Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

TURNEU A Rm Valcea - Simbata 26 martie 2016

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Postat în original de Tronic Vezi post
    cupa si medalia pt locul trei sint la mine,dar in clsament este altcineva?
    gata , am modificat.
    Din repezeala, am trecut in clasament pe altcineva.....
    Acum clasamentele corecte si pe prima pagina.

    Comentariu


    • Postat în original de GeorgeDospinescu Vezi post
      Felicitari lui Craciun David Mihai din București pentru locul 21 de la incepatori. E un inceput bun de drum!
      De asemenea, felicitari lui Burca Valentin din Pitești pentru locul 1 la Avansati (l-am avut in grupa mea inferioara, al 5-lea ca valoare )

      Felicit si organizatorii pentru intentiile lor bune ca acest turneu sa fie un succes, dar...
      Nu inteleg 2 lucruri:

      1) de ce s-au facut grupele cu o zi inainte, fara a se tine cont de absenti (au fost unele grupe de 7 jucatori, iar unele de 5 jucatori), astfel, unii au fost dezavantajati, avand nevoie de multe victorii pentru a se califica, iar altii fiind avantajati, putandu-se califica in superioare chiar dupa o singura victorie. Ma intreb ce s-ar fi intamplat daca ar fi lipsit 3 dintr-o grupa de 6, cati se calificau?

      2) de ce s-au stins din lumini, in jurul orei 16.30, anuntandu-se la microfon ca e consumul prea mare... Sincer, mi-am adus aminte de vremurile uitate... Daca era gratis participarea, n-ar fi fost bai, dar...

      Am parcurs din București atatia kilometri pentru a participa, nu-mi pare rau ca m-am trezit la 5 dimineata, mi-am reintalnit prietenii din Amatur, am glumit, am socializat, m-am simtit bine, a fost extraordinardar. Dar... un gust amar tot a ramas...
      Imi cer scuze daca am suparat pe cineva, dar cred ca trebuie mai mult respect pentru FIECARE participant!

      Toate cele bune!
      Multumesc George pentru efortul depus pentru a participa la acest turneu, si am sa-ti explic aceste lucruri, ca sa nu ramai cu un gust amar.
      1. Intotdeauna primul lucru care ma intereseaza atunci cind organizez un turneu, este respectul pentru participanti.
      Grupele nu le-am facut de cu seara, ci in dimineata turneului. .. si la ora 9h30, asa cum este anuntul turneului, am strigat grupele inferioare atit la Incepatori, cit si la Avansati.
      Dar pina la acea ora, erau citeva persoane care nu confirmasera participarea, si nici ceilalti nu stiau de ei.
      Asa ca aveam 2 alternative...sa mai astept inca o jumatate de ora sau chiar o ora, si sa vad ce se intimpla cu cei ce nu au confirmat prezenta, sau sa strig grupele inferioare, si cei ce nu sunt la masa sa fie trecuti ca si absenti nemotivati. Am preferat aceasta varianta, ca nu cuimva toti cei 120 de participanti de la Incepatori si Avansati sa stea o ora dupa absenti...
      Nu sunt organizatorii de vina ca unii in grupe au doar citeva meciuri, iar altii mult mai multe. Eu cred ca vina apartine celor ce se inscriu si nu se prezinta in ziua concursului.

      2. Salile de sport sunt ca si constructie, de foarte mult timp, iar dupa cum ai observat, investitii nu prea sunt. Lumina a functionat la capacitate maxima, de dimineata, si la ora 16:30, administratorul ne-a anuntat ca riscam sa raminem fara lumina total, daca nu deconecteaza citeva zone, deoarece se incinsesera niste sigurante.
      Asa ca am preferat sa restringem anumite zone (si de fapt ai si observat ca nu am mai programat meciuri la acele mese), tocmai pentru a continua turneul si a nu ramine in intuneric bezna.

      Comentariu


      • Postat în original de pribeagu Vezi post
        Felicitări pitestenilor , pentru rezultate :
        Moaghen George
        Burca Valentin
        Toma Florin
        Multumim, Claudiu...Fiecare a luat cite o cupa la categoria lui: Vali Burca locul I, eu locul II si George locul III

        Comentariu


        • Felicitari George Gligor!!

          Comentariu


          • M-am simtit foarte bine la acest turneu dat fiind si compania(toata trupa din zona). Felicitari pentru Dragan Valentin pentru performanta desi "rivalul de moarte" Liviu Petrescu nu a participat. Argeșul cred ca a fost la inaltime, ca de obicei. Multumesc prientilor pt sustinere, numai bine si sa ne vedem sanatosi!
            Blade: Viscaria, FL
            fh: T05, 2,1 mm, black
            bh: T05, 2,1 mm, red

            Comentariu


            • A fost un turneu reusit, felicitari organizatorilor si participantilor. Felicitari argesenilor care s-au situat pe podium. Iata si imaginile surprinse de aparatul meu ...
              Blade: VICTAS - Koji Matsushita DEF
              FH: Butterfly - Dignics 80
              BH: Sauer & Troger - Hellfire-X, OX

              Comentariu


              • Postat în original de florin toma Vezi post
                .....
                1. Intotdeauna primul lucru care ma intereseaza atunci cind organizez un turneu, este respectul pentru participanti.
                Grupele nu le-am facut de cu seara, ci in dimineata turneului. .. si la ora 9h30, asa cum este anuntul turneului, am strigat grupele inferioare atit la Incepatori, cit si la Avansati.
                Dar pina la acea ora, erau citeva persoane care nu confirmasera participarea, si nici ceilalti nu stiau de ei.
                Asa ca aveam 2 alternative...sa mai astept inca o jumatate de ora sau chiar o ora, si sa vad ce se intimpla cu cei ce nu au confirmat prezenta, sau sa strig grupele inferioare, si cei ce nu sunt la masa sa fie trecuti ca si absenti nemotivati. Am preferat aceasta varianta, ca nu cuimva toti cei 120 de participanti de la Incepatori si Avansati sa stea o ora dupa absenti...
                Nu sunt organizatorii de vina ca unii in grupe au doar citeva meciuri, iar altii mult mai multe. Eu cred ca vina apartine celor ce se inscriu si nu se retrag .....
                In unele zone, acest "fenomen", se pare ca si-a reglat cat de cat situatia vis-a-vis de nemotivati, care dupa cum spunea "cineva" cică nu creaza probleme, si d'aia nu doreste sa-i "amendeze", dar uite ca sunt probleme si in continuare este necesar sa-i mentionam pe cei ce nu ne respecta.

                Dupa parerea mea, cine nu se sinchiseste sa anunte ca intarzie inseamna ca nu participa, nu trebuie asteptat daca "el" nu doreste. Pai cat dureaza sa dea un sms pe telefonul organizatorului, ca doar d'aia este afisat in postul principal.

                Adica cei ce mentioneaza nemotivatii sunt neam cu Visinescu, iar cei ce sunt ignoranti sunt victime! (conceptia unora!)
                Hobby: Motoare si ski !
                http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y

                Comentariu


                • Felicitari organizatorilor,participantilor si premiantilor!
                  Prestatie buna a celor din Mioveni

                  Comentariu


                  • Postat în original de Antal Denes Vezi post
                    Prestatie buna a celor din Mioveni
                    Cu exceptia mea. Cred ca renunt la materiale ... daca tot mananc bataie ...
                    Blade: VICTAS - Koji Matsushita DEF
                    FH: Butterfly - Dignics 80
                    BH: Sauer & Troger - Hellfire-X, OX

                    Comentariu


                    • Un turneu reușit, în care organizatorii și participanții s-au străduit la superlativ! Le mulțumesc tuturor si sper să ne revedem cu bine!:

                      Comentariu


                      • Felicitari lui George Gligor,sibianul cu o ascensiune pe masura talentului si muncii serioase din ultima vreme....al doilea "incepator" sibian care castiga un mare turneu(dupa Dan Comsa la Tgv)!
                        Felicitari tanarului si talentatului invingator de la Open,Valentin Dragan!
                        I love table tennis !

                        Comentariu


                        • E bineeee, Grig ! Felicitari !

                          Comentariu


                          • Multumim organizatorilor pentru efortul pe care l-au depus. Chiar nu e usor sa duci "stresul" unei organizari de dimineata pana seara. In pofida unor mici scapari (care nu au depins in totalitate de organziatori), putem spune ca turneul a fost unul reusit, cu o frumoasa atmosfera. Bravo, respect si multumiri!

                            Bravo!!!, George Gligor! Eram sigur ca anul asta va aparea si izbanda ta.
                            Felicitari si domnului Dan Barbulescu.

                            Dupa acest turneu mi s-a intarit o concluzie mai veche, anume: nivelul la incepatori nu e atat de "jalnic" precum se asteptau mai toti la infiintarea acestei categorii. Dimpotriva, in ciuda mediilor scazute, jocul multora (unii fara medie) este chiar de avansati. In atare conditii, sa participi la incepatori si sa fii "remunerat" cu punctele ce rezulta acum din grila Amatur, hmmm, e cam absurd. Asta prin prisma multor aspecte. Dar nu le voi dezvolta aici, pentru ca nu isi au locul.

                            Revenind la treburile turneului.... BRAVO tuturor!
                            Limba este ?nt?iul mare poem al unui popor (Lucian Blaga)

                            Comentariu


                            • in sfarsit un turneu cu mingi adevarate

                              - - - Actualizat - - -

                              Postat în original de mihais mioveni Vezi post
                              Cu exceptia mea. Cred ca renunt la materiale ... daca tot mananc bataie ...

                              e sectie de sah in mioveni ,mihai?

                              Comentariu


                              • Postat în original de thomas Vezi post
                                in sfarsit un turneu cu mingi adevarate
                                La care nu ai participat (chiar daca pina la urma ai ajuns la sala) si ai luat si o absenta nemotivata.......


                                Intr-adevar un turneu deosebit, intr-o sala a Sporturilor plina de istorie handbalistica...
                                Trebuie sa remarc :
                                - sprijinul deosebit al trupei din Ramnicu Vilcea (Bogdan Lupsa &Co) care vineri la 12 noaptea ajutau la aranjarea salii...simbata dupa terminarea turneului(noroc ca s-a terminat la o ora rezonabila..) s-au mobilizat din nou la stringerea si incarcarea meselor... ce mai, o echipa de 10-12 persoane deosebite...le multumesc!!
                                - logistica deosebita (mese de calitate, mantinele, mingii Joola de 3*) asigurate de firma EMI TT, care prin intermediul personal al lui Emi (ce si-a si incercat puterile la OPEN, dupa ce condusese toata noaptea) au asigurat conditii de joc de nota 10..le multumesc!!
                                - sonorizarea pusa la dispozitie de conducerea Salii Sporturilor, ce m-a ajutat foarte mult mai ales la eliminatorii.....multumesc!!
                                - participantilor prezenti ce au dat dovada de fair-play (nu am avut parte de evenimente deosebite, discutii contradictorii, certuri, etc) .. le multumesc!!

                                Comentariu


                                • Un turneu reusit intr-o sala incarcata de istorie a sportului , un turneu foarte puternic cum sunt toate turneele esalonate pe 3 categorii , un turneu care si-a atins scopul de a ne misca si a socializa cu amici mai vechi sau mai noi , un turneu cu meciuri lungi si dramatice , un turneu excelent gestionat si care s-a incheiat in timp util . Felicitari Florin Toma si echipei din Valcea care s-a ocupat de organizare . Pe plan sportiv vreau sa salut cu respect un "mohican" care a reusit sa se incadreze intre 3 tineri pe podiumul avansatilor si ma refer la Nicolae Trocan . Daca la open si la amatori avansati grupul nostru de sibieni nu am prea "rupt gura targului" , la incepatori am avut bucuria de a vedea pe podium 2 merituosi sibieni ( abia astept sa confirmati si la avansati ) unul care munceste de mult pt acest rezultat - George Gligor si unul care aparut de doar 3 luni in circuit a facut din punctul meu de vedere cea mai mare surpriza placuta - Dan Barbulescu ( care in sferturi l-a eliminat pe cel pe care eu il vedeam castigator - Nicu Banu ) . Cu speranta ca ne vom revedea sanatosi si cat mai curand la un nou turneu , atasez si cateva poze de la acest turneu :

                                  Comentariu


                                  • Multumim Domnilor Bogdan Marinescu si Bogdan Lupsa pentru conditiile foarte bune de joc ,mult mai bune chiar si in regim de avarie decit in multe locuri unde se desfasoara turnee Amatur (ma refer aici la iluminat si podea).
                                    Felicitari Nelu si Sika pentru locurile ocupate la incepatori si avansati.
                                    Sanatate tuturor participantilor sa ne intilnim cu bine data viitoare.
                                    Paste Fericit credinciosilor Catolici care au reusit sa ajunga la turneu dar si celor care poate au vrut dar n-au putut.

                                    Comentariu


                                    • Feĺicitari Burca Valentiiiiiiiiin pentru locul 1 obtinut la avansați,ai fost favoritul meu nr 1.

                                      - - - Actualizat - - -

                                      Felicitări celui care m-a invatat sa țin paleta in mana, si anume Odagiu Ion , pentru locul 1 obținut la amatori începători.

                                      Comentariu


                                      • Aceasta medalie li se datorează in mare măsură lor! Mulțumesc: Marius, Florin , Vali, George, Dan, Puiu, Paul !Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	D.jpg 
Afișări:	1 
Mărime:	61,4 KB 
ID:	774970

                                        Comentariu


                                        • Am reusit sa descarc si inregistrarea festivitatii de premiere la incepatori si chiar daca nu are o calitate deosebita o postez pt cei care o asteapta :

                                          Comentariu


                                          • Postat în original de florin toma Vezi post
                                            La care nu ai participat (chiar daca pina la urma ai ajuns la sala) si ai luat si o absenta nemotivata.......


                                            Intr-adevar un turneu deosebit, intr-o sala a Sporturilor plina de istorie handbalistica...
                                            Trebuie sa remarc :
                                            - sprijinul deosebit al trupei din Ramnicu Vilcea (Bogdan Lupsa &Co) care vineri la 12 noaptea ajutau la aranjarea salii...simbata dupa terminarea turneului(noroc ca s-a terminat la o ora rezonabila..) s-au mobilizat din nou la stringerea si incarcarea meselor... ce mai, o echipa de 10-12 persoane deosebite...le multumesc!!
                                            - logistica deosebita (mese de calitate, mantinele, mingii Joola de 3*) asigurate de firma EMI TT, care prin intermediul personal al lui Emi (ce si-a si incercat puterile la OPEN, dupa ce condusese toata noaptea) au asigurat conditii de joc de nota 10..le multumesc!!
                                            - sonorizarea pusa la dispozitie de conducerea Salii Sporturilor, ce m-a ajutat foarte mult mai ales la eliminatorii.....multumesc!!
                                            - participantilor prezenti ce au dat dovada de fair-play (nu am avut parte de evenimente deosebite, discutii contradictorii, certuri, etc) .. le multumesc!!
                                            bai nene daca m am retras cu 2 ore inainte de creionarea gruplelor, nu vad logica acestui NEMOTIVAT...ERA mai bine dc nu anuntam pe forum k nu vin?

                                            Comentariu


                                            • Postat în original de thomas Vezi post
                                              bai nene daca m am retras cu 2 ore inainte de creionarea gruplelor, nu vad logica acestui NEMOTIVAT...ERA mai bine dc nu anuntam pe forum k nu vin?
                                              In primul rind, un pic de respect, nu "bai nene", ca aici nu suntem la oi (asta...daca stii sa vorbesti)
                                              In al doilea rind, asa cum ti-am explicat si la sala, in anuntul turneului e scris clar ca ultima retragere este vineri la ora 20.00 (asta..daca stii sa citesti)
                                              Chiar crezi ca stau toata noaptea de veghe sa vad cine se retrage sau se mai inscrie?
                                              Am altceva de facut, de aranjat, de pregatit, in asa fel incit dimineata cind vin toti participantii, totul sa fie OK.
                                              Daca nu vrei sa intelegi aceste reguli minime de respect reciproc, e treaba ta.
                                              Probabil ca la tine se potriveste proverbul...capra dupa ce ca e raioasa, mai sta si cu coada in sus....

                                              Comentariu


                                              • d
                                                Postat în original de florin toma Vezi post
                                                In primul rind, un pic de respect, nu "bai nene", ca aici nu suntem la oi (asta...daca stii sa vorbesti)
                                                In al doilea rind, asa cum ti-am explicat si la sala, in anuntul turneului e scris clar ca ultima retragere este vineri la ora 20.00 (asta..daca stii sa citesti)
                                                Chiar crezi ca stau toata noaptea de veghe sa vad cine se retrage sau se mai inscrie?
                                                Am altceva de facut, de aranjat, de pregatit, in asa fel incit dimineata cind vin toti participantii, totul sa fie OK.
                                                Daca nu vrei sa intelegi aceste reguli minime de respect reciproc, e treaba ta.
                                                Probabil ca la tine se potriveste proverbul...capra dupa ce ca e raioasa, mai sta si cu coada in sus....
                                                deci fiecare turneu are un regulament propiu,,,, cred k in regulamentul amatur nu se specifica ca trebuie sa te retragi cu o zi inainte sau cu o ora?!

                                                Comentariu


                                                • Postat în original de thomas Vezi post
                                                  d

                                                  deci fiecare turneu are un regulament propiu,,,, cred k in regulamentul amatur nu se specifica ca trebuie sa te retragi cu o zi inainte sau cu o ora?!
                                                  Dl. Tomescu, daca se intampla sa aveti o problema si sa va retrageti la ore noptii inainte de turneu n-ar fi o problema. Problema este ca aceasta retragere se repeta, si nici nu realizati cat disconfort creati celorlalti participanti. Invocati regulamentul, dar cred ca mai trebuie citit pana sa-l interpretati, si pâna atunci cititi anuntul turneului.
                                                  Dvs in loc sa va cereti scuze aici, adica public, incercati sa aratati câtă dreptate aveti, sa nu mai vorbim de "bai nene"!
                                                  Hobby: Motoare si ski !
                                                  http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y

                                                  Comentariu


                                                  • Am aruncat o privire pe istoric, si cred ca sunt ceva probleme, acum depinde si de Comisia de Disciplina care are obligatia sa supravegeheze atat asupra abuzurilor facute de organizatori cat si cazurilor de indisciplina la general.

                                                    Nu-mi place cand nu ne respectam, si am o intrebare:

                                                    -chiar asa de tarziu trebuie sa va retrageti, nu puteti face un efort sa va retrageti la timp?


                                                    București Viva ora 01,23 (ziua concursului)
                                                    Postat în original de thomas Vezi post
                                                    se retrage tomescu florin pitesti
                                                    Topoloveni ora 01 (ziua concursului)
                                                    Postat în original de thomas Vezi post
                                                    se retrage tomescu florin entorsa
                                                    Giurgiu ora 7 (ziua concursului)
                                                    Postat în original de thomas Vezi post
                                                    se retrag burca valentine si tomescu florin Pitești
                                                    Acum ora 7 (ziua concursului)
                                                    Postat în original de thomas Vezi post
                                                    barca cu tomescu s au speriat si nu mai vin... multumesc de intelegere
                                                    Hobby: Motoare si ski !
                                                    http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X