Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Turneu A Cupa Carrefour Oradea- 7 noiembrie 2015

Adună
Acest topic este închis
X
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • #76
    Horea are dreptate din punctul meu de vedere.Si eu vreau sa joc cu jucatori mai buni decat mine,numai asa putem progresa!
    Daca vrem sa progresam eu cred ca nu trebuie sa ingradim accesul participantilor in AmaTur.

    In concluzie un concurs super frumos, felicitari organizatorilor, castigatorilor si tuturor participantilor.

    Comentariu


    • #77
      Postat în original de HoriaTT Vezi post
      ...Cine nu a participat la concurs nu cred ca e avizat sa si dea cu parerea!!!...
      Asa ca Bogdane, Cata "ciocu mic"... Ce stiti voi.

      Comentariu


      • #78
        ))))) analiza pe text dorule,interpretare simbolistica,metaforica, mersi ca ma citezi si ca mi comentezi textele,inseamna ca sunt un motiv de inspiratie pentru tine o muza transcedentala)) ,ar trebui sa cer drepturi de autor,ai grija cu citatele, nu fa ca Ponta plagiatorul)) O seara placuta!!

        - - - Actualizat - - -

        Doctore Doctore)

        - - - Actualizat - - -

        Radem,glumim,dar acum sincer,eu zic ca toti participantii sa fim alaturi pe forumul concursului de liviu si tibi,garantat nu au facut o intentionat!!! Sunt doi oameni cu mult bun simt,carora le pasa de cei ce vin la turnee!!! Hai colegi openisti sa spunem adevarul ,tuturor ne a placut sa jucam cu Andrei,si nimeni nu l a contestat!!! Fac apel catre admin sa treaca cu vederea acest mic incident si sa nu sanctioneze echipade organizare Tibclau,asa organizatori mai rar,,toti partcipantii la turneul asta si ceilalti colegi ce au vizitat turneele organizate aici cred ca pot confirma spusele mele cu tarie

        Comentariu


        • #79
          Ce limbaj sofisticat ai horea "Doctore Doctore)". Da da, esti deasupra tuturor. Stii cum ziceam in copilărie "cine zice ăla e"
          "Hater ? definiție
          Haterul e acea persoană mult mai deșteaptă și apreciată decât cel pe care îl înjură, care are un talent mai mare, o informație mai rapidă și alte zeci de chestii mai bune și mai frumoase decât cel pe care îl înjură/haterește. Și noi, restul, alergăm să îl credem pe el când ne înșiră calitățile lui mirobolante, pentru că în mod sigur le are. Nu ne-ar minți pe internet, nu?"

          Nici din greseala nu am zis ca Liviu sau Tibi ar trebui sa fie blamati pentru acceptarea unui divizionar A, se mai intampla erori. Dar asta nu inseamna că trebuie să se incalce voit regulamentul în vigoare doar că așa ar vrea unii.

          Comentariu


          • #80
            Normal ca am un limbaj ,nu as spune sofisticat,mai mult diversificat,e normal pe langa practicarea sportului unii au si cultura) Altii simt nevoia sa si spuna frustrarea pe net! Din respect pt Organizatori nu vreau sa continui sa dau curs unor replici tendentioase ce nu isi au sensul pe acest forum! Ce am avut de spus cu privire la baiatul din zalau am spus,e parerea mea si o sustin,asa cum sustin si echipa organizatorica ca participant la concurs!!
            Multa sanatate la toata lumea!!

            Comentariu


            • #81
              Haideti sa ne oprim cu parerile pro si contra legate de acest mic incident, problema se va discuta in comitetul director, si vom ajunge la o concluzie, gustati partile bune a acestui turneu, si lasati-ne pe noi sa rezolvam restul problemei. Va salut pe toti
              Blade: VECHITURA CU 70 LEI
              FH: FATA DE ROATA DE MASINA
              BH: PIAPTAN CU EFECTE SECUNDARE

              Comentariu


              • #82
                Da, da, da!!! Exact cum am spus. Unii -adica tu- esti cel mai, cel mai... Tu le ai pe toate... si cultura, noi astialalti suntem muuult sub tine. Ca tot ai pomenit de "hateri".
                Si in legatura cu frustarea - oare cum sunt cei care la fiecare doua vorbe se autolauda?
                OK, cu asta am incheiat si eu, ca nu are rost.
                Numai bine.

                Comentariu


                • #83
                  Total de acord cu Bogdan

                  Comentariu


                  • #84
                    Felicitari tuturor participantilor !!! ,,,( pt mine celalalt este un baiat de club)


                    dar eu vreau sa felicit in mod special un adevarat Amator pentru mine este locul 1... Bravo! Dacian!

                    Comentariu


                    • #85
                      Castigatorii la acest concurs pentru cei ce inca se indoiesc: Kiraly Pongracz (amatori)si Margin Andrei(open))))) Comentariile pe forum devin tot mai amuzante,vorbim de castigatori morali) lasa poate la reluare scorul e altul))). O zi placuta)))!

                      - - - Actualizat - - -

                      Comicul de situatie al lui nenea Caragiale este preluat,dar e ok macar ne binedispunem si noi pe aici))

                      Comentariu


                      • #86
                        Situatiile neobisnuite dau nastere unor comentarii ... obisnuite ... Poate data viitoare va luati o masa separata unde puteti juca oricate meciuri doriti, sint convins ca si scorul la sfarsit va fi altul
                        TEnergy 05 FX | Timo Boll ALC 30th A | TEnergy 05 FX

                        Comentariu


                        • #87
                          ))))) ar fi o idee buna de pus in practica pt unii florine)

                          Comentariu


                          • #88
                            Horia sa nu cadem in partea cealalta.... cu totii trebuie sa respectam regulamentul. In fiecare domeniu de activitate existe niste reguli, sub care toti ne aflam fie ca ne place fie ca nu, cel care nu respecta va fi sanctionat. Nu ar mai fi competitie daca nu ar exista un regulament. Ii partea a 2a ca ne place sau nu sa jucam cu jucatori profesionisti de Divizia A sau Super Liga, mie unul mi-ar fii placut sa joc cu el dar sunt multi altii care nu le-a convenit prezenta lui in turneu ( si au dreptate ). Jucatorul Margin Andrei a aparut dimineata la sala, si nu cred ca a fost rea intentie din partea organizatorilor ( stresati de multi intarziati din cauza cetii nu s-a verificat in clasamentul FRTM , doar l-au intrebat si el a spus ca nu este jucator activ ).

                            Regulamentul trebuie sa fie pentru toata lumea, nu doar pentru unul sau altul. Ce ar fii Horia daca adversarul iti spune ca vrea sa joace pana la 25 de puncte setul? Regulamentul scrie pana la 11.. nu cred ca vei juca pana la 25.... stiu ca iti place si tie ca si mie sa joci cu adversari mai buni, pentru progres.. dar sa nu uitam pana la urma de regulament. In alta ordine de idei turneul a fost frumos.. cu mici, mici incidente. Salutari calde

                            PS: Mie unul nu mi-a placut ca l-a lasat pe Cotca Dacian si la Open sa joace ar fii vrut sa ia 2 cupe in aceeasi zi . Oricum felicitari Cotcaule pentru rezultatul de la Amatori,chiar daca nu ti-am dat sanse ai demonstrat ca meriti sa iei locul 2 ( ai muncit minute bune pe fiecare minge, taiate, capace,bombe... si uneori tentative de topspin - iti arat eu altadata cum sa dai sa nu mai joci atata timp pe o minje ....dar ti-a iesit si cum ai jucat pana la urma ).

                            Comentariu


                            • #89
                              Inteleg punctul tau de vedere,dar sa fim seriosi fetele de superliga nationala la dumbravita au voie si el divizionar A nu,nu mi se pare echitabil,oricum,, les jeux sont faits,, vorba aia.Sunt sigur ca Liviu si Tibi nu vor fi sanctionati,si eu sunt fericit ca am jucat cu un legitimat,si am facut o chiar foarte!! Sa ne revedem cu bine la urmatoarele concursuri!! Salutari domnilor!!)

                              - - - Actualizat - - -

                              Cu totii gresim,oricum Tibi si Liviu nu au facut o intentionat,pot baga mana in foc!! La cat mai multe turnee de asemenea calibru!! Felicitari Tibclau!!!Felicitari Oradea!!!

                              Comentariu


                              • #90
                                Victor- daca nu acceptam sa joc si la Open poate aveam sanse mai mari in finala...?!
                                Am acceptat sa joc si la Open(impreuna cu Ildy si Sorin) ca sa se poata juca in sistemul 5 grupe de cate 4 jucatori care asigura minimul de 5 jocuri pe jucator si o desfasurare buna in timp a concursului.Sper ca nu i-am nemultumit prea tareee pe openisti prin prezenta noastra.

                                Felicitari inca o data organizatorilor si tuturor participantilor -castigatori,invinsi sau simpli privitori!
                                Traiasca tenisul de masa !!!

                                Comentariu


                                • #91
                                  Si noi pe langa el,corect Daciane!!

                                  Comentariu


                                  • #92
                                    Postat în original de Dacian Cotca Vezi post
                                    Victor- daca nu acceptam sa joc si la Open poate aveam sanse mai mari in finala...?!
                                    Am acceptat sa joc si la Open(impreuna cu Ildy si Sorin) ca sa se poata juca in sistemul 5 grupe de cate 4 jucatori care asigura minimul de 5 jocuri pe jucator si o desfasurare buna in timp a concursului.Sper ca nu i-am nemultumit prea tareee pe openisti prin prezenta noastra.

                                    Felicitari inca o data organizatorilor si tuturor participantilor -castigatori,invinsi sau simpli privitori!
                                    Traiasca tenisul de masa !!!
                                    Dacian, te-a laudat un pic Avram si tu chiar crezi ca puteai sa castigi finala?? Pana nu ataci, macar jumatate din mingile care le ataca Avram nu prea ai cum sa castigi finale
                                    In the practice of tolerance, one's enemy is the best teachers!
                                    Dalai Lama

                                    Comentariu


                                    • #93
                                      Sorin -unde ai vazut ca am spus eu ca puteam sa castig finala?
                                      Eu l-am intrebat pe ”Victor-daca nu acceptam sa joc si la Open poate aveam sanse mai mari in finala...?!”-pentru ca el era suparat ca am fost lasat sa joc si la Open.
                                      Legat de castigatul unei finale,atacatul mingilor in stil Victor(sper sa am parte de cateva antrenamente cu el)...-toate la timpul lor(mai bine mai tarziu decat niciodata)- eu sunt multumit de performantele obtinute pana in prezent tinand cont ca am reinceput sa joc tenis de masă abia la inceputul anului trecut(adica dupa aproape 30 de ani de pauza).

                                      Comentariu


                                      • #94
                                        Postat în original de sorin1218 Vezi post
                                        Dacian, te-a laudat un pic Avram si tu chiar crezi ca puteai sa castigi finala?? Pana nu ataci, macar jumatate din mingile care le ataca Avram nu prea ai cum sa castigi finale
                                        Sorin esti simpatic ca de obicei... ma bucur ca faceti parte din AmaTur si tu si Cotca si multi alti Oradeni foarte de treaba si buni prieteni de-ai mei. Va stimezi si sa ne revedem cu bine la urmatoarele turnee. Apropo Sorine am vazut cateva mingi frumoase ce le-ai facut cu Margin Andrei ( legitimatul ), am vazut ca nu te-ai lasat usor invins.

                                        - - - Actualizat - - -

                                        Acum l-am vazut si eu pe youtube pe Margin Andrei, intr-un filmulet unde apare si antrenorul lui prezent de altfel la Carrefour Oradea la concurs... nu stiu cum a putut si dansul sa nu sesizeze nivelul de joc de la turneu si sa nu recunoasca ca jucatorul lui este Divizionar A, oare ce satisfactie ar avea dansul jucand si castigand de altfel cu jucatori mult mai slab cotati ca el.



                                        - - - Actualizat - - -

                                        Victor Puie il cheama pe Domnul Antrenor de la Zalău acum am vazut in filmare.

                                        PS: Sper sa nu se ia cele mai drastice masuri pentru organizatorii turneului Varady si Liviu.. si antrenorul trebuia sa specifice ca jucatorul dansului este jucator activ in Divizia A si sa intrebe organizatorii daca poate juca jucatorul lui in turneu in afara concursului. Sa ne vedem sanatosi

                                        Comentariu


                                        • #95
                                          Daca regulamentul ar fi unul bine structurat,n ar trebui sa aiba nicio repercursiune,dat fiind faptul ca superliga feminina activa e permisa Totusi granita intre logic si ilogic in tara astra se estompeaza pe zi ce trece,si nu ma refer doar la Amatur!! In cazul unei suspendari propun echipei Tibclau sa organizeze turnee in afara amatur,sunt convins ca vor fi doritori,cei care vor spectacol,si cei care cu adevarat gusta tenisul de masa,nu neaparat cei ce vor numai puncte.Asa domnilor veti putea aduce si legitimati si veti organiza turnee valoric mult peste nivelul amatur!Daca timpul imi permite ,deja un client aveti!! Totodata voi aveti dreptul ,,ca turneu privat,, sa alegeti clientela) ! O zi buna si multa bafta in continuare!!!

                                          Comentariu


                                          • #96
                                            Felicitări castigatorilor!
                                            Poate s-a schimbat regulamentul dar totuși de când e voie sa joci la Amatori și la Open în același turneu?
                                            Nu de alta ca și eu am vrut sa joc la ambele categorii și am fost politicos refuzat la 2 turnee din Oradea organizate de alti 2 si mi-au zis franc in fata ca regulamentul nu permite acest lucru și nu aveau coordonatori tehnici erau doar simpli organizatori.
                                            Ultima editare de D.D.; 12.nov.2015, 20:58.

                                            Comentariu


                                            • #97
                                              Postat în original de D.D. Vezi post
                                              Felicitări castigatorilor!
                                              Poate s-a schimbat regulamentul dar totuși de când e voie sa joci la Amatori și la Open în același turneu?
                                              Nu de alta ca și eu am vrut sa joc la ambele categorii și am fost politicos refuzat.
                                              Cu parere de rau:

                                              http://tenisdemasa.ro/forum/showthre...093#post279093
                                              FH: Butterfly Tackiness Matsushita Pro Model BH: Dr. Neubauer Diamant
                                              Tel : 0742 257 995

                                              Comentariu


                                              • #98
                                                Postat în original de tokosp Vezi post
                                                Eu cred ca numai coordonatorul tehnic trebuia suspendat poate pe minim un an, celălalt organizator a pus sala și mesele la bătaie.
                                                Dar asta e părerea mea nu am fost la concurs .
                                                Horia are dreptate va o analogie e fain sa conduci fără permis (jucător de liga în amartur) dar e naspa sa treci de 3 ori pe roșu (jucători la Amatori și Open ) în același zi și în mod sigur nu-i vinovat ăla care a pus mașina la bătaie sigur șoferul e vinovat!
                                                Ultima editare de D.D.; 12.nov.2015, 21:19.

                                                Comentariu


                                                • #99
                                                  Simt nevoia de a spune si parerea mea despre acest incident, in primul rand imi exprim regretele pentru situatia creata, dar nu am facut cu intentie ceea ce s-a intamplat, a fost o greseala de neatentie, imi cer scuze de la cei care au de suferit in urma acestui incident. Cu privire la hotararea si sanctiunile date de comitetul director sunt de acord, mai putin cu neomologarea turneului la open deoarece participantii nu au nici o vina si consider ca ar trebui sa isi primeasca punctele, eu am incercat sa nu se ajunga la anularea turneului de la open dar nu am reusit. Eu cer si pe aceasta cale daca se poate revizui hotararea si sa nu se anuleze turneul. Probabil ca vor fi multe opinii pro si contra si as dori sa nu se depaseasca limita bunului simt, eu am invatat din greseala mea si va trebui sa mergem mai departe mai buni, mai destepti ca pana acum. Va multumesc pentru intelegere.
                                                  In cursul zilei de maine voi inchide subiectul.

                                                  Comentariu


                                                  • pt acest jucator care joaca in div a nu stiu de ce nu sa intervenit din partea conducerii inca de la inscrieri sau in timpul concursului asa cum sa procedat si la dej in cazul adrian neamtu i sau sters si punctele de la alte concursuri cum ar fi A+ CJ SI ALTELE ,si sa nu mai aibe drept de joc in amatour ...
                                                    DAN UNIVERSAL balustrade din inox &confectii metalice fier forjat!http://danuniversal.000space.com/ vezi aici!

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X