Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Turneu "A" Agnita-28 mai 2016

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Turneu A Agnita - 28 mai 2016 in imagini - 6 - spre superioare, cu putina pauza

    Turneu A Agnita - 28 mai 2016 in imagini - 6 - spre superioare, cu putina pauza pentru refacere






    Comentariu


    • TEnergy 05 FX | Timo Boll ALC 30th A | TEnergy 05 FX

      Comentariu


      • Turneu A Agnita - 28 mai 2016 in imagini - 7 - intra openul in scena

        Turneu A Agnita - 28 mai 2016 in imagini - 7 - intra openul in scena


        Comentariu


        • Iuliu...tu ai mai avut timp de ping pong ..asta dupa cate poze ai facut
          Lama:Timo Boll Tricarbon OFF+
          Pe spate: Tenergy 80
          Pe fata.: Tenergy 64

          Comentariu


          • Turneu A Agnita - 28 mai 2016 in imagini - 8 - drumul spre finala

            Turneu A Agnita - 28 mai 2016 in imagini - 8 - pauza si ... drumul spre finala


            Comentariu


            • Prestatie buna a conjudetenilor,la toate categorile,felicitari.

              Comentariu


              • Turneu A Agnita - 28 mai 2016 in imagini - 9 - finalele si laureatii

                Turneu A Agnita - 28 mai 2016 in imagini - 9 - finalele si laureatii


                Comentariu


                • Trecand peste minusurile organizatorice,semnalate sau nu de catre prietenii si colegii nostri amaturisti (asumate in totalitate de catre mine,ca organizator),acest turneu ne-a oferit celor prezenti multe momente de magie sportiva,cateva premiere,destule surprize la cele trei categorii si,pentru orasul nostru,satisfactia de a vedea un finalist din Agnita,incepatorul Toader Valentin,foarte aproape de o performanta remarcabila la cei 13 ani!Am admirat si aplaudat sincer:
                  -jocul pragmatic al Rodicai,care a reusit sa castige in finala duelul psihologic cu un Liviu in forma de zile mari!
                  -finala foarte echilibrata si de inalt nivel tehnic de la avansati,intre Bogdan si Catalin,o frumoasa pledoarie in favoarea tenisului de masa amator!
                  -rezultatele remarcabile din acest an si debutul (pozitiv) la Open al lui Alex Nechita,cel de-al treilea "openist" agnitean de la infintarea clubului din Agnita!
                  -prestatiile incantatoare ale "veteranului" Bela Benyovski,omagiat si premiat de catre organizatori pentru intreaga activitate precum si pentru promovarea tenisului de masa in regiunea Cibinului,Tarnavei si Hartibaciului.Chapeau,Bela!
                  -recunoasterea meritelor sportive si morale ale lui Titi Matei,cel mai mare "carcotas" din Amaturul ultimilor 5 ani,un "barometru" necesar pentru mersul inainte al circuitului nostru!
                  -efortul titanic,mixat cu pragmatismul si eficienta nemteasca,care definesc tot mai mult cunoscutul(de-acum)brand EMI-TT.Chapeau,Emi!
                  Multumiri lor,pentru rezultate si implicare,multumiri tuturor concurentilor pentru participare,rezultate si observatiile semnalate,multumiri trupei de copii si "aghiotanti" nedezlipiti de mine aproape 48 de ore,multumiri din suflet sponsorilor,BaumGames si Emi-TT,care au fost inca o data alaturi de noi,multumiri organelor locale care s-au straduit sa ne creeze conditii foarte bune in care sa ne desfasuram competitia......sa ne revedem sanatosi la viitoarele turnee din Amatur!
                  I love table tennis !

                  Comentariu


                  • Felicitari Bogdan Lupsa pentru locul 1 la categoria Incepatori!Din ce este medalia ca prea straluceste?!

                    Comentariu


                    • Postat în original de csabazedler Vezi post
                      Trecand peste minusurile organizatorice,semnalate sau nu de catre prietenii si colegii nostri amaturisti (asumate in totalitate de catre mine,ca organizator),acest turneu ne-a oferit celor prezenti multe momente de magie sportiva,cateva premiere,destule surprize la cele trei categorii si,pentru orasul nostru,satisfactia de a vedea un finalist din Agnita,incepatorul Toader Valentin,foarte aproape de o performanta remarcabila la cei 13 ani!Am admirat si aplaudat sincer:
                      -jocul pragmatic al Rodicai,care a reusit sa castige in finala duelul psihologic cu un Liviu in forma de zile mari!
                      -finala foarte echilibrata si de inalt nivel tehnic de la avansati,intre Bogdan si Catalin,o frumoasa pledoarie in favoarea tenisului de masa amator!
                      -rezultatele remarcabile din acest an si debutul (pozitiv) la Open al lui Alex Nechita,cel de-al treilea "openist" agnitean de la infintarea clubului din Agnita!
                      -prestatiile incantatoare ale "veteranului" Bela Benyovski,omagiat si premiat de catre organizatori pentru intreaga activitate precum si pentru promovarea tenisului de masa in regiunea Cibinului,Tarnavei si Hartibaciului.Chapeau,Bela!
                      -recunoasterea meritelor sportive si morale ale lui Titi Matei,cel mai mare "carcotas" din Amaturul ultimilor 5 ani,un "barometru" necesar pentru mersul inainte al circuitului nostru!
                      -efortul titanic,mixat cu pragmatismul si eficienta nemteasca,care definesc tot mai mult cunoscutul(de-acum)brand EMI-TT.Chapeau,Emi!
                      Multumiri lor,pentru rezultate si implicare,multumiri tuturor concurentilor pentru participare,rezultate si observatiile semnalate,multumiri trupei de copii si "aghiotanti" nedezlipiti de mine aproape 48 de ore,multumiri din suflet sponsorilor,BaumGames si Emi-TT,care au fost inca o data alaturi de noi,multumiri organelor locale care s-au straduit sa ne creeze conditii foarte bune in care sa ne desfasuram competitia......sa ne revedem sanatosi la viitoarele turnee din Amatur!
                      Multumiri si lui Nicu Banu...

                      Comentariu


                      • Multumesc organizatorilor pentru un turneu reusit, pentru supertocana, tuica ?profesionala? si vinul excelent. Toate la nivel de... *****! Iar echilibristica lui Csabi pe pervazul ferestrei la 5m de sol, in stradania lui de a estompa lumina soarelui a sfidat toate reglementarile de protectia muncii privitor la lucrul la inaltime, a fost demna de ...?Romanii au talent?!
                        Multumiri lui Emi, care prin sistemul lui de ?mese itinerante? a reusit să sădească săm?nța AMATUR-ului si acolo unde 12 mese profesionale reprezinta (inca) un vis greu de atins.
                        Apropo de tuica... Cel mai vajnic partizan al acesteia a fost prietenul Antal Denes, care se zice că după degustări repetate în mai multe tranșe, ar fi declarat sus și tare...că de aici incolo nu-l mai interesează niciun adversar!
                        Ultima editare de laky; 30.mai.2016, 12:58.
                        Levi SIC Gloria OFF, Fețe: FH Xiom VEGA X max black+BH Der materialspezialist Kamikaze OX red
                        Levi SIC Carbo Def, Fețe: FH Tibhar Evolution MX-D 2mm black+BH Tibhar Grass Dtecs OX red

                        Comentariu


                        • Postat în original de laky Vezi post
                          Multumesc organizatorilor pentru un turneu reusit, pentru supertocana, tuica „profesionala” si vinul excelent. ...
                          Apropo de tuica... Cel mai vajnic partizan al acesteia a fost prietenul Antal Denes, care se zice că după degustări repetate în mai multe tranșe, ar fi declarat sus și tare...că de aici incolo nu-l mai interesează niciun adversar!
                          Nea Deni este cetatean-jucator de onoare al Amaturului Agnita, cu statut special, oricand bineprimit. Normal ca s-a simtit bine omul ...
                          Va si saluta prin intermediul meu.



                          Dar stati linistiti, a avut omul "protectie" ... puternica.

                          Comentariu


                          • Scopul declarat a fost sa trec in gr.sup.loc 1 in inferioare.
                            Tinta a fost atinsa cu brio,n-am avut tricou de schim asa ca trebuia sa las mai moale.

                            Comentariu


                            • Domnul a dat, Domnul a luat. Sa fie băut....nu lăudat.

                              - - - Actualizat - - -

                              Privind pozele cu Deni-Bacsi, mă încearcă și o întrebare filosofică: cum naiba au ajuns ăștia de la ARIA până la Istanbul?

                              Comentariu


                              • Postat în original de adimucu Vezi post
                                Domnul a dat, Domnul a luat. Sa fie băut....nu lăudat.

                                - - - Actualizat - - -

                                Privind pozele cu Deni-Bacsi, mă încearcă și o întrebare filosofică: cum naiba au ajuns ăștia de la ARIA până la Istanbul?
                                Maestre, imi place ca ai ochiul (mintii) format. Raspunsul este insa in ... imagine: prin ... Timisoreana.

                                Comentariu


                                • Postat în original de adimucu Vezi post
                                  Domnul a dat, Domnul a luat. Sa fie băut....nu lăudat.

                                  - - - Actualizat - - -

                                  Privind pozele cu Deni-Bacsi, mă încearcă și o întrebare filosofică: cum naiba au ajuns ăștia de la ARIA până la Istanbul?
                                  Cu prima ocazie cand treci prin Amsterdam[ Olanda] gasesti articole sportive nu turcisme!

                                  Comentariu


                                  • Sa mai zambim !



                                    Nea Deni, noi ... nimic, parol ! Zi-le tu, Costica !
                                    - Asa-i, poate confirma si Petre !
                                    - Pozashul e de vina, pardon !

                                    Comentariu


                                    • ...
                                      FH: Butterfly Tackiness Matsushita Pro Model BH: Dr. Neubauer Diamant
                                      Tel : 0742 257 995

                                      Comentariu


                                      • Finalele in imagini - 10

                                        Finalele in imagini:

                                        Incepatori: Lupsa Bogdan - Ramnicu Valcea vs Toader Valentin - Agnita



                                        Avansati: Stanciulescu Bogdan - Brașov vs Ivan Catalin - Fagaras



                                        Maestri: Sicoe Rodica - Cugir vs Macovei Liviu - Brașov

                                        Comentariu


                                        • ...
                                          Blade: Butterfly Amultart; FH: Andro Rasanter R42, BH: Andro Rasanter R37

                                          Comentariu


                                          • Postat în original de Marius_Ducu Vezi post
                                            Stiu ca aceasta postare va da naștere la un "val" de comentarii, dar pentru ca mișcarea Amatur sa se dezvolte corect, simt nevoia sa scot in evidenta si partile mai putin placute care ne-au afectat pe timpul turneului si care sper sa nu "jignească" organizatorii. Am văzut ca participanții evita sa discute aceste probleme cand sunt implicați sponsorii noștri și prin aceasta atitudine încurajează "reacții" mai puțin adecvate din partea lor, cu "dojeneli de curtea școlii" de genul "te scot din concurs" , "fac ce vreau eu".Totuși în această "mișcare" (Amatur), noi jucatorii suntem "piesele" cele mai importante. Fara noi participanții, aceasta nu ar exista. Venim si achitam din banii noștri taxele, transportul, materialele de concurs si "imaginea" sponsorilor. De aceste aspecte am avut senzația că organizatorii evenimentului au uitat. Unele din probleme nu au tinut efectiv de ei, dar altele chiar erau in "atribuțiile" lor. Am sa enunt pe scurt ce ne-a deranjat pe noi, in speranța că vom progresa cu toții, de la organizatori la participanți:
                                            - retragerile din concurs pe ultima "suta de metri". Vina fiind strict în spatele amaturistilor;
                                            - ora tarzie de incepere a concursului, pentru care cei prezenți nu erau vinovați;
                                            - a fost bine ca am avut în deschidere si la premiere o cuv?ntare si niste diplome de merit din și pentru primarie, dar cred ca pentru noi era mai important sa avem din parte lor (aleșii locali) puțină apa la toalete, care au devenit insuportabile si greu de folosit dupa doar o jumatate de ora de la deschiderea concursului. Oamenii știu de ce!
                                            -numerotarea meselor a lăsat de dorit. Am întâlnit la unele mese doua etichete cu numere diferite, acest aspect a creat confuzie, "forfota" inutila, timp pierdut si nervi din partea lui Emi. Aici, cred ca doar organizatorul putea să aiba un "cuv?nt de spus"...
                                            - foarte mulți concurenți au ignorat doleanța lui Emi referitoare la "vestitele de-acum pahare", care vor rămâne o "ștampila" pentru acest turneu. Suntem cu toții responsabili de acest aspect, dar țin sa subliniez ca "vorbele de ocară" au ajuns să se abată de multe ori asupra celor care erau in preajma...nu neaparat asupra celor care chiar meritau. Atitudinea de "suveran" si "tatic suprem", cu dojeneli ca pentru copii nu cred ca își avea rostul, având în vedere ca mulți dintre cei prezenți nu erau chiar la prima tinerețe.
                                            - condițiile de joc din sala mica, si care au afectat jocul multora, nu au fost dintre cele mai echitabile fata de restul participanților. Cred ca se puteau pune acele saltele la geamuri dinaintea inceperii turneului nu in timpul meciurilor, cu scări si vorbărie lunga...care în mod evident au deranjat cursul firesc al meciurilor. O masa in minus care dădea mai mult spațiu de joc era bine venită, chiar daca acolo au jucat "incepatorii". Sunt la inceput, dar sa nu uitam ca ei sunt viitorul!
                                            - anunțarea servirii mesei înainte de terminarea grupelor inferioare cred ca a fost o greșeală, generând ?nt?rziere in desfășurarea turneului. Degeaba Emi își dorea continuitate, dar vina a fost împărțită între noi si cel care a anunțat ca se servește masa...
                                            - Pentru cursivitate la mesele de joc, nu cred ca l-ar fi oprit nimeni pe Emi sa-si aduca niste prieteni sa-l ajute cu organizarea si "gestionarea paharelor". Pentru asa un turneu, 2-3 "ajutanti" în plus, coordonați cum trebuie, nu strică niciodată. Sigur se găseau destui si prin rândul nostru care sa dea o m?nă de ajutor! Dorința de a avea totul sub control unic, nu întotdeauna aduce un rezultat bun. împărțirea cum trebuie a sarcinilor si controlul celor care raspund de ele face diferența între sef si lider!
                                            - tot aici vreau sa subliniez și un aspect care m-a cucerit: Premierea si aprecierea cum se cuvine a veteranilor din turneul Amatur precum si a celor mici care sunt viitorul nostru. Respect sincer pentru eforturile financiare ale lui Emi!
                                            - Lăs?nd deoparte aspectele de mai sus consider ca a fost un turneu reușit. Felicit organizatorul si totodată îmi cer scuze fata de el daca s-a simțit putin lezat de concluziile mele,... poate ca nu l-am cunoscut în momentele cele mai prielnice. Sunt nou în Amatur, spiritul acestui sport și a felului cum este el organizat în toată tara, m-a cucerit definitiv, dar când ceva degenerează îmi place sa spun lucrurilor pe nume. Atitudinea care trebuie să ne călăuzească aici este de
                                            RESPECT RECIPROC!
                                            Felicit câștigătorii si învinși!
                                            Scuze pentru eventualele greșeli de exprimare sau redactare! Scriu de pe mobil. Cu stima, Marius

                                            Mr. Tomahawk
                                            Postat în original de tokosp Vezi post
                                            Appendix:
                                            In ziua turneului, organizatorul are o mie de lucruri pe cap. In paralel, ca si participanti, ne-am obisnuit sa avem chiar zeci de intrebari, legate de ora de incepere a ceaunului, de masa la care ne putem incalzi, de colegii cu care suntem in aceeasi grupa, dar care s-au dus afara la o tigara, de metoda de calcul a mediei, de data de actualizare a clasamentului, de cheia grupelor superioare publicata de obicei in prealabil pe forum, de numarul celor care vor primi medalii (sau cupe), de modalitatea de departajare in cazul egalitatii in grupa, dublat cate-odata de faptul ca jucatorul crede ca el cunaste mai bine regulile decat cel care este la butoane, etc.
                                            De obicei, fiecare organizator incearca sa raspunda cu cea mai mare amabilitate. Insa, foarte des, o greseala de introducere a datelor in calculator, sau o greseala de calcul, sau chiar neobservarea neputintei excelului de a ordona grupele inferioare dupa MP, cu toate ca i-am dat aceasta indicatie - o astfel de greseala des este cauzata de prea multele intrebari adresate celui aflat langa monitor... Nu este un repros, dar eu ma cert de foarte multe ori si cu prietenii apropiati, in folosul eficientizarii timpului alocat turneului.
                                            Iar daca s-a ridicat problema, in anul curent se poate observa foarte usor ca nivelul ridicat la care a ajuns AmaTur-ul incepe sa atinga limitele umane ale organizatorilor si carmuitorilor circuitului. Ramane sa vedem pasii pe care ii vom lua... Insa ce conteaza mai mult e sa dam de cat mai multe ori o mana de ajutor - ce poate veni des si prin forma unui grad mai mare de intelegere adresata organizatorului.
                                            (Citind forumul, am vazut ca domnul Toma n-a jucat la turneul organizat la el acasa. Dar ii si era greu, reusind sa termine openul in 5 ore si jumatate...)
                                            Postat în original de Zosim1 Vezi post
                                            In sfarsit am ajuns si eu la birou unde am gasit un pic de liniste in care am studiat "supararile" unora si ma simt dator sa vin cu un raspuns.

                                            Ca de fiacare data dupa terminarea unui eveniment trebuie sa adresez multumirile mele fata de participanti,fata de organizatori,fata de toti cei ce au facut ca acest eveniment sa aiba loc si sa se incadreze in lista celor reusite(din punctul meu de vedere).

                                            MULTUMESC tuturor celor 106 participanti care in zi de "sf.Gheorghe" au ales sa isi petreaca acest sfarsit de saptamana alaturi de noi.
                                            MULTUMESC Gelu si Pali (si colaboratorilor ce au avut grija ca sistemele sa functioneze Imre,Istvan,etc) pt implicarea in buna desfasurare a evenimentului.
                                            MULTUMESC "Echipei de Bucatarii" ce au pregatit bucatele pe parcursul a doua zile sa nu ne lipseasca nimica(exceptie Nicu-Ceaunu) si sa savuram din toate bucatele .Sorin,Coni,Dima,Anca,Lili,Miruna,Cipi,Cristi,Alex etc.
                                            MULTUMESC trupei de la Victoria pt sprijinul acordat in pregatirea acestui eveniment.Cristi,Cipi ,Dorian,Liviu,Mihuca,Miti etc.
                                            MULTUMESC conducerilor Liceului I.C.Dragusanu,Clubului Elevilor,A.S.C or Victoria,Primariei Victoria pt implicare.
                                            MULTUMESC sportivilor de la Romgaz Mediaș pt prezenta printre noi ,care cred ca au incantat privirile si de ce nu provocarile unor dintre voi,si in special lui ANDREEA DRAGOMAN care in programul ei supra incarcat a trecut si turneul de la Victoria .

                                            Daca ma uit mai atent la randurile de mai sus cred ca daca incercam sa reeditez "Cenaclul Flacara" ,cu o asemenni echipa reuseam cu siguranta.

                                            MULTUMESC DIN SUFLET.
                                            ACELASI EMI

                                            P.S.Multumesc "domnitei moldovence " si proprietarului "calesca bulgareasca" pt servicile oferite.


                                            Am atasat cateva postari de pe la alte turnee si 2 poze de la acest turneu.Prima cu echipa de ajutoare de la Agnita si a doua cu conditile "dezastroase" din a doua sala (despre care rog toti amaturisti care au jucat in perioada 2005-2011 sa isi exprime p.d.v.).

                                            Postarile le las la analiza celor ce pot sa inteleaga ceva din ele si sa traga niste concluzi.Pentru ceilalti sunt neinteresante.Multumesc.
                                            Ultima editare de Zosim1; 02.iun.2016, 07:45.

                                            Comentariu


                                            • La urmatorul turneu,rog organizatori sa fiu repartizat in sala mica pentru jocurile pe care le voi sustine.
                                              Multumim Agnita unde ospitalitate e la ea acasa.

                                              Comentariu


                                              • Postat în original de mateidumitru Vezi post
                                                Asa este, exista spatii mai putin propice pentru desfasurarea in conditii bune a meciurilor, dar, trebuie sa acceptam faptul ca aceste spatii nu sunt proprietatea Amaturului si nici a organizatorilor de turnee. Organizatorii trebuie sa se caciuleasca si sa faca un lobby intens pe linga proprietari pentru a primi accesul in aceste locatii. Daca alte sali nu exista, nu avem ce face, trebuie sa jucam in astea. Organizatorii isi dau toata silinta sa le faca cit mai practicabile. Dar, fiindca tot veni vorba, noi,participantii, ce facem pentru a contribui cit de cit la asigurarea si mentinerea unor conditii decente de desfasurare a acestei activitati ??? Vreau sa rog pe toti participantii la turnee,sa dea dovada de civilizatie si de bun-simt in folosirea locatiilor, sa foloseasca grupurile sanitare ca si cind ar fi cele de la ei de acasa. Nu putem sa dam vina pe organizatori iar noi sa ne purtam ca niste nesimtiti. Eu sunt convins ca nu organizatorii au creat mizeria de nedescris de la grupurile sanitare. Si, la fel de convins sunt ca nu organizatorii au aruncat in santul de scurgere a apei, fise care ne-au fost puse la dispozitie pentru achizitionarea cafelei de la automat. Haideti sa nu ne batem joc de munca oamenilor si, dupa aceea, sa mai avem si tupeul sa afirmam ca nu ne-au convenit conditiile.
                                                Multumesc Csaby si Emi pentru implicarea si sufletul pe care il puneti in organizarea turneelor !
                                                Cu mare intzelepciune grait-ai, Maestre !

                                                Comentariu


                                                • Postat în original de Antal Denes Vezi post
                                                  La urmatorul turneu,rog organizatori sa fiu repartizat in sala mica pentru jocurile pe care le voi sustine.
                                                  Multumim Agnita unde ospitalitate e la ea acasa.
                                                  Din pacate Nea Denny trebuie sa te anunt ca in curand la Agnita nu v-a mai exista vreun turneu,cel de pe 6 August tocmai ce a fost anulat de Csaba.Dar cine stie poate un turneu de casa in sala mica numai cu oaspeti de onoare ca matale.

                                                  Comentariu


                                                  • Am anuntat conducerea Amatur ca renunt(am) la organizarea turneului "A" din 6 august,stimati colegi,pentru a da posibilitatea altor organizatori sa-si anunte ofertele din timp pentru acea data.Deocamdata,la Agnita,voi(m) mai organiza doar "B"uri cu numar limitat de participanti,pentru a preintampina producerea(repetarea) unor "incidente" neplacute!
                                                    Nu mi-a fost usor sa iau aceasta hotarare,credeti-ma,si tocmai de aceea ......va multumesc pentru intelegere!
                                                    I love table tennis !

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X