Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

TURNEU B, ?Cupa SIBIULUI ? - SIBIU - 15 Octombrie 2016

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Eliminatorii
    Amatori - 15.10.2016

    1 Decean Darian _
    --------------------------- 0-3 Bucur Dan _
    16 Bucur Dan _
    --------------------------- --------------------------- 0-3 Horvath Mircea _
    9 Barbulescu Dan _
    --------------------------- 2-3 Horvath Mircea _
    8 Horvath Mircea _
    --------------------------- --------------------------- --------------------------- 3-2 Horvath Mircea _
    5 Busu Romulus _
    --------------------------- 1-3 Popa Mircea _
    12 Popa Mircea _
    --------------------------- --------------------------- 3-0 Popa Mircea _
    13 Georgescu Constantin _
    --------------------------- 3-2 Georgescu Constantin _
    4 Demeny Zoltan _

    3 Somlea Darian _
    --------------------------- 3-1 Somlea Darian _
    14 Negrean Ioan _
    --------------------------- --------------------------- 1-3 Beches Andrei _
    11 Mateescu Florin _
    --------------------------- 1-3 Beches Andrei _
    6 Beches Andrei _
    --------------------------- --------------------------- --------------------------- 3-1 Beches Andrei _
    7 Botian Radu _
    --------------------------- 3-0 Botian Radu _
    10 Comsa Dan _
    --------------------------- --------------------------- 1-3 Mureșanu Alex _
    15 Mureșanu Alex _
    --------------------------- 3-2 Mureșanu Alex _
    2 Weiss Simona _

    Comentariu


    • Comentariu


      • Clasament


        Turneu - B - Sibiu - Amatori - 15.10.2016
        "Locurile
        Nume prenume - Localitatea"


        LOCUL 1
        Beches Andrei - Sibiu

        LOCUL 2
        Horvath Mircea - Orastie

        LOCUL 3
        Popa Mircea - Brașov

        LOCUL 4
        Mureșanu Alex - Sibiu

        LOCURILE 5 - 8
        Somlea Darian - Cisnadie
        Bucur Dan - Cisnadie
        Georgescu Constantin - Orastie
        Botian Radu - Sibiu

        LOCURILE 9 - 16
        Mateescu Florin - Hunedoara
        Barbulescu Dan - Sibiu
        Busu Romulus - Hunedoara
        Weiss Simona - Cisnadie
        Negrean Ioan - Sibiu
        Decean Darian - Sibiu
        Demeny Zoltan - Brașov
        Comsa Dan - Sibiu

        LOCURILE 17 - 19 -- Grupe Sup. 2 vic.
        Timaru Ilie - Ocna Sibiului
        Pacurar Cosmin - Blaj
        Palfi Ferencz - Cluj Napoca

        LOCURILE 20 - 24 -- Grupe Sup. 1 vic.
        Matei Dumitru - Deva
        Kromek Iulian - Cugir
        Cristea Virgil - Cugir
        Jeler Nicolae - Orastie
        Popovici Ciprian - Hunedoara

        LOCURILE 25 - 32 -- Grupe Sup. 0 vic.
        Popa Paul - Sibiu
        Kis Istvan - Brașov
        Botea Fabian - Hunedoara
        Dragomir Paul - Sibiu
        Manitiu Florin - Sibiu
        Morariu Marius - Sibiu
        Filea Adonis - Sibiu
        Bozosan Petre - Sibiu

        LOCURILE 33 - 41 -- Grupe Inf. 1 vic.
        Postelnicu Mihai - Deva
        Roghina R.Cosmin - Sibiu
        Banea Radu - Sibiu
        Kondort Dan - Sibiu
        Ciobanu Cosmin - Cristian SB
        Brașoveanu Vali - Sibiu
        Oniga Paul - Blaj
        Givan Cristian - Sibiu
        Vrancea Markus - Sibiu

        LOCURILE 42 - 48 -- Grupe Inf. 0 vic.
        Veres Adrian - Orastie
        Dragomir Ioan - Cristian SB
        Somlea Codrin - Cisnadie
        Anton Calin - Sibiu
        Mureșanu Mihaela - Sibiu
        Jeler Mihai - Orastie
        Ciupe Cristian - Sibiu [/COLOR]
        Ultima editare de adof; 16.oct.2016, 08:44.

        Comentariu


        • Comentariu


          • Felicitari fetelor de la Mediaș care si-au onorat cartea de vizita si au ajuns " in bloc " intre primii 4 la open , dar mai ales celei care astazi s-a dovedit cea mai inspirata dintre ele si anume Cristina Dumitrescu . Felicitari si lui " domn profesor " Claudiu Andone care a reusit sa se infiltreze in blocada medieseana . Felicitari si celor doi sibieni de la amatori care au ajuns in primii 4 si anume castigatorului Andrei Beches si lui Alex Mureșanu . Chiar daca nu am putut participa , m-am simtit minunat intre prietenii prezenti la acest frumos turneu care a fost mult mai mult decat ceea ce inseamna un "B" atat din punct de vedere organizatoric cat si valoric . Stima si respect pentru toti participantii si tuturor celor implicati in eveniment .
            Ultima editare de marius1964; 15.oct.2016, 18:39.

            Comentariu


            • Felicitări tuturor participanților,mulțumim organizatorilor! Felicitări Andrei Beches,azi ai fost in mare formă! p.s Ca de obicei , primul meu meci m-am "încălzit" cu....cel ce a câștigat turneul...se pare că sunt bun la incălzire, așa zice și soția mea...
              MAZUNOV-FL-109GR.
              DONIC BLUEFIRE M2
              DONIC BLUEFIRE M2

              Comentariu


              • Felicitări Claudiu Andone,cel mai tare profesor de matematică,din țară,la ping-pong,care a descoperit,ca și axiomă că mai mulți decât suntem,avem probleme cu fracțiile

                Comentariu


                • Mulțumesc organizatorilor! s-au străduit , ca de obicei, la superlativ! Felicitări Cristina și Andrei și tuturor participantilor!, pe toți vă mai așteptăm la Sibiu.Acum cu noua autostradă (sau vechea...) vă asteptăm si la turneele de joi.Să ne revedem cu bine!

                  Comentariu


                  • Felicitari Cristina

                    Comentariu


                    • Ceva poze facute cu telefonul tot am sa postez , chiar daca la unele calitatea lasa mult de dorit :





















































































































































































                      Comentariu


                      • Doamne, ce turneu de elite ați avut! ,!!!!

                        Comentariu


                        • Finala Amatori: Beches Andrei - Sibiu --- --- Horvath Mircea - Orastie

                          Tot mai ești pasionat de ierburi, de plante, de culturile de tot felul?

                          Comentariu


                          • Felicitari nea Mircea!!! La cat mai multe pozitionari pe podium.
                            Felicitari organizatorilor.
                            13 Rules

                            Comentariu


                            • Felicitari oraganizatorilor si participantilor si nu in ultimul rand castigatorilor, un turneu reusit ! Sibiul tot timpul a organizat turnee frumoase , felicitari inca odata!
                              Tot mai ești pasionat de ierburi, de plante, de culturile de tot felul?

                              Comentariu


                              • Felicitari Alex si Adonis,felicitari participantilor pentru reusita turneului!
                                Un fapt "neobisnuit" (acum,dupa periplul belgian) mi-a atras atentia:la sfarsitul finalei amatorilor nici unul dintre cei doi finalisti nu a dat mana cu arbitrul finalei("dincolo",dupa un meci,orice meci,arbitrat,cei doi combatanti dau mana intrei ei si apoi cu arbitrul intalnirii).
                                Fara sa fiu rautacios cu nimeni,mai ales cu Mircea si Andrei pe care ii cunosc bine de cativa ani,acest comportament este considerat ca o lipsa de sportivitate.Consider insa ca acest episod se poate explica mai degraba prin:
                                -starea emotionala ridicata impusa de jucarea finalei,daca nu ma insel prima din palmaresul celor doi colegi
                                -neobisnuinta prezentei arbitrilor la partidele din Amatur.
                                I love table tennis !

                                Comentariu


                                • Daca nu spunei sa stii ca nici nu.mi dadeam seama. Departe de mine ideea de a avea ceva cu Paul. Sper sa fiu mai atent data viitoare. Ps acum ca ma gandesc, sunt momente in care dau mana si cu "antrenorul" adversarului... Ai dreptate nu sunt obisnuit sa fiu arbitrat, nu stiu daca au fost emotiile de vina dar pot spune sigur ca oboseala a fost. 2 multumiri organizatorilor, lui Alex pentru meci, lui Adonis ca ma suporta... 3 adevarat ca e prima mea finala, si prima castigata. Un prieten de la Galați, mi.a spus ca voi ajunge aici cand ma voi calma... ii dedic cupa asta...Dumnezeu sa.l ierte!
                                  ZJ-SZLC
                                  fh/bh- Btf Tenergy o5fx

                                  Comentariu


                                  • Si eu mă gîndeam că numai din cauza concentrării,sau tensiunii ae poate sa se întâmple să nu dai m?na cu albitrul.Oricum nu stiu dacă o să se întâmple să fiu vreodată in această situatie��,desi nu sper la vreo finală,dacă urmărim un pic grupele ,persoana mea l-a învins pe unul dintre finalisti,ieri.Felicitări Andrei,felicitări Mircea!amândoi sunteti doi jucători,destul de buni pt nivelul nostru de amatori.Sănătate la toată lumea,și să ne vedem cu bine!Multumim mult organizatorilor că ne-au oferit ocazia să ne simtim bine!Si în ultimul rând felicitări Nelu Negrean că ai fost mai în consonanță cu planetele,ieri,față demine,mi-a păcut foarte mult meciul de ieri,cu tine,desi l-am pierdut la mustață,11-9 în decisiv,după ce ai luat primul set la avantaje,al doilea la 9,iar eu in setul 4 am avu 8-0 la tine,dacă stăm să adunăm punctele te-am învins ieri��.Sistemul de punctare are lacunele lui,ca si sistemul alegerilor politice la americani.Ca să nu mai vorbim de cele două tusuri consecutive,ale tale,Nelu tu sti,?n coltul mesei,in decisiv,la 5-3 pt mine,si două serve,gresite ale mele,cred că rămân marcat o perioadă ca nu am castigat cu tine.Numai bine la toată lumea,sibscuze ca am exagerat cu prostiile!de la coniac se trag toate��

                                    Comentariu


                                    • Draga Ciobi, stiu ca tu esti condus de cele mai bune intentii intotdeauna, insa da-mi voie ca de data asta sa nu fiu in totalitate de acord cu tine. Eu nu stiu ce fel de jucatori sunt pe afara, dar pe cei de la noi am inceput sa ii cunosc. Asa cum stii, la turnee, in general, participantii viziteaza de mai multe ori toaleta. Am avut de multe ori neplacuta surpriza sa constat cand eram si eu la toaleta, ca nu toti cei care o viziteaza se spala pe maini la plecare. Fara suparare, consider ca daca cineva nu da mana in timpul turneului cu alcineva poate fi si din motive igienice. Eu personal nu solicit niciodata mana adversarului. Consider ca acest lucru nu are legatura cu meciul. Daca respecti regulile impuse pentru joc e ok. Ce faci in afara lui e o optiune pur personala. Am tinut sa specific acest lucru pentru ca am observat ca refuzul meu pentru strangerea de mana inainte si dupa meci e interpretat complet gresit de adversari. Cam astea fiind zise, sper ca pe viitor gestul meu sa fie in general interpretat ca o decizie care nu are legatura cu meciul. In ceea ce priveste finala de la amatori, sunt de acord ca trebuia puncata incheierea turneului cu o strangere de mana, mai ales ca a fost filmat si totodata era singurul meci cu arbitru si tabela de scor. Tenis placut!

                                      Comentariu


                                      • Servus tuturor. Ii felicit și eu pe toți cei implicati în turneul de la Sibiu și nu mă pot abține sa nu mă bucur ca exista oameni cu mult suflet care fac acest "fenomen"sa existe și sa ne placa ( mențiune speciala Adonis și Alex-prietenii știu de ce...). Am apreciat în schimb și respectul adversarilor mei, respect care, sincer, în multe alte turnee nu îl mai regăsesc...Nu pot decât sa-i mulțumesc acum deja consecventului meu "adversar", Cosmin Pacurar, pt cuvintele mult prea frumoase la adresa mea; e un om de mare caracter, dovedit și la masa de joc dar și în afara concursului; aștept cu nerăbdare și alte confruntări (sper eu la fel de spectaculoase), iar pana atunci promit sa mă mai antrenez la tusa și la net...) ( încă o data scuzele mele).
                                        ?n alta ordine de idei: cu ce te încălzește faptul ca adversarul dă mana cu tine și apoi odată cu desfășurarea partidei începe sa jignească pe toată lumea...Cred ca respectul consta și în educație și în faptul de a fi constant în al demonstra. M-as bucura dacă asta as vedea și simți la masa de joc ( chiar și fără strângeri de maini), în locul înjurăturilor, reproșurilor și aruncărilor de paleta...Dacă mai exista și strângeri de m?ini ( printre cele mai vechi moduri de a arata respectul fata de celalat), cu atât mai bine.
                                        Pana data viitoare spor la antrenamente și sa ne revedem sănătoși.

                                        Comentariu


                                        • ....eu de multe ori îmi strâng singur m?na chiar după ce ies de la toaletă :P
                                          ...înainte de a mă spăla pe m?ini
                                          ...cred că până la urmă totul ține de gusturi, care...nu se discută
                                          ...vorba lui Anton Pann, simbolul înțelepciunii populare la români: nu-ți place, nu mănînci


                                          Postat în original de similar Vezi post
                                          Eu personal nu solicit niciodata mana adversarului.
                                          ....păi m?na adversarului nu trebuie s-o soliciți, ci să-i oferi/întinzi m?na ta. de solicitat soliciți eventual m?na doctorului, când te doare ficatul...
                                          vă rog să scuzați divagația și, eventual, sarcasmul prea dur. dar așa sunt eu plămădit, nu suport greșelile de logică în exprimare.


                                          Postat în original de similar Vezi post
                                          Daca respecti regulile impuse pentru joc e ok. Ce faci in afara lui e o optiune pur personala.
                                          ...aici iar nu mi-e prea clar. adică pot să-l înjur birjărește pe bietul meu adversar după ce s-a trecut rezultatul pe foaie, că nu mai are legătură cu meciul. dar cu ce să aibă legătură, că doar nu cu primăria care sponsorizează turneul...?!


                                          Postat în original de similar Vezi post
                                          Am avut de multe ori neplacuta surpriza sa constat cand eram si eu la toaleta, ca nu toti cei care o viziteaza se spala pe maini la plecare.
                                          ....să știți, dragi colegi amaturiști (și nu-i deloc o glumă), că există în lumea asta oameni care atât de mult țin la igiena personală, încât se spală pe m?ini ?NAINTE să intre la izolator. pentru că li se pare că O murdăresc dacă pun m?na pe EA nespălați.

                                          încă odată îmi cer mii de scuze. n-am vrut să fac nimic rău, dar citind postul 143 m-am enervat de vreo 3 ori pe parcurs și era cât pe-aci să-mi dau în cap cu bunătate de laptop pe care am dat cam cât dai pe o mașină de m?na a doua. și tot de atâtea ori (printre ele, nu în același timp) m-a umflat un râs de mi-a venit să mă urc pe pereți ca The Amazing Spiderman. bine că nu m-am urcat, că-mi rupeam și g?tul.

                                          dragă domnule Zedler, aveți mare dreptate. eu acum când citesc ce ați postat îmi dau seama de fapt cât de important este un anumit gest care mi se întâmplă și mie aproape zilnic și căruia aproape că nu i-am acordat nici o importanță. mai exact, am un șef de tură la restaurant. el dacă nu are aceeași tură ca și mine, când termină programul nu pleacă acasă până nu vine la noi, care mai lucrăm, și ne strânge m?na. de multe ori spune și ''mulțumesc''... vă rog să mă credeți, eu om născut și trăit în România, educat în familie de profesori și care am venerat școala ca pe ceva sfânt, când mi s-a întâmplat prima oară ce povestesc aici m-am speriat și n-am știut ce să cred. și nu m-a întrebat niciodată omul dacă am fost la toaletă sau dacă m-am spălat pe m?ini. am 2 remarci de făcut cu privire la întâmplarea asta cu șeful meu de tură:

                                          1. când lucrez cu alți șefi de tură, îmi fac treaba normal, aștept liniștit să treacă cele 8 ore și nu mai pierd nici o secundă în plus
                                          când lucrez cu el am chef de muncă, îmi fac treaba cât mai bine și încerc tot timpul să mai fac ceva în afară de sarcinile pe care mi le dă, iar când mă întreabă dacă pot să stau juma de oră peste program, eu răspund că vreau o oră

                                          2. pentru noi, românii, multe lucruri de genul ăsta sunt absolut lipsite de importanță. noi ne ghidăm mereu după dictonul ''las-o acum, că merge și așa''. trebuie să scăpăm de boala asta cât mai repede. dacă vom reuși, atunci poate nepoții noștri vor avea o șansă reală de a trăi o viață mai bună decât a noastră

                                          .....și da, onorabile domn de la postul 143, vă dau și dumneavoastră o doză de dreptate. fiindcă pentru a ajunge la nivelul țărilor pe care le ''slugărim'' prin toată Europa, trebuie inclusiv să ?nvățăm să ne spălăm pe m?ini.

                                          indifernt ce-am scris aici, cu oricare dintre dumneavoastră îmi va face plăcere să mă întâlnesc într-o sală de sport.
                                          intenția mea nu-i să critic sau să contrazic pe nimeni, ci pur și simplu am o reacție reflexă la ceea ce citesc.
                                          Ultima editare de adimucu; 17.oct.2016, 02:00.

                                          Comentariu


                                          • Si uite asa dintr-un alt turneu reusit...voi "murdariti" cu nestransul unei maini..pacat
                                            Lama:Timo Boll Tricarbon OFF+
                                            Pe spate: Tenergy 80
                                            Pe fata.: Tenergy 64

                                            Comentariu


                                            • Felicitarile mele Andrei si ma bucur cu atat mai mult ca atunci in timpul concursului cand ne-am salutat si am dialogat putin,printre altele mi-ai zis ca-ti doresti un loc 1 la amatori,dupa care schimbi spre mai mult...atunci m-am gandit ca era ziua si ocazia sa-ti castigi cupa si medalia dorite si binemeritate.Bravo si la mai mult.In rest,felicitarile si multumirile mele din suflet,simpaticilor si superdragutilor de organizatori pentru atmosfera si climatul placut al concursului.La revedere Sibiu.
                                              Ultima editare de iscusitulnik; 17.oct.2016, 10:48. Motiv: adaugare

                                              Comentariu


                                              • Remarca mea spontana a fost rodul "obisnuintei" de o luna,si-atat!........asa ca va salut pe toti cu respect!
                                                I love table tennis !

                                                Comentariu


                                                • Ciobi, avand in vedere respectul care ti-l port ma vad obligat sa punctez ceva pentru a nu ma intelege gresit. Remarca ta a fost la obiect si de aceea ti-am si dat dreptate in finalul postului. Restul era o problema personala pe care am tinut sa o aduc la cunostinta altora pentru a evita explicatii fara rost inainte si dupa meci. Adica mai pe direct sa stie ca daca refuz strangerea de mana o fac pentru ca asa vreau eu si nu pentru ca am ceva cu el. Restul actiunilor mele de la un turneu raman neschimbate si evident in limita impusa de regulament. Divagatiile pe tema postului meu nu ma intereseaza si nici nu ma obosesc sa le raspund deoarece am realizat ca de fapt nu sunt raspunsuri obiective la ce am scris eu , ci doar niste frustrari reimpachetate. Astept sa ne intalnim la top16 si sa mai dezbatem subiectul. Post inchis!

                                                  Comentariu


                                                  • Mă bucur sincer pentru Andrei și îl felicit din toată inima. Sper să mai auzim de el în aceleași circumstanțe. Aplauzele nu se aud și nu se văd aici, dar i le ofer cu toată căldura!

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X