Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

SONDAJ/Referendum pentru eliminarea fetelor fetelor excluse de pe lista ITTF

Adună
Acest topic este închis
X
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Sa mai destind atmosfera: Caut lemn + fete pentru aparare. Gata schimb stilul. . Cine ma anteneaza pentru un stil Joo Se Hyuk . Cel cu burta lipita de masa nu-l suport )))
    Yasaka Rakza 7 Soft‎ /HM Levi /Butterfly Tenergy 05

    Comentariu


    • Postat în original de cerbu.nicu Vezi post
      Sa mai destind atmosfera: Caut lemn + fete pentru aparare. Gata schimb stilul. . Cine ma anteneaza pentru un stil Joo Se Hyuk . Cel cu burta lipita de masa nu-l suport )))

      Nu rezolvi nimic. Tot se va găsi un ierbar-blocker sa te toace mărunt de lângă masa. Ai destule concursuri reglementate in București. Lasa-i sa se bata intre ei.
      TsE

      Comentariu


      • Postat în original de Radu Serban Vezi post
        acest sondaj ar avea valoare daca am sti cati au votat din cei inscrisi in Amatur. Este normal ca softistii care nu stiu sa joace contra materialelor(indiferent daca sunt interzise sau nu) sa fie mai multi decat cei care au avut ambitia sa invete si care nu au problemele dvs. si al celor "multi", care doresc sa fie respectat regulamentul ITTF doar ce ii avantajeaza pe EI! Mai sunt o gramada de lucruri din regulamentul ITTF care ne deranjeaza , dar de ele nu amintim decat dupa un turneu unde am pierdut din cauza ca nu a fost lumina buna, sau a fost condens, sau a fost galagie, ba adversarul a dat din picioare sau spatiul de joc insuficient de mare. Parca adversarul nu a avut aceleasi conditii! Intotdeauna marea majoritate nu pot sa-si dea Egoul deoparte si sa recunoasca franc: adversarul a fost mai bun, eu trebuie sa invat tehnici noi pentru al putea invinge, trebuie sa ma antrenez mai mult. Este atat de simplu! Cei care nu stiu sa joace impotriva materialelor , oare nu ar fi mai simplu sa intrebe de la cei care stiu, ce fac ei, cum de pot sa-i invinga pe ierbari indiferent de iarba pe care o au, sa-i invete si pe ei? Dar oare nu-i mai simplu sa-i eliminam? Oare nu-i mai simplu doar sa ne vedem doar propriul interes? Avem un Regulament bun, care sa format in decursul anilor, care bine-nteles se mai poate imbunatati. Dar de ce intotdeauna in favoarea "softistilor"? Noi cu ce suntem de vina ca ITTF , de dragul cresterii spectaculozitatii si al atragerii de cati mai multi spectatori-rating=BANI, fac tot felul de modificari? Tocmai asta e frumusetea ca suntem diferiti, ca nu avem aceleasi"arme", ca nu avem acelasi "stil de joc"! Si sa nu uitam ca suntem AMATORI!!!
        Dupa parerea mea este important ca o fața de paleta sa aiba sigla ITTF, care atesta ca este in conformitate cu cerintele respective si sa fie de culori diferite.(normal sa nu aiba denivelari, si dintzi lipsa,etc). Apropo: ce veti face daca cineva(si o sa fie multi) o sa "prepare" o iarba Tibhar Grass Dtecs OX care este aprobata? Sau un Dawei 388d-1 OX? O sa devina un "Super Block" dar mascat! Ce o sa mai cereti atunci conducerii AMATUR? Ce o sa-i spuneti EGO-ului? De ce nu cereti si aparat de verificat cu ce lipiti softurile?
        Deci eu cred ca aceasta miscare care se numeste AMATUR ar trebui sa ramana al celor care intr-adevar inteleg ce inseamna sa fii amator, al celor care daca vreau sa si castige atunci se antreneaza in acest scop, si nu al celor care vin la Turnee din an in pasti si se plang ca nu stiu ce se intampla.
        Va doresc tuturor multa intelepciune!
        PS.Este mai usor sa distrugi decat sa construiesti!(sa te antrenezi)
        1.Acest sondaj are valoare deoarece este normal sa fie mai multi cei care nu stiu sa joace impotriva materialelor interzise,(v-ati dat singur raspuns).Ei nu au nevoie sa invete sa joace impotriva lor pentru ca sunt interzise si nu se mai produc(teoretic) ,au bariere morale.
        2.Daca va deranjeaza ceva ,nu va opreste nimeni sa faceti demersuri de gen sondaj sau propunere,nu trebuie sa blocati propunerile altora,pe motiv ca daca nu se schimba TOT nu renuntati la fetele interzise,asa nu vom avansa niciodata. TOT nu vom avea decat daca vom fi afiliati la FRTM .Faceti o propunere concreta si se va vota,asa cum a facut si conducerea Amaturului ,AU VOTAT. Doar 2 au fost pentru scoaterea fetelor interzise si le multumim .(le multumim la toti cei prezenti dar in special celor 2 coordonatori. Sa se voteze asta si dupa aia mai votam si alta lege,incet pas cu pas se fac schimbarile nu brusc,nici cei de la ITTF nu au avut tot odata.
        3.Copiii , pensionarii si cei cu handicap ar putea fi scutiti de la orice reguli,ca tot au fost invocati de d-stra.
        4.Ati spus ca avem un regulament bun.Pe ce va bazati? .Bun este regulamentul ITTF ,dupa el ne ghidam.
        5.Tot invocati faptul ca sunteti AMATORI.Poate d-stra sunteti amatori dar FATA,IARBA nu este .Ea a fost inrezisa in ITTF,cum poti spune ca esti amator cand joci cu ceva impotriva careia nici cei din ITTF nu vor sa joace?Iar motivele interzicerii nu cred ca ar trebui puse la indoiala.
        6.AMATOR nu inseamna sa ai o afinitate pentru tot ce este INTERZIS .Ciudat, ca d-stra ati ales la inceput o fata Aprobata ITTF ,dupa ce a fost interzisa ,ati hotarat ca cei de la ITTF sunt "neseriosi" si ati renuntat sa-i mai respectati.

        Va rog sa cautati d-stra un jucator cu fete interzise sa va antrenati si atunci ve-ti intelege cat de usor dai de ei.
        Nu va interzicem nimic,la varsta dumneavoastra e laudabil ca sunteti asa implicat in miscarea de amatori,aveti tot respectul meu..
        Cu acelasi respect ,va salut si va doresc antrenamente placute si cat mai multe meciuri castigate cu materiale de amatori nu interzise de PROFI.
        Imi cer scuze daca am suparat pe cineva sau am stricat ceva vanzari doctorului.Atasez si o lista cu fetelle interzise in 2008.
        Sper ca informatia sa fie folosita in scopuri bine intentionate.

        Please don’t use the following long pips rubbers after July 1, 2008. They are banned by ITTF because these rubbers don’t have friction as per the new ITTF regulations. All these manufactures have come up with alternatives to these rubbers.

        989
        999

        Andro
        Clou
        Krypto

        Dawei
        388B

        Donic
        Alligator
        Alligator Soft
        Piranja FD

        Double Power
        No. 4080

        Dr Neubauer
        Boomerang
        Inferno
        Monster
        Roulette
        Scalpel
        Super Block
        The Wall

        Friendship

        RITC 755 Faster
        RITC 799-1

        Giant Dragon
        8228 Out

        Hallmark
        Friction Special
        Super Special
        Super Special Extra

        Imperial

        Defender
        Magic Swing

        Joola
        Antispin Long Pips
        Fakir
        Razor

        Milky Way
        Pluto
        Uranus

        Proma
        Diabolic

        Socko
        STR-Gee

        Tibhar

        Grass Devil

        Toni Hold
        Virus II

        TSP
        Bam Boo Curl p-1
        Curl Cactus
        Curl Combi

        TT Master
        R Flex
        Swing Back I
        Swing Back Special

        Yaping
        138
        Ultima editare de Lilian; 21.oct.2015, 10:25. Motiv: corectare
        ?Mințile luminate discută idei, mințile medii discută evenimente, iar mințile mici discută oamenii.? ? Eleanor Roosevelt

        Comentariu


        • Oare noi softistii,avem fete interzise?Sunt si eu curios sa aflu epilogul acestui sontaj,o concretizare finala.Si cand ma gandesc ca am investit multe ore de antrenament sa reusesc sa invat sa joc impotriva Super Block-lui,iar voi acum doriti sa-l interziceti definitiv!Munca mea a fost in zadar,cum imi pot recupera timpul pierdut intr-o astfel de situatie?Punctul meu de vedere,jucati domnilor cu tot ce aveti la indemana.
          Blade: JOOLA BOMB EXTREME.
          Rubber: TENERGY 05 2,1mm.

          Comentariu


          • Cred, ca fete interzise in amatur ar trebui sa fie cele extrem de uzate, care in loc de culoarea rosie are o culoare portocalie arsa de soare ) , din astfel de fete nu prea ai cum sa deduci cum vine mingea, uneori fata agata, uneori nu.
            Blade :Butterfly Timo Boll Spirit
            BH : Tenergy 05Fx
            FH : Tenergy 05Fx

            Comentariu


            • Spun unii ca ierbarii ar trebui sa fie corecti asa pentru sufletelul lor , ca nu e bine sa incalci reguli (desi regula e de la ITTF si noi tinem de Amatur), etc , etc
              As putea spune ca toti sunt ipocriti . Ca sa fie corecti, pe langa alte chestii de conduita ar trebui sa nu busteruiasca , iar la fiecare turneu la care participa sa ceara minge de platic atunci cand joaca. Daca cel cu care joaca sau organizatorii refuza mingea de plastic, sa dea meciul cu 3-0.
              Sa spunem ca s-ar interzice fetele neaprobate in amatur. Stiti ce se va intampla? Asa cum majoritatea boosteruiesc , cei care au jucat cu frictionless vor "prepara" niste ierburi la cuptor, la soare, cu silicon sau cu superglue.

              PS : Eu am trecut la anti , aia nu se poate "prepara"
              Blade:O chinezarie
              FH:TG2 (No 19)
              BH:Super Anti

              Comentariu


              • Nu e interzis sa boosteruiesti.Toti jucatorii profesionisti folosesc booster.Problema este sa nu depaseasca o anumita grosime buretele boosteruit pt. ca boosterul umfla buretele.Tocmai de aceea se masoara grosimea buretelui dupa meciuri. Dacaar fi fata din stoc cum o cumparam noi din magazin nu ar avea nici un sens masuratoarea.
                Blade-Darker speed 90
                Fh- Butterfly Tenergy 05 fx
                Bh- Testing

                Comentariu


                • Postat în original de dado_daniel Vezi post
                  Nu e interzis sa boosteruiesti.Toti jucatorii profesionisti folosesc booster.Problema este sa nu depaseasca o anumita grosime buretele boosteruit pt. ca boosterul umfla buretele.Tocmai de aceea se masoara grosimea buretelui dupa meciuri. Dacaar fi fata din stoc cum o cumparam noi din magazin nu ar avea nici un sens masuratoarea.
                  Eu cred ca e interzis . Asta e un articol din regulament : 2.4.7 The racket covering shall be used without any physical, chemical or other treatment.
                  http://www.ittf.com/ittf_handbook/20...HBK_CHPT_2.pdf

                  Daca toti jucatorii folosesc booster , asta nu inseamna ca boosterul nu este interzis . Nu poate fi detectat .
                  Boosterul nu este legal ,doar ca nu se poate demonstra ca buretele a fost boosteruit daca nu a fost afectat topsheetul, boosterul este VOC free si dimensiunile sunt legale.
                  Insa cei amintiti de mine in postul anterior probabil nu boosteruiesc , pentru ca au principii prea solide

                  - - - Actualizat - - -

                  Propunerea unuia catre ITTF de a legaliza booster-uirea :
                  http://www.larrytt.com/Boosting-Rule...ember-2015.pdf
                  Ultima editare de Tarpan Stefan; 22.oct.2015, 11:46.
                  Blade:O chinezarie
                  FH:TG2 (No 19)
                  BH:Super Anti

                  Comentariu


                  • Uau! Vazand ce groase sunt tenergyurile lui Timo Boll ma gandeam ca e legala treaba, cand colo doar nu ai cum sa dovedesti decat prin masurarea buretelui.E mai groasa problema la softisti cu boostuirea asta decat cu ierburile interzise! Citeam in linkul de mai sus ca Mizutani a ajuns sa boicoteze turnee unde nu se interzice practic procedeul asta!
                    Blade-Darker speed 90
                    Fh- Butterfly Tenergy 05 fx
                    Bh- Testing

                    Comentariu


                    • Dragii mei ,daca ITTF interzice anumite suprafete ,probabil stie mai bine de ce!Daca le-am interzice si noi ,ar fi similar cu a respecta intru-totul regulamentele internationale ,lucru pe care nu-l putem face!Plecand de la absenta celor 2(Doi ) arbitri si ajungand la altele ,veti constata ca vom ajunge cam tot acolo!-las-o ma ,ca merge si-asa!Apropos ,stiti cate greseli de serviciu frecvente se fac ?Care ar trebui penalizate?dati voi o cifra ,dar va spun din sursa verificata in Japonia-16!!Nici nu credeam ,dar asta este...Asadar ,disputa la tema merge ,fara rezolvare ,mai departe...

                      Comentariu


                      • Dacă turneele din Amatur ar avea mize importante (premii de mii de euro), aș înțelege de ce unii ierbari au nevoie de mult timp pentru a face trecerea la ierburile acceptate. Pe când așa cum stau lucrurile în mod real, când practicăm tenisul de masă de plăcere, eu nu văd de ce nu se poate trece la fețele de paletă regulamentare începând cu primul turneu din luna decembrie 2015. Dar e bine și așa (din octombrie 2017) că poate am timp să-mi vând fețele interzise la care am renunțat de câteva zile. Eu am votat pentru interzicerea fețelor neaprobate, deși îmi este mai ușor să joc împotriva ierburilor fără frecare.
                        Blade: VICTAS - Koji Matsushita DEF
                        FH: Butterfly - Dignics 80
                        BH: Sauer & Troger - Hellfire-X, OX

                        Comentariu


                        • Regulile oricarui joc sunt gandite pentru a oferi un cadru inteligibil prin care sa invatam, sa exersam si sa practicam jocul (aici tenis de masă).
                          Folosirea de materiale interzise este gandita ca modalitate de a eluda regulile si de a altera jocul.
                          Ce alegere facem ?
                          Corect = jucam dupa reguli.
                          Incorect = eludam regulile si alteram jocul. (castigam cu un avantaj cu care adversarul nu este instruit sa ne replice, deoarece noi nu suntem regula, suntem un caz particular - cazul particular "n" - unde "n" ia valori de la 1 la + infinit)
                          Succes tuturor in joc ! (nu inafara lui).

                          Comentariu


                          • Postat în original de gelusixt Vezi post
                            Regulile oricarui joc sunt gandite pentru a oferi un cadru inteligibil prin care sa invatam, sa exersam si sa practicam jocul (aici tenis de masă).
                            Folosirea de materiale interzise este gandita ca modalitate de a eluda regulile si de a altera jocul.
                            Ce alegere facem ?
                            Corect = jucam dupa reguli.
                            Incorect = eludam regulile si alteram jocul. (castigam cu un avantaj cu care adversarul nu este instruit sa ne replice, deoarece noi nu suntem regula, suntem un caz particular - cazul particular "n" - unde "n" ia valori de la 1 la + infinit)
                            Succes tuturor in joc ! (nu inafara lui).
                            Sa inteleg ca d-voastra nu boosteruiti si nici nu folositi fete "factory tunned". Si in plus , banuiesc ca jucati doar cu minge de plastic.
                            Blade:O chinezarie
                            FH:TG2 (No 19)
                            BH:Super Anti

                            Comentariu


                            • Domnule Tarpan sunteti cumva numit moderator al sondajului?
                              Vad ca, mai nou, apostrofati pe oricine nu este de acord cu punctul dvs.de vedere.
                              Eu cred ca v-ati expus indeajuns punctul de vedere.
                              Cu respect va urez o zi placuta.

                              Comentariu


                              • Postat în original de Tarpan Stefan Vezi post
                                Sa inteleg ca d-voastra nu boosteruiti si nici nu folositi fete "factory tunned". Si in plus , banuiesc ca jucati doar cu minge de plastic.
                                Puteti intelege ca nici nu am timp sa ma antrenez, joc de placere la cate un turneu.
                                Cand intalnesc "materiale" intreb daca e de acord sa foloseasca o paleta aprobata de ITTF. Surprinzator e faptul ca unii sunt de acord.

                                Cu stima,

                                Gelu H.

                                Comentariu


                                • Postat în original de mihais mioveni Vezi post
                                  Dacă turneele din Amatur ar avea mize importante (premii de mii de euro), aș înțelege de ce unii ierbari au nevoie de mult timp pentru a face trecerea la ierburile acceptate. Pe când așa cum stau lucrurile în mod real, când practicăm tenisul de masă de plăcere, eu nu văd de ce nu se poate trece la fețele de paletă regulamentare începând cu primul turneu din luna decembrie 2015. Dar e bine și așa (din octombrie 2017) că poate am timp să-mi vând fețele interzise la care am renunțat de câteva zile. Eu am votat pentru interzicerea fețelor neaprobate, deși îmi este mai ușor să joc împotriva ierburilor fără frecare.
                                  Felicitari Mihai pentru intelegere si pentru deschiderea ta catre un dialog civilizat. Unii pe aici ne fac in toate felurile de parca am cere ceva imposibil.

                                  Comentariu


                                  • Postat în original de dennis Vezi post
                                    Domnule Tarpan sunteti cumva numit moderator al sondajului?
                                    Vad ca, mai nou, apostrofati pe oricine nu este de acord cu punctul dvs.de vedere.
                                    Eu cred ca v-ati expus indeajuns punctul de vedere.
                                    Cu respect va urez o zi placuta.
                                    Dar dvs d-le dennis ce "hram" purtati pe forum de tot puneti pumnul in gura unuia/altuia ? Nu este prima data cand "sunteti satul" de punctele de vedere ale utilizatorilor si le propuneti sa inceteze cu expunerea lor.
                                    Fiecare are dreptul sa-si spuna punctul de vedere ori de cate ori doreste si sa raspunda oricarei remarci atata timp cat o face intr-un mod civilizat. Am colegi care folosesc booster si in mancare cred. Oare nu sunt in aceeasi oala cu noi... "ierbarii".

                                    Acest sondaj are doar forma informativa, dorim sa vedem cat mai multe opinii, remarcile sunt si ele binevenite. Poate ca pe viitor se va pune si mai serios in discutie acest subiect de aceea fiecare opinie si raspuns la opinie are valoarea ei/lui.

                                    Chiar daca personal sunt pentru retragerea tuturor fetelor nonfriction (intra si softurile prelucrate) sunt sigur (si este deocamdata corecta decizia in Amatur) ca nu se va renunta la ele. Pana la urma vor autodispare.
                                    Votul de acum nici pe departe nu denota ca ar trebui retrase aceste materiale acum. Daca ar fi fost un 95 la 5 ai mai fi bagat in seama retragerea lor dar 67,76 vs 32,24% adica 103/49 voturi din acest moment nici prin cap sa nu va treaca ca se va pune in discutie renuntarea la fetele scoase de pe lista ITTF.

                                    Respect.
                                    Blade: lemn off...ce lemn !
                                    Bh: cu tepi
                                    Fh: fara tepi

                                    Comentariu


                                    • Nu se vor scoate aceste fete neomologate pentru că trăim în România, iar dacă am fi într-un stat occidental, sigur am fi implementat regulamentul ITTF! Așa ne place nouă românilor să omitem orice fel de regulament și să mergem pe așa zisele reguli inventate!! Dacă în concursul organizat de mine în cadrul Olimpiadei Sportului Școlar, un elev participa cu o paletă improvizată, va pierde jocul deoarece nu respectă regulamentul oficial de tenis de masă! Așa ar fi normal și în amatur, altfel am confectiona fiecare cate o paletă improvizată cu care să ne impunem în fața adversarului! ?i înțeleg și pe cei care au asemenea fete și palete, dar trebuie să se gîndească că pe viitor acestea vor fi interzise sau se vor epuiza și vor trebui să treacă la cele conforme! Atunci nu vor mai avea parte de nici un avantaj din partea paletei, vor deveni victime la fel cum suntem și noi câteodată!
                                      Blade - Timo Boll ZLF - OFF
                                      FH - Xiom Sigma II Pro
                                      BH- Xiom Sigma II Pro

                                      Comentariu


                                      • Dar dumneavoastra ca organizator respectati regulile impuse de ittf?

                                        Comentariu


                                        • Vorbiti despre Dacă în concursul organizat de mine în cadrul Olimpiadei Sportului Școlar, un elev participa cu o paletă improvizată, va pierde jocul deoarece nu respectă regulamentul oficial de tenis de masă! Aici este o competitie AMATUR......eu zic,ca este mare diferenta in titulatura......

                                          Comentariu


                                          • Postat în original de ClaudiuManoiu Vezi post
                                            Nu se vor scoate aceste fete neomologate pentru că trăim în România, iar dacă am fi într-un stat occidental, sigur am fi implementat regulamentul ITTF! Așa ne place nouă românilor să omitem orice fel de regulament și să mergem pe așa zisele reguli inventate!! Dacă în concursul organizat de mine în cadrul Olimpiadei Sportului Școlar, un elev participa cu o paletă improvizată, va pierde jocul deoarece nu respectă regulamentul oficial de tenis de masă! Așa ar fi normal și în amatur, altfel am confectiona fiecare cate o paletă improvizată cu care să ne impunem în fața adversarului! ?i înțeleg și pe cei care au asemenea fete și palete, dar trebuie să se gîndească că pe viitor acestea vor fi interzise sau se vor epuiza și vor trebui să treacă la cele conforme! Atunci nu vor mai avea parte de nici un avantaj din partea paletei, vor deveni victime la fel cum suntem și noi câteodată!
                                            Concursurile organizate de dvs sunt (probabil) sub egida Federatiei Romane de Tenis de Masa sau au o legatura directa cu sportul oficial si nu se poate compara cu competitiile din Amatur.
                                            Nu uitati ca la inceput au fost cativa oameni care s-au adunat la un ping pong si care au venit cu ce aveau prin casa pentru a face miscare, nici nu se gandeau ca se va ajunge la un asa nivel.
                                            Regulamentul Amatur este mai permisiv si nu cred ca ar fi bine sa fie total conform ITTF.
                                            Maine-poimaine o sa doriti sa fie in organigrama Amatur si un reprezentat politic, ca FRTM este condusa politic, nu ?
                                            Oameni buni, ITTF este cel mai bun exemplu pentru noi dar regulile tenisului de masa amator trebuie adaptate in mod special conditiei fizice majoritatii si puterii financiare in plan secundar. Asa ca...
                                            V-as intreba insa de ce acceptati si lasati tinerii sa joace cu materiale ? Intrebarea este pentru cei ce se stiu cu musca pe caciula, nu pt dvs d-le Claudiu. Sunt foarte multi tineri care folosesc "arme" non-friction, foarte multi.

                                            Respect.
                                            Blade: lemn off...ce lemn !
                                            Bh: cu tepi
                                            Fh: fara tepi

                                            Comentariu


                                            • Fetele neautorizate nu vor disparea niciodata, atat timp cat vor fi doritori vor exista si furnizori. Nu mizati pe disparitia lor !
                                              Aceste fete neautorizate dau dependenta precum drogurile. Provoaca placere si nu puteti sa-i lipsiti pe cei ce le folosesc sa-si gaseasca fericirea castigarii unui meci distractiv.
                                              Indiferent de varsta bucuria castigului este o rasplata psihica pe care nu si-o refuza nimeni.
                                              Rudius

                                              Comentariu


                                              • Postat în original de titicostel Vezi post
                                                Fetele neautorizate nu vor disparea niciodata, atat timp cat vor fi doritori vor exista si furnizori. Nu mizati pe disparitia lor !
                                                Aceste fete neautorizate dau dependenta precum drogurile. Provoaca placere si nu puteti sa-i lipsiti pe cei ce le folosesc sa-si gaseasca fericirea castigarii unui meci distractiv.
                                                Indiferent de varsta bucuria castigului este o rasplata psihica pe care nu si-o refuza nimeni.
                                                Nu fi asa sigur Dane, Hallmark Supernova si Dr Neubauer Monster NU SE MAI GASESC SI NU SE MAI FABRICA asa k hai sa ne vedem la concursuri nu pe forum doar, te salut si ai dreptate in privinta k dau dependenta asa este mie imi place sa joc cu iarba de care o fi dar sa fie.

                                                Comentariu


                                                • Am observat o problema interzicerea "interziselor" o doresc cei care nu participă în AMATuR la concursuri au 2 sau 3 concursuri pe an si alea B-uri.Cei care sunt participanti frecventi si au ca mine cate 13 sau 14 turnee pe an aceia nu se vaită nu ai interesează stiti de ce? ACEIA STIU SA JOACE IMPOTRIVA MATERIALELOR DE ORICE FEL asa ca numai fiti FORUMISTI fiti AMATuRISTI.

                                                  Comentariu


                                                  • La urmatorul concurs amatur, o sa joc doar cu lemnul, fara nici o fata pe el.

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X