Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Turneu A- Călărași-14 mai 2016.

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Stanciu alin in finala dupa un supermeci...

    LUKAZS K/STANCIU ALIN -3-2
    Ultima editare de stanciusilviu; 15.mai.2016, 05:54.
    Blade : Nitakku Violin FH : Tenergy 05 fx max: Nitakku Beautry-2,0.

    Comentariu


    • Filmati finala!

      Comentariu


      • Castigator lukasz
        Blade : Nitakku Violin FH : Tenergy 05 fx max: Nitakku Beautry-2,0.

        Comentariu


        • si salut si buna seara.un concurs ciudat la calarasi cu antrenori de mare valoare care sau comportat mai rau decat elevi,cu un sistem de organizare sub orice alt concurs si cu multe regrete.pa pa calarasi.

          Comentariu


          • Felicitări Lukasz ,felicitări George!

            Comentariu


            • Postat în original de Dumitrescu Cornel Vezi post
              si salut si buna seara.un concurs ciudat la calarasi cu antrenori de mare valoare care sau comportat mai rau decat elevi,cu un sistem de organizare sub orice alt concurs si cu multe regrete.pa pa calarasi.
              Finala la amatori intre jucătoare de divizie A si rezultate din doi in doi pe forum fara niciun scor cred ca au remarcat aceasta ediție de concurs.
              Ultima editare de Florin G; 15.mai.2016, 00:15.

              Comentariu


              • i-mi place de tine Edy,...esti avid de a invata ... te intereseaza filmarile cu Lukasz ?!!!!!! eeeee...vrei numai spuma jocului sa vezi...!!!

                - - - Actualizat - - -

                vrei sa studiezi acasa ?!!!!!!

                Comentariu


                • Postat în original de Panait constantin Vezi post
                  i-mi place de tine Edy,...esti avid de a invata ... te intereseaza filmarile cu Lukasz ?!!!!!! eeeee...vrei numai spuma jocului sa vezi...!!!

                  - - - Actualizat - - -

                  vrei sa studiezi acasa ?!!!!!!
                  Exact nea costica! Material de studiu!

                  Comentariu


                  • Postat în original de Dumitrescu Cornel Vezi post
                    si salut si buna seara.un concurs ciudat la calarasi cu antrenori de mare valoare care sau comportat mai rau decat elevi,cu un sistem de organizare sub orice alt concurs si cu multe regrete.pa pa calarasi.
                    Am recunoscut ca a fost o greseala la asezarea locurilor doi pe tablou,fara intentie,in rest cred ca turneul a mers bine ca timp,conditiile au fost ok pt toti participantii! Am vazut ca multi au fost deranjati de jocul bun al copiilor de la Constanța,care au ridicat valoarea turneului!Domnul Filimon a avut un comportament decent dupa parerea mea!
                    Blade : Nitakku Violin FH : Tenergy 05 fx max: Nitakku Beautry-2,0.

                    Comentariu


                    • Postat în original de Florin G Vezi post
                      Finala la amatori intre jucătoare de divizie A si rezultate din doi in doi pe forum fara niciun scor cred ca au remarcat aceasta ediție de concurs.
                      Cum a ajuns o jucatoare divizionara A sa joace la amatori?
                      Nu-ii conostea nimeni statutul si valoarea?

                      Comentariu


                      • Am verificat si eu acum,intr-adevar Dudescu Andreea a jucat cateva meciuri la divizia A,eu nu o cunosteam, a fost inscrisa de domnul Leolea la amatori...trebuia sa joace la open...Data viitoare o sa verificam mai atent copii de la Constanța!
                        Blade : Nitakku Violin FH : Tenergy 05 fx max: Nitakku Beautry-2,0.

                        Comentariu


                        • Este o greseala pe care o putea face oricine. Eu recunosc ca daca eram in locul tau o comiteam si eu.

                          Comentariu


                          • Asa este cel care a facut inscrierea trebuia sa specifice cel putin ca este legitimata si in ce divizie !

                            Comentariu


                            • Postat în original de Antal Denes Vezi post
                              Cum a ajuns o jucatoare divizionara A sa joace la amatori?
                              Nu-ii conostea nimeni statutul si valoarea?
                              Dudesc Andrea are media 17,75 (medie de amatori). Daca era la primul concurs nu avea dreptul. Mai mult de atat, in clasament figureaza cu "AJ", si chiar daca vroia organizatorul sa o transfere la Open nu avea acest drept.
                              Hobby: Motoare si ski !
                              http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y

                              Comentariu


                              • Aici este o mare lacuna in regulament,care ar trebui urgent rectificat !
                                Ori ce jucator/jucatoare legitimat nu ar trebui sa participe la amatori !
                                Indiferent de medie,acestia beneficiaza de un program de antrenament si indrumare !

                                Comentariu


                                • Postat în original de Antal Denes Vezi post
                                  Aici este o mare lacuna in regulament,care ar trebui urgent rectificat !
                                  Ori ce jucator/jucatoare legitimat nu ar trebui sa participe la amatori !
                                  Indiferent de medie,acestia beneficiaza de un program de antrenament si indrumare !
                                  Poate ca ai dreptate Nea Deni, dar eu spun ce este. Si cu tot programul de antrenament avea media dupa valoare, (nu dupa cartonul ala de la federatie). Pana la urma a luat si fetita un loc 1 in viata ei in Amatur, si garantat ca nu se mai intalneste cu aceasta ocazie (la amatori). Oricum trece la open si s-a rezolvat!
                                  Hobby: Motoare si ski !
                                  http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y

                                  Comentariu


                                  • Valoarea si-a spus cuvatul,a aratat ca nu face degeaba pregatire!

                                    Comentariu


                                    • am sa incerc sa iti raspund silviu atat ca ma pricep.eu nu am dat nume si nu am vizat pe nimeni dar se pare ca o zona din aceasta tara incepe sa piarda teren.ma gandesc ca federatia nu are un calendar competitional pentru copii daca acestia au ajuns sa joace de la varste teribil de scazute in amatur.sper sa nu imi spuna cineva ca la 8-10 joaca pentru acumulare sau experienta cu cineva care poate nu da 5 mingii pe masa.hai sa nu intram in amanunte...dar parca sfaturile si indicatiile se dau la sfarsit de set nu intre puncte si peste mese sau din tribune,ca nu suntem la fotbal.

                                      Comentariu


                                      • Postat în original de Edy Alexman Vezi post
                                        Filmati finala!
                                        Postat în original de Panait constantin Vezi post
                                        te intereseaza filmarile cu Lukasz ?!!!!!!
                                        Postat în original de Panait constantin Vezi post
                                        vrei sa studiezi acasa ?!!!!!
                                        Intradevar si finala si mai ales semifinala dintre copii trebuiau filmate pt ca au
                                        fost schimburi extraordinare in ambele meciuri !!
                                        Filmari cu Lukasz dar mai ales studiu acasa pe viu se pot face la Ploiești, in sala la Indoor,
                                        la Adriana si Edy stie foarte bine asta, pt ca uneori participa ...activ....
                                        Cat despre copii, eu zic ca sunt bineveneti oricand in Amatur, cu sau fara antrenor care sa le dea
                                        sfaturi chiar si intre puncte, pt ca psihologic cred ca ei nu sunt inca pregatiti pt meciuri adevarate
                                        si experienta din meciurile cu ”rechininii” din Amatur le va folosi in viitor.
                                        Cornele nu uita ce ...”tertipuri (serve din mana, mingii ude, intreruperi de ritm etc ” se folosesc in Amatur,
                                        nu uita ce ”jale” este pt un copil pierderea unui meci (vezi cum plangea Ionescu dupa inferioare in tribuna si
                                        ce meciuri extraordinare a facut apoi cu Alin Stanciu in superioare si apoi in eliminatorii). De asemenea cred ca
                                        la meciurile dintre copii, antrenorul nu are ”nevoie” sa se implice ca intr-un Amatur !

                                        Comentariu


                                        • Postat în original de stanciusilviu Vezi post
                                          Am verificat si eu acum,intr-adevar Dudescu Andreea a jucat cateva meciuri la divizia A,eu nu o cunosteam, a fost inscrisa de domnul Leolea la amatori...trebuia sa joace la open...Data viitoare o sa verificam mai atent copii de la Constanța!
                                          Salutare!
                                          Nu este vina domnului Leolea si nici a domnului Stanciu ca Dudescu a jucat la Amatori.Cred ca trebuie modificat regulamentul astfel incat orice jucator/jucatoare leitimat/a sa participle obligatoriu la categoria Open.Este un dezechilibru intre un copil care joaca 4-6 ore zilnic si un amaturist care joaca ,din pasiune ,o data la doau saptamani.
                                          Una peste alta Andreea Postudor,jucatoare de superliga, nu a iesit din grupele superioare?

                                          Multumesc!

                                          Comentariu


                                          • Postat în original de Shosho2206 Vezi post
                                            Salutare!
                                            Nu este vina domnului Leolea si nici a domnului Stanciu ca Dudescu a jucat la Amatori.Cred ca trebuie modificat regulamentul astfel incat orice jucator/jucatoare leitimat/a sa participle obligatoriu la categoria Open.Este un dezechilibru intre un copil care joaca 4-6 ore zilnic si un amaturist care joaca ,din pasiune ,o data la doau saptamani.
                                            Una peste alta Andreea Postudor,jucatoare de superliga, nu a iesit din grupele superioare?

                                            Multumesc!
                                            Nu,a pierdut la Panea si Klimas...
                                            Blade : Nitakku Violin FH : Tenergy 05 fx max: Nitakku Beautry-2,0.

                                            Comentariu


                                            • 4. Organizarea turneelor și dreptul de participare
                                              4.1. Participanții
                                              4.1.1. Jucătorii legitimați într-o divizie superioară diviziei B (divizia A și SuperLigă) pot participă în circuitul AmaTur imediat după ce fac dovada că au retrogradat și/sau nu mai sunt legitimați în diviziile superioare, iar acceptul de intrare în această competiție va fi verificat și acordat de către Comitetul Director AmaTur;
                                              Excepție de la această regulă fac persoanele de sex feminin care pot participa necondiționat, iar categoria acestora este stabilită de medie, prima participare fiind la Open;

                                              Conform regulamentului in vigoare : http://tenisdemasa.ro/forum/showthre...l=1#post273843 , fetele au participat la OPEN la Constanța la primul lor concurs si era logic sa vina la amatori pentru ca a obtinut MP de amatori
                                              ARTICOLE TENIS DE MASĂ



                                              Comentariu


                                              • salut tuturor si salut george.incerc sa dau un raspuns celor postate de tine.nu cred ca ai citit cu atentie ce am "scris printre randuri".eu nu am spus ca nu sunt bine veniti copii,am spus altceva.atunci cand totul incepe sa semene cu un dresaj pentru o bomboana sau zahar candel pentru cei ce isi mai amintesc de el mai lipseste biciul.se lucreaza cu ei o saptamana sau o luna si ii ducem la concurs,care este diferenta intre concurs si antrenament daca tipam si dam indicatii sau facem observatii la fiecare schimb de mingii.propun sa intram noi in tarc in locul lor.zau ca nu inteleg ultima fraza cu nevoia antrenorului.

                                                Comentariu


                                                • Felicitari nea Georgica si Lucasz, ati sosit ultimii dar ati si plecat ultimii...

                                                  Despre copii d-lui Filimon nu am nimic de obiectat. Ca au jucat in divizia A, Superliga sau prin alte campionate chiar nu are relevanta, din punctul meu de vedere, important este ca joaca deschis, fara tertipuri gen serve din mana, mingi ude sau fete coapte la microunde, si poti juca tenis cu ei, nu bambilici. Sincer, este impresionant cum un copil de 30 de kg, cu tot cu haine, si 130 cm inaltime poate lovi cu atata forta mingea (vezi Durea Victor).

                                                  Comentariu


                                                  • si inca ceva daca domnul apian a postat un clasament imediat dupa concurs(reghin) aici dece nu se poate ?

                                                    - - - Actualizat - - -

                                                    sau mai corect de ce.

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X