Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

SONDAJ/Referendum pentru eliminarea fetelor fetelor excluse de pe lista ITTF

Adună
Acest topic este închis
X
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Postat în original de mironliviu Vezi post
    Pentru ca miscarea din poanie este aproape la fel!!!
    Si pentru ca folosesc forhendul atunci cand trebuie si nu intra cu iarba din rever in partea de forhend si pentru ca daca au formata lovitura de rever de cand erau ei softisti mai sucesc si paleta pe partea de soft si te plesnesc cu reverul. Spun asta pentru ca intr-o postare aici un ierbar spunea ca are dezavantajul de a nu putea lovi cu reverul niste mingii inalte[emoji4] . Poate avea si pe forhend tot iarba?
    "Sa fim precum ne-am impaca"(Ion Barbu)
    Lemn:BTY - Keyshot Light; FH-Tibhar Genius 2.0
    BH-Xiom Yanus DF 1,5[/COLOR]

    Comentariu


    • Daca ITTF este forul suprem de decizie, iar noi cei care jucam in circuitul Amatur nu ne putem supune regulamentului acestui for, atunci de ce nu se face un regulament proriu al Amaturului in care sa fie permise si materialele nepermise sau pe lista neagra a ITTF-ului?

      Stimate dl.Popescu
      Exista un regulament foarte bun al Amatur.Unde se specifica clar cu ce fete se poate juca. Dar din cand in cand, unii asa zisi "softisti", care nu vor sa invete sa joace impotriva materialelor, mai "erup" ca si vulcanii adormiti. Chestia asta se intampla de ani buni.
      Concluzia finala e ca in Amatur sunt tot felul de stiluri de joc, o varietate de softuri si ierburi, sportivi de diferite varste, care se bucura de cate un concurs la care pot participa.
      Intotdeauna din anumite materiale mingea va veni "urat" ( pt.unii) si o sa-i deranjeze.
      Singura solutie viabila este sa te antrenezi cu un coleg care are iarba si mai ales sa fii foarte atent, sa gandesti inainte de a lovi mingea.
      Mult succes tuturor!

      Comentariu


      • ....sa vina mingea "urat", sa ma deranjeze.....dar sa vina din materiale legale....altfel poate voi fi bucuros sa-i cedez meciul fara sa mai joc.

        Comentariu


        • Postat în original de gpopescu Vezi post
          Dvs. cu siguranta trebuie sa stiti raspunsul la aceste intrebari mult mai bine decat mine...

          - - - Actualizat - - -


          Cu stima dl. Toma,
          va rog sa.mi permiteti sa spun cateva lucruri
          Daca ITTF este forul suprem de decizie, iar noi cei care jucam in circuitul Amatur nu ne putem supune regulamentului acestui for, atunci de ce nu se face un regulament proriu al Amaturului in care sa fie permise si materialele nepermise sau pe lista neagra a ITTF-ului?
          Nu stiu cum sa va spun, dar din punctul meu de vedere este cam acelasi lucru cu a depasi pe linia de tramvai in locurile in care nu este permis acest lucru...si dintr.o data si.ar face aparitia un agent de la rutiera mai prost imbracat si ar dirija circulatia pe linia de tramvai, iar ceilalti ar sta ca fraierii la semafoare!!!
          Cu stima,
          George Popescu
          De ce ar trebui sa stiu raspunsul? Nu prea vad logica afirmatiei dvs.
          Blade-Darker speed 90
          Fh- Butterfly Tenergy 05 fx
          Bh- Testing

          Comentariu


          • Pt. ca sunteti un jucator mai vechi si mai experimentat decat mine. De asta. Daca imi aduc aminte bine, nu folositi materiale interzise. SuperAnti este un material permis din cate stiu.
            blade : Xiom Hayabusa Z; fh Donic Bluestorm Pro; bh Donic Bluestorm Z2

            Comentariu


            • Superanti este permis si asa a fost mereu, la ierburi sunt problemele. Nu mai joc deja de ceva vreme cu superanti, am revenit la soft pe rever. De fapt am fost softist de cand ma stiu dar dupa ruptura de ligamente si menisc un an si jumatate am zis sa ma misc mai putin si anti-ul m-a ajutat. Cu anti a disparut placerea de a pune un capac si de a da un topspin. Acum pun capace si dau si topspin!
              Blade-Darker speed 90
              Fh- Butterfly Tenergy 05 fx
              Bh- Testing

              Comentariu


              • Postat în original de Radu Serban Vezi post
                Daca ITTF este forul suprem de decizie, iar noi cei care jucam in circuitul Amatur nu ne putem supune regulamentului acestui for, atunci de ce nu se face un regulament proriu al Amaturului in care sa fie permise si materialele nepermise sau pe lista neagra a ITTF-ului?

                Stimate dl.Popescu
                Exista un regulament foarte bun al Amatur.Unde se specifica clar cu ce fete se poate juca. Dar din cand in cand, unii asa zisi "softisti", care nu vor sa invete sa joace impotriva materialelor, mai "erup" ca si vulcanii adormiti. Chestia asta se intampla de ani buni.
                Concluzia finala e ca in Amatur sunt tot felul de stiluri de joc, o varietate de softuri si ierburi, sportivi de diferite varste, care se bucura de cate un concurs la care pot participa.
                Intotdeauna din anumite materiale mingea va veni "urat" ( pt.unii) si o sa-i deranjeze.
                Singura solutie viabila este sa te antrenezi cu un coleg care are iarba si mai ales sa fii foarte atent, sa gandesti inainte de a lovi mingea.
                Mult succes tuturor!
                De acord cu dvs. dl. Radu, dar din ce inteleg eu, scopul acestui sondaj este de vedea care sunt parerile noastre ale membrilor, dar si ale celor care au grija de functionarea in bune conditii a acestui Circuit si anume a liderilor Amaturului (pentru ca ei o sa ia o decizie in acest sens). Pe mine nu faptul de putea juca sau nu cu cineva care foloseste materiale interzise ma intereseaza ci situatia in sine pt. cei care cu buna stiinta folosesc astfel de materiale, pentru ca o sa se ajunga sa nu fie recunoscuti de partenerii de joc din "tabara adversa" ca fiind seriosi si sa li se cedeze meciurile fara a se mai juca, ceea ce este un lucru pe care nu pot sa il definesc in vreun fel (in orice caz nu un lucru bun).
                Primiti consideratia mea,
                George Popescu
                blade : Xiom Hayabusa Z; fh Donic Bluestorm Pro; bh Donic Bluestorm Z2

                Comentariu


                • Buna seara.
                  Citind postarile dvs. as vrea sa imi exprim si eu punctul de vedere.Tin inca de la inceput sa va mentionez ca joc cu antipower pe backhand ... sau invers ... nici eu nu stiu cu ce dau cand incep sa invart paleta in mana... deci punctul meu de vedere ar putea fi un pic subiectiv. Ceea ce e paradoxal pentru mine este faptul ca nu pot juca contra anti-ului.... insa .. contra ierburilor fie ele omologate sau neomologate ma simt bine
                  Parerea mea este ca cei care doresc interzicerea fetelor neomologate in Amatur sunt cei care nu stiu sa joace contra materialelor de orice natura.
                  Cred ca se "agata" de acest subiect din cauza faptului ca nu inteleg cum se joaca contra acestor materiale. Domnilor .. credeti ca daca adeversarul foloseste o fata neomologata sau una omologata tactica de joc este alta ?! .. eu nu cred.
                  Deasemenea as vreasa va imaginati urmatorul scenariu: Habar nu aveti tenis de masă !!! Aveti un copil , nepot ( in functie de varsta dvs) care vine acasa si spune ... maine ma duc la un concurs de tenis de masă organizat de unii .. Amatur. Toata lumea bucuroasa dar cel mic n-are paleta. Si va apucati sa confectionati una dintr-un placaj pe care il lipiti in 2 straturi cu aracet si pe o fata puneti o bucata de musama gasita prin camara si pe cealata o bucata de covor de cauciuc de intrare in casa. Copilul se duce la concurs si normal e ultimul loc in grupa deci teoretic nici un pericol pentru ceilalti insa datorita citez "INTERZICERII FETELOR NEOMOLOGATE ITTF "in circiutul Amatur copilul nu este lasat sa joace. Ce sanse mai are acest copil in a-i placea acest joc si cum v-ati simti voi cei care i-ati pus paleta in mana ?
                  Cu stima
                  Ionut Nica


                  Lemn : Nittaku Septear ; InnerForce ALC
                  FH: Xiom Omega IV Elite ; Joola Maxx
                  BH: Xiom Omega IV Elite ; Joola Maxx .... No more Anti .. Game

                  Comentariu


                  • Multe puncte de vedere din ambele tabere.
                    Dar ce ne facem cu paletele hoby?
                    Dar cu paletele vechi coreene,chinezesti?
                    Dar cu cele cu fete lipicioase,unse cu tot feluri de uleiuri de-ti raman pete de la mingiie de zici ca ai fata cu dalmatieni?
                    Sa dispara toate ierburile,dar astea sa ramna!!!
                    Mi-a facut placere sa citesc acest topic si o sa-l urmaresc.

                    Comentariu


                    • Postat în original de Radu Serban Vezi post

                      Stimate domn titicostel

                      ca sa intelegeti de ce se incapataneaza unii sa joace in continuare cu " materiale interzise" ar trebui sa jucati o perioada cu o anumita iarba, iar cand v-ati acomodat cu ea(dupa cativa ani) sa vina cineva si sa te oblige sa-l schimbi pentru ca acel cineva nu intelege si nu stie si nu vrea sa invete sa joace impotriva lor. Laky are dreptate , dar aceasta dreptate o poate vedea doar cel care intelege. Eu am jucat cu Toni Hold Virus 2 cativa ani si dupa ce m-am acomodat cu ea si am inceput sa am rezultate a fost interzisa de ITTF. Apoi am trecut la TT-Master-Insider. Iar mi-a trebuit ceva timp sa ma acomodoz cu ea, cu unghiurile de blocaj, cu toate procedeele din TDM, pentru al putea folosi eficient. Nu m-am putut bucura de ea pentru ca a fost si ea interzisa, cu toate ca la inceput a fost pe lista celor"legale" mult timp. Dar eu cand le-am cumparat erau ok. Erau aprobate ITTF, erau "legale"! Deci acuma intelegeti? Laky are dreptate ca ierburile cu frecare poti deranja mai mult, au eficienta mai mare, dar iti ia timp sa te obisnuiesti cu ele, mult timp. Intrebarea e daca nu s-ar fi interzis ce ati fi inventat sa scapati de ele?
                      Si nu uitati ca marea majoritate al celor din circuitul AMATOR sunt amatori si nu au nici o legatura cu ITTF. Asa cum cineva mai sus afirma ca "ierbarii" sa isi faca campionat si sa joace doar intre ei si eu pot sa sugerez pentru cei care vor sa fie respectate regulile ITTF sa mearga sa joace in ITTF.
                      Domnule Radu Serban

                      raspunsul meu se poate deduce din urmatoarea postare:
                      http://www.tenisdemasa.ro/forum/show...hlight=inferno

                      Sa aveti sanatate si cat mai multe meciuri castigate in Amator !

                      Si inca ceva, eu m-am impacat cu ideea de a vedea fete neautorizate in Amatur. Incerc doar sa le sugerez celor care joaca cu fete neautorizate ITTF, sa aiba mai multa ingaduinta si respect fata de frustrarea softistilor, in special a celor care s-au apucat tarziu de tenis de masă. Oricum nu vor fi interzise aceste fete din ratiuni organizatorice.
                      Ultima editare de BGD; 15.oct.2015, 15:43.
                      Rudius

                      Comentariu


                      • Postat în original de titicostel Vezi post
                        Domnule Radu Serban

                        raspunsul meu se poate deduce din urmatoarea postare:
                        http://www.tenisdemasa.ro/forum/show...hlight=inferno

                        Sa aveti sanatate si cat mai multe meciuri castigate in Amator !

                        Si inca ceva, eu m-am impacat cu ideea de a vedea fete neautorizate in Amatur. Incerc doar sa le sugerez celor care joaca cu fete neautorizate ITTF, sa aiba mai multa ingaduinta si respect fata de frustrarea softistilor, in special a celor care s-au apucat tarziu de tenis de masă. Oricum nu vor fi interzise aceste fete din ratiuni organizatorice.
                        Multumesc pentru urarea de a castiga cat mai multe meciuri in Amatur. Din pacate nu am mai fost de aproape 1 an la nici un turneu din cauza proiectului pe care-l dezvolt. dar mi se pare anormal ca sa-mi schimb incontinuu fata pe BH pentru ca unii nu stiu sa joace, nici nu vreau sa invete( mai bine sa fie interzise ca este mai usor decat a invata) sa joace impotriva lor. Imi aduc aminte de o finala jucata cu dl. prof. Andone din Cugir. Am castigat categoric, lejer. Nu stia ce sa faca impotriva ierbii. Stiti ce a facut? Mi-a povestit ulterior ca si-a pus o iarba, sa vada cum vine mingea, sa antrenat cu ierbari si cand ne-am intalnit din nou am avut o mare surpriza! Am primit eu la randul meu o mama de bataie. Imi face mare placere sa joc cu dansul pentru ca gandeste incontinuu in meci. Deci se poate!

                        Comentariu


                        • Postat în original de gpopescu Vezi post
                          V-ati pus vreodata intrebarea de ce anumite materiale (ierburi cum sunt numite in acest Sondaj) se interzic la anumite perioade de timp de catre cei de la ITTF? Daca gasiti un raspuns la aceasta intrebare, atunci cu siguranta ve-ti gasi raspunsul si la intrebarea "De ce nu sunt interzise si anumite fete lise de atac sau fete tip sandwich?" fie ele soft, mediu soft sau tari...
                          Pentru ca sunt "plingaciosi" cei de la ITTF de aia le tot interzic.
                          Tehnic probabil au corespuns dar real in timpul jocului probabil creau un avantaj clar jucatorului.
                          E ca la VW ,cand stau pe loc nu sunt probleme ,doar in mers sunt "toxice".
                          Vorbind mai serios ,probabil ca evorba de FAIR PLAY pana la urma.Oricum aceste fete interzise nu se mai produc si se vor termina stocurile si nu se vor mai gasi. Totusi sunt convins ca de la o fata interzisa vor trece la una la fel de interzisa dar care se mai gaseste pe piata.
                          Aceste fete devin fatale in mana unui legitimat .Ar fi un exemplu bun ca sa se inceapa de sus ,primii 50 sau 100 de exemplu doar cu fete omologate ITTF,ar da un semnal pozitiv.
                          ?Mințile luminate discută idei, mințile medii discută evenimente, iar mințile mici discută oamenii.? ? Eleanor Roosevelt

                          Comentariu


                          • ITTF-ul e mai... complex sa zicem. Nu cred ca vreun jucator de mare valoare se teme de vreun ierbar dar, pentru spectaculozitatea jocurilor de multe ori se decide scoaterea unor materiale din uz, in cazul nostru interzicerea fetelor non-friction.
                            La fel s-a procedat si cu mingea din plastic. Vor ca mingile jucate sa fie mai "lungi", punctele mai disputate, etc. Toate acestea atrag mai multi spectatori, producatorii sunt nevoiti sa investeasca mai mult in echipament, intr-un final totul este comercial. Ce-ar fi ca la ora asta cand materialele au performante greu de imaginat alta data, sa vezi pe finalul unui campionat mondial cativa ierbari ca si-o tzacane unul altuia asa in dorul lelii !?
                            In schimb, pentru noi amatorii conditiile sunt altele, adica fara prea multe conditii.
                            Blade: lemn off...ce lemn !
                            Bh: cu tepi
                            Fh: fara tepi

                            Comentariu


                            • Postat în original de sorin_client Vezi post
                              ITTF-ul e mai... complex sa zicem. Nu cred ca vreun jucator de mare valoare se teme de vreun ierbar dar, pentru spectaculozitatea jocurilor de multe ori se decide scoaterea unor materiale din uz, in cazul nostru interzicerea fetelor non-friction.
                              La fel s-a procedat si cu mingea din plastic. Vor ca mingile jucate sa fie mai "lungi", punctele mai disputate, etc. Toate acestea atrag mai multi spectatori, producatorii sunt nevoiti sa investeasca mai mult in echipament, intr-un final totul este comercial. Ce-ar fi ca la ora asta cand materialele au performante greu de imaginat alta data, sa vezi pe finalul unui campionat mondial cativa ierbari ca si-o tzacane unul altuia asa in dorul lelii !?
                              In schimb, pentru noi amatorii conditiile sunt altele, adica fara prea multe conditii.
                              Adevarate cuvinte a.ti spus. Cam asta este realitatea, dar pana la urma suntem amatori, nu jucam in cine stie ce Superliga si este normal sa fie jucatori de toate nuantele (ierbari, sandwichari, antitopsinari, defensivi, ofensivi, agresivi) si daca cei care folosesc aceste materiale care intre timp nu mai sunt permise nu isi dau seama ca jocul lor nu da absolut nici o nota estetica jocului de tenis de masă, sa joace in definitiv cu ce materiale vor... este doar problema lor.
                              blade : Xiom Hayabusa Z; fh Donic Bluestorm Pro; bh Donic Bluestorm Z2

                              Comentariu


                              • Si totusi cele mai vizionate si atractive meciuri raman intre un atacant vs aparator.
                                Oare de ce?
                                Nu cumva din cauza ca nu se inchide punctul la a 3 ia lovitura!
                                Ori de dragul spectacolului?

                                Comentariu


                                • Postat în original de Antal Denes Vezi post
                                  Si totusi cele mai vizionate si atractive meciuri raman intre un atacant vs aparator.
                                  Oare de ce?
                                  Nu cumva din cauza ca nu se inchide punctul la a 3 ia lovitura!
                                  Ori de dragul spectacolului?

                                  Nu uitati de spectaculoasele partide cu smirghel. Palete egale!
                                  TsE

                                  Comentariu


                                  • Dragii mei luptatori estetici, nu suntem in ''Lacul lebedelor'' si pun pariu ca unii dintre vorbitori nu pot macar sa faca '' Cumpana ''. Aceasta disciplina sportiva este sora naturala cu tenisul de camp. Acolo terenul este ''FRICTIONLESS'' adica SALA, IARBA (WIMBLEDON) , ANTI - ploi temporare slabe, de sandvich-uri nu mai vorbesc. Slava Domnului ca suntem diferiti !

                                    Comentariu


                                    • Postat în original de titicostel Vezi post
                                      Fac ce fac unii si duc usor subiectul/sondajul spre fight, prin aluzii voalate. Mai multa compasiune fata de frustratii astia de softisti n-ar strica.
                                      Mai ales ca naivii astia de softisti, cei care sunt amatori sadea si s-au apucat cam tarziu de tenis, n-au inteles ca lupta cu morile de vant.
                                      Sa ne vedem cu totii sanatosi si mai antrenati in urmatorul ciclu competitional ! Iar cel mai eficient sa castige, indiferent cu ce joaca.
                                      Imi cer scuze ,v-am dat imi place ,voiam nu-mi place..

                                      - - - Actualizat - - -

                                      Pana acum toti suntem cu materiale conform regulamentului Amatur,deci nu cred ca avem ceva a ne reprosa unii la altii,va rog sa incetati a mai jigni.
                                      Unii ,SOFTISTII, in cazul de fata conform sondajului ,doresc un pas INAINTE spre Actualul Regulament ITTF .Daca se aproba de majoritate ,ca intr-o democratie normala si e de acord si conducerea Amatur cu acest sondaj si se se va schimba ceva ,NUMAI dupa aia daca nu se respecta NOUL Regulamentul Amatur ne puetm REPROSA ceva ,pana atunci va indemn la RESPECT.
                                      Salturi de valoare si rating la trecerea de la SOFT la SUPERBLOCK cunosc 4 cazuri aici in Bihor,fara a avea sa le reprosez ceva deoarece ei sunt OK conform ACESTUI Regulament Amatur,deci daca aceasta este Reteta de succes in curand vor fi mai multi.Acest TREND incercam sa-l stopam.
                                      Cu respect Parus Lilian.
                                      ?Mințile luminate discută idei, mințile medii discută evenimente, iar mințile mici discută oamenii.? ? Eleanor Roosevelt

                                      Comentariu


                                      • Postat în original de Lilian Vezi post
                                        Imi cer scuze ,v-am dat imi place ,voiam nu-mi place..

                                        - - - Actualizat - - -

                                        Pana acum toti suntem cu materiale conform regulamentului Amatur,deci nu cred ca avem ceva a ne reprosa unii la altii,va rog sa incetati a mai jigni.
                                        Unii ,SOFTISTII, in cazul de fata conform sondajului ,doresc un pas INAINTE spre Actualul Regulament ITTF .Daca se aproba de majoritate ,ca intr-o democratie normala si e de acord si conducerea Amatur cu acest sondaj si se se va schimba ceva ,NUMAI dupa aia daca nu se respecta NOUL Regulamentul Amatur ne puetm REPROSA ceva ,pana atunci va indemn la RESPECT.
                                        Salturi de valoare si rating la trecerea de la SOFT la SUPERBLOCK cunosc 4 cazuri aici in Bihor,fara a avea sa le reprosez ceva deoarece ei sunt OK conform ACESTUI Regulament Amatur,deci daca aceasta este Reteta de succes in curand vor fi mai multi.Acest TREND incercam sa-l stopam.
                                        Cu respect Parus Lilian.
                                        Dl.Parus Lilian,

                                        acest sondaj ar avea valoare daca am sti cati au votat din cei inscrisi in Amatur. Este normal ca softistii care nu stiu sa joace contra materialelor(indiferent daca sunt interzise sau nu) sa fie mai multi decat cei care au avut ambitia sa invete si care nu au problemele dvs. si al celor "multi", care doresc sa fie respectat regulamentul ITTF doar ce ii avantajeaza pe EI! Mai sunt o gramada de lucruri din regulamentul ITTF care ne deranjeaza , dar de ele nu amintim decat dupa un turneu unde am pierdut din cauza ca nu a fost lumina buna, sau a fost condens, sau a fost galagie, ba adversarul a dat din picioare sau spatiul de joc insuficient de mare. Parca adversarul nu a avut aceleasi conditii! Intotdeauna marea majoritate nu pot sa-si dea Egoul deoparte si sa recunoasca franc: adversarul a fost mai bun, eu trebuie sa invat tehnici noi pentru al putea invinge, trebuie sa ma antrenez mai mult. Este atat de simplu! Cei care nu stiu sa joace impotriva materialelor , oare nu ar fi mai simplu sa intrebe de la cei care stiu, ce fac ei, cum de pot sa-i invinga pe ierbari indiferent de iarba pe care o au, sa-i invete si pe ei? Dar oare nu-i mai simplu sa-i eliminam? Oare nu-i mai simplu doar sa ne vedem doar propriul interes? Avem un Regulament bun, care sa format in decursul anilor, care bine-nteles se mai poate imbunatati. Dar de ce intotdeauna in favoarea "softistilor"? Noi cu ce suntem de vina ca ITTF , de dragul cresterii spectaculozitatii si al atragerii de cati mai multi spectatori-rating=BANI, fac tot felul de modificari? Tocmai asta e frumusetea ca suntem diferiti, ca nu avem aceleasi"arme", ca nu avem acelasi "stil de joc"! Si sa nu uitam ca suntem AMATORI!!!
                                        Dupa parerea mea este important ca o fața de paleta sa aiba sigla ITTF, care atesta ca este in conformitate cu cerintele respective si sa fie de culori diferite.(normal sa nu aiba denivelari, si dintzi lipsa,etc). Apropo: ce veti face daca cineva(si o sa fie multi) o sa "prepare" o iarba Tibhar Grass Dtecs OX care este aprobata? Sau un Dawei 388d-1 OX? O sa devina un "Super Block" dar mascat! Ce o sa mai cereti atunci conducerii AMATUR? Ce o sa-i spuneti EGO-ului? De ce nu cereti si aparat de verificat cu ce lipiti softurile?
                                        Deci eu cred ca aceasta miscare care se numeste AMATUR ar trebui sa ramana al celor care intr-adevar inteleg ce inseamna sa fii amator, al celor care daca vreau sa si castige atunci se antreneaza in acest scop, si nu al celor care vin la Turnee din an in pasti si se plang ca nu stiu ce se intampla.
                                        Va doresc tuturor multa intelepciune!
                                        PS.Este mai usor sa distrugi decat sa construiesti!(sa te antrenezi)

                                        Comentariu


                                        • Postat în original de Radu Serban Vezi post
                                          adversarul a fost mai bun, eu trebuie sa invat tehnici noi pentru al putea invinge, trebuie sa ma antrenez mai mult. Este atat de simplu!
                                          Aceste cuvinte nu sunt valabile si pentru cei ce joaca cu fete neomologate? Nu pot spune ca sunt un foarte activ jucator in amatur (poate datorita chiar acestui gen de conflict ce-l tot vad pe aici) Deci pot spune ca pot vedea problema dintr-o perspectiva mai relaxata. Dupa cate am vazut eu cei ce joaca cu soft muncesc, transpira mai mult in timpul jocului. De fapt scopul pentru care facem miscare. Ca de aceea suntem amatori. E frustrant sa te antrenezi foarte intens, sa uzi prosoape pe la antrenamente si sa joci cu cineva care sta eventual lipit cu burta de masa si ''tine'' paleta stg-dr si pune bila pe masa fara mare efort. Macar de-as vedea aparatori adevarati , ca cei ce scot topsinuri de la 3 metri de masa. Ar fi ceva spectaculos. Putini am vazut aparatori de genul asta. Musama lipita cu orice si gata.... Am senzatia ca nu pentru miscare vin sa joace ci pentru a-si hrani EGO-ul ca l-a batut pe nu stiu ce jucator considerat bun dar care chiar transpira la masa de joc.


                                          O zi buna si sa facem miscare !!! E mai importanta decat orice orgoliu personal
                                          Yasaka Rakza 7 Soft‎ /HM Levi /Butterfly Tenergy 05

                                          Comentariu


                                          • Postat în original de cerbu.nicu Vezi post
                                            Aceste cuvinte nu sunt valabile si pentru cei ce joaca cu fete neomologate? Nu pot spune ca sunt un foarte activ jucator in amatur (poate datorita chiar acestui gen de conflict ce-l tot vad pe aici) Deci pot spune ca pot vedea problema dintr-o perspectiva mai relaxata. Dupa cate am vazut eu cei ce joaca cu soft muncesc, transpira mai mult in timpul jocului. De fapt scopul pentru care facem miscare. Ca de aceea suntem amatori. E frustrant sa te antrenezi foarte intens, sa uzi prosoape pe la antrenamente si sa joci cu cineva care sta eventual lipit cu burta de masa si ''tine'' paleta stg-dr si pune bila pe masa fara mare efort. Macar de-as vedea aparatori adevarati , ca cei ce scot topsinuri de la 3 metri de masa. Ar fi ceva spectaculos. Putini am vazut aparatori de genul asta. Musama lipita cu orice si gata.... Am senzatia ca nu pentru miscare vin sa joace ci pentru a-si hrani EGO-ul ca l-a batut pe nu stiu ce jucator considerat bun dar care chiar transpira la masa de joc.


                                            O zi buna si sa facem miscare !!! E mai importanta decat orice orgoliu personal
                                            Sunt stiluri si stiluri. Nu poti sa-i impui unui jucator un anumit stil! Poate nici nu poate fizic sau efectiv nu stie sau nu i se potriveste! De ce trebuie sa ne aliniem toti la ce vor altii? Dumnezeu ne-a dat posibilitatea sa alem singuri, Liberul arbitru! De ce sa-mi impuna mie cineva(nu-mi impune Dumnezeu!) ce stil sa joc? Un jucator cu handicap care joaca in carucior cu rotile, sau un om mai in varsta are acelasi stil cu unul tanar? Si tanarul poate fi aparator Chopist sau Blockator sau ambele si invers!
                                            Nu credeti ca este penibil ca din cand in cand sa se " razvrateasca"(sa nu spun altcumva pentru ca Egoul este mare la unii si nu accepta adevarul) doar anumiti asa zisi "softisti"?
                                            Ultima editare de Radu Serban; 20.oct.2015, 12:34.

                                            Comentariu


                                            • Nu vreau sa intru in polemica , tot respectul . Sa amestecati persoanele cu handicap cu persoanele mai in varsta nu sta in picioare ca si argument. Daca nu poti face fata fizic se poate face un turneu oldboy- amatur , ceva de genul asta. Astfet sunt feriti si de accidente nedorite (chiar nu am vrut sa ating subiectul sensibil dar chiar fara sa vreau)
                                              Yasaka Rakza 7 Soft‎ /HM Levi /Butterfly Tenergy 05

                                              Comentariu


                                              • Corect. La postul 146 se aduc argumente "laterale" subiectului...Nu se razvratesc contra "ierburilor" si contra materialelor neaprobate (ilegale)

                                                Comentariu


                                                • Pentru ca sunt deja doua postari(96 si 143) in care sunt acuzat ca am jignit si ca n-as avea bun simt, simt nevoia sa clarific situatia. Cu toate ca nu doream sa fiu iar pe langa subiect.

                                                  Reformulez, postarea mea de la pozitia 91, cu sinonime ale "cuvintelor jignitoare"( frustrati si sadea - banuiesc ca acestea sunt incriminate).

                                                  Fac ce fac unii si duc usor subiectul/sondajul spre fight, prin aluzii voalate. Mai multa compasiune fata de inselatii/nemultumitii astia de softisti n-ar strica.
                                                  Mai ales ca naivii astia de softisti, cei care sunt amatori autentici/veritabili si s-au apucat cam tarziu de tenis, n-au inteles ca lupta cu morile de vant.
                                                  Sa ne vedem cu totii sanatosi si mai antrenati in urmatorul ciclu competitional ! Iar cel mai eficient sa castige, indiferent cu ce joaca.


                                                  Daca nici acum nu s-a inteles corect sensul mesajului meu, ma las pagubas.

                                                  Ca indrumator puteti consulta cel mai popular dex online si nu numai.

                                                  https://dexonline.ro/definitie/frustrat
                                                  https://dexonline.ro/definitie/sadea

                                                  Imi cer scuze initiatorului sondajului, adminului si celorlalti forumisti daca i-am deranjat de postarile mele off-topic !
                                                  Rudius

                                                  Comentariu


                                                  • Postat în original de titicostel Vezi post
                                                    Pentru ca sunt deja doua postari(96 si 143) in care sunt acuzat ca am jignit si ca n-as avea bun simt, simt nevoia sa clarific situatia. Cu toate ca nu doream sa fiu iar pe langa subiect.

                                                    Reformulez, postarea mea de la pozitia 91, cu sinonime ale "cuvintelor jignitoare"( frustrati si sadea - banuiesc ca acestea sunt incriminate).

                                                    Fac ce fac unii si duc usor subiectul/sondajul spre fight, prin aluzii voalate. Mai multa compasiune fata de inselatii/nemultumitii astia de softisti n-ar strica.
                                                    Mai ales ca naivii astia de softisti, cei care sunt amatori autentici/veritabili si s-au apucat cam tarziu de tenis, n-au inteles ca lupta cu morile de vant.
                                                    Sa ne vedem cu totii sanatosi si mai antrenati in urmatorul ciclu competitional ! Iar cel mai eficient sa castige, indiferent cu ce joaca.


                                                    Daca nici acum nu s-a inteles corect sensul mesajului meu, ma las pagubas.

                                                    Ca indrumator puteti consulta cel mai popular dex online si nu numai.

                                                    https://dexonline.ro/definitie/frustrat
                                                    https://dexonline.ro/definitie/sadea

                                                    Imi cer scuze initiatorului sondajului, adminului si celorlalti forumisti daca i-am deranjat de postarile mele off-topic !
                                                    Din pacate Dane dintr-un apărător al softistilor si un om care nu iubeste iarba, ai ajuns un neînteles si un apărător al ierbarilor, in numele tuturor ierbarilor iti multumim de si nu asta a fost intentia ta.

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X