Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

"Turneu Final AmaTur 2016", Târgoviște - 19.11.2016

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Postat în original de mariusbt Vezi post
    Propun ca la TURNEUL FINAL sa nu mai acordati wild carduri .

    In primul rand , oricui le-ati da , vor fi nemultumiti si apoi ,nu prea e in spiritul Amatur , ca un jucator cu ZERO puncte in clasament ,sa participe la TURNEUL FINAL .

    In felul asta , adica fara wild carduri , nu vor fi discutii sau nemultumiri .
    Este treaba organizatorului... Dacă nu bagă RANDOM.....
    BH: SPINLORD GIPFELSTURM 1.8 mm
    Blade: KAZAK
    FH: ANDRO RASANTER R47 ULTRAMAX

    Comentariu


    • Postat în original de GeorgeDospinescu Vezi post
      Se retrage Dospinescu George - București - Avansati.
      George, nu cunosc motivele din cauza carora te retragi (sper doar sa nu fie ceva legat de sanatate), dar ai o bere (doua, trei.....) de la mine cu proxima ocazie cand ne intalnim.

      Comentariu


      • Imi pare rau ca sustineti o mare mare prostie....ce nr de turnee?????? Pai eu daca nu participam la turneul de A+ de la buc pe care l-am si castigat eram la amatori calificat in primii 40!!!!!!! Deci e bine sa-ti obtii loc superior fara participare! Exact ce am spus mai devreme ca fac majoritatea! Asa am facut eu am jucat corect si nu m-a interesat jocurile de culise asa a facut si Ropotan Iulian si multi altii care-s pe afara acum! Au luat puncte si intr-un an au trecut de la incepatori la open prin munca cinstita!!! Ei nu au luat puncte????? Cum puteti sa-mi spuneti mie ca in 2016 sunt mai fraier ca cei care s-au calificat la turneul final! Pai am un turneu A+ castigat si loc 2 la turneu A in 2016.Jumatate din ei nu au nici un trofeu! Wild cardurile le-ati impartit dupa preferinte!

        Comentariu


        • Si eu am 2 locuri libere, din Bacău - Focșani - Buzău - Ploiești - Targoviște, 0756406988, plecarea maine (in jur de 3 jumatate - 4 ajung in Bacău)

          Comentariu


          • Ne apropiem de saptamanile care in zona unde traiesc poarta denumirea de Advent, respectiv perioada de asteptare a venirii Domnului.
            Daca veni vorba si de maxime, n-ar strica aceasta cantitate nici din toleranta pe care cateodata o gasim foarte greu...
            FH: Butterfly Tackiness Matsushita Pro Model BH: Dr. Neubauer Diamant
            Tel : 0742 257 995

            Comentariu


            • Postat în original de buzatu vasile Vezi post
              Imi pare rau ca sustineti o mare mare prostie....ce nr de turnee?????? Pai eu daca nu participam la turneul de A+ de la buc pe care l-am si castigat eram la amatori calificat in primii 40!!!!!!! Deci e bine sa-ti obtii loc superior fara participare! Exact ce am spus mai devreme ca fac majoritatea! Asa am facut eu am jucat corect si nu m-a interesat jocurile de culise asa a facut si Ropotan Iulian si multi altii care-s pe afara acum! Au luat puncte si intr-un an au trecut de la incepatori la open prin munca cinstita!!! Ei nu au luat puncte????? Cum puteti sa-mi spuneti mie ca in 2016 sunt mai fraier ca cei care s-au calificat la turneul final! Pai am un turneu A+ castigat si loc 2 la turneu A in 2016.Jumatate din ei nu au nici un trofeu! Wild cardurile le-ati impartit dupa preferinte!
              Logica e gresita, erati in primii 40, dar la alta categorie. La open sunt alti jucatori, alte rezultate, alte punctaje, alt nivel de joc. Toti cei de la open au turnee jucate si rezultate. Cand treci la o categorie superioara, treci "jos", sub toti ceilalti openisti, nu sus. Mi se pare normal ca cineva care a jucat un an intreg la open sa aiba punctaj mai mare decat cineva care abia a trecut de la ultimul turneu la open.
              Ultima editare de FinalDestiny; 18.nov.2016, 00:11.

              Comentariu


              • Fiind fetita, s-a hotarat sa vina pe lume mai repede cu vreo zece zile... Prin urmare, cu mare placere, Gabriel Curut (Timișoara), open, se retrage...

                Comentariu


                • Wild-cardul reprezintă o invitație de a participa într-un turneu, acordată unui jucător ce nu are clasamentul necesar pentru a putea participa la respectivul turneu.
                  Asa i in tenis! )
                  O seară bună.

                  Comentariu


                  • Postat în original de Gabriel Curut Vezi post
                    Fiind fetita, s-a hotarat sa vina pe lume mai repede cu vreo zece zile... Prin urmare, cu mare placere, Gabriel Curut (Timișoara), open, se retrage...
                    Să-ți trăiască și să fie sănătoasă. De băut însă va da Dumbravă Daniel care intră pe lista principală. în cinstea ei, cea mai frumoasă dintre fete.

                    Blade: Butterfly Amultart; FH: Andro Rasanter R42, BH: Andro Rasanter R37

                    Comentariu


                    • Multumesc mult! Asa a fost sa fie! Si...bine ca nu m-am pus pe drum. Sa castige bunul simt, fair - play-ul, modestia si placerea de a juca tenis de masă!

                      Comentariu


                      • Felicitări Gabi!!!

                        Comentariu


                        • Felicitari!!!

                          Comentariu


                          • Felicit și eu proaspătul tătic și ?i urez să-i fie fata când o fi mare măcar jumate din cât zice cântecul de mai jos


                            Comentariu


                            • Postat în original de marcelgiosan Vezi post
                              "Criteriile" sunt destul de complicate.
                              ?n principiu, ca la orice competiție organizată în sportul profesionist, trebuie să-i devii într-un mod sau altul indispensabil organizatorului.
                              Fie ca imagine (unde, spre exemplu, Sarapova n-ar putea participa la un turneu tare in momentul de fata pentru ca a căzut din top 100), fie ca un gest patriotic (la București Open, organizatorii acordau wild-card-uri sportivilor romani pentru a-i promova), fie ca un gest de recunoștință (știu de exemplu că Adi Lăzăroiu va fi nevoit să fie recunoscător cel puțin unui "om de echipă" - furnicuțele alea mici pe care nu prea le vedem în față la turnee, dar care ajută la mersul bun al lucrurilor: cară mese, cară mantinele, aranjează sala, fac curat după noi, etc.).
                              Acesta e și motivul pentru care au fost prinse wild-card-urile în regulament, să aibă și organizatorii un instrument prin care să-i poată recompensa direct pe prietenii de nădejde, cărora de multe ori le rămân datori cu un Mulțumesc!
                              Altfel, avem criterii destule pentru a prinde un loc la mult doritul TF.

                              Vă mulțumim pentru interes și vă rugăm să înțelegeți că și pentru aceste 300 de locuri, 2 săli și 40 de mese eforturile n-au fost deloc mici și nu multă lume și-ar dori să fie în pielea lui Adi Lăzăroiu acum.
                              încercăm ca cei 300 de "Spartani" care vor prinde loc pe merit (cât mai multe turnee bifate în acest an competițional, dublate de cât mai multe rezultate bune) la acest turneu final să se simtă bine și să plece acasă cu sentimentul unei victorii, indiferent de numărul seturilor câștigate la masa de tenis.
                              Postat în original de marcelgiosan Vezi post
                              Turneul Final se va desfășura după coordonatele inițiale: 96 Open + 144 Avansați + 54 începători.

                              Beneficiarii Wild Card-urilor sunt următorii:
                              începători:
                              1.Vela Gabriel, Caransebeș;
                              2.Mihu Marian, Focșani;
                              3.Matei Mircea, Targoviște.

                              Avansați:
                              1.Vladu Nicolae, Pitești;
                              2.Maerean Claudiu, Bistrița;
                              3.Jimmy Lu, București.

                              Open:
                              Se vor anunța Joi seara la ora 21.00.

                              Vă mulțumim pentru înțelegere!
                              Postat în original de marcelgiosan Vezi post
                              Wild Card-uri Open:
                              1. Simion Boby, Cluj Napoca;
                              2. Dan Andrei, Piatra Neamț;
                              3. Teodorescu Săndica, Râmnicu Sărat.
                              "fie ca un gest de recunoștință (știu de exemplu că Adi Lăzăroiu va fi nevoit să fie recunoscător cel puțin unui "om de echipă" - furnicuțele alea mici pe care nu prea le vedem în față la turnee, dar care ajută la mersul bun al lucrurilor: cară mese, cară mantinele, aranjează sala, fac curat după noi, etc.)."

                              Sper Adi ca ,cu o asemenea echipa de 9 sa treci mai usor peste toate greutatiile de pregatire si dupa aceea de debarasare a salii,si sa mai ai puterea ca si la anul sa coordonezi o echipa la fel de numeroasa pt un eventual Turneu Final.

                              P.S.Adi, iti urez multa sanatate si o inima de fier.Te compatimesc EMI
                              Ultima editare de Zosim1; 18.nov.2016, 01:18.

                              Comentariu


                              • Hai ma! Uite la....... ce loc are la open si a trecut abia de 2 sapt de la Avansati!!!! Despre ce vorbim???? Anul trecut nu prea a jucat deloc! Tu poti sa-mi spui mie ca unu de la open poate sa fie in fata mea la mp cand el la open a trecut in grupele superioare de 2; 3 ori tot anul si eu la Avansati am luat Turneu A+ si m-am clasat in primii 10 la toate turneele? A venit de pe loc fruntas de anul trecut si a prins loc cu toate ca nu a jucat nimic anul asta! Pt turneul final sa se faca clasamentul strict pe anul asta !!!!

                                Comentariu


                                • Postat în original de Bogdan V Vezi post
                                  George, nu cunosc motivele din cauza carora te retragi (sper doar sa nu fie ceva legat de sanatate), dar ai o bere (doua, trei.....) de la mine cu proxima ocazie cand ne intalnim.
                                  Bogdane, sunt perfect sanatos, ceea ce doresc tuturor prietenilor si colegilor din Amatur. Insa, accept cu mare placere sa bem o bere impreuna, cu prima ocazie!
                                  Am ales sa ma retrag intrucat copiii mei au prioritate in weekend!
                                  Mult succes lui Cosmin Retegan din Plopeni, primul de pe lista de asteptare!

                                  Comentariu


                                  • Postat în original de Gabriel Curut Vezi post
                                    Fiind fetita, s-a hotarat sa vina pe lume mai repede cu vreo zece zile... Prin urmare, cu mare placere, Gabriel Curut (Timișoara), open, se retrage...
                                    Felicitari Gabi, sa-ti traiasca printesa!
                                    Blade: Mizutani ZLC
                                    FH Nittaku Fastarc G1
                                    BH Xiom Sigma II Euro

                                    Comentariu


                                    • Dintr-o eroare, am bifat "Imi place" la postul 618 in loc de 619 ! Scuze !
                                      Voiam sa il felicit pe Bogdan Visan pentru ca a reusit sa prinda loc si sa ii urez succes !

                                      Comentariu


                                      • Postat în original de Marian Florea Vezi post
                                        După o perioadă ..................oarecum .......lungă în care nu am intrat pe forum , văd că sunteți focusați încă pe mere , pere , copaci , pomi........ dar și pe Anna ..............
                                        Acest lucru mă bucură ........... având în vedere că a fost frig .... și........ căpșunica nu a fiert .......... ,....... deci .......fructe băieți și ....... Anna ....... dăcă vrea să vadă Turnul Chindiei !!??!!
                                        Asta dacă nu cumva vom avea parte de 50+++

                                        - - - Actualizat - - -

                                        Johnny, noi te așteptăm de miercuri și te înscriem la toate categoriile......... apă ............, căpșunică ....................., 50+++ ...................... etc.
                                        Acum...chiar ca vreau sa vad turnul Chindiei ...succes tuturor !
                                        Postat în original de FinalDestiny Vezi post
                                        Logica e gresita, erati in primii 40, dar la alta categorie. La open sunt alti jucatori, alte rezultate, alte punctaje, alt nivel de joc. Toti cei de la open au turnee jucate si rezultate. Cand treci la o categorie superioara, treci "jos", sub toti ceilalti openisti, nu sus. Mi se pare normal ca cineva care a jucat un an intreg la open sa aiba punctaj mai mare decat cineva care abia a trecut de la ultimul turneu la open.

                                        Trimis de pe al meu SM-G920F folosind Tapatalk

                                        Comentariu


                                        • Postat în original de GeorgeDospinescu Vezi post
                                          Bogdane, sunt perfect sanatos, ceea ce doresc tuturor prietenilor si colegilor din Amatur. Insa, accept cu mare placere sa bem o bere impreuna, cu prima ocazie!
                                          Am ales sa ma retrag intrucat copiii mei au prioritate in weekend!
                                          Asa e, George, familia are prioritate intotdeauna, indiferent cat de mare e pasiunea pentru tenisul de masa.

                                          Postat în original de Eusebiu Lovin Vezi post
                                          Dintr-o eroare, am bifat "Imi place" la postul 618 in loc de 619 ! Scuze !
                                          Voiam sa il felicit pe Bogdan Visan pentru ca a reusit sa prinda loc si sa ii urez succes !
                                          Multumesc, Eusebiu, mult succes si tie si sa ne intalnim sanatosi in finala.

                                          Comentariu


                                          • Se retrag de pe lista de așteptare Popescu Cristi si Nicolae Iulian din Slatina

                                            Comentariu


                                            • Postat în original de Gabriel Curut Vezi post
                                              Fiind fetita, s-a hotarat sa vina pe lume mai repede cu vreo zece zile... Prin urmare, cu mare placere, Gabriel Curut (Timișoara), open, se retrage...
                                              Felicitari Gabi !!! La urmatorul turneu sa vii cu fetita.

                                              Comentariu


                                              • Se retrage Balanescu Florin -avansati .

                                                Comentariu


                                                • Mulțumesc tuturor pentru urări,felicitări și mesaje!

                                                  Comentariu


                                                  • Citind din postarile dvs. am ajuns la concluzia ca unii dintre noi rumega acesta distractie a noastra cu o obsedanta pasiune negativa. Fericirea este in noi, niciodata in jurul nostru. Intalnirile noastre nu au ca scop lauda ca am castigat in scara blocului si acum ma mandresc invingand doi, trei din cartier. Obiectivul nostru este bucuria ca ne reintalnim sanatosi si ca putem face si altceva decat acel "duel" de la masa. Da-l naibii de clasament, oricum nu releva realitatea si stiti bine asta. Lejer va spun 100 de persoane din acest circuit care ma inving cu usurinta si probabil mai sunt 500 din afara acestui circuit..dar pozitia mea este una fruntasa in "clasament". Credeti ca asta este obiectivul meu aici alaturi de voi?
                                                    Ieri a plecat dintre noi un sportiv pe care-l vedeam in parcul Herastrau la alergarea de weekend. Daca el nu mai era sanatos! As vrea sa reflectati asupra ideii intalnirilor noastre.
                                                    Daca arunci laude legate de progresul tau din preajma pensionarii, cum ai umilit "o vedeta" care poate vine direct de la serviciu,de la taiat lemne,de la amanta... este clar ca ai probleme cu ratiunea si m-ai pierdut ca prieten. Si este ingrozitor sa nu ai un prieten caruia sa-i spui cat esti de fericit sau de trist.
                                                    Este un mesaj greu. Va rog folositi axonii si dentritele pozitive pentru el. Stima!
                                                    Poți vorbi neintrebat dar nu intreba nevorbit.

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X