Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Calendar amatur 2016

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Am visat!!!!..am sperat!!!...am riscat!!....dar am esuat!
    Pus in fata realitatilor (de toate felurile) si asumandu-mi in totalitate esecul recentului turneu "A" din Agnita va anunt,cu mare parere de rau,renuntarea la organizarea pe viitor de turnee "A" in Agnita,deci si renuntarea la organizarea turneului din 6 august.This is it,i'm sorry!
    I love table tennis !

    Comentariu


    • Postat în original de csabazedler Vezi post
      Am visat!!!!..am sperat!!!...am riscat!!....dar am esuat!
      Pus in fata realitatilor (de toate felurile) si asumandu-mi in totalitate esecul recentului turneu "A" din Agnita va anunt,cu mare parere de rau,renuntarea la organizarea pe viitor de turnee "A" in Agnita,deci si renuntarea la organizarea turneului din 6 august.This is it,i'm sorry!
      Nu pot sa fiu deacord cu ideea esuatului si nici a esecului.Din punctul meu de vedere ,si nu cred ca sunt departe de adevar ultimul turneu de la Agnita a fost pt majoritatea jucatorilor o reusita,doar pt o mica parte au fost cateva dezavantaje din dorinta ta de a multumi cat mai multi participanti.Daca am face un clasament pragmatic al turneelor,sau al conditiilor turneelor cred ca acesta se afla in prima jumatate a clasamentului.Sunt multe de discutat pe aceasta tema a compromisurilor facute de organizatori pt participanti,si rezultatele lor.

      P.s.Decizia de a renunta la organizarea turneelor A ti-o respect dar cu o mare durere in suflet.
      Al tau apropiat Emi
      Ultima editare de Zosim1; 01.iun.2016, 18:01.

      Comentariu


      • Postat în original de mandelafree Vezi post
        Suntem nevoiti sa anulam Turneul TT Concept Adial din data de 11 iunie 2016, de la Targu Mureș. Va multumim pentru intelegere. Cu respect, Andrei si Ovidiu.
        Postat în original de zoltikaa Vezi post
        Din pacate se anuleaza toate turneele de la Miercurea-Ciuc. In cazul in care va aparea cineva voluntar sa organizeze atunci se vor tine. Eu ma retrag din organizare din motive personale.

        Postat în original de csabazedler Vezi post
        Am visat!!!!..am sperat!!!...am riscat!!....dar am esuat!
        Pus in fata realitatilor (de toate felurile) si asumandu-mi in totalitate esecul recentului turneu "A" din Agnita va anunt,cu mare parere de rau,renuntarea la organizarea pe viitor de turnee "A" in Agnita,deci si renuntarea la organizarea turneului din 6 august.This is it,i'm sorry!
        Nu este bine, deloc ! Va zic !
        Quo vadis, Amatur ?

        Comentariu


        • Ai dreptate 3 la rand,prea de tot!
          Cineva ori ceva trebuie sa le lumineze calea!

          Comentariu


          • Postat în original de csabazedler Vezi post
            Am visat!!!!..am sperat!!!...am riscat!!....dar am esuat!
            Pus in fata realitatilor (de toate felurile) si asumandu-mi in totalitate esecul recentului turneu "A" din Agnita va anunt,cu mare parere de rau,renuntarea la organizarea pe viitor de turnee "A" in Agnita,deci si renuntarea la organizarea turneului din 6 august.This is it,i'm sorry!
            Cunosc, stiu cum este, nici nu-ti dau sfaturi pentru ca te inteleg. Nici nu se merita sa muncesti pana dai in genuchi si sa ramai dezamagit, insa ce nu pot fi de acord cu tine este faptul ca turneul de la Agnita chiar a fost bine organizat, a fost colorat, ne-ai omenit ca pe niste musafiri, deci nici pe departe un esec cum il numesti tu.

            Eu nu am intervenit cand acel cineva a spus ca o categorie a fost defavorizata in detrimentul altei categorii, si nu am facut asta pentru ca am vazut ca nu a facut un comentariu la subiect, si nici nu cunostea ca toti am fost debutanti, toti am fost defavorizati.
            Eu iti respect decizia si sunt de aceiasi parere.

            Felicitari pentru turneu!
            Ultima editare de GeluBv; 01.iun.2016, 18:55.
            Hobby: Motoare si ski !
            http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y

            Comentariu


            • Postat în original de csabazedler Vezi post
              Am visat!!!!..am sperat!!!...am riscat!!....dar am esuat!
              Acum vad ca in topicul de la Agnita Emi deja a citat ieri-alaltaieri o postare de-a mea din 25 aprilie.
              Respect, Csaba! Ai dat totul, fara ajutor agnitean. Am vazut sambata seara tarziu, dupa turneu, la o cafea, aceeasi poza ca cea postata vineri seara pe forum: tu si copii. Fara colegi maturi ca si ajutoare, insa nu merge. Asta o stim cu totii. Si nu merge in special cand nu vorbim de o sala de tenis de masă, cu mesele care nu trebuie carate, cu tarcuri care nu trebuie miscate, cu umbrirea deja existenta, etc.
              Sper ca aproape toti coordonatorii regionali/nationali au citit cele de mai jos si se va lua o decizie cat mai curand in privinta directiei si a sprijinirii organizatorilor locali pt asigurarea standardelor crescande:

              Postat în original de tokosp Vezi post
              ... in anul curent se poate observa foarte usor ca nivelul ridicat la care a ajuns AmaTur-ul incepe sa atinga limitele umane ale organizatorilor si carmuitorilor circuitului. Ramane sa vedem pasii pe care ii vom lua... Insa ce conteaza mai mult e sa dam de cat mai multe ori o mana de ajutor - ce poate veni des si prin forma unui grad mai mare de intelegere adresata organizatorului.
              (Citind forumul, am vazut ca domnul Toma n-a jucat la turneul organizat la el acasa. Dar ii si era greu, reusind sa termine openul in 5 ore si jumatate...)
              FH: Butterfly Tackiness Matsushita Pro Model BH: Dr. Neubauer Diamant
              Tel : 0742 257 995

              Comentariu


              • Postat în original de csabazedler Vezi post
                Am visat!!!!..am sperat!!!...am riscat!!....dar am esuat!
                Pus in fata realitatilor (de toate felurile) si asumandu-mi in totalitate esecul recentului turneu "A" din Agnita va anunt,cu mare parere de rau,renuntarea la organizarea pe viitor de turnee "A" in Agnita,deci si renuntarea la organizarea turneului din 6 august.This is it,i'm sorry!
                Nu ai esuat deloc Csaby,cum am mai spus a fost si repet a fost o reusita cu peste 100 de participanti.
                Poate am esuat noi,participanti! prin lipsa noastra de disciplina si intelegere !!!
                Unul din acuze a fost intarzierea inceperi,dar nimeni n-a specificat ca in momentul strigari grupelor,uni bateau mingea de zor si trebuiau strigati de mai multe ori !!!
                In cazul celor noi mai poti trece cu vederea,nu este cazul celor cu vechi state de participare si mai ales a sefilor de grupa !!!
                Mentionez acestia au fost anuntati inaintea anuntari grupelor!
                Oare ce au de spus ?
                Intrband; eu la ce masa joc/care este masa?
                ETC..... Cu stima.
                P.S. Ar trebui sa ne revizuim cu mult mentalitatea !

                Comentariu


                • Stimati colegi ,
                  inca de la inceputurile mele ca amaturist am fost partizanul turneelor "reusite",in orice sala din orice colt de tara,si au fost destule care mi-au satisfacut pretentiile(decente!),fapt pentru care am felicitat intotdeauna sincer organizatorii unui turneu reusit.Nu am spus perfecte,pentru ca nu exista lucru perfect in Universul nostru,al oamenilor,pentru ca oamenii nu sunt perfecti.Decenta,moralitatea si bunul simt ma obliga sa semnalez cand ceva nu iese bine,fie ca este vorba de un cunoscut,un prieten dar mai ales cand este vorba despre rezultatul activitatii mele.Sunt dezamagit pentru ca una dintre garantiile administratorului salii de dinaintea turneului s-a dovedit falimentara:m-am bucurat cand mi s-a spus ca vestiarele vor fi renovate in totalitate,OK!m-a facut de-a dreptul fericit idea de a inlocui instalatia de iluminat in sala mare,cu becuri normale de putere mare,OK!Mi-a suras initiativa de a repara toate instalatiiile sanitare de la bai.....lucru realizat insa in detrimentul debitului de apa din bazin la o apasare a butonului...cu urmarile cunoscute,dupa cca doua ore de functionare continua toaletele de la barbati s-au infundat iremediabil si am fost obligat sa iau decizia de a inchide toaleta barbatilor,lucru care a creat indispozitie si iritare in randurile participantilor!Una peste alta,am fost de acord ca Openul sa serveasca masa inainte de inceperea inferioarelor,fara a-l consulta insa pe Emi,,sperand ca ceilalti vor fi terminat in tihna toate partidele din grupe si sa serveasaca pe rand masa,insa a iesit exact pe dos,unora le era mai foame decat chef sa joace si,asa,s-a creat o debandada la mese si ...la masa,unde nu s-a mai putut controla nimic,nici macar "self-controlul" unora dintre participanti!Mi-am asumat de la inceput toata vina acestor intamplari tocmai pentru ca nu am avut "forta" de a le eradica de la inceput,cand se mai putea face ceva.....restul e cancan!Noroc ca Emi a fost mai pragmatic cu desfasurarea grupelor si I-a "cravasat" indeajuns pe toti pentru a realiza imposibilul,adica o ora decenta pentru disputarea finale la Open!!!!! Lectia "aservita" de providenta mi-a "servit" insa mie si,cu inima grea,dar cu mintea deschisa,renunt la viitorul "A" din 6 august!Deci nu trebuie nimeni sa se simta mai "vinovat" decat mine de luarea acestei decizii,inteleg chiar si frustrarile pertinente ale unor colegi...insa nimeni nu e perfect!Am "abandonat" un turneu,dragi prieteni si colegi amaturisti,insa nu am abandonat tenisul de masa,cel putin nu inca,chiar daca moralul,orgoliul si sanatatea(mai ales!) ma apasa foarte greu!Pana ma mai suna copiii si mai este pasiune,merg inainte...cu sau fara "A" uri la Agnita.Sa ne revedem cu bine,Choooooooooooooooooooooooo!
                  I love table tennis !

                  Comentariu


                  • Rog admin ul sa mute ultima postare a mea in postul turneului de la Agnita.
                    Multumesc.
                    I love table tennis !

                    Comentariu


                    • Dupa ce am discutat cu domnii Kantor Imre-Zoltan si Toth Laszlo am stabilit de comun acord sa organizam editia a doua a Cupei " Demeter Lehel" de la Sanpaul in data de 27 august. Pe aceasta cale dorim sa ii multumim domnului Toth Laszlo ca si-a dat acceptul pentru organizarea turneului B de la noi, in aceeasi zi fiind programat si Memorialul Paneth Farkas la care dansul e organizator!
                      Lemne: DHS Hurricane Long W997
                      FH: DHS Hurricane Neo 3 nationala blue sponge 2,1/ 40
                      BH: DHS GoldArc 8

                      Comentariu


                      • Turneul A de la Dumbravita din 27.08 se mai tine? Nu mi-o luati in nume de rau ca intreb dar deja au aparut anunturile cu turneele regionale ce se vor desfasura la o saptamana dupa cel planificat la Dumbravita. Multumesc.
                        Blade: Mizutani ZLC
                        FH Nittaku Fastarc G1
                        BH Xiom Sigma II Euro

                        Comentariu


                        • Postat în original de Johnny Erasure Vezi post
                          Turneul A de la Dumbravita din 27.08 se mai tine? Nu mi-o luati in nume de rau ca intreb dar deja au aparut anunturile cu turneele regionale ce se vor desfasura la o saptamana dupa cel planificat la Dumbravita. Multumesc.
                          Nu o luam in nume de rau dar turneele A+ se anunta cu 30 de zile inainte.O sa postez si eu turneul astazi dupa ce am clarificat toate detalile.
                          Multumesc.

                          Comentariu


                          • Turneul A "Pescarul AmaTur" prins în Calendarul AmaTur pe data de 8 Octombrie 2016 se reprogramează pentru data de 19 Noiembrie 2016, cu acceptul lui Sorin Botirca care organizeaza la aceiasi dată la Topoloveni, Turneul Veteranilor.
                            Motivul: La Sala Polivalentă din Brăila se organizează în perioada 7-9 Octombrie un turneu de baschet pentru copii.
                            Blade: Butterfly Amultart; FH: Andro Rasanter R42, BH: Andro Rasanter R37

                            Comentariu


                            • Modificări de ultimă oră ale Calendarului AmaTur 2016:
                              • se mută Turneul Final din data de 12 Noiembrie 2016 în data de 19 Noiembrie 2016 (Sala Polivalentă indisponibilă pe 12 Noiembrie);
                              • se devansează Turneele A de la Dumbrăvița și Brăila din 19 Noiembrie în 12 Noiembrie 2016;
                              • se devansează Turneul A Topoloveni din data de 26 Noiembrie în data de 8 Octombrie 2016;
                              • se mută Turneul Veteranilor Topoloveni din data de 19 Noiembrie 2016 în data de 26 Noiembrie 2016;
                              Blade: Butterfly Amultart; FH: Andro Rasanter R42, BH: Andro Rasanter R37

                              Comentariu


                              • Se mai tine turneul A la Viva Sport Club - Buc, in data de 22 Oct 2016 ??

                                Comentariu


                                • Postat în original de dragosvix Vezi post
                                  Se mai tine turneul A la Viva Sport Club - Buc, in data de 22 Oct 2016 ??
                                  se tine. probabil azi o sa apara anuntul. sunt plecat din tara, asta e cauza intarzierii

                                  Comentariu


                                  • Vreau sa organizez un turneu A la Giurgiu pe data de 05 Noiembrie, turneul va fi Non Profit, taxa de participare va fi zero, se va acorda masa de pranz, apa plata. Totul sponsorizat de primaria Giurgiu. Cer aici aprobarea coordonatorilor zonali, am vazut ca in aceea data nu sunt turnee la distanta mai mica de 300 Km de Giurgiu.

                                    Comentariu


                                    • Postat în original de dragosvix Vezi post
                                      Se mai tine turneul A la Viva Sport Club - Buc, in data de 22 Oct 2016 ??
                                      Deja e pagina deschisa cu turneul de la Top Arena din 22 Oct - Pinguinul vesel.
                                      Blade: VICTAS - Koji Matsushita DEF
                                      FH: Butterfly - Dignics 80
                                      BH: Sauer & Troger - Hellfire-X, OX

                                      Comentariu


                                      • Postat în original de Cornel 67 Vezi post
                                        Vreau sa organizez un turneu A la Giurgiu pe data de 05 Noiembrie, turneul va fi Non Profit, taxa de participare va fi zero, se va acorda masa de pranz, apa plata. Totul sponsorizat de primaria Giurgiu. Cer aici aprobarea coordonatorilor zonali, am vazut ca in aceea data nu sunt turnee la distanta mai mica de 300 Km de Giurgiu.
                                        Coordonatorii zonali au telefon si ai numerele lor de telefon ca doar ai discutat cu ei intens zilele astea legat de alte probleme mai putin placute. Coordonatorii zonali nu vor amesteca problemele neplacute cu aceasta frumoasa initiativa si sunt de acord cu organizarea acestui turneu, ba chiar isi manifesta tot sprijinul daca ai nevoie
                                        Ultima editare de sevraj; 13.oct.2016, 19:16.

                                        Comentariu


                                        • Postat în original de Mihai Vranceanu Vezi post
                                          Coordonatorii zonali au telefon si ai numerele lor de telefon ca doar ai discutat cu ei intens zilele astea legat de alte probleme mai putin placute. Coordonatorii zonali nu vor amesteca problemele neplacute cu aceasta frumoasa initiativa si sunt de acord cu organizarea acestui turneu, ba chiar isi manifesta tot ajutorul daca ai nevoie
                                          Salut, am inteles ca esti plecat din tara, de asta nu te-am sunat. Si chiar as avea nevoie de ajutorul tau la organizarea turneului daca s-ar putea. Multumesc.

                                          Comentariu


                                          • Asa cum am si discutat aseara, si eu, si Mihai sprijinim initiativa ta si a Primariei din Giurgiu (eu, de la distanta...) si iti dorim o prezenta cat mai numeroasa.

                                            Comentariu


                                            • Postat în original de Dan2 Vezi post
                                              Asa cum am si discutat aseara, si eu, si Mihai sprijinim initiativa ta si a Primariei din Giurgiu (eu, de la distanta...) si iti dorim o prezenta cat mai numeroasa.
                                              Apropo ,turneele B de București nu mai sint interesante

                                              Comentariu


                                              • oare cine a generat" problemele mai putin " placute?

                                                Comentariu


                                                • Postat în original de dantim Vezi post
                                                  Apropo ,turneele B de București nu mai sint interesante
                                                  odata cu iarna vin si turneele b

                                                  Comentariu


                                                  • Postat în original de Dumitrescu Cornel Vezi post
                                                    oare cine a generat" problemele mai putin " placute?
                                                    nu conteaza cine le a generat, ci cum le rezolvam

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X