Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Otilia Bădescu - Platforma program

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Otilia Bădescu - Platforma program

    Aici puteți citi platforma program a Otiliei Bădescu la alegerile pentru pre?eden?ia Federa?iei Române de Tenis de Mas? http://www.tenisdemasa.ro/index.php?menu=a&op=a&aid=8.

  • #2
    Vali, pune, te rog, si o explicatie la pozele alea, sa priceapa lumea ca asa arata mesele de tenis de prin scolile si cluburile noastre. Nu de altceva, dar sa nu creada ca sunt scoase de la muzeu, ci sunt foarte actuale.
    Blade: Butterfly Cofferlait FL or Viscaria
    FH: Sriver G2 FX 2.1 - red
    BH: Sriver G2 FX 2.1 - black

    Comentariu


    • #3
      Cam asa arata si masa pe care joc eu ) dar sala cred arata si mai rau ca in pozele astea!!!
      Blade: Butterfly Schlager Carbon
      FH:TENERGY 05
      BH:TENERGY 05

      Comentariu


      • #4
        Pe o masa din asta am tot jucat in generala.... eram 2-3 oameni care aveam palete si le imprumutam tuturor si mingiile le aduceam tot de acasa(adica strangeam toti bani si cumparam din piata 2 mingii inainte de ora de sport )

        Acum fosta mea scoala generala are o sala de sport noua si foarte moderna. Nu stiu insa daca cineva s-a hotarat sa investeasca si in niste mese de tenis de masă. Cred ca asta e o problema mai grava decat lipsa banilor: conul de umbra in care a intrat tenisul de masa....lipsa totala de imagine. Chiar si cele mai sarace scoli fac rost uneori de bani, de ceva sponsorizari....important e sa-si aduca aminte si de sportul asta !

        Comentariu


        • #5
          ...impresionant palmares.
          Mult succes,Otilia.
          Mizutani SZLC
          Dignics 05

          Comentariu


          • #6
            Daca nu erau asiaticele astea ......
            In me the WishMaster
            Blade : 729
            FH : Donic Coppa
            BH : Donic Coppa

            Comentariu


            • #7
              In viziunea mea, daca va fi aleasa Otilia Badescu presedinte al FRTM si daca va aplica macar 40 % din platforma program, se va ajunge din nou ca tenisul de masa sa fie acolo unde trebuie sa fie si valorile noastre sa fie redescoperite !

              MULT SUCCES OTILIA !!!
              blade> Butterfly - Schlager Carbon
              FH> Donic Coppa Tenero 2.1 red
              BH> Donic Coppa Tenero 2.1 black

              Comentariu


              • #8
                Din pacate aseara Otilia a fost putin cam penibila la emisiunea lui Ioanitoaia,verry.......

                Comentariu


                • #9
                  Pana la urma, la ce ora a fost emisiunea ca eu am stat pana pe la vreo 11 seara si m-am saturat de muzica house. ?
                  Blade: Butterfly Cofferlait FL or Viscaria
                  FH: Sriver G2 FX 2.1 - red
                  BH: Sriver G2 FX 2.1 - black

                  Comentariu


                  • #10
                    a fost la ora 22,30 pina la 23,30

                    Comentariu


                    • #11
                      HA?
                      Daca stiam ma uitam si eu.
                      pingpong ... de ce a fost penibila? SPune-mi pe scurt ca sa imi fac o imagine corecta
                      blade> Butterfly - Schlager Carbon
                      FH> Donic Coppa Tenero 2.1 red
                      BH> Donic Coppa Tenero 2.1 black

                      Comentariu


                      • #12
                        Am aflat din surse inca neoficiale ca Otilia Badescu ar fi pierdut alegerile.............se vede clar cam cum stau treburile prin Federatia de specialitate.............ar trebui sa ne facem noi o federatie separata si sa se numeasca Federatia Romana de Tenis de Masa pentru Amatori........mai vedem, ne mai gandim, dar nu ar fi idee rea, ce ziceti?

                        Comentariu


                        • #13
                          Nu e o idee rea. Cine ar fi presedinte ?
                          Si cu ce ne-am ocupa ?

                          Comentariu


                          • #14
                            Pai daca jucatorii legitimati din Romania sunt vreo 700 cred ca intr-un an doi vom fi mai multi forumisti (amatori desigur, dar nu numai) decat jucatori legitimati si atunci putem emite ceva pretentii..........deocamdata e foarte bine ca suntem din ce in ce mai multi.
                            Ca sa raspund la intrebare se va ocupa desigur de tenis de masă, dar cine ar fi presedinte nu depinde de mine...........eu am lansat o idee sa vedem ce-o sa iasa si atat.

                            Comentariu


                            • #15
                              Pai sigur ca se va ocupa de tenis de masă. Dar mai exact ? Ceva de genul campionat pe echipe de amatori ? Sa stabileasca niste legaturi cu miscari asemanatoare din alte tari ? Pentru ceva asemanator m-as implica atunci cand numarul forumistilor ar fi in jur de 200.

                              Comentariu


                              • #16
                                De acord cu elefantel_roz. Sunt un visator, deci cred in posibilitatea unei
                                FRTM(Federatia Romana de Tenis de Masa ). Si nu numai! Sa vuiasca ziarele, sa se transmita din gura in gura(a se lua la mod figurat), sa facem reclama!

                                Comentariu


                                • #17
                                  Revin cu un subiect uitat demult,dar avand in vedere miscarea care a emulat-o filo pare de actualitate(felicitari),dizgratioasa comportare fata de steff si de nastase ma fac sa scriu aceste randuri,vreti sa aveti ceva de spus exista o singura modalitate,formati in fiecare oras un club afiliatil FRTM (62 cluburi afiliate) in momentul cand 50%+1 din cluburi cer alegeri anticipate conform statutului aceste trebuiesc facute,nu va dati seama ce putere mare aveti.

                                  Comentariu


                                  • #18
                                    Situatia actuala a Tenisului de Masa se aseamana foarte mult cu cea din multe alte domenii, unul dintre ele (cunoscut bine de mine), fiind pescuitul. Si acolo, ca si aici, "destinele" sunt controlate de un organism mostenit din vremuri apuse, cu oameni care nu mai fac de mult putinul pe care-l faceau inainte de... pentru aceste sporturi , dar care stau agatati de functii banoase, rod al cotizatiilor platite de visatori ca noi. Aceste LIPITORI grase trebuie inlaturate odata si odata si exista posibilitati, dar trebuie sa se scuture putin calul. Solutia FILO-gena cu cluburi afiliate FRTM nu este viabila, pt ca afilierea presupune intrarea intr-un joc de interese unde numai Hristos poate ramane necumparat cu o functie sau alte avantaje, nu un conducator de club nou infiintat. In pescuit a inceput deja formarea de noi cluburi independente de sistemul AGVPS, care vor forma la timpul potrivit o FEDERATIE legala (vezi legea federatiilor) si cu membrii reali si care va prelua fraiele in foarte scurt timp. In Tenisul de Masa este nevoie de aceasi "strategie" dar trebuie sa apara si oameni dispusi sa faca si altceva decat sa se planga ca nu se face nimic. Bineinteles ca jucatorii simpli nu vor sa se implice si este normal, dar exista si oameni care pot imbina cu succes placutul cu nevoia de util. Daca amatorismul se va despartii de profesionism sau nu, ramane la latitudinea jucatorilor, dar este nevoie la inceput de o actiune comuna a celor doua categorii. Si inca ceva: Oamenii care vor creea noile structuri sa nu fie TOT AIA!. Daca "solutia" mea va pare utopica, n-am dat cu parul!
                                    Lemn- Bty Viscaria
                                    FH - TENERGY 05
                                    BH - TENERGY 80

                                    Comentariu


                                    • #19
                                      Postat în original de VISCO
                                      Situatia actuala a Tenisului de Masa se aseamana foarte mult cu cea din multe alte domenii, unul dintre ele (cunoscut bine de mine), fiind pescuitul. Si acolo, ca si aici, "destinele" sunt controlate de un organism mostenit din vremuri apuse, cu oameni care nu mai fac de mult putinul pe care-l faceau inainte de... pentru aceste sporturi , dar care stau agatati de functii banoase, rod al cotizatiilor platite de visatori ca noi. Aceste LIPITORI grase trebuie inlaturate odata si odata si exista posibilitati, dar trebuie sa se scuture putin calul. Solutia FILO-gena cu cluburi afiliate FRTM nu este viabila, pt ca afilierea presupune intrarea intr-un joc de interese unde numai Hristos poate ramane necumparat cu o functie sau alte avantaje, nu un conducator de club nou infiintat. In pescuit a inceput deja formarea de noi cluburi independente de sistemul AGVPS, care vor forma la timpul potrivit o FEDERATIE legala (vezi legea federatiilor) si cu membrii reali si care va prelua fraiele in foarte scurt timp. In Tenisul de Masa este nevoie de aceasi "strategie" dar trebuie sa apara si oameni dispusi sa faca si altceva decat sa se planga ca nu se face nimic. Bineinteles ca jucatorii simpli nu vor sa se implice si este normal, dar exista si oameni care pot imbina cu succes placutul cu nevoia de util. Daca amatorismul se va despartii de profesionism sau nu, ramane la latitudinea jucatorilor, dar este nevoie la inceput de o actiune comuna a celor doua categorii. Si inca ceva: Oamenii care vor creea noile structuri sa nu fie TOT AIA!. Daca "solutia" mea va pare utopica, n-am dat cu parul!
                                      Ai dreptate!
                                      Trebuie inceput cu inceputul, adica pentru a putea crea o structura bine organizata, trebuie inceput cu baza piramidei. Ceva idei s-au exprimat prin cateva mesaje din site, dar e nevoie de o mai mare implicare a amatorilor in cat mai multe zone.
                                      Putem face primul pas prin organizarea unui sistem de concursuri regionale pe echipe- in prima faza cu un turneu final la care sa ajunga cele mai bune, ulterior cu divizii separate.
                                      Cele doua idei care s-au prezentat pleaca de la aceeasi premiza: crearea de echipe de amatori, care sa nu fie afiliate la FRTM. Doar ca forma de prezentare difera, si, ceea ce am propus eu a fost nu ideea de a prelua echipe afiliate, ci de a crea nuclee de organizatii proprii in judetele (sau regiunile) care nu au campionate si eventual de a invita echipe din campionate judetene existente. Majoritatea judetelor fie nu au, fie nu sunt afiliate la FRTM. Daca vom putea organiza ceva in acest an, cu siguranta ca anul urmator vom putea pune caramizi la etajul 1 al piramidei. Nu ne trebuie decat ceva fonduri pt organizare si o implicare a catorva persoane interesate. Dar, la mesajul meu de a afla ce si cum se joaca (organizat) prin tara, am primit o singura informatie- foarte interesanta- din Harghita!
                                      Ca sa putem trebuie mai intai sa vrem!

                                      Comentariu


                                      • #20
                                        LA MULTI ANI OTILIA SI MULTE MULTE BUCURII IN VIATA

                                        Comentariu


                                        • #21
                                          tot ce-ti doresti si o zi frumoasa...
                                          Palete si accesorii tenis de masa la preturi de importator
                                          Fete de palete tenis de masa
                                          TT.MGVSPORT - www. ttsport.ro

                                          Comentariu


                                          • #22
                                            Multa sanatate si bucurii pentru tine Otilia , dar si pentru familia ta ,prietenii tai si LA inca MULTI ANI in echipa nationala a Romaniei /

                                            Comentariu


                                            • #23
                                              LA MULTI ANI , Otilia! Multa sanatate si tot ce iti doresti tu .
                                              Lemn : Donic Crisan Titanium
                                              FH : Donic Sonex JP : rosu
                                              BH : Donic Sonex : negru
                                              www.versuri-muzica.tk

                                              Comentariu


                                              • #24
                                                FRTM a avut o initiativa laudabila anul acesta . Atunci cind mari nume ale tenisului de masa romanesc sau personalitati ale acestuia isi sarbatoreau ziua de nastere , acest moment fericit era amintit si pe site-ul federatiei . Asa s-a intimplat in cazul lui Gheorghe Bozga , Adriana Zamfir , Constantin Cioti sau Beatrice Romanescu ( este exact ordinea in care au aparut pe site ) .
                                                Am amintit acest lucru pentru ca ieri a fost ziua de nastere a Otiliei Badescu / Unde oare sa se intimplat scurtircuitul informational pentru ca pe site-ul federatiei a fost o liniste totala / Poate ca dl. secretar general al federatiei inca nu a consultat arhiva pentru a afla ce inseamna numele de Otilia Badescu in tenisul de masa romanesc / Sau poate i s-au ascuns cheile de la arhiva de teama sa nu afle ca a fost si este in continuare o mare campioana / Curaj , domnule secretar , bineinteles daca SI DE DUMNEAVOASTRA depind destinele tenisului de masa / Daca nu este asa inseamna ca sinteti prea mic pentru o functie atit de mare / De fapt cea mai mare functie platita de FRTM / Si nu e putin ...

                                                Comentariu


                                                • #25
                                                  cesemist-ule mai sunt si oameni care nu au uitat de OTILIA,din pacate frtm prinde greu si uita repede,despre secretarul general,iarta-l Doamne,nu e rau intentionat ,mi se pare chiar un om de treaba,dar este prost informat si manipulat la greu.

                                                  Comentariu

                                                  Who has read this thread:
                                                  Procesare...
                                                  X