap sa ne fie noua bine , m-am saturat sincer de oamenii cu 2 fete .
      Am 24 de ani dar observ de la distanta foarte bine ceea ce faceti , sa nu intram in discuti . Si am discutat cu foarte multa lume din sala , toti vor acelas lucru conditi de joc !!

      Comentariu


      • Nu am vazut clasamentul final dar pana aici FELECITARI "Mario Moro" Marian Morosan din Suceava. Succes pe mai departe.

        Comentariu


        • nici in seara asta nu vedem clasament rezultate finale ceva foto vre-un filmulet eventual cum suntem obisnuiti de obicei?

          Comentariu


          • Postat în original de Alex.C Vezi post
            5 tricouri schimbate in 5 ore e o premiera
            Da' cin' te pune sa nu te mentii in forma? Mai fa si tu un antrenament, ceva... Oricum, felicitari pentru participare.

            Comentariu


            • Postat în original de zek Vezi post
              Nu a cerut nimeni sa fie conditi de 5 stele : am cerut decat sa fie lumina si sala sa fie bine aerisita, dar daca pe dvs va multumeste aceste condiiti veti veni si veti jucam singuri 20 de participanti.
              Va rog frumos , fara povesti dastea ca cei care organizeaza se dau peste cap sa ne fie noua bine , m-am saturat sincer de oamenii cu 2 fete .
              Am 24 de ani dar observ de la distanta foarte bine ceea ce faceti , sa nu intram in discuti . Si am discutat cu foarte multa lume din sala , toti vor acelas lucru conditi de joc !!
              Dar cu ce iese in castig organizatorul daca sunt conditii proaste? Ca tot zici ca vezi ce fac organizatorii? Parca de exemplu in mangalia erau 2-3 sali, doua cu lumina si climatizare si organizatorul a ales a 3 sala fara lumina buna si fara climatizare, ca sa iasa in castig la inchirerea salii....
              Din pacate asta este infrastructura in tara. Sunt total de acord cu ce spui, partea cu conditiile, dar nu inteleg de ce tot vb de rau organizatorii, ptr ca din pacate nu pot face nimic.

              Comentariu


              • https://www.youtube.com/watch?v=a1r5...ature=youtu.be
                Urmeaza maine si restul !
                Hai ai nostri!
                Dan Chirap
                www.sportdakiro.com
                email: contact@sportdakiro.com

                Comentariu


                • Postat în original de zek Vezi post
                  Nu a cerut nimeni sa fie conditi de 5 stele : am cerut decat sa fie lumina si sala sa fie bine aerisita, dar daca pe dvs va multumeste aceste condiiti veti veni si veti jucam singuri 20 de participanti.
                  Va rog frumos , fara povesti dastea ca cei care organizeaza se dau peste cap sa ne fie noua bine , m-am saturat sincer de oamenii cu 2 fete .
                  Am 24 de ani dar observ de la distanta foarte bine ceea ce faceti , sa nu intram in discuti . Si am discutat cu foarte multa lume din sala , toti vor acelas lucru conditi de joc !!
                  ia si uite aici ce ramane de pe urma participantilor cu o fata(cum spui tu)-astia care cer conditii de parca ati juca in Megaliga Interstelara , normal curatita de cealalta fata a organizatorilor care de fiecare data trebuie sa inghita rahaturi ca ale tale ..
                  Care fata nu-ti place mai 24 de ani degeaba ?
                  Poate din acest film realizezi ce reprezinta Mangalia pentru majoritatea celor ce au fost aici ,ci nu a celui care-si da cu tesla si-n numele altora
                  Felicitari Mangalia !!!!

                  Comentariu


                  • Felicitari organizatorilor! Sper sa mai realizati si pe viitor turnee in Mangalia!
                    Xiom -Mitzutani - Xiom

                    Comentariu


                    • Poate, totusi, ca un clasament ar fi binevenit..Multumim.
                      Nittaku Acoustic
                      FH - Xiom Omega V Tour
                      BH - Xiom Omega V Tour

                      Comentariu


                      • Cateva impresii personale de la acest frumos turneu:
                        Referitor la ce spune Mario(Zek),el este dezamagit ca a pierdut si cauta vina in alta parte,dar nu recunoaste ca a jucat prost...condens nu am vazut la Uta care a dat cu fh de a rupt bara ,sau la Alex...caldura da,a fost ,sa dai drumul la aer costa bani...In rest organizarea a fost foarte buna,sistemul a mers bine,trebuie totusi tinut cont de faptul ca au fost multe mese si putini participanti...Iesirea in decor a lui EMI nu a fost ok dar si-a cerut scuze omul...
                        Despre meciuri :
                        -Sterea a demonstrat din nou ca este la un nivel foarte ridicat,desi Alex a lasat impresia ca ar putea sa il bata...daca ar duce fizic...
                        -Uta foarte bun ,trebuia sa il bata pe Alex ,merita...
                        -Boaca ,ca de obicei nu intelege nimic cu Sterea...
                        -Baietii nostrii de la Călărași au jucat foarte bine,atat Cl.Costache cat si Alin Stanciu...care a facut din nou victime,pe Tigau,Petrescu...
                        Per total a fost un turneu reusit la malul marii ,am revazut vechi prieteni..sa ne vedem sanatosi la anul...
                        Blade : Nitakku Violin FH : Tenergy 05 fx max: Nitakku Beautry-2,0.

                        Comentariu


                        • Silviu problema mea nu a fost faptul ca nu am dus fizic turneul....pt ca in trecut am fost la turnee unde am jucat dublu ca numar de meciuri si am fost ok dpdv fizic. Eu din pacate am o afectiune f urata la fața..am o sinuzita acuta maxilara ...iar in conditii de caldura extrema (aer inchis - cum a fost cazul aici) pur si simplu nu pot sa respir ....si mi se face rau si am niste dureri destul de nasoale la fața. Am incercat sa maschez asta si sa joc cat de cat ok de dragul pasiunii mele pt tenis. Eu nu am venit la acest turneu cu gandul de-al castiga ci pur si simplu mi-era dor de atmosfera de la Mangalia, de prieteni, de mare ...si tocmai de asta am decis sa continui dupa grupele inferioare desi eram mort . Ba chiar inainte sa ajung la turneu ma pregatisem sa joc aparare ( imi place f mult sa fac aparare) si sa iasa niste mingi spectaculoase dar din pacate starea mea nu mi-a permis si am cautat sa inchid fiecare punct cat mai repede ...

                          Utza merita sa castige dar lasa ca e bine ca s-a intamplat asa(are de invatat din asta) ...are timp sa creasca...a evoluat f mult ca joc...mai trebuie sa lucreze la psihic si cu siguranta o sa aiba rezultate...

                          A fost o placere sa joc cu domnul Sterea si il felicit pt jocul prestat si pt prospetimea fizica de care a dat dovada...

                          Multumiri organizatorilor si tuturor celor care au contribuit la buna desfasurare a turneului! Aaa si multumesc pt tricoul Joola ...dadeam urat in poze la festivitatea de premiere fara tricou pe mine
                          Pentru o viaţă sănătoasă evitaţi: prietenii falşi, minciuna şi excesul de ?ncredere.

                          Comentariu


                          • Postat în original de Vali Suta Vezi post
                            ia si uite aici ce ramane de pe urma participantilor cu o fata(cum spui tu)-astia care cer conditii de parca ati juca in Megaliga Interstelara , normal curatita de cealalta fata a organizatorilor care de fiecare data trebuie sa inghita rahaturi ca ale tale ..
                            Care fata nu-ti place mai 24 de ani degeaba ?
                            Poate din acest film realizezi ce reprezinta Mangalia pentru majoritatea celor ce au fost aici ,ci nu a celui care-si da cu tesla si-n numele altora
                            Felicitari Mangalia !!!!
                            Unora ca astia trebuie mai nou sa le faci conditii ca la Openul Japoniei-dusuri, spa, masaj, piscina,maseuri,soferi, limuzine la dispozitie.Musai sa fie limuzine mari ca ei sa si intinda pe capota salamul, sunca, branza, ceapa si rosiile si pita ,sa aiba si ei loc sa manance in parcare!!!!

                            Comentariu


                            • Postat în original de Vali Suta Vezi post
                              ia si uite aici ce ramane de pe urma participantilor cu o fata(cum spui tu)-astia care cer conditii de parca ati juca in Megaliga Interstelara , normal curatita de cealalta fata a organizatorilor care de fiecare data trebuie sa inghita rahaturi ca ale tale ..
                              Care fata nu-ti place mai 24 de ani degeaba ?
                              Poate din acest film realizezi ce reprezinta Mangalia pentru majoritatea celor ce au fost aici ,ci nu a celui care-si da cu tesla si-n numele altora
                              Felicitari Mangalia !!!!
                              Si tu lasai la fel cand participai la concursuri!
                              Liviu Petrescu

                              Comentariu


                              • Postat în original de petrescu liviu Vezi post
                                Si tu lasai la fel cand participai la concursuri!
                                oare ?..poate ca da,Dinicescule,dar eu nu aveam asemenea pretentii...scuze..dle.Petrsecu !..

                                Comentariu


                                • Mai ne criticăm mai ne felicităm dar clasamentul ar fi trebuit postat până acum.La asa mega turneu clasamentul se lasa asteptat ca la turneele organizate la Timișoara.

                                  Comentariu


                                  • Postat în original de Vali Suta Vezi post
                                    oare ?..poate ca da,Dinicescule,dar eu nu aveam asemenea pretentii...scuze..dle.Petrsecu !..
                                    Nu cred ca pretentiile de a avea lumina si conditii necesare tenisului de masa sunt exagerate. Trebuie sa va ganditi ca se joaca cu o minge de 40 mm care circula cu o viteza de 60-80 km/ora la noi, (ca la profesionisti viteza este de 130-160km/h.)
                                    Chiar credeti ca suntem cu toti nebuni si avem pretentii deplasate?
                                    Liviu Petrescu

                                    Comentariu


                                    • Sa incepem usor .. Domn Silviu eu in primul rand vin la concursuri neantrenat , eu nu vin pentru a castig , eu vin pentru a ma distram mi se rupe ca ma bate X,Y,Z eu la 7 dimineata vin din club si plec la concurs sa intelegi putin cum sta treaba.
                                      Mister Vali si ce treaba am eu cu oamenii care nu au cei 7 ani de acasa si nu stiu sa isi stranga samd ?
                                      Sevraj lasa-ma tata cu ce ies in castig , trecem peste asta , si peste ceea ce fac organizatori fie parti bune fie parti rele. ... Va rog frumos sa nu deviem de la subiect. Conditi de joc se cer , cereti mai multi bani sa dati drumul la aer nu cred ca oamenii ar fii impotriva faptului ca mai dau 5lei in plus.

                                      Comentariu


                                      • Domnilor va rugam frumos clasamentul ?????????

                                        Comentariu


                                        • Numai aberati !!! Am cerut conditi de joc lumina si sala sa fie bine aerisita !!!!

                                          Comentariu


                                          • Mario lumea a inteles ce ai de zis ,nimeni nu are nimic impotiva ta si cerintelor tale ,cu toti vrem asta insa jucam in amatur frate , hai sa fim putin mai toleranti si sa speram ca vom ajunge acolo unde tu vrei .

                                            Comentariu


                                            • Mai nou Amaturul trebuie sa comande expertize tehnice pe specialitatea instalatii,sa vada si sa satisfaca pretentiile unora -cati lucsi sunt pe mp de pardoseala si ce flux de aer circula prin sala.Daca sunt bani, sa se execute lucrarile de reabilitare a salii,mai platesti 5 lei in plus la intrare si s or gasi fonduri.
                                              Celor nemultumiti de conditii recomand sa si iei un lampas de miner la masa cand joaca,si o masca de oxigen cu butelie , usor de gasit la mangalia,scafandri prin zona se gaseau.

                                              PS.Stiu, sunt carcotas dar e ridicol,am fost si eu in sala callatis acum 2 ani s m am simtit excelent desi nu am iesit nici din inferioare la amatori.

                                              Comentariu


                                              • Ba nu, e foarte bine ca spune ce nu e bine, dar pe langa toate sesizarile indreptatite au mai fost aruncate si alte vorbe, pe care eu nu le vad indreptatite. Mario, tu ai deviat de la subiect in momentul in care pe langa toate neregulile semnalate ai lasat de inteles ca au fost facute cumva voit de organizator.

                                                Comentariu


                                                • Pur si simplu nu inteleg.A jucat incalzire nu?La incalzire nu a vazut ca nu e lumina in sala?Putea sa ceara banii pe taxa inapoi si sa retraga din concurs,ramanea omul linistit la plaja.Era usor de rezolvat problema.

                                                  Comentariu


                                                  • Postat în original de mmroglobalnet Vezi post
                                                    Pur si simplu nu inteleg.
                                                    Tu nu intelegi multe, inclusiv tenisul de masa. Spun asta ptr ca toata ziua ai postat numai mistouri ieftine si repetate la sesizarile unora ca nu este lumina buna, este foarte cald si lipsa de oxigen si condens, iar aceste mistouri repetate m au conduns la aceasta concluzie
                                                    P.S. abia asta e un mesaj la care e normal sa dai nu mi place...
                                                    Ultima editare de sevraj; 31.aug.2015, 21:32.

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X