Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

SONDAJ/Referendum pentru eliminarea fetelor fetelor excluse de pe lista ITTF

Adună
Acest topic este închis
X
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Postat în original de Cornel 67 Vezi post
    La urmatorul concurs amatur, o sa joc doar cu lemnul, fara nici o fata pe el.
    Cu o conditie lemnul sa fi fost aprobat si sa aiba stantarea ITTF , altfel nu aveti voie haha.

    Comentariu


    • ... si sa sparga maxim doua mingi
      TEnergy 05 FX | Timo Boll ALC 30th A | TEnergy 05 FX

      Comentariu


      • Lemnul gol si iarba pe cant.
        Blade-Darker speed 90
        Fh- Butterfly Tenergy 05 fx
        Bh- Testing

        Comentariu


        • Postat în original de Bogdan Raducan Vezi post
          Cu o conditie lemnul sa fi fost aprobat si sa aiba stantarea ITTF , altfel nu aveti voie haha.
          Bineinteles ca este lemn aprobat ITTF, este de firma nu facut din placaj la traforaj. Daca cineva va avea ceva de comentat si organizatorul imi va interzice sa joc asa o sa il rog frumos sa controleze toate paletele si sa le interzica pe acelea care nu au sigla, asa cum scrie in regulamentul Amatur si de care nici un organizator nu tine seama. In regulament scrie clar: " Avand in vedere ca circuitul este destinat amatorilor, este permisa utilizarea oricarui tip de fata, daca respecta urmatoarele conditii:
          1. Cele doua fete sunt de culori distincte;
          2. Ambele fete au la vedere sigla de omologare ittf, chiar daca intre timp a fost interzisa!
          3. Suprafetele paletei nu sunt deteriorate (nu au denivelari sau neomogenitati pronuntate).
          Nu este interzisa utilizarea fetelor lipite cu solventi; lipirea fetelor nu este insa permisa in incinta de joc. In caz de nemultumire sau reclamatii, organizatorul va decide, respectiv va lua masurile ce se impun, iar in caz ca jucatorii nu au sesizat aceste nereguli inainte de inceperea partidei, se poate continua jocul fara masuri suplimentare".
          Mie unul mi-ar place ca organizatorul cand anunta turneul pe site sa avertizeze jucatorii ca trebuie sa se conformeze regulamentului in vigoare referitor la calitatea fetelor si ca li se va interzice sa joace cu palete necorespunzatoare. Asa au procedat cei de la Viva la turneul lor de casa, a controlat Horia Tanase cu seriozitate paletele si nimeni nu a mai venit cu palete deteriorate, nici macar masluite la cuptor sau date cu ulei. Daca se vrea sa jucam tzurca in loc de tenis atunci continuati asa.
          Ultima editare de Cornel 67; 24.oct.2015, 12:31.

          Comentariu


          • Postat în original de sorin_client Vezi post
            Concursurile organizate de dvs sunt (probabil) sub egida Federatiei Romane de Tenis de Masa sau au o legatura directa cu sportul oficial si nu se poate compara cu competitiile din Amatur.
            Nu uitati ca la inceput au fost cativa oameni care s-au adunat la un ping pong si care au venit cu ce aveau prin casa pentru a face miscare, nici nu se gandeau ca se va ajunge la un asa nivel.
            Regulamentul Amatur este mai permisiv si nu cred ca ar fi bine sa fie total conform ITTF.
            Maine-poimaine o sa doriti sa fie in organigrama Amatur si un reprezentat politic, ca FRTM este condusa politic, nu ?
            Oameni buni, ITTF este cel mai bun exemplu pentru noi dar regulile tenisului de masa amator trebuie adaptate in mod special conditiei fizice majoritatii si puterii financiare in plan secundar. Asa ca...
            V-as intreba insa de ce acceptati si lasati tinerii sa joace cu materiale ? Intrebarea este pentru cei ce se stiu cu musca pe caciula, nu pt dvs d-le Claudiu. Sunt foarte multi tineri care folosesc "arme" non-friction, foarte multi.

            Respect.
            Ori ce jucator/jucatoare trebuie sa fie pregatit[a] sa joace inpotriva materialelor.
            Se vede foarte clar la competitile internationale,cum dau de un jucator/jucatoare cu material avem mari probleme!
            OaRE DE CE !!!

            Comentariu


            • Postat în original de Cornel 67 Vezi post
              Bineinteles ca este lemn aprobat ITTF, ... asa cum scrie in regulamentul Amatur si de care nici un organizator nu tine seama. In regulament scrie clar: " Avand in vedere ca circuitul este destinat amatorilor, este permisa utilizarea oricarui tip de fata, daca respecta urmatoarele conditii:
              1. Cele doua fete sunt de culori distincte;
              2. Ambele fete au la vedere sigla de omologare ittf, chiar daca intre timp a fost interzisa!
              3. Suprafetele paletei nu sunt deteriorate (nu au denivelari sau neomogenitati pronuntate).
              Nu este interzisa utilizarea fetelor lipite cu solventi; lipirea fetelor nu este insa permisa in incinta de joc. In caz de nemultumire sau reclamatii, organizatorul va decide, respectiv va lua masurile ce se impun, iar in caz ca jucatorii nu au sesizat aceste nereguli inainte de inceperea partidei, se poate continua jocul fara masuri suplimentare".
              Mie unul mi-ar place ca organizatorul cand anunta turneul pe site sa avertizeze jucatorii ca trebuie sa se conformeze regulamentului in vigoare ... Daca se vrea sa jucam tzurca in loc de tenis atunci continuati asa.
              Ati uitat sa scrieti din ce paragraf al regulamentului citati. Mai mult ca sigur de aicea (paragraful 6.1):
              "Regulament 2015 AmaTuR Romania http://www.tenisdemasa.ro/forum/show...egulament-2015
              Regulamentul Circuitului Individual de Tenis de Masa 2015
              6. Regulamentul.
              6.1. Regulamentul de joc
              Jocurile din turneele amatur vor respecta regulamentul de joc aprobat de I.T.T.F.si F.R.T.M."

              Propozitia scurta de mai sus -cea cu ITTF si FRTM- ati uitat sa o citati.

              Si ce spune Regulamentul de pe site-ul FRTM la paragraful 2.4.3? http://www.frtenismasa.ro/regulament.html

              "2.4.3. Partea paletei folosita pentru a lovi mingea,va fi acoperita cu cauciuc simplu, cu cauciuc cu zimtii spre exterior, având o grosime totala(inclusiv adesivul)de 2 mm. sau cauciuc “sandwich” cu zimtii spre exterior sau spre interior, având o grosime totala, inclusiv adesivul, de maximum 4 mm."

              Deci este interzis a juca doar cu lemnul gol.
              Asa ca va cam contraziceti. Ati vrea sa se respecte regulamentul Amatur, dar numai partea care va convine. Ha! Ha! Ha!
              Ultima editare de alandala; 25.oct.2015, 02:10.

              Comentariu


              • Urmărind discuțiile de pe acest topic, mă gîndeam că sunt colegi amaturiști care vor să joace [U]tenis de masă [U] fără să se respecte regulamentele tenisului de masă. ?nseamnă că utilizarea termenului tenis de masă nu este conformă cu realitatea și trebuie să folosim alt termen mai adecvat cum ar fi: ping pong, țaca paca, țurca, etc. După părerea mea, o problemă mai gravă este INTENȚIA DE IEȘIRE DIN CADRUL REGULAMENTULUI AMATUR. Vă dau un exemplu: la concursul de la Băicoi, stăteam în tribună și urmăream jocul de la o masă apropiată; la un moment dat simt miros de diluant și mă ?ntorc să văd de unde vine mirosul; un coleg de mișcare să spunem, ștergea fețele soft (softist, nu?) cu diluant; îl intreb diplomatic dacă nu-l deranjează că își strică fețele; îmi răspunde că nu-și permite să cumpere soluție de curățat și diluantul este mult mai ieftin; ......... alt exemplu ..... astă vară la concursul de la Sibiu, un alt coleg ne-a intoxicat suflețelul cu miros de diluant după fiecare meci - lipea fețele pentru meciul următor cu lipici pe bază de toluen în imediata vecinătate a meselor de joc și la maxim 10 metri de pupitrul organizatorului. Dar i se trecea cu vederea pentru că era Openist (așa cred eu).
                Deci până la implementarea regulamentului ITTF, hai să vedem cum facem pentru a respecta într-o mai mare măsură regulamentul Amatur!
                Blade: VICTAS - Koji Matsushita DEF
                FH: Butterfly - Dignics 80
                BH: Sauer & Troger - Hellfire-X, OX

                Comentariu


                • Postat în original de mihais mioveni Vezi post
                  Urmărind discuțiile de pe acest topic, mă gîndeam că sunt colegi amaturiști care vor să joace [U]tenis de masă [U] fără să se respecte regulamentele tenisului de masă. ?nseamnă că utilizarea termenului tenis de masă nu este conformă cu realitatea și trebuie să folosim alt termen mai adecvat cum ar fi: ping pong, țaca paca, țurca, etc. După părerea mea, o problemă mai gravă este INTENȚIA DE IEȘIRE DIN CADRUL REGULAMENTULUI AMATUR. Vă dau un exemplu: la concursul de la Băicoi, stăteam în tribună și urmăream jocul de la o masă apropiată; la un moment dat simt miros de diluant și mă ?ntorc să văd de unde vine mirosul; un coleg de mișcare să spunem, ștergea fețele soft (softist, nu?) cu diluant; îl intreb diplomatic dacă nu-l deranjează că își strică fețele; îmi răspunde că nu-și permite să cumpere soluție de curățat și diluantul este mult mai ieftin; ......... alt exemplu ..... astă vară la concursul de la Sibiu, un alt coleg ne-a intoxicat suflețelul cu miros de diluant după fiecare meci - lipea fețele pentru meciul următor cu lipici pe bază de toluen în imediata vecinătate a meselor de joc și la maxim 10 metri de pupitrul organizatorului. Dar i se trecea cu vederea pentru că era Openist (așa cred eu).
                  Deci până la implementarea regulamentului ITTF, hai să vedem cum facem pentru a respecta într-o mai mare măsură regulamentul Amatur!
                  Nea Mihai ceea ce ai relatat mai sus contravine regulamentului in vigoare dar deasemenea mai spune ca daca aceste nereguli nu sunt sesizate de jucatori in timp util nu se pot lua masuri retroactive.Deci cand mai vedeti astfel de nereguli sesizatile organizatorului.

                  Citat Regulament.
                  " 3. Suprafetele paletei nu sunt deteriorate (nu au denivelari sau neomogenitati pronuntate).
                  Nu este interzisa utilizarea fetelor lipite cu solventi; lipirea fetelor nu este insa permisa in incinta de joc. In caz de nemultumire sau reclamatii, organizatorul va decide, respectiv va lua masurile ce se impun, iar in caz ca jucatorii nu au sesizat aceste nereguli inainte de inceperea partidei, se poate continua jocul fara masuri suplimentare;"

                  Comentariu


                  • Eu am vrut să exemplific INTENȚIA DE A IEȘI DIN CADRUL REGULAMENTULUI. Dacă un ierbar este onest prin faptul că iși asumă condiția, se vede că are iarbă, se vede inscripția fabricantului, există unii "softiști" care pe lângă faptul că ?i denigrează pe ierbari, ei înșiși folosesc "materiale neoficiale" și greu de detectat la prima vedere. De aceea m-am referit la INENȚIE..... Asta vorbind strict despre paletă. Restul, tertipuri, șmecherii psihologice care intră de multe ori în zona lipsei de bun simț .... și pentru ce? care este miza?...... e altă discuție.
                    Blade: VICTAS - Koji Matsushita DEF
                    FH: Butterfly - Dignics 80
                    BH: Sauer & Troger - Hellfire-X, OX

                    Comentariu


                    • Postat în original de Zosim1 Vezi post
                      Nea Mihai ceea ce ai relatat mai sus contravine regulamentului in vigoare dar deasemenea mai spune ca daca aceste nereguli nu sunt sesizate de jucatori in timp util nu se pot lua masuri retroactive.Deci cand mai vedeti astfel de nereguli sesizatile organizatorului.

                      Citat Regulament.
                      " 3. Suprafetele paletei nu sunt deteriorate (nu au denivelari sau neomogenitati pronuntate).
                      Nu este interzisa utilizarea fetelor lipite cu solventi; lipirea fetelor nu este insa permisa in incinta de joc. In caz de nemultumire sau reclamatii, organizatorul va decide, respectiv va lua masurile ce se impun, iar in caz ca jucatorii nu au sesizat aceste nereguli inainte de inceperea partidei, se poate continua jocul fara masuri suplimentare;"
                      Toate bune si frumoase cu ce scrie la regulament ca trebuie sa semnalam noi inainte de a incepe meciul ca paleta contracandidatului este neconforma. In practica insa acest lucru nu prea se poate realiza fiindca ne cunoastem intre noi, ne pupam la reintalnire dupa care dau fuga repede la organizator cu paleta prietenului meu aratandu-i organizatorului ca nu are sigla ITTF sau ca aceasta este fiarta. Crede-ti ca pot face asa ceva? Eu as propune ca seful de grupa sa aiba sarcina de a verifica paletele celor din grupa lui, fiindca am vazut ca este priceput la caratul baxului cu apa, si sa semnaleze organizatorului paletele dubioase.
                      Ultima editare de Cornel 67; 25.oct.2015, 14:20.

                      Comentariu


                      • Eu am refuzat pana acum 2 palete uzate fara nici un scrupul si am de gand sa fac la fel si in continuare. Recomand tuturor acest lucru, pentru ca numai asa vom face sa dispara cei care nu au ce cauta printre noi. Cei care decid sa joace cu palete uzate nu merita nici o mila din partea nimanui, pentru ca sunt in cunostinta de cauza. Mai bine nu joc decat sa imi fac un car de nervi in timpul meciului. Doar daca luam toti atitudine vom avea ceea ce ne dorim.

                        Comentariu


                        • Joc de aproximativ un an la Open(nu din cauza valorii,doar datorita MP-lui !!!!) dar credeti-ma , inainte de începerea unei partide nu a venit nici un adversar sa ma intrebe ce fete folosesc sau sa-mi studieze iarba !!! Oare de ce?.......Simplu,inca de la la incalzire si-au dat imediat seama ce si mai ales cum folosesc iarba !
                          Cei care se plang mereu de materialele folosite in Amatur nu stiu sa joace contra acestora , indiferent daca acestea sunt sau nu interzise!!!!!! Concluzia este una singura,pentru a obtine rezultate bune la sfarsit de saptamana in Amatur trebuie multa munca in cursul saptamanii nu tenis de agrement la umbra unei sticle cu bere ! Deci pentru cei care se plang mereu ca au probleme cu materialele...spor la antrenamente si apoi sigur vor veni si rezultatele pozitive in razboiul cu............ ,,materialistii "!!!

                          Comentariu


                          • Dragule, nu ai înțeles nimic nici tu și nici alții, ce se discuta în acest post!! Ca să fim înțeleși pe deplin, noi suntem contra celor ce folosesc materiale interzise de ITTF, cât și a celor care utilizează materiale uzate, neconforme pentru acest joc!! Nu se plânge nimeni domnilor de cei ce folosesc iarbă sau anti, ci de cei care folosesc materiale interzise!!! Cred că am fost foarte explicit! Noi dorim alinierea la standardele ITTF, iar cei care nu doresc, sunt convins că au parte de acel avantaj al acestor fete!! Trebuie să intrăm odată în lumea cea bună a tenisului de masă!
                            Blade - Timo Boll ZLF - OFF
                            FH - Xiom Sigma II Pro
                            BH- Xiom Sigma II Pro

                            Comentariu


                            • Confuzia se face relativ usor pentru ca marea majoritate dintre cei care nu stiu sa joace impotriva ierburilor interzise nu stiu sa joace nici impotriva ierburilor aprobate. E posibil sa ma insel dar vorbesc din experienta personala!
                              Blade-Darker speed 90
                              Fh- Butterfly Tenergy 05 fx
                              Bh- Testing

                              Comentariu


                              • Postat în original de gelusixt Vezi post
                                Regulile oricarui joc sunt gandite pentru a oferi un cadru inteligibil prin care sa invatam, sa exersam si sa practicam jocul (aici tenis de masă).
                                Folosirea de materiale interzise este gandita ca modalitate de a eluda regulile si de a altera jocul.
                                Ce alegere facem ?
                                Corect = jucam dupa reguli.
                                Incorect = eludam regulile si alteram jocul. (castigam cu un avantaj cu care adversarul nu este instruit sa ne replice, deoarece noi nu suntem regula, suntem un caz particular - cazul particular "n" - unde "n" ia valori de la 1 la + infinit)
                                Succes tuturor in joc ! (nu inafara lui).
                                Daca nu ar fi interzise(pentru ca au sigla ITTF pe ele) ce ati fi inventat? Ce reactie aveti cand jucati impotriva a : Tibhar Grass D.Tecs OX, Dawei 388-D1 OX sau Antispin Buffalo, care nu sunt interzise? Credeti ca vine mingea mai putin "urat"? Credeti ca jucati mai bine impotriva lor? Este foarte deranjant ca "unii" vad doar ceea ce ii intereseaza(avantajeaza). Asa se intampla si in viata. Ati auzit vreodata ca oamenii care se lupta, din rasputeri, pentru anumite drepturi(ce ii avantajeaza) sa-si aduca aminte ca au si obligatii?
                                Rezolvarea simpla ar fi sa jucam toti cu acelasi lemn si cu aceleasi fete, ca si cu paletele de smirghel. Stimati colegi nu uitati ca suntem Amatori. Unii vor neaparat sa castige, altii vor trofee, altii cauta tot felul de mijloace prin care sa pacaleasca adversarul(prepararea materialelor, lipirea lor cu tot felul de lipiciuri, tinerea la soare, in cuptorul de microunde, etc. iar eu nu sunt de acord cu aceste practici), iar unii se A-N-T-R-E-N-E-A-Z-A!!! Aceste practici de a "prepara" materialul, care sa-i schimbe caracteristicile sunt intr-adevar neortodoxe!

                                Comentariu


                                • Postat în original de ClaudiuManoiu Vezi post
                                  Nu se vor scoate aceste fete neomologate pentru că trăim în România, iar dacă am fi într-un stat occidental, sigur am fi implementat regulamentul ITTF! Așa ne place nouă românilor să omitem orice fel de regulament și să mergem pe așa zisele reguli inventate!! Dacă în concursul organizat de mine în cadrul Olimpiadei Sportului Școlar, un elev participa cu o paletă improvizată, va pierde jocul deoarece nu respectă regulamentul oficial de tenis de masă! Așa ar fi normal și în amatur, altfel am confectiona fiecare cate o paletă improvizată cu care să ne impunem în fața adversarului! ?i înțeleg și pe cei care au asemenea fete și palete, dar trebuie să se gîndească că pe viitor acestea vor fi interzise sau se vor epuiza și vor trebui să treacă la cele conforme! Atunci nu vor mai avea parte de nici un avantaj din partea paletei, vor deveni victime la fel cum suntem și noi câteodată!
                                  Stimate dl. Claudiu Manoiu,

                                  paleta nu joaca singura! Cel cu "materialul" are avantajul ca unii nu stiu sa joace impotriva ei. Atat.
                                  Mult succes!

                                  Comentariu


                                  • Postat în original de Bogdan Raducan Vezi post
                                    Am observat o problema interzicerea "interziselor" o doresc cei care nu participă în AMATuR la concursuri au 2 sau 3 concursuri pe an si alea B-uri.Cei care sunt participanti frecventi si au ca mine cate 13 sau 14 turnee pe an aceia nu se vaită nu ai interesează stiti de ce? ACEIA STIU SA JOACE IMPOTRIVA MATERIALELOR DE ORICE FEL asa ca numai fiti FORUMISTI fiti AMATuRISTI.
                                    Domnule Bogdan Raducan avand in vedere faptul ca m-ati citat ma vad nevoit sa mai raspund cu o ultima postare la acest subiect si sa va adresez cateva intrebari:
                                    1. De unde stiti ca toti cei care au votat pentru interzicere, au 2-3 concursuri si alea B-uri? si daca ar fi asa(daca m-ati verificat pe mine vedeti ca sunt si A-uri si alea 4-5) ce propuneti sa avem un numar de postari pe forum direct proportional cu numarul de turnee la care participam??
                                    2.Ce inseamna sau va rog sa definiti sintagma: "Nu stie sa joace sau stie sa joace impotriva ierbarilor". Exemplu concret si real: Eu am la sala 3 ierbari: pe unul il bat de fiecare data, cu unul imi impart victoriile si cu ultimul(jucator de open) am la activ un singur set castigat din mai multe partide( insa mentionez ca fac puncte in fiecare set 7-8-9pct. si ii cam "arde" pe toti de la sala cand e in forma cu cateva exceptii). In concursurile oficiale am cazut anul acesta de 2 ori in grupa cu unul dintre cei mai simpatici ierbari din Amatur si de fiecare data am castigat. Intrebare: Stiu sa joc impotriva ierbii sau nu?
                                    Si o ultima remarca: acest subiect dezbate un principiu. Daca eu votez: "pentru"-inseamna ca ma "vait" sau nu stiu sa joc impotriva ierbii???? Acelasi lucru se poate spune despre cei care sustin in continuare materialele interzise, adica se vaita si nu stiu sa joace fara ele. Corect??????
                                    P.S. facand o propotionalitate directa intre nr. de turnee pe care spuneti ca le aveti(13-14...eu nu verific, nu ma intereseaza) si numarul d-voastra de postari sunteti mai FORUMISTdecat mine si nu vad nimic rau in treaba asta.
                                    "Sa fim precum ne-am impaca"(Ion Barbu)
                                    Lemn:BTY - Keyshot Light; FH-Tibhar Genius 2.0
                                    BH-Xiom Yanus DF 1,5[/COLOR]

                                    Comentariu


                                    • Nu v-am citat pentru ca habar nu am cine sunteti chiar nu am vrut sa va simtiti lezat.Dar de unde stiti ca cei care au votat sunt cu adevărati forumisti , foarte usor poti sa iti faci cateva nikname-uri pe acest forum si poti vota linistit, asa ca acest sondaj este lipsit de transparerenta.Va salut si imi cer scuze dar nu puteam sa na iau de dumneavoastra daca nu va cunosc.Acum am mai citit odata ce am postat si nu vad vreo legătură cu dumneavoastra, asa ca ......
                                      Ultima editare de Bogdan Raducan; 26.oct.2015, 16:53.

                                      Comentariu


                                      • Postat în original de Bogdan Raducan Vezi post
                                        Nu v-am citat pentru ca habar nu am cine sunteti chiar nu am vrut sa va simtiti lezat.Dar de unde stiti ca cei care au votat sunt cu adevărati forumisti , foarte usor poti sa iti faci cateva nikname-uri pe acest forum si poti vota linistit, asa ca acest sondaj este lipsit de transparerenta.Va salut si imi cer scuze dar nu puteam sa na iau de dumneavoastra daca nu va cunosc.Acum am mai citit odata ce am postat si nu vad vreo legătură cu dumneavoastra, asa ca ......
                                        Ok. In primul rand nu m-am simtit lezat, nici eu nu va cunosc si cu atat mai mult nu am nimic cu d-voastra.
                                        Intr-unul din posturile mele am folosit expresia "interzicerea interziselor" pe care a-ti dat-o exemplu. Totodata va aduc la cunostinta ca nu sunteti original in ceea ce priveste ideea cu numarul de turnee(sau poate ati reluat voit aceasta "problema" daca pot sa o numeesc asa) un alt user inaintea d-voastra propunand interzicerea dreptului la vot a celor cu cateva turnee pe an. Prin urmare sunt cam multe coincidente si am simtit nevoia sa ma sesizez si sa va raspund chiar daca d-voastra spuneti acum ca nu are nici o legatura cu mine. Va cred insa pe cuvant.
                                        La intrebari nu ati raspuns insa, sincer nici nu ma asteptam. O sa raspund eu la una din ele:
                                        Problema "de a sti sau a nu sti sa joci impotriva ierbi"i este foaaaarteee relativa si asta pentru ca acea iarba nu joaca singura. Ea este pe paleta unui jucator, unei persoane care este mai mult sau mai putin antrenata(ca si noi softistii), mai mult sau mai putin talentata. Si ierbarul la randul sau este incepator, avansat, amator, openist, profesionist, etc. Victoriile si infrangerile nu se raporteaza la iarba de pe paleta ci la jucatorul in mana cui se afla.
                                        P.S. Daca Elisabeta Samara i-a bataie de la una cu material sau iarba inseamna ca nu stie sa joace impotriva ierbii sau nu stie sa joace impotriva stilului jucatoarei respective??
                                        "Sa fim precum ne-am impaca"(Ion Barbu)
                                        Lemn:BTY - Keyshot Light; FH-Tibhar Genius 2.0
                                        BH-Xiom Yanus DF 1,5[/COLOR]

                                        Comentariu


                                        • Din cele relatate de dumneavoastra stiti sa jucati împotriva ierbii dar doar impotriva celor 3 prieteni ierbari din Călărași sau de unde sunteti.Daca v-ati duce la turnee mai multe ati juca i cu alte ierburi alte stiluri si atunci chiar ati sti, de aceea am zis ca cei care se duc la turnee stiu sa joace impotriva ierbii pt ca întâlnesc tot felul de ierburi si stiluri, la asta m-am referit dar multi poate ati inteles altceva si de asta imi cer scuze celor care i-am deranjat.

                                          Comentariu


                                          • Postat în original de Bogdan Raducan Vezi post
                                            Din cele relatate de dumneavoastra stiti sa jucati împotriva ierbii dar doar impotriva celor 3 prieteni ierbari din Călărași sau de unde sunteti.Daca v-ati duce la turnee mai multe ati juca i cu alte ierburi alte stiluri si atunci chiar ati sti, de aceea am zis ca cei care se duc la turnee stiu sa joace impotriva ierbii pt ca întâlnesc tot felul de ierburi si stiluri, la asta m-am referit dar multi poate ati inteles altceva si de asta imi cer scuze celor care i-am deranjat.
                                            Credeti ca nu as vrea sa particip si la alte turnee altele decat cele din Călărași.? Putinul timp liber pe care il am insa il investesc deocamdata in copil care acum este la o varsta la care are cea mai mare nvoie de mine si apoi in planul 2 ramane TM.
                                            Aveti dreptate intr-adevar cu turneele si capatatul experientei impotriva ierbarilor insa tot relativa este treaba. O victorie sau o infrangere nu ma face un jucator care stie sau nu stie sa joace impotriva ierbii sau ierbarilor...parerea mea.
                                            De antrenamente avem nevoie cu totii si ierbari si softisti si cel mai bun sa castige. Mie chiar imi place sa joc impotriva ierbarilor si nu m-am uitat niciodata sa vad daca fetele sunt sau nu interzise. Am o probleme cu cele coapte , superuzate din care nu mai intelegi nimic.
                                            Spor la joc si o seara buna.
                                            "Sa fim precum ne-am impaca"(Ion Barbu)
                                            Lemn:BTY - Keyshot Light; FH-Tibhar Genius 2.0
                                            BH-Xiom Yanus DF 1,5[/COLOR]

                                            Comentariu


                                            • Am gasit un numitor comun nici eu nu sunt de acord cu fetele de paleta " PREPARATE".

                                              Comentariu


                                              • De te-ar auzi domnul Trandaf...
                                                Postat în original de viorel.andrei Vezi post
                                                Am o probleme cu cele coapte , superuzate din care nu mai intelegi nimic

                                                Comentariu


                                                • Postat în original de Claudiu84 Vezi post
                                                  De te-ar auzi domnul Trandaf...
                                                  A fost o experienta unica partida cu dl. Trandaf! Nu credeam ca sriver fx poate fi mai anti decat fostul meu super anti!
                                                  Blade-Darker speed 90
                                                  Fh- Butterfly Tenergy 05 fx
                                                  Bh- Testing

                                                  Comentariu


                                                  • Postat în original de Tarpan Stefan Vezi post
                                                    Daca toti jucatorii folosesc booster , asta nu inseamna ca boosterul nu este interzis . Nu poate fi detectat .
                                                    Boosterul nu este legal ,doar ca nu se poate demonstra ca buretele a fost boosteruit daca nu a fost afectat topsheetul, boosterul este VOC free si dimensiunile sunt legale.
                                                    Insa cei amintiti de mine in postul anterior probabil nu boosteruiesc , pentru ca au principii prea solide
                                                    Domnilor,veniti cu mod real de verificare a acestor fete cu boost sau "must",altfel ramane o propunere sterila fara a putea fi aplicata .Mai bine hai sa nu incercam sa-i depasim pe cei de la ITTF,sa cautam ceva ce nu se poate detecta ci sa incercam sa ne apropiem de ce aplica ei,sa nu fim mai catolici decat papa.Fetele astea interzise din 2008 cat de noi sunt daca nu se mai produc? Ele sunt coapte cand le cumperi, mai ales ca si ele pot fi "PREPARATE" dupa retetele de mai sus .Daca sunteti asa de suspiciosi la fetele cu boost ,care nu poate fi detectat, vreau sa va spun ca si "ierbarii" au o fata soft deci si voi puteti fi suspectati de boostuire.
                                                    ?Mințile luminate discută idei, mințile medii discută evenimente, iar mințile mici discută oamenii.? ? Eleanor Roosevelt

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X